Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga Iyua datė 16 Shkurt 2006 - 19:43:

erkidea

Mos mi kujto patllixhanat se kam nje uri tani qe ska ku te shkoje
Buke misri doja te kisha me Djath hemm sa me ka mare malli sepse nuk gjehet dot .


Postuar nga buzeqeshja datė 16 Shkurt 2006 - 20:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha orkidea
Mua me pelqejne me shume patellxhanat e mbushur sepse i bej shume te mire
Un vdes per to ateher do me ftosh ndoj dite per darke meqe i benke te mire...


Postuar nga diabolic datė 16 Shkurt 2006 - 21:01:

Meqense jam elbasanlli ju bej une nje darke te mire me tave kosi dhe dhe patellxhane te mbushura... Me thoni kur doni te vini te bej pazaret une?


Postuar nga katerina datė 16 Shkurt 2006 - 21:06:

more djem dhe vajza, si behet kjo tava me kos, se une nuk e di. a do me thuaj dikush ta mesoj? pastaj do u ftoj dhe juve, ta hame bashke.


Postuar nga ~Enigme~ datė 17 Shkurt 2006 - 15:34:

Tava e kosit:

Tava pergatitet me mish qengji ose dashi, por une e bej edhe me pule. Po te jete me mish qingji ajo piqet direkt, ndersa me mish tjeter duhet te zihet me pare. Mishi qingjit pritet ne thela dhe vihet ne tepsi. I hidhet gjalpe dhe futet ne furre e hiqet. Here pas here hidhet uje nga pak qe te mos thahet. Pasi hiqet nga furra, ne nje tenxhere me gjalpe kaurdiset pak miell deri sa te zverdhet. Shtohet lengu i mishit te pjekur, perzihet dhe vlojne deri sa te trashet si salce. Largohet nga zjarri dhe pasi ftohet i shtohet kos, veze, kripe dhe perzihen mire. Ne tave hidhet pak oriz gjysem i zier, rradhiten thelat e mishit, hidhet masa e pregatiur me pak gjalpe siper e piqet ne furre derisa ne faqe te krijohet nje cipe e kuqe.
Varianti i dyte eshte me mish pule ose dashi. Zihet pula ose mishi i dashit dhe vihen llokmat ne nje ene. Vihet nje dore oriz ne tenxheren me leng mishi dhe zihet orizi gjysem i gatshem. Ne nje ene hidhni kos, veze, lengun e mishit me orizin dhe i perziejme se bashku. Kini parasysh qe lengu te jete i ftohur kur t'i perziejme se bashku dhe hidhen ne tave. Piqet si me siper.
http://burimi.net/receta_gatimi.htm


Postuar nga Eria datė 17 Shkurt 2006 - 15:36:

Japim lajmet!
Tava e kosit:p:p


Postuar nga ~Enigme~ datė 17 Shkurt 2006 - 15:45:

Talking

Pse flet ne shumes ti :p ti vetem erdhe e provove une e gatova

Tani duke pare ate faqen tek adresa qe kam bashkengjiur me siper me vajti mendja per fergese me piperka themi ne Korcaret po me qe i thone fergese tironse po them "fergese me speca" :p


Postuar nga Eria datė 17 Shkurt 2006 - 15:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Pse flet ne shumes ti :p ti vetem erdhe e provove une e gatova



Une skam ngrene gje,me duket me ke ngaterruar:p:p
Sot me hahet byrek me presh ashtu si e ben vetem mami im.


Postuar nga ~Enigme~ datė 17 Shkurt 2006 - 16:02:

Musaka do gatuaj kush te doje le ta provoje
Eri per ty mqs je e uritur sot....


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 17 Shkurt 2006 - 16:07:

BAMJE

mua me ka marre malli per bamje,por ama ashtu si i bene ime me.


Postuar nga Eria datė 17 Shkurt 2006 - 16:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Musaka do gatuaj kush te doje le ta provoje
Eri per ty mqs je e uritur sot....


flm


Postuar nga katerina datė 17 Shkurt 2006 - 16:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Tava e kosit:

Tava pergatitet me mish qengji ose dashi, por une e bej edhe me pule. Po te jete me mish qingji ajo piqet direkt, ndersa me mish tjeter duhet te zihet me pare. Mishi qingjit pritet ne thela dhe vihet ne tepsi. I hidhet gjalpe dhe futet ne furre e hiqet. Here pas here hidhet uje nga pak qe te mos thahet. Pasi hiqet nga furra, ne nje tenxhere me gjalpe kaurdiset pak miell deri sa te zverdhet. Shtohet lengu i mishit te pjekur, perzihet dhe vlojne deri sa te trashet si salce. Largohet nga zjarri dhe pasi ftohet i shtohet kos, veze, kripe dhe perzihen mire. Ne tave hidhet pak oriz gjysem i zier, rradhiten thelat e mishit, hidhet masa e pregatiur me pak gjalpe siper e piqet ne furre derisa ne faqe te krijohet nje cipe e kuqe.
Varianti i dyte eshte me mish pule ose dashi. Zihet pula ose mishi i dashit dhe vihen llokmat ne nje ene. Vihet nje dore oriz ne tenxheren me leng mishi dhe zihet orizi gjysem i gatshem. Ne nje ene hidhni kos, veze, lengun e mishit me orizin dhe i perziejme se bashku. Kini parasysh qe lengu te jete i ftohur kur t'i perziejme se bashku dhe hidhen ne tave. Piqet si me siper.
http://burimi.net/receta_gatimi.htm



flm Enigme. Kur ta bej do t'iu ftoj te hame bashke te me thoni dhe si e kam bere, mgjth nuk me pelqen shume gatimi


Postuar nga Iyua datė 17 Shkurt 2006 - 20:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Musaka do gatuaj kush te doje le ta provoje
Eri per ty mqs je e uritur sot....


Musaka ?? Cfare eshte Musaka se nuk e kam degjuar ndonjehere. Kuptohet as nuk e kam provuar Nqs eshte e mire do ta provoj
Ja te shikojme njeher si eshte" Musakaja " pastaj mos me kujtohet ndonje ushqim tjeter


Postuar nga Zhylien Sorel datė 17 Shkurt 2006 - 20:14:

e di ku me ka vajtur per nje Trana....
di ndonjera te gatuaj ????????


Postuar nga iliriusa datė 17 Shkurt 2006 - 20:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha eric darven
e di ku me ka vajtur per nje Trana....
di ndonjera te gatuaj ????????



Pse ka harruar mamaja te bej trahna Eric???
C'ke ti do te bej motra ty....hmm... pas nja nje viti


Postuar nga buzeqeshja datė 17 Shkurt 2006 - 20:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha eric darven
e di ku me ka vajtur per nje Trana....
di ndonjera te gatuaj ????????

Po c'eshte kjo trana moj se as emrin s'ja kam nigju kurre....


Postuar nga Zhylien Sorel datė 17 Shkurt 2006 - 20:31:

si ka mundesi qe nuk e ke degjuar...
ku jeton ti yllo???????????????????


Postuar nga buzeqeshja datė 17 Shkurt 2006 - 20:32:

Un tani jetoj ne itali por me origjine jam nga Nord of Albania


Postuar nga Zhylien Sorel datė 17 Shkurt 2006 - 21:15:

Talking

sa seriozisht e more,mos e ki problem fare se do ta coj nje pjat trahna me sms.


Postuar nga buzeqeshja datė 17 Shkurt 2006 - 21:18:

SHiko sa djale i mire kyyyyyyyyyyyyyyyyyy flm shume yllo.....


Postuar nga Zhylien Sorel datė 17 Shkurt 2006 - 21:21:

GEZOHEM!!!

ME KA VAJT MENDJA PER BOSTAN....ZEMREN SIDOMOS...HAM


Postuar nga buzeqeshja datė 17 Shkurt 2006 - 21:24:

Pse tek zemra e keni piksynimin gjithmon ju mor djale...........Mua me ka marre malli per tave peshku


Postuar nga Zhylien Sorel datė 17 Shkurt 2006 - 21:57:

Po pse ku do ti qe ta kem un moj vajze...

me ka vajtur mendja per ARRANANAS


Postuar nga Iyua datė 21 Shkurt 2006 - 16:40:

Me ka shkuar mendja tani per nje Petanik me fasule e bere peta-peta
Hajde Enigme ta terhollim bashke se nuk i bej mire petat e holla me grisen
Ta mbarojme dhe i japim nga nje cope Forumit


Postuar nga diabolic datė 21 Shkurt 2006 - 23:44:

Talking

Per simite me bugace...hehehehehehheheeh nejse.


Postuar nga Iyua datė 22 Shkurt 2006 - 04:43:

Eh c'po me haet nje gje dhe spo di se car me haet .
Ja ti mar me radhe tani temat qe teme futet nepsi dhe te me vije oreksi .
PS: ai byreku Enigme nuk doli gje se u bene petat cope ahaa nuk dime jo ta bejme me peta te holla


Postuar nga amoxil datė 22 Shkurt 2006 - 14:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Per simite me bugace...hehehehehehheheeh nejse.



Se di diabolic bejne me ne Elbasan simite me bugace pasi ne 94-en embaj mend se ishte nje dyqan i tille te gurabardhi dhe nje tek kinemaja "11 Nentori" ke banesat po tani se di egzistojne me apo jo.
Sa te mira jane ne mendgjes papapapap sidomos kur i dhin mgjalp.loool


Postuar nga cupka datė 22 Shkurt 2006 - 15:09:

per asgje!
I gatuaj te tera vete, dhe nuk merrem fare me receta e me libra kuzhine po vetem me hamendjen dhe me neps! Ose kur ne dyshim, cer cerr mamase nje telefonate


Postuar nga NS-6 datė 22 Shkurt 2006 - 23:26:

shejtonja,nese te nis i leter me gjonat qe du a mi con dot me nei western union a nei kompani tjeter qe con pako neper vende te ndryshme te botes?


Postuar nga volter datė 22 Shkurt 2006 - 23:32:

Tave me Patllixhana


Postuar nga cupka datė 23 Shkurt 2006 - 14:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
shejtonja,nese te nis i leter me gjonat qe du a mi con dot me nei western union a nei kompani tjeter qe con pako neper vende te ndryshme te botes?


po ja ne vend, se nuk kam pune tjeter une po te rri radheve te postave?
Po deshe, hajde bujrum mirse te na urdherosh dhe te gatuaj une ca te te doje e bardha zemer (VI RE: VETEM NE FUNDJAVE) se gjate javes me gatuajne nuk gatuaj!


Postuar nga buzeqeshja datė 25 Shkurt 2006 - 21:37:

Per lakra te regjura......


Postuar nga Gjergj Kastrioti datė 06 Mars 2006 - 13:14:

meqe "ra tema" per "kete muhabet"...dje kisha ne shtepi dy shoket e mi joshqiptare dhe i bera gatime pak a shume shqiptare...!
bera KUNGULLESHKA qe jane tipike per zonen e Korēes,TASQEBAP dhe DARDHE TE ME MJALTE.pastaj kemi pire vere Chianti edhe pse nuk eshte aspak shqiptare po e rregullova prape doren se pime edhe RAKI SKRAPARI...u kenaqen se per me teper jo se une jam guzhinier po i bera pjatat shume te bollshme dhe u frume...atyre iu pelqeu shume gjella me kungulleshka...

hajt ju befte mire pra edhe juve edhe mundohuni te beni sa me teper gjelle shqiptare.

peace


Postuar nga i/e paregjistruar datė 06 Mars 2006 - 13:41:

mua per japrak


Postuar nga tresh datė 06 Mars 2006 - 15:31:

mua Jahni-njala-E krap ne tave


Postuar nga i/e paregjistruar datė 06 Mars 2006 - 15:36:

saraga t'thata, putarka edhe g'juca t'fergume mmmm


Postuar nga tresh datė 06 Mars 2006 - 15:44:

ku ke mesu ti ca jane saragat e putarkat meee ne Amerike aaa


Postuar nga i/e paregjistruar datė 06 Mars 2006 - 16:00:

un jam nje cerek shirokse mar, un kam le me peshq si se ditkemi ca jan?
Nejse, se tesh me ka marr malli per kos...


Postuar nga Amici di Nessuno datė 06 Mars 2006 - 17:51:

Mua tani per tani asgje. Te tera i shijoj perdite. Ene byrekun e ha me pete te bome vete.


Postuar nga buzeqeshja datė 06 Mars 2006 - 19:40:

Mua tani po me hahet pak kadaif eeeeeeeeeeeeeeee lere se ku ta marresh.......


Postuar nga Amici di Nessuno datė 06 Mars 2006 - 20:38:

Te dyqani turkut, ku tjeter.


Postuar nga ESHI datė 07 Mars 2006 - 04:23:

Mua me ka marr malli per buk misri.
Keila apo nuk shkon kjo me ato qe te ka marr malli ty , s'po them ato qe tha Tresh se do filloj te qajjjjjjj.


Postuar nga i/e paregjistruar datė 07 Mars 2006 - 13:45:

eshi buk kallamoqe (i themi ne bukes te misrit ) ben mami im. Po deshe hajde se te jap nje tave te heqesh mallin

kurse nga ti juve qe i paske te gjitha, du g'jucat e fergume hajde gjeji po deshe :p


Postuar nga myzeqari datė 07 Mars 2006 - 14:01:

Tave me patllixhane , pa pa pa pa sa kam pa ngrene si dhe ndonje byrek cfare te jete , mjafton te jete me pete te bera jo te blera !


Postuar nga tresh datė 07 Mars 2006 - 14:09:

Boze ne vere e masandej afer liqenit djath kaqkavall me xhuvreke e birre (sa me hape oreksin)


Postuar nga Amici di Nessuno datė 07 Mars 2006 - 14:31:

Ej po deshtet ju jap vjehrren borxh, shpenzimet paguajini vete, ene pas i jave nuk do ju shkoje me mendja per gjojna te tilla. Sidomos ty Myzo me bureqet.


Postuar nga unforgiven datė 07 Mars 2006 - 14:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha juve
Ej po deshtet ju jap vjehrren borxh, shpenzimet paguajini vete, ene pas i jave nuk do ju shkoje me mendja per gjojna te tilla. Sidomos ty Myzo me bureqet.


ke byrek qan kjo vjehrra jote, se jo per gje por nje hap na ndan..


Postuar nga Amici di Nessuno datė 07 Mars 2006 - 16:09:

veri emrin.


Postuar nga unforgiven datė 07 Mars 2006 - 16:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha juve
veri emrin.


Eshte nje lloj byreku me mish derri, (???) dhe erza qe behet zakonisht per vitin e ri dhe nga jugu e quajne "mesnik"..Nuk ka gje me te shijshme..

Nuk e di a e gatuan vjehrra jote kete lloj gatimi, sepse eshte vecori e ortodokseve te jugut..


Postuar nga Amici di Nessuno datė 07 Mars 2006 - 17:46:

I ploteson te gjitha kushtet.


  Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.