Forumi Horizont Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »
Trego 92 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- C"fare Eshte Dashuria???pse Dikush Dashuron Me Pak E Dikush Me Shume??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=5073)


Postuar nga cancer datė 19 Prill 2007 - 21:02:

dashuria eshte emocioni me i forte qe perjeton njeriu (megjithese jo te gjith). Eshte ankth, frike se mos e humbet personin qe do, dridhje duarsh dhe marrje goje, dhe nqs je me fat lumturi, ekstaze kur tjetri thjesht rri me ty dhe te buzeqesh.Pastaj cdo gje te duket e bukur dhe cdo pengese e kalueshme


Postuar nga dhoma666 datė 20 Prill 2007 - 20:58:

,,,,,,,,,,,,,eshte hapsire relative dhe e paqendrushme ,dhe qe per ne menyre absurte duam siguri nga kjo....dashuria eshte perpjekja jone per dashuri............dhe jo dashuria,,,,,,,,,mos jetoni me kete iluzion dhe nese dikush mund te thote se une "te dua" ska bere asgje tjeter vecse ka shprehur ate qe e ka mbledhur,,,,,,,nga disa emocione,,,qesharake qe mund te kene lindur nga ngjarje komplet momentale,,,,,,,

ps:.....................mungesa ime,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Postuar nga diellza26 datė 02 Maj 2007 - 10:05:

Ti me ke braktis, te qofshin haram ndjenjat e mia
se larg dashnise te lindi ne zemer pabesia,
ke me u pendue, por atehere ka me kene vone,
e tuj lotue do te bjere ne mend dashnia jone.

me erdhen ne mendje keto vargjet kur po lexoja kete temen dhe i percolla per ju qe keni vuajtur ne dashuri.


Postuar nga celo datė 02 Maj 2007 - 14:37:

Thumbs up

Dashuria nuk eshte cudi por ben cudira.


Postuar nga freespirit datė 03 Maj 2007 - 02:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha dhoma666
,,,,,,,,,,,,,eshte hapsire relative dhe e paqendrushme ,dhe qe per ne menyre absurte duam siguri nga kjo....dashuria eshte perpjekja jone per dashuri............dhe jo dashuria,,,,,,,,,mos jetoni me kete iluzion dhe nese dikush mund te thote se une "te dua" ska bere asgje tjeter vecse ka shprehur ate qe e ka mbledhur,,,,,,,nga disa emocione,,,qesharake qe mund te kene lindur nga ngjarje komplet momentale,,,,,,,

ps:.....................mungesa ime,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


ok , tani me terhoqe vemendjen. Dashuria eshte luzion, inteligjenca eshte iluzion po atehere cfare eshte reale. Mbase bota ku jetojme s'eshte gje tjeter vecse iluzion po ama eshte bota jone dhe per ne si njerez eshte ose duket reale nuk eshte se dime me mire. Letrat jane te hapura te pakten tani per tani.


Postuar nga Katilesha datė 16 Qershor 2007 - 12:43:

Mesazhi i panter  u fshi ...,sepse tashme e ka hapur nje teme me te tille perralle per dashurine....

Besoj se do te kesh nje pergjigje me te shkruter per kete teme.

Faleminderit per mirekuptimin!!!


Postuar nga dhoma666 datė 22 Qershor 2007 - 18:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha freespirit

ok , tani me terhoqe vemendjen. Dashuria eshte luzion, inteligjenca eshte iluzion po atehere cfare eshte reale. Mbase bota ku jetojme s'eshte gje tjeter vecse iluzion po ama eshte bota jone dhe per ne si njerez eshte ose duket reale nuk eshte se dime me mire. Letrat jane te hapura te pakten tani per tani.



 

kur une them eshte iluzion ,,,e kam ne kete kontekst qe mendimi yne i jep forme cdo gjeje ne menyre relative dhe ajo qe ti e kupton per mua nuk ekziston ,,,,,,,cdo gje eshte iluzion kur e prodhon mendja jote nen efektin emotiv,,,,,,

edhe ate qe arsyeja e njeh ,,e njeh per nje moment dhe pastaja iken sepse une kam ndryshuar kenveshtrimin,,,,athere ,,,,,,,

dy jane gjerat qe njeh bota njerezore ,,,,,arsyeja qe eshte e relative rrjedhimisht iluzionare si dhe zemra qe ne thelb eshte iluzionare,,,,,,,,

athere i bie qe bota jone eshte nje iluzion ,,,,,,,,por fatmirsisht eshte pozitive,,,,,,,,,

ps: shpresoj te kuptohemi tung

 


Postuar nga kotka datė 14 Gusht 2007 - 16:26:

Te duash dike nuk vjen ne menyre automatike apo natyrale. Me pare duhet te marresh vendimin, qe do te dashurosh.

Sa me shume dashuri absorbon gjate jetes, aq me shume dashuri je ne gjendje te japesh.

Keshtu e konceptoj une dashurine dhe pse disa njerez duan me shume dhe disa me pak.


Postuar nga vanesajaems datė 09 Shtator 2007 - 23:33:

vetem dashuria nuk ka komanda.....ajo vjen natyrshem dhe pa e kuptuar dhe ti vet.......


Postuar nga komrad00 datė 10 Tetor 2007 - 18:19:

Une per veten time kam kujtuar se sa me shume eksperience te kesh ne relationship aq me e lehte do te ishte per te gjetur dike qe dashuron dhe kete e flas nga eksperienca ime por nuk eshte ashtu ,perkundrazi eshte shume me e veshtire se te kesh eksperience aspak.Arsyeja eshte se behesh shume konfuz dhe dhe shume dembel sepse e din se po nuk te eci do fillosh edhe nje here nga e para e keshtu me rradhe.Seks eshte nje faktor qe mban nje lidhje te lidhur por edhe ai sa do i mire te jete zbehet nga dita ne dite.Une mendoj se faktori dashuri eshe me komplex se seks or even terheqje seksuale.Mendimi im eshte se dashuria nuk eshte ajo qe ndjen ne fillim por ajo qe vjen pas nje rruge te gjate ne nje lidhje,pshb Sakrificat qe dy persona bejne ne nje lidhje per te kaluar nje faze te veshtire,qofte ajo financiare or ndjenjesore ne qofte se mund ta quaja keshtu.Pastaj sa me shume te jetosh me nje person e njeh me mire ate dhe pothuajse behesh nji me ate person ,prandaj dhe kur del nga nje relationship te gjate eshte shume me e veshtire te harrosh.


  Gjithsej 10 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 »
Trego 92 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.