Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »
Trego 241 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- ē menduria juaj .. qe keni bere per ndonjerin???? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=13181)


Postuar nga Niqua datė 09 Qershor 2007 - 16:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha atiola
hahahahahahahahah nuk po citoj asnjerin se te gjithe nje cmenduri te njejte keni
atiola une kam degju qe ti ja ke pre penis te dashurit tan


Postuar nga atiola datė 09 Qershor 2007 - 18:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
atiola une kam degju qe ti ja ke pre penis te dashurit tansi mundem une te mos pergjigjem ketu
do ja beja ate po me ka ikur pa adrsee hahahah


Postuar nga ridii datė 11 Qershor 2007 - 11:56:

pupupup c kam shkruar keshtu..Faj i tastieres ..s punonte butoni hapsires


Postuar nga Tulipani datė 03 Korrik 2007 - 00:44:

Cdo gje ne kete bote eshte relative ... Por nese bej dicka per ndonjerin sado e cmendur mund te duket ajo ne syte e te tjereve per mua s'eshte e tille perderisa kur e kam bere e kam bere me vetedije.

 


Postuar nga Denisa_EG datė 15 Korrik 2007 - 23:57:

kam dashuruar me shume se veten time, nje gje qe sdua ta bej kurre me.


Postuar nga Enya datė 16 Korrik 2007 - 00:25:

Arrow

Nje djali nga Ulqini i cili rrezikonte jeten e tij (prej ca te droguarve te rastit),
i kam dale perpara vetem per t`i shpetuar jeten.Une rrezikoja thike, mbase dhe plumbin.Ndersa ne ditet e sotme e kam ne vend te Vellait.


Postuar nga elsaaa datė 16 Korrik 2007 - 01:39:

desh kam vra veten per nje pjestar familje...ishte nje provokim qe me bene....qe e bej prap dhe sot...


Postuar nga roke datė 16 Korrik 2007 - 05:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha Denisa_EG
drece ca cmendurie mi goce, une shkoj perher ne plazh nudo, biles rri me kome hapur qe te merr rreze gjithe andej


Kujdes kur hap kembet se do te futet ndonje gjarper ...qorrazi se mos e ngaterron me shtepine ngaqe shikon erresire dhe "shkurre"


Postuar nga andeta datė 05 Gusht 2007 - 12:20:

Angry

kam 25 vjet qe bej cmendurira se jo per gje po pa cmendurira behet jeta e merzitshme...e fundit????po e shtyj dhe 5 muaj me shume te ndenjuren ne nje vend qe e urrej...
per ty 5 muaj....shpresoj ti meritosh.....


Postuar nga briseide datė 05 Gusht 2007 - 12:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha piroepirit
kame qendruar per 2ore te tera nen nje shi te madh duke e marre ne tel nga gabina... per ti kerkuar falje.........dhe nje here tjeter u cova nga mesi i nates..... per te kerkuar ata qe shesin lule por nuk i gjeta... dhe u detyrova u futa ne nje shtepi.... dhe i shkula lulet me gjithe rrenje.... dhe i kerkova prape falje....... kur i pa lulet ashtu me me rrenje dhe me humus....atehere me fali... por per te treten here nuk ndodhi me keshtu........Shume e lezetshme kjo qe lexova
sidomos lulet,jeni galant por Kur ndergjegja vret,asgje s'te ndalon.

Citim:
Po citoj ato qė tha ari77labi
se kam bere me kilometra te tera ... nga kufiri neper bore...sepse nuk i kisha akoma dokumentat....per ti shkuar ne spital atje ku ishte


Romantike...s'te dija kaq te dashur ore Ari

S'di nese duhet quajtur fat i mire,po deri me sot asgje qe kam bere mund ta quaj cmenduri.
Ndoshta eshte dicka qe per mua eshte e tille,per te tjeret s'besoj,keshtu qe...!!!!


Postuar nga diabolic datė 07 Gusht 2007 - 17:53:

Cmenduria me e madhe qe kam bere per nje femer ?


E kam dashur...


Postuar nga briseide datė 07 Gusht 2007 - 18:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Cmenduria me e madhe qe kam bere per nje femer ?


E kam dashur...C'menduri te duash dike?
Atehere mohon ate qe ke marre dhe ke dhene?


Postuar nga diabolic datė 07 Gusht 2007 - 18:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide


C'menduri te duash dike?
Atehere mohon ate qe ke marre dhe ke dhene?
Une nuk mohoj asgje.
Asgje smohoj ne jete.
As nje dashuri te cmendur.
As nje cmenduri qe vret.
...


Postuar nga kurt datė 21 Maj 2008 - 13:10:

kjo eshte vertet nje cmenduri/budadhadhek ne anen time...

kam vajtur ne mexico dy here kur nuk kisha dokumetat ne amerike, faktikisht e kisha per deportation/rrefuzim, kthim per ne shqiperi. kur u ktheva nga mexico isha me ca shoke amerikan dhe kisha thjesht vetem nje patente me vete.

kur me pyeten se cili eshte vendi jot? thjesht vetem nje fjale, "US"  qe mos te dyshonin nga dialkti nese flet fjal te tjera dhe pastaj fusin emrin ne kompjuter,dhe more fund hahah, mbete ne mexico atehere, obo bo kur me kujtohet sa buddhadhek ishte kjo. 


Postuar nga Franka datė 22 Maj 2008 - 23:04:

nuk mund ti them cmenduri kesaj qe kam bere.......e beja rrugen Athine - Rinas cdo fund jave vetem qe te isha me njeriun qe doja dhe rrija vetem nje dite


Postuar nga _mIzZzA_ datė 11 Qershor 2008 - 02:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Cmenduria me e madhe qe kam bere per nje femer ?


E kam dashur...

ohhhh kurse un kam te kunderten per nje cun e desh e dua edhe dota dua


Postuar nga IQVLORA datė 11 Qershor 2008 - 10:59:

Re: ē menduria juaj .. qe keni bere per ndonjerin????

Citim:
Po citoj ato qė tha ari77labi
cila ka qene ēmeduria juaj qe keni bere per ndonje person..... natyrisht.... per ndonje te dashur....ose qe kane bere per ju?pershendetje
26 vite me pare kam bere vertete nje cmenduri,por jo nga keto qe mendon ti Ari.Rrezikova burgun per te mbrojtur nje shokun tim te ngushte.Dola deshmitar per te dhe e shpetova nga nje siklet i madh.Fqinji i tij nje aktor i teatrit te Vlores ja futi me lezet,pavaresisht se u muarr parasysh alibia ime.Me e forta eshte se ish shoku im ma mabn tani koken menjane.Harroi garipi qe per te une bera cmendurine me te madhe,duke rrezikuar veten time.Pak me vone gjykova se kisha bere gabim,mbasi ky person nuk do te sakrifikonte per mua po te isha une ne nje pozicion te atill.Por ajo pune iku e vate.Dhashe fjalen dhe nuk e dridhja me edhe sikur ta psoja.


Postuar nga LUCIFERO datė 23 Shtator 2008 - 13:39:

S'ka as dy dite. Dhe do vazhdoj ti bej gjithmone per te, dike real flasim.


Postuar nga UnKnOwN datė 23 Tetor 2008 - 04:09:

Sdo beja asgje qe do te quhej cmenduri,as gjene me te vogel per nje mashkull..sinqerisht.. Ndoshta me vone do ndryshoj mendim,por deri me sot skam ndjere se e ka merituar ndonjeri te bej ndonje gje te vecante per te..hell no :p


Postuar nga _mIzZzA_ datė 03 Nëntor 2008 - 02:49:

kam ber shum per nje person


Postuar nga AngelDevil datė 15 Tetor 2009 - 20:23:

i kam bere dhurate te dashurit tim per ditelindje 1 femer bionde


Postuar nga SmoKer datė 15 Tetor 2009 - 20:30:

Cmenduria me e madhe qe kam bere per nje person ...hmmmm had sex with her on Dajti express


Postuar nga cecilia datė 15 Tetor 2009 - 20:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


po mi shoqe brune jam por e bionde jam bo nga halli cte bej hahhahaa :p
Po kshu thuj ti, jo i ke bo dhurate bionde...


Postuar nga AngelDevil datė 15 Tetor 2009 - 20:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha ceciliaPo kshu thuj ti, jo i ke bo dhurate bionde...sme beson ja kam bere vertet, ne festen e ditelindjes se tij ..... vetem qe ajo biondja qe e njoftura ime dhe bente lojen jo se do shkonte ne krevat me te se pastaj me imagjino ti mua se ca mund te bej


Postuar nga Petter datė 15 Tetor 2009 - 20:44:

Masaker, masaker :p


Postuar nga BIONDIA datė 15 Tetor 2009 - 21:01:

Kam shkuar ne stadium ku loste Juve -Milan e kam bere tifosllik per milanin( e detyruar) ...ma cmenduri se kjo sa here e kujtoj dashuroj ma shume JUven dhe urrej ma shume Milanin ...


Postuar nga BIONDIA datė 15 Tetor 2009 - 21:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


O tifoze ku je moj?

Une enderr kam manchester-in ta shikoj ne stadium...
ketu jam po ti ku je ...po zgjidhet problemim kur shkojne ne Angli une me turllin blejme nje bilete ne per ty ne shikojme Mancester -Juve ...


Postuar nga cecilia datė 15 Tetor 2009 - 21:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIAketu jam po ti ku je ...po zgjidhet problemim kur shkojne ne Angli une me turllin blejme nje bilete ne per ty ne shikojme Mancester -Juve ...Ne pune e varfera ku te mbytem tjeter...

Vetem beje se do jete gjeja me e bukur, une ti dhe turll...Do gerthasim vetem shqip...


Postuar nga AndreaPirelli datė 15 Tetor 2009 - 21:17:

Une nuk zgjas me shume se 20 min ............... keshtu qe kiheni parasysh ...........


Postuar nga Petter datė 15 Tetor 2009 - 21:20:

Deri me sote, skam ber ndonje ndonje gje te madhe qe te klasifikohet si cmenduri


Postuar nga AngelDevil datė 15 Tetor 2009 - 21:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Une nuk zgjas me shume se 20 min ............... keshtu qe kiheni parasysh ...........


hahahaaa


Postuar nga BIONDIA datė 15 Tetor 2009 - 21:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll
Une nuk zgjas me shume se 20 min ............... keshtu qe kiheni parasysh ..............aman o turll ...se nje cike shaka mos besh direkt per keq ju shkon mendja ...po kush do tja dije per minutat re cun ...


Postuar nga AndreaPirelli datė 16 Tetor 2009 - 01:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
...po kush do tja dije per minutat re cun ...


Ja femra qe te don me te vertete ................ :aha :aha
Postuar nga BIONDIA datė 16 Tetor 2009 - 13:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll


Ja femra qe te don me te vertete ................ :aha :aha
pse kishe dyshime ti po ta kam shpreh ne cdo menyre ti hic nuk me kupton ...me ty minutat duken sekonda ...


Postuar nga Roi datė 16 Tetor 2009 - 22:37:

Per ndonjerin s'kam bere asgje une,e as kam ndermend te beje ndonjehere....larg qofte
Por per ndonjeren,ndonje gje edhe ndoshta e kam bere si psh te shkosh e te shikosh filmin Se scappi ti sposo


Postuar nga dylan datė 16 Tetor 2009 - 22:40:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi
Per ndonjerin s'kam bere asgje une,e as kam ndermend te beje ndonjehere....larg qofte
Por per ndonjeren,ndonje gje edhe ndoshta e kam bere si psh te shkosh e te shikosh filmin Se scappi ti sposokto jane meshkuj thashe cfare ki ba s eme shiku filim e shef per qefin tend

per temen pa koment asnje cmenduri


Postuar nga Katilesha datė 17 Tetor 2009 - 01:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
i kam bere dhurate te dashurit tim per ditelindje 1 femer bionde


..........

HAhahaa o Angel , kam qene edhe une nje here "dhurate" per te dashurin e mikes time me te ngushte. Ajo nuk ishte ne TR diten e dtl se tij dhe meqe isha une e kam festuar une ne vend te saj...HAhahaha  edhe kjo hyn te cmendurite lool..Ia kemi kaluar vertete cool ate dite.


Postuar nga dylan datė 17 Tetor 2009 - 13:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha


..........

HAhahaa o Angel , kam qene edhe une nje here "dhurate" per te dashurin e mikes time me te ngushte. Ajo nuk ishte ne TR diten e dtl se tij dhe meqe isha une e kam festuar une ne vend te saj...HAhahaha  edhe kjo hyn te cmendurite lool..Ia kemi kaluar vertete cool ate dite.tamam shoqe eshte nder te kesh shume shoqe sikur ti kati


Postuar nga Deb* datė 17 Tetor 2009 - 13:44:

Nuk para bej cmendurira, por mund te thoja qe vet menyra si jam njof, jam martuar me burrin..... eshte cmenduria me e madhe qe kam bere e kushtezuar nga rrethanat ne te cilat ndodhesha ne ate moment. Jo detaje te metejshme.


Postuar nga dylan datė 17 Tetor 2009 - 13:57:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha Debora*
Nuk para bej cmendurira, por mund te thoja qe vet menyra si jam njof, jam martuar me burrin..... eshte cmenduria me e madhe qe kam bere e kushtezuar nga rrethanat ne te cilat ndodhesha ne ate moment. Jo detaje te metejshme.


ishte per mire apo per keq kjo debora


Postuar nga erious datė 17 Tetor 2009 - 14:22:

.

keshtu si e paraqet ti kete ēmenduri, i bien keshtu... o ti ke qene e fejuar me dike o ai burri aktual i martuar

dhe jeni zhdukur te dy bashke


Postuar nga Deb* datė 17 Tetor 2009 - 14:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha erious
.

keshtu si e paraqet ti kete ēmenduri, i bien keshtu... o ti ke qene e fejuar me dike o ai burri aktual i martuar

dhe jeni zhdukur te dy bashkeTani erious ishte per mua cmenduri, se dola pak nga vetja ime, por per ty mund te jete dicka teper normale ajo qe bera une.:p


Postuar nga erious datė 17 Tetor 2009 - 15:18:

.

ē menduri per mua do ishte te futesha ne nje kafaz me luane... te tjerat me duken mese normale, prandaj te pys, pra dua te kuptoj ēa eshte ēmenduria ?

ik ik


Postuar nga AngelDevil datė 17 Tetor 2009 - 15:47:

kam marr malet per njonin por ce do cmenduri e kot sme sherbeu per gje


Postuar nga dylan datė 17 Tetor 2009 - 15:59:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
e komplikuar dylan lere fare


sa te komplikuara dhe te cmendura jemi ne femrat


Postuar nga AngelDevil datė 17 Tetor 2009 - 16:12:

jam cike e cmendur ne fakt se kuptoj dot jeten pa cmendurira me behet monotone pa to


Postuar nga dylan datė 17 Tetor 2009 - 16:19:

Dashuria e tyre nuk ishte me shikim te pare, ata u takuan dhe fjeten nje nate. Ajo nuk lindi ne qytetin mistik te Prages, por ne rrugicat e Korces. U takuan rastesisht ne veren e vitit 1964, ndersa pushonin.
Ajo ishe nga Bratislava dhe studionte per mjekesi, ndersa ai vazhdonte shkollen per inxhinier ndertimi. Behar Cebellia i rrefen emisionit “Pasdite ne Top Channel” brengen e jetes se tij, cekosllovaken Irena Korecka.

Edhe pse Behari nuk e thote dot ne menyre poetike takimin e pare qe pati me Irenen, e tregon me fjale te thjeshta sikur ai te kishte ndodhur dje.

“Ishim djem te rinj, na dukej vetja si djem te bukur dhe vinim kercenim ndonjehere me keto, ne turizmin tek hotel ‘Valbona’ dhe ishte koha kur isha me pushime. Ne ishim duke kercyer dhe ne ate kohe hyri kryetari i deges me shefin e sigurimit te Korces. Kur i pash ata u preva dhe e leshova vajzen si me marifet dhe zbres nga shkollet. Kjo me pyet pse ike?”, thote Beako duke treguar me duar shenjat e prangave.

Shetiten se bashku per pak diten dhe me pas e percolli Irenen ne Rinas.

Ajo u nis ne vendin e saj te lindjes, ndersa Behari mbeti ne Shqiperi me nje breng ne shpirt. Lidhjet e tyre u nderprene.

Behari tregon se ishte gati te rrezikonte per dashurine dhe nje vit me vone per te qene prane saj, niset per ne fshatin Orgocke nga ku arratisja per ne Cekosllovaki u be nje mision i pamundur.

“Ne dhomen e hotelit me vune me nje person qe kishte qene kryetar dege dhe me pyeste me emrin e gruas dhe emrin e femijeve. Une u cmenda nga i di ky keto?!”, thote Behari.

Babai i dy femijeve tani i thinjur plotesisht edhe pse ka te shoqen ne krahe, tregon per ritakimin e tyre.

Irena tashme pedagoge ne falultetin e mjekesise ne Prage, e pamartuar bie ne gjurmet e tij nepermjet internetit. Behari dhe Irena u takuan perseri dhe me peshen e viteve ne supe treguan se si kishte mbetur ne kujtese nata e rinise se tyre.

“Ajo kishte jetuar me fotografine time dhe e mbante ne dhome. Fliste dhe qante, kishte nje dashuri te vertete”, rrefehet Behari.

Ai thote se ka deshire te fluturoje drejt Prages perseri…


e ka lexuar ndonje ket historine sot cmendoni


Postuar nga AngelDevil datė 17 Tetor 2009 - 16:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
Dashuria e tyre nuk ishte me shikim te pare, ata u takuan dhe fjeten nje nate. Ajo nuk lindi ne qytetin mistik te Prages, por ne rrugicat e Korces. U takuan rastesisht ne veren e vitit 1964, ndersa pushonin.
Ajo ishe nga Bratislava dhe studionte per mjekesi, ndersa ai vazhdonte shkollen per inxhinier ndertimi. Behar Cebellia i rrefen emisionit “Pasdite ne Top Channel” brengen e jetes se tij, cekosllovaken Irena Korecka.

Edhe pse Behari nuk e thote dot ne menyre poetike takimin e pare qe pati me Irenen, e tregon me fjale te thjeshta sikur ai te kishte ndodhur dje.

“Ishim djem te rinj, na dukej vetja si djem te bukur dhe vinim kercenim ndonjehere me keto, ne turizmin tek hotel ‘Valbona’ dhe ishte koha kur isha me pushime. Ne ishim duke kercyer dhe ne ate kohe hyri kryetari i deges me shefin e sigurimit te Korces. Kur i pash ata u preva dhe e leshova vajzen si me marifet dhe zbres nga shkollet. Kjo me pyet pse ike?”, thote Beako duke treguar me duar shenjat e prangave.

Shetiten se bashku per pak diten dhe me pas e percolli Irenen ne Rinas.

Ajo u nis ne vendin e saj te lindjes, ndersa Behari mbeti ne Shqiperi me nje breng ne shpirt. Lidhjet e tyre u nderprene.

Behari tregon se ishte gati te rrezikonte per dashurine dhe nje vit me vone per te qene prane saj, niset per ne fshatin Orgocke nga ku arratisja per ne Cekosllovaki u be nje mision i pamundur.

“Ne dhomen e hotelit me vune me nje person qe kishte qene kryetar dege dhe me pyeste me emrin e gruas dhe emrin e femijeve. Une u cmenda nga i di ky keto?!”, thote Behari.

Babai i dy femijeve tani i thinjur plotesisht edhe pse ka te shoqen ne krahe, tregon per ritakimin e tyre.

Irena tashme pedagoge ne falultetin e mjekesise ne Prage, e pamartuar bie ne gjurmet e tij nepermjet internetit. Behari dhe Irena u takuan perseri dhe me peshen e viteve ne supe treguan se si kishte mbetur ne kujtese nata e rinise se tyre.

“Ajo kishte jetuar me fotografine time dhe e mbante ne dhome. Fliste dhe qante, kishte nje dashuri te vertete”, rrefehet Behari.

Ai thote se ka deshire te fluturoje drejt Prages perseri…


e ka lexuar ndonje ket historine sot cmendoniku e gjete kete ?


Postuar nga dylan datė 17 Tetor 2009 - 16:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


ku e gjete kete ?ne nje sit te lajmet e dites cfare mendon per ket e lexove


Postuar nga AngelDevil datė 17 Tetor 2009 - 16:28:

e lexova ca mendoj kohe te tjera ato skishte shume mundesi Behari i shkrete

Pa fat me 1 fjale ca te them tjeter


  Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »
Trego 241 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.