Forumi Horizont Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Per te qeshur!! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18554)


Postuar nga NS-6 datė 05 Shkurt 2012 - 19:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule
NS-6 ke qen noj her admin ne nje forum?? un qe flas sflas kot ,
se bejn nese sduan( nese jo ) por jo se s'munden
e un qe e them nuk flas kot .

Ceci nuk tbesoj ti kesh provu t'gjitha mjetet .
naaah ta bosh dhomin



Kam qene mod per nje periudhe gati 4 vjecare ne kete forum dhe ne fund u largova me deshiren time nga ai post
Ate qe e them e pohoj serish sepse e di fare mire. E them sepse mbaj mend ate qe shkruhej ne zonen e modeve ne ate periudhe qe kam qene mod dhe sepse ka pase precedente ku mendohej se lexoheshin mesazhe private dhe ne fund u tha e u ritha qe nuk mund te behej kjo gje! Nese mund te behet kjo gje atehere i bie qe je futur ne profilin e tjetrit dhe fare mire mund ti nderrosh passwordin, emailin e njoftimeve etj...te ishte kjo e mundur, bani nuk do ishte i nevojshem sepse anetarin do ta shkalloje nervash duke i ndryshu profilin

Ajo qe dua te theksoj eshte edhe nje gje tjeter : Kam marre pjese ne nje nga carjet me te medha te stafit te forumit qe ka ndodhur ne ate periudhe qe kam qene mod dhe nga ku lindi edhe nje fare rregullore per te shmangur sherret qe mund te vijonin. Gjithcka lindi nga gjera te vogla qe me kalimin e kohes u shtuan derisa u be lemsh puna. Eksperienca me ben te them qe keto sherre nuk jane kurre konstruktive por vetemse shkaterrojne! Moderatorlliku nuk duhet pare si nevoje per te qendruar ne forum, por si nje menyre per te rregulluar nje zone qe ti mbetet edhe atyre qe vijne pas dhe qe do donin te lexonin ate zone. Ne disa raste, njerezit sja kane idene se cfare do te thote me qene mod gjithsesi dhe se cfare nervash duhet te kesh ne disa raste, e aq me teper me qene admin. Kam qene ne nje periudhe kur ka qene Wydra admine dhe me pas u largua (me deshiren e vet) dhe u zevendesua nga Lela dhe di mire cfare nervash duhet te kishe per tu marre me te gjithe.

Nese dikush largohet nga moderatorlliku nuk duhet ta shohe si hakmarrje por thjesht si nje faze te re ne forum si anetar i thjeshte...nuk do te thote qe nuk ekziston mundesia per tu ribere mod besoj (ka zone te tera qe jane po mod ne forum) keshtu qe ne nje moment te dyte mund te rikerkohet serish me u bere! Me duket mjaft e thjeshte.

Mos ngaterroni virtualitetin me jeten reale dhe mos lejoni qe e para te mbizoteroje mbi te dyten. Te gjithe futemi per te kaluar momente qetesie dhe argetimi ketu...jo me shkaterru nervat me teper. Prandaj, nuk ja vlen te hapen sherre dhe merzitni qe nuk do sherbejne per asgje! Mos i prishni gjerat per llafe goje dhe te prishni keshtu shoqerite qe keni krijuar ne kete forum.

Cilido te jete shkaku i ketij "sherri" qe po shoh ketu, nuk besoj se eshte i tille sa te prishe keto shoqeri. Gezohuni njerez se boll probleme kemi ne jeten e vertete...hiqini nga mendja per ato pak minuta qe kaloni ketu!

Gjithmone me mirekuptim!


  Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.