Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »
Trego 241 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- ē menduria juaj .. qe keni bere per ndonjerin???? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=13181)


Postuar nga BIONDIA datė 08 Nëntor 2009 - 17:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
kam puthur te dashurin egzistues ne buze ne sy te te dashurit te meparshem ne mes te gjithe shoqerise tani qe e mendoj cmenduri me duket


po nje puthje moj i paske dhene cka per cmenduri ketu dash per dash ishte ne ti ...kujtoj nje cmendri por se di nese eshte e tille 50 km me autobuz vetem per ta pare 90 minuta nga larg (mendoj qe as e vuri re prezencen time )


Postuar nga AngelDevil datė 08 Nëntor 2009 - 17:37:

cmenduri i bie sepse une isha e lidhur me ate tjetrin e ne mes te festes se ditlindjes sime puth ket tjetrin ... imagjino ca situate u krijua ... shume vite sme ka fol me goje

e takova para ca muajsh pime 1 kafe akoma i kishte ngel traume ajo lloj ndarje nejse te shkuara te harruara


Postuar nga BIONDIA datė 08 Nëntor 2009 - 17:39:

ndoshta me ate puthje ke kuptuar qe kete se ke dasht aspak rrije sa per te thene ...dhe ne kete puthje kuptove shume gjera ...


Postuar nga AngelDevil datė 08 Nëntor 2009 - 17:41:

normal ndryshe nuk do e kisha bere; gjithmone kam bere ate qe kam deshiruar vete ne jete jam treguar e shume egoiste me raste ne fakt po ndihem fajtore per ate djalin dhe pse tani flasim bashke e sikur e kemi kaluar mbas kraheve ate histori


Postuar nga kotka datė 09 Nëntor 2009 - 00:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
kam puthur te dashurin egzistues ne buze ne sy te te dashurit te meparshem ne mes te gjithe shoqerise tani qe e mendoj cmenduri me duket


perse e bere???????????????????


Postuar nga Roi datė 09 Nëntor 2009 - 00:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


perse e bere???????????????????jo pse e bere,por ca te kish bere lumadhi thuaj ??
Tip i durushem paska qene ....


Postuar nga AngelDevil datė 10 Nëntor 2009 - 09:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


perse e bere???????????????????per arsyen e thjeshte te ndihesha mire me veten mos behesha hipokrite me zor; ne ato momente e kuptova qe sna lidhte me gje ndjeja per ket tjetrin e kaq. OK menyre e gabuar e pranoj por ja qe ndodhi.


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2009 - 14:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


per arsyen e thjeshte te ndihesha mire me veten mos behesha hipokrite me zor; ne ato momente e kuptova qe sna lidhte me gje ndjeja per ket tjetrin e kaq. OK menyre e gabuar e pranoj por ja qe ndodhi.ok neser mund te kesh djale vete, si do te te vinte ty si nene ta shihje ne nje qoshe djalin tend ne nje skene te tille. Ju femrat e reja shume here i doni meshkujt ti shihni si luane dhe te kene gjithcka, por edhe ata jane njerez me ndjenja dhe ndofta me sensitive se femrat. I vetmi ndryshim eshte se jane sex i ndryshem nga juve.
Ti per vete i dhe kohe vetes te merrje vendimin dhe te mos tregoheshe me hipokrite, perse nuk i dhe edhe atij kohe,.... qe te mos tregohej edhe ai hipokrit me ty, apo mos valle te shtyu ndjenja "who is the winer" Ne dashuri nuk ka fitues dhe te humbur, per sa kohe ajo humbet te dy humbin. Do thuash cfare humbin???? Pergjigja ime eshte se ata humbin dashurine qe kishin per njeri-tjetrin. Nejse ne rini behen gabime te tilla, prandaj jemi te rinj, qe te bejme gabime....


Postuar nga kurt datė 10 Nëntor 2009 - 15:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


ok neser mund te kesh djale vete, si do te te vinte ty si nene ta shihje ne nje qoshe djalin tend ne nje skene te tille. Ju femrat e reja shume here i doni meshkujt ti shihni si luane dhe te kene gjithcka, por edhe ata jane njerez me ndjenja dhe ndofta me sensitive se femrat. I vetmi ndryshim eshte se jane sex i ndryshem nga juve.
Ti per vete i dhe kohes vetes te merje vendimin dhe te mos tregoheshe me hipokrite, perse nuk i dhe edhe atij kohe qe te mos tregohej edhe ai hipokrit me ty, apo mos valle te shtyu ndjenja "who is the winer" Ne dashuri nuk ka fitues dhe te humbur, per sa kohe ajo humbet te dy humbin. Do thaush cfare humbin???? Pergjigja ime eshte se ata humbin dashurine qe kishin per njeri-tjetrin. Nejse ne rini behen gabime te tilla, prandaj jemi te rinj qe te bejme gabime.

kotka, je shume femer e mire dhe me nje moral te bukur/paster femror, ta kam then edhe njehere tjeter.
e shoh qe je xhentile me opinionin tend.
nuk jane te gjitha femrat njesoj...

me kujton nje fjale te urte t'makavelit kur thote: eshte me mire tme ken frike se sa tme duan. ajo e para sjedh me shume siguri.

disa femra kane rrespekt vetem friken, kjo shpjegon shume mire pse shume femra te bardha perendimore dashurohen vetem me zezake, sepse zezaket i rrahin dhe i trajtojn si kafshe. subcounsciusly, disa femra kerkojn/deshirojn/meritojn vetem ket.


Postuar nga Deb* datė 10 Nëntor 2009 - 15:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


per arsyen e thjeshte te ndihesha mire me veten mos behesha hipokrite me zor; ne ato momente e kuptova qe sna lidhte me gje ndjeja per ket tjetrin e kaq. OK menyre e gabuar e pranoj por ja qe ndodhi. Duhet patjeter te puthje te dashurin ne sy te ishit qe te mos ndiheshe hipokrite me zor?!

Te ishte puthje spontane nuk ka asgje te keqe, sidomos nese keni nje shoqeri te perbashket, por e qellimshme  ...Sa katile!


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2009 - 15:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
kotka, je shume femer e mire dhe me nje moral te bukur/paster femror, ta kam then edhe njehere tjeter.
e shoh qe je xhentile me opinionin tend.
nuk jane te gjitha femrat njesoj...

me kujton nje fjale te urte t'makavelit kur thote: eshte me mire tme ken frike se sa tme duan. ajo e para sjedh me shume siguri.

disa femra kane rrespekt vetem friken, kjo shpjegon shume mire pse shume femra te bardha perendimore dashurohen vetem me zezake, sepse zezaket i rrahin dhe i trajtojn si kafshe. subcounsciusly, disa femra kerkojn/deshirojn/meritojn vetem ket.Thnx Kurti im i dashur per fjalet e mira dhe respektin qe ke per mua, por te them te drejten edhe me konkluzionin tend u preka...femra nuk ka nevoje per trajtim te eger dhe te ashper, femra ka nevoje per liri dhe po te jete e zgjuar ajo mund ta gezoje kete liri dhe ta stimuloje edhe kur eshte ne marredhenje me nje te dashur edhe kur eshte e fejuar apo e martuar. Liria e femres konceptohet qe ajo kerkon here pas here nje pushim apo brake si i thua ti, nga i dashuri dhe te jete here me prinderit, here me shoqet apo shoket, e here vetem just to find herself. Por ka shume raste qe ato kane fatin e mire te kene meshkuj perreth qe e respektojne lirine dhe privacine e saj dhe ato nuk dine te respektojne besimin e partnerit te tyre. Pandehin se ky eshte nje obligim qe ata duhet ta bejme se s'ben. Ketu fillon gabimi dhe divergjenca....do thoja une.

Une vete kam qene dhe jam shume grua e lire, por ama i jap credite te medha edhe tim shoqi, qe diti te respektoje lirine time dhe vetem kjo me mjaftonte qe te mos abuzoja kurre perpara ose mbas shpines se tij, edhe pse mendja ndonjehere shkon me miles ne seconde mbasi nuk e kemi ne dore kete, llogjika eshte ne gjendje te frenoje cdo gje.


Postuar nga AngelDevil datė 10 Nëntor 2009 - 15:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


Ti per vete i dhe kohe vetes te merrje vendimin dhe te mos tregoheshe me hipokrite, perse nuk i dhe edhe atij kohe,.... qe te mos tregohej edhe ai hipokrit me ty, apo mos valle te shtyu ndjenja "who is the winer" Ne dashuri nuk ka fitues dhe te humbur, per sa kohe ajo humbet te dy humbin. Do thuash cfare humbin???? Pergjigja ime eshte se ata humbin dashurine qe kishin per njeri-tjetrin. Nejse ne rini behen gabime te tilla, prandaj jemi te rinj, qe te bejme gabime....prandaj e quajta cmenduri kotka..... mire e the ne dashuri ska humbes apo fitues por vetem sinqeritet e une u tregova e tille dhe pse menyra nuk qe e duhura ... nejse te pakten arrita ti kerkoja falje e ti shpjegoja arsyet dhe pse mbas shume vitesh .... jane e gjera te tjera por qe skam pse jua them pasi me takojne vetem mua e jo te tjereve ketu ne forum


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2009 - 15:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


prandaj e quajta cmenduri kotka..... mire e the ne dashuri ska humbes apo fitues por vetem sinqeritet e une u tregova e tille dhe pse menyra nuk qe e duhura ... nejse te pakten arrita ti kerkoja falje e ti shpjegoja arsyet dhe pse mbas shume vitesh .... jane e gjera te tjera por qe skam pse jua them pasi me takojne vetem mua e jo te tjereve ketu ne forumJam shume e sigurt qe kane qene shume e shume gjera te tjera qe nuk mund te thuhen ketu, por mbaje mend nga kotka: "Hakmarrja eshte arma e te dobetit dhe urtesia e maturia jane hakmarja me e mire dhe me e embel"

Ti nuk e merr me mend sa shume denon kjo lloj hakmarrje....

good luck e dashur


Postuar nga Deb* datė 10 Nëntor 2009 - 16:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
 

kotka: "Hakmarrja eshte arma e te dobetit dhe urtesia e maturia jane hakmarja me e mire dhe me e embel"

Ti nuk e merr me mend sa shume denon kjo lloj hakmarrje.... 
 

 


Postuar nga AngelDevil datė 10 Nëntor 2009 - 16:00:

e cpune ka hakmarrja ketu moj kotka ska lidhje fare

jane 2 persona befas e kupton qe ate qe ke ne krah nuk eshte i duhuri per ty duke marre parasysh shume faktore spo hyj ne detaje dhe kupton qe dikush tjeter eshte bere i rendesishem ne jeten tende atehere cfare duhet te bej do bej ate qe me ben te lumtur e kaq ...

ska nevoje per good luck jane gjera qe i takojne te shkuares

ja meqe qe kjo teme u kujtua si histori e kaq sdo vras veten per ate cfare u be... mendo kur e them une kete gje qe jam e zonja e punes jo me juve qe komentoni kot per gallate pa e dit fare historine si eshte


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2009 - 16:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
e cpune ka hakmarrja ketu moj kotka ska lidhje fare

jane 2 persona befas e kupton qe ate qe ke ne krah nuk eshte i duhuri per ty duke marre parasysh shume faktore spo hyj ne detaje dhe kupton qe dikush tjeter eshte bere i rendesishem ne jeten tende atehere cfare duhet te bej do bej ate qe me ben te lumtur e kaq ...

ska nevoje per good luck jane gjera qe i takojne te shkuares

ja meqe qe kjo teme u kujtua si histori e kaq sdo vras veten per ate cfare u be... mendo kur e them une kete gje qe jam e zonja e punes jo me juve qe komentoni kot per gallate pa e dit fare historine si eshteopo c'mknoqe ti mu, but i will always love u


Postuar nga erious datė 10 Nëntor 2009 - 16:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
Hakmarrja


kenaqesine me te madhe (ose si me thene, ate me njerezore) njeriut ja jep hakmarrja


Postuar nga erious datė 10 Nëntor 2009 - 16:33:

.

e them sepse duke u bazuar qe njeriu eshte kriminel nga natyra... njerezit jane te vetmet specie qe marrin kenaqesi nga dhuna qe ushtrojne ndaj tjetrit.

gabimisht kete ja veshim natyres kafsherore te trasheguar nga origjina

ne fakt kafsha kur vret, kerkon vetem te haje... ndersa njeriu vret per te ngrene por mbi te gjitha per shpagim

hakmarrja eshte e vetmja qe e zbut...

natyrisht preferojme shpesh qe ket ta kryejme me ane te te tjereve, kjo na frikeson, pranaj kemi krijuar burgjet e karriget elektrike ose kryqet e drunit ne epoken e davidit 3.500 vjet perpara


Postuar nga kurt datė 10 Nëntor 2009 - 16:41:

uups, teme e gabuar:p


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2009 - 18:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha erious
.hakmarrja eshte e vetmja qe e zbut...

natyrisht preferojme shpesh qe ket ta kryejme me ane te te tjereve, kjo na frikeson, pranaj kemi krijuar burgjet e karriget elektrike ose kryqet e drunit ne epoken e davidit 3.500 vjet perparaLuftrat kane treguar se nuk i kane zbutur njerezit, perkundrazi kane treguar te kunderten.

Sa per karriket elektirke per muaato dueht te ekzistojne perderisa akoma ka te cmendur qe perdhunojne foshnjat...


Postuar nga Deb* datė 10 Nëntor 2009 - 18:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha erious


kenaqesine me te madhe (ose si me thene, ate me njerezore) njeriut ja jep hakmarrjaHakmarrja nuk me jep kurrfare kenaqesie. Me e mire eshte kur tjetri kerkon te bej dem ty dhe bie vet brenda. Po bere keq, do te dali diku nga hundet. Nuk ka nevoje te hakmerresh. Zoti vonon, por s'harron.


Postuar nga kurt datė 10 Nëntor 2009 - 18:24:

hakmaerrja me e bukur eshte te jetosh mire, thote jerry jew seinfeld
kjo aplokon ne kto gjerat e vogla sic jane marrdheniet mes cifteve kuptohet.

ne disa raste te tjera, hakmarrja me duket e arsyeshme!!


Postuar nga Enya datė 10 Nëntor 2009 - 21:25:

Ja psh, kjo a nuk eshte cmenduri?Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 11/02/2006
Vendbanimi: Constitution State-"Writing isn't always about just getting the words down or out or even read. It is about pulling from the universe just the right number and combination of words and allowing them to join hands to come to life."
Mesazhe: 3307

Post

-Ja si rashe ne dashuri me Bleten...


Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re ja si rashe ne dashuri me bleten....jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 94 herė.


...Mall.__________________
www.southernct.edu
"Take pride in how far you have come, have faith in how far you can go."-Anonymous-
Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Nėntor 2007 15:19

 Postuar nga Niqua datė 20 Nëntor 2009 - 22:27:

nothing really


Postuar nga Ashley datė 28 Tetor 2010 - 13:29:

Kam braktisur cdo gje per 2 jave pushime te cmendura dhe jam knaq pafund


Postuar nga dylan datė 28 Tetor 2010 - 13:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ashley
Kam braktisur cdo gje per 2 jave pushime te cmendura dhe jam knaq pafund


wowwwww so nicendersa une jam zhvesh ne publik vec me i tregu sa e dua e njete me shkoi per kot hahahhahaha


Postuar nga Ashley datė 28 Tetor 2010 - 13:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan


wowwwww so nicendersa une jam zhvesh ne publik vec me i tregu sa e dua e njete me shkoi per kot hahahhahaha

ahhaahahahahahahahahahahahahhhaahhhahaahha me pelqen cmenduria jote


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan


wowwwww so nicendersa une jam zhvesh ne publik vec me i tregu sa e dua e njete me shkoi per kot hahahhahahagoxha shprehje dashnie i paske bere


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:36:

Un skam pse te cmenem , as e coj nder mend...ja loj atij kete kenaqesi


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
Un skam pse te cmenem , as e coj nder mend...ja loj atij kete kenaqesiCilesi tipike e nje virgjeresheEdhe une njesoj


Postuar nga amor alucius datė 08 Nëntor 2010 - 22:59:

Shume por ne syte e mi s'jane te tilla. Besoj qe kam marre poaq lumturi nga ato veprime sa ai.


Postuar nga Niqua datė 09 Nëntor 2010 - 00:12:

neser mrama e kam ndermend te bej nje cmenduri


Postuar nga shelgu datė 09 Nëntor 2010 - 15:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha ceciliaCilesi tipike e nje virgjeresheEdhe une njesojMe 2. Demek u beme 3


Postuar nga BIONDIA datė 09 Nëntor 2010 - 16:39:

e kam dashur ...besoj se me cmenduri se kjo ska me ...


Postuar nga SmoKer datė 09 Nëntor 2010 - 19:47:

...u tregova i sinqerte me te !


Postuar nga kotka datė 09 Nëntor 2010 - 20:06:

i kam treguar gjithe secretet e mija si idjote, sepse ndjeja kaq shume nevojen e te folurit.... dhe te komunikimit


Postuar nga shelgu datė 09 Nëntor 2010 - 20:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
i kam treguar gjithe secretet e mija si idjote, sepse ndjeja kaq shume nevojen e te folurit.... dhe te komunikimit


Hahahaha. kotka. Sinqeriteti eshte arma me e mire. hahaha

U lliva tuj qesh te mori e mira.

 


Postuar nga kotka datė 09 Nëntor 2010 - 20:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu


Hahahaha. kotka. Sinqeriteti eshte arma me e mire. hahaha

U lliva tuj qesh te mori e mira.

 pse qesh ti mo shelgu mos je cedrus ti vllatra


Postuar nga shelgu datė 09 Nëntor 2010 - 20:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


pse qesh ti mo shelgu mos je cedrus ti vllatra


Po si ja tregove me aman. Nuk te kishte mesuar jot eme qe qe ne mes e poshte i tregohet burrit?

 


Postuar nga kotka datė 09 Nëntor 2010 - 20:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Po si ja tregove me aman. Nuk te kishte mesuar jot eme qe qe ne mes e poshte i tregohet burrit?

 
jo nuk me kish mesuar ha ha ha


Postuar nga AngelDevil datė 09 Nëntor 2010 - 21:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu

Po si ja tregove me aman. Nuk te kishte mesuar jot eme qe qe ne mes e poshte i tregohet burrit?

 
po nga mesi e lart kujt i tregohet komshiut


Postuar nga al74 datė 09 Nëntor 2010 - 22:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
i kam treguar gjithe secretet e mija si idjote, sepse ndjeja kaq shume nevojen e te folurit.... dhe te komunikimit

pardon! e quan cmenduri per dikend apo cmenduri e kaq?


Postuar nga eliz datė 09 Nëntor 2010 - 22:59:

Ky forum o mbush me virgjeresha.Po m`duket vetja si ne parajse


Postuar nga amor alucius datė 10 Nëntor 2010 - 12:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha SmoKer
...u tregova i sinqerte me te !

Mosssss!! Paske qene nje nga ato qe i hap digat qe ne fillim? Aaaaa, po digat hapen MBASI te fortifikohen portat xhani tetes, ndryshe merr opingat e iken ajo.


Postuar nga SmoKer datė 10 Nëntor 2010 - 14:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius

Mosssss!! Paske qene nje nga ato qe i hap digat qe ne fillim? Aaaaa, po digat hapen MBASI te fortifikohen portat xhani tetes, ndryshe merr opingat e iken ajo.po kush tha qe e kisha per "she" ...

Kur isha ne UK kam patur nje shok si vella ... ne fund nuk mori parasysh asgje dhe ktheu shpinen dhe benti sikur sme njihte me!


..anyway, what goes around comes around.


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2010 - 14:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha SmoKer


po kush tha qe e kisha per "she" ...

Kur isha ne UK kam patur nje shok si vella ... ne fund nuk mori parasysh asgje dhe ktheu shpinen dhe benti sikur sme njihte me!


..anyway, what goes around comes around.I agree with you Smoker. Edhe mua keshtu me ndodhi me nje shokun tim te ngushte me kthehu shpinen kaq papritur, nuk e kisha te dashur...
E keqja eshte se ketu cdonjeri mendon vetem per te dashurit dhe te dashurat
as nuk e llogarisin fare frindship


Postuar nga kotka datė 10 Nëntor 2010 - 14:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74

pardon! e quan cmenduri per dikend apo cmenduri e kaq?thjesht cmenduria ime Al, per kete eshte tema...


Postuar nga dylan datė 10 Nëntor 2010 - 19:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Ky forum o mbush me virgjeresha.Po m`duket vetja si ne parajse


hahhahahahahhah kush te tha qe jane virgjeresha


Postuar nga eliz datė 10 Nëntor 2010 - 21:22:

Ashtu mu duken mbreme pas mesnate


Postuar nga amor alucius datė 10 Nëntor 2010 - 23:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha SmoKer
po kush tha qe e kisha per "she" ...
Kur isha ne UK kam patur nje shok si vella ... ne fund nuk mori parasysh asgje dhe ktheu shpinen dhe benti sikur sme njihte me!
..anyway, what goes around comes around.Ohuha, me keto tipat s'ja vlen te konsumosh asnje sekonde. Nje rast pak a shume i ngjashem me ndodhi para pak kohesh; i behej xheloze katnarja konviktore. Katnarlleku s'eshte vetem a state of mind; sado te peshtillen ne boten e civilizuar prape kthehen me bythe ne persheshin e injorances mes te cilit jane rritur.


  Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »
Trego 241 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.