Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7]
Trego 7 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Besimi Fetar (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=182)
-- Islami me dy tri fjalė (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18778)


Postuar nga robert datė 09 Janar 2015 - 13:43:

Gjith ai predikim nga ky Tauhedi dhe asnje fjale per krimin e ndodhur ne Paris!!! Hipokrizi e gjalle!
Ne Kuran Muhameti quhet dhjetra here i cmendur nga njerzit qe e degjonin, sot po t'ua thuash kete ndonje arabi radikal, te leshon menjhere denimin me vdekje!
Ishalla e lexojne njerzit Kuranin dhe ta shohin vete, a eshte nga Zoti apo nga njeriu!
Mua nuk me rref shume per arabet, ndonese njoh dhe njerez te mire e te urte nga 'ta; duket se arabet e kane humbur rrugen e evolucionit njerzor pergjithnji; ata kurre nuk do te arrijne te ulen e te diskutojne hapur me kedo per Kuranin, per problemet fetare, per kulturen e tyre, sepse jane sunduar gjithnje nga kasta te caktuara, qe kane tallur bythen me 'ta dhe i kane mbajtur shtypur gjithnje, sidomos nepermjet fese, pa llogaritur pastaj psiqiken e semure qe kane per shkak te martesave brenda farefisnise. Ndaj dhe me 'ta sot perendimi ben lloj-lloj filmash!
Mua me rref per ca pak shqipo-albaner qe e kane te hapur rrugen e dijes, deri diku edhe lirine per tu shprehur, dhe nuk arrijne te shkeputen nga kjo diktature arabo-islamike e mesjetes. Cudi dhe shume cudi me keta tanet! Por ndoshta kane gjetur aty lumturine!? Le ta mbajne! Por armet perse u duhen!? Dhe perse u duhet te vrasin njerez, njerez qe as nje mize nuk e vrasin dot?


  Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7]
Trego 7 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.