Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kendi Rinor (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=311)
-- ~ C'fare Mendoni .... ~ (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=9868)


Postuar nga Iyua datė 29 Tetor 2005 - 03:11:

~ C'fare Mendoni .... ~

Pershendetje Miq te Interesuar !
C'fare Mendoni per te ardhmen kur te keni arritur ate qe keni Enderuar ne te gjitha Aspectet ( mbaruar shkollen, jeni Kompletuar me pune, me Familje etj. ) Me pak fjale ja keni aritur Qellimit qe keni pasur ne Jete deri Diku.
- Mendoni se do gjeni Rehat ne Shpirt.
- Sdo kerkoni me gjera te arrini ne Jete.
- Apo do jeni me Ambicioze te mundoheni te arrini akoma me shume gjera.

I Mirpres pergjigjet Teme e Hapur Shprehuni Lirisht C'fare ndjeni Momentalisht !
~ Respectet e Mia ~


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 29 Tetor 2005 - 05:02:

Post

Te ardhmen e shoh si nje qiell pa re-te paane, te mbushur me miresi dhe me qellime
akoma me te larta per jeten ne vazhdim!
E shof veten Gazetare te Famshme, me nja dy -tre kalamaj:p
mundesisht te jetoj me vjehrren-se ia shof hajrin se me rrit kalamajt!

Eh, e ardhmja!Kurre s`i dihet jetes!
Por e shof me sy optimizmi sinqerisht!Kam plot forca dhe vullnet ne vetvete!
Mjafton t`i ve ne zbatim idete e mia, -se bukur do behet!

Urime per temen Evisa!


Postuar nga ~Enigme~ datė 29 Tetor 2005 - 06:28:

Smile Cfare Mendoj Per Te Ardhmen!!!!

Ne radhe te pare i jap nje pershendetje te embel Evises qe na ka hapur nje teme shume te bukur per te cilen nuk rezistova te hedh dhe mendimin tim mgjs nata ka kaluar dhe mengjesi po afron :p .
Gjithashtu i jap pershendetje dhe Helges qe me shkriu me mesazhin e saj kur pranon qe do te jetoje me vjeren per motivet e saj .

Ok ......se dola pak nga tema ....Cfare Mendoj Per Te Ardhmen!!!!

Mendoj qe s'do doja te dija qe kam aritur plotesisht endren time sepse ajo do te ishte dhe momenti qe une do ndaloja te perpiqesha. Pra nuk do doja te mendoj qe kam aritur majen pasi do me bente te qendroja ne te njejten pike, e cila do ishte monotone dhe jo motivuse. Do doja qe te jem gjithmone ne kerkim te "dickaje" te re. E shikoj jeten pa qellime, qofte keto dhe shume te vogla, si nje jete bosh dhe nuk do me pelqente te arija kurre atje....

Nuk e di ku do te ndodhem pas disa vitesh por nje gje jam e sigurt ne vetvete qe cfare do rruge qe te kem zgjedhur qofte familiare apo karieriste apo te 2-ja do te jem gjithmone ambicioze dhe me nxitje per te ngjitur nje "mal" qofte ai i lodhshem apo i veshtire.


Postuar nga Iyua datė 29 Tetor 2005 - 13:36:

Helga, Enigma Ju pershendes nga Zemra per Mendimet !

Ja dhe Mendimi im !
Besoj se njeriu nuk mund te jete kurre i kenaqur ne Jete sadoqofte ti kete Realizuar Endat dhe Goal qe i ka vene jetes !
Sa me shume te arrij aq me shume do kerkoje te kete dhe do kete me shume Ambicje . Pasi eshte vertetuar qe njeriu gjithnje kerkon me shume nga vetvetja dhe nga ambjenti qe e rrethon. Me pak fjale Shpirti njeriut kurre nuk gjen rehat edhe pse mund te mendoje se ka gjetur. It's Sad but Tru !
.............................................


Postuar nga halfgang datė 06 Nëntor 2005 - 15:31:

mendoj se po te arrij ato qe kam ne plan per te bere do jem njeriu me i lumtur ne bote....


Postuar nga pipi datė 12 Nëntor 2005 - 10:19:

un them qe ne jete qellimet e njerezve nu mbarojne kurre.cdo njeri perpiqet te arrije majen,por sa te arrije atje do kohe.n.q.s un do te arrija qellimet me te medha te vetes,do kisha qellime te tjera me pak te rendesishme qe do te perpiqesha dhe do jetoja per ti arritur ato.dua te them qe njeriu sa me i moshuar qe eshte ka qellimet e tij.per veten,femijet,niperat et.dhe jeton per ti permbushur ato.


Postuar nga PARIS datė 12 Janar 2006 - 06:34:

Sonte jam turbull ne mendime.S`me terheq as e ardhme as e kaluar as e tashme.
Moment kritik per arsyen time.
Mire u lexofshim.


Postuar nga Iyua datė 16 Janar 2006 - 18:53:

PARIS !
Cdo njeri i kalon ato momente Kritike dhe per nje moment duket sikur c'do gje c'do shprese eshte shuar brenda vetes Por mos haro sepse mbas nje shiu te rembyer ka Diell
Mos u merzit Uroj ne shkrimin tjeter ti kesh kaluar keto momente


Postuar nga Kuriozi datė 29 Janar 2006 - 09:56:

Asnjehere nuk kam vertetuar se i kam arritur ato qe dua seps sapo jane realizuar kane dale gjera te tjra. Jeta eshte "run 'cose live is to short"
Une njoh edhe njerez te atrofizuar qe kane zene zyrat qe ne moshen 23 vjcare dhe nuk levizin fare po merren vetem me thshetheme.
Per vete punoj gjithe diten. Shpesh dalin gjera te reja dhe arritje e deshtime te shumta.
Ku eshte edhe thelbi i te qenit gjalle.
mendimi per arritje ne kuptimin e plote o te thote mediokritet 24 karatesh


Postuar nga Enya datė 07 Nëntor 2006 - 21:27:

Re: ~ C'fare Mendoni .... ~

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
Pershendetje Miq te Interesuar !
C'fare Mendoni per te ardhmen kur te keni arritur ate qe keni Enderuar ne te gjitha Aspectet ( mbaruar shkollen, jeni Kompletuar me pune, me Familje etj. ) Me pak fjale ja keni aritur Qellimit qe keni pasur ne Jete deri Diku.
- Mendoni se do gjeni Rehat ne Shpirt.
- Sdo kerkoni me gjera te arrini ne Jete.
- Apo do jeni me Ambicioze te mundoheni te arrini akoma me shume gjera.

I Mirpres pergjigjet Teme e Hapur Shprehuni Lirisht C'fare ndjeni Momentalisht !
~ Respectet e Mia ~


Momentalisht, ndjej se e ardhmja ime mbetet nje e panjohur.Flm.


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.