Forumi Horizont Gjithsej 404 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Politika Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=45)
-- Sali Berisha, komunisti i veshur tani me petkun e Demokracise?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=14943)


Postuar nga Vizioner datė 26 Nëntor 2007 - 15:29:

Lightbulb

Citim:
Po citoj ato qė tha Tulipani
Kur thua 2007-2009 do e kesh per 1997-1999 besoj, se ndryshe po na ndillke fat te keq dhe vitet e ardhshme

Tani nuk e di si do marri kjo tema jote, se ketu dihet si merr : nje qe e shan e tjetri qe e mbron.

Per fat te keq s'duhet bere asnjera as tjetra ... e vetmja gje duhet eshte te largohet ai me gjithe sojin e vet( nuk fus vetem te partise se tij )

Shqiptaret keta kane zgjedhur e si i thone asaj fjales : ke ate qeveri qe meriton.

Derisa ne te mesojme si zgjidhen njerezit qe duhet ta drejtojne kete vend do rrime ne vend numero. Derisa te mesohemi te mos shkojme ne mitingje per te perkrahur partite por te pretendojme te drejtat tona si qytetare keshtu kane per te na e punuar.Pershendetje Tulipani,

...Po, me 2007-2009 eshte koha qe i ngel Sales per qeverisje, deri ne zgjedhjet e ardhshme, dhe, keshtu si e ka PARALIZUAR ai shqiperine, duke ZAPTUAR cdo pike-kryesore drejtuese atje, shume shpejt, mund te vije nje 1997 tjeter! (gje e cila, SIGURISHT, nuk deshirohet nga asnjeri prej nesh).
Ne te gjitha Shtetet me qeverisje Demokratike, ka KONTROLL te Organeve(jo te Trupit) drejtuese dhe kete KONTROLL, e kryejne Organe te pa mvarura politikisht. Gjithashtu, nje Organ Kontrolli, eshte Opozita! Eshte e drejte qe Opozita kerkon te marre pushtetin dhe per kete-si rrjedhoje, kethehet ne nje Organ kontrollues (pooor, jo minues, sic ndodh ne Shqiperi)!
Politika shqiptare, jo se eshte e Re, dhe Politikanet atje, jo se nuk i dine dhe njohin (mbas 17-vjetesh) Ligjet Demokratike dhe Sistemin e zhvillimit te nje shtqti Demokratik, poooor ATO hecin me parimin: "Gjej shesh e bej pershesh"!
Dhe me te vertete, ato kane gjetur Sesh dhe bejne Pershesh!

Me dhimbje, por zgjidhja e vetme eshte:

MONiTORIM DIREK-PREZENT I TE HUAJVE NE SHQIPERI...!!!

Kur, "Udheheqesit" tane, dhe mbas 17-vjetesh, e kane futur Shqiperine ne kete SKAMJE,MJERIM,ERRESIRE, eshte vetem Bota ajo qe mund te beje ndryshim!!!
Monitorimi i deri tanishem nga Organet e BE-se, eshte cilesuar Jo produktiv!
BE-ja dhe USA-ja japin ndihma, si dhe Kredi, dhe nuk Interesohen se ku shfrytezohen-harxhohen keto Euro!!!
Eshte te veshe duart ne Koke, kur sheh Shtetet e tjera ish Komuniste dhe t'i krahasosh me Shqiperine!!! Ato zhvillohen, sigurisht qe dhe ato kane probleme, por dallimi eshte i madh!

Shqiptaret ju kane kapur nje fjale qe quhet: Korrupsion....qesharake.....dhe trompetojne Luften karshi kesaj fjale!
Po cdo te thote, ju lutem sume, fjala Korrupsion?!
Per sqarim: Fjala Korrupsion s'eshte gje tjeter vec se prejardhja e fjales: Kouperim=Marrveshje. Pra, dy njerez (a me shume) Kouperojne me njeri-tjetrin per dicka! tek kjo marrveshje, ne te shumten, perfitojne te dyja palet! Pra, doli dicka Pozitive, qe eshte Perfitimi! A nuk eshte Qellimi i cdo njeriu e Perfitoje?! Pse punojme? Sepse perfitojme nga puna, te mirat e tjera(ushqimin, rrobat etj.etj)!
Dhe ketej, ne Gjermani a ne Bote, ka veprime qe quhen Korruptuese. Jane kryer keto veprime nga qeveritare por dhe nga njerez te thjeshte! Ketu (ne gjermani), s'ka hyre asnje ne burg, per Korrupsion...!

Pra, dua te them me keto se; Ne Shqiperi, per ato Politikane qe thuhet se jane Korrupt, mendoj s'eshte fjala e gjetur! ATO JANE HAJDUTE DHE JO KORRUPTE!

N.q,se Z. Basha del se ka marre Euro per rrugen qe po ndertohet, ai s'eshte Korrupt, por eshte Hajdut!

Te dashur lexues:Ne Shqiperi, Me Politikanet dhe llojin e politikes se tyre, po te mos ishte kjo MENYRE, qe e qujme Korrupsion, s'do te kishte hecur asgje perpara! Shume nga JU, dhe UNE, ka dhene Pare dhe per te marre nje Certifikate, pse???!!! Sepse, Infrastruktura ne Shqiperi, eshte e ndertuar e atille qe,nje sportel i Administrates se Shtetit(sic jane Gjendjet civile etj.) eshte prangosur me hekura dhe njerezve u duhet te rrine ne Shi a Diell, me ore te tera ne rradhe per nje cope leter!

Tani u zgjata shume. Heren tjeter me shume, n.q.se keni deshire te diskutojme!Tschüß


  Gjithsej 404 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 404 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.