Forumi Horizont Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »
Trego 72 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Komplimentat qe do deshironin femrat.... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18218)


Postuar nga cecilia datė 06 Qershor 2011 - 06:49:

Sa gallat jeni ju meshkujt (ne kete rast ju te dy lart) njeri thote jepi c'te duash se e ha me kenaqesi kurse tjetri thote jepi ate qe meriton se e hypen ne piedestal kot pa qene

Te dyja rastet me duken pa vend per aresyen me te thjeshte se komplimenti duhet te jete spontan...

Me pelqejne meshkujt kur mendojne se e kane situaten ne dore harrojne qe e kane femrat. Meshkujt maxi qe mund te kene eshte liria. Femra mund te te japi pershtypjen qe e hengri komplimentin por thelle saj ajo e ndjen ne eshte i vertete apo jo.

Prandaj mos u lodhni kot. Ruajini energjite.


Per te qene ne teme,personalisht s'pranoj asnje fjale ne ajer dua fakte. Psh nqs me thote sa i mire gatimi dua t'a shoh te haj dy pjata pa folur hic leri pastaj komplimentet e tipit verbal qe si kam honepsur kurre. Me kete te fundit dua te them se, tjeter ti degjosh dhe tjeter ti besosh...uff thuaj duhet me ik me punu se komplimentat s'na japin leka


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 06:57:

Ti cecilia qenke ne kampin tim se ti dashke komplimente me fakte(merite). Une po advokoj per te drejtat e femrave prandaj duhet te me mbeshtetes.


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 06:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Atehere mos ti japim femrat barazi. Se ato nuk e duan vete. Dhe po ta kene nuk dine ca te bejne me te.

Barazia eshte nje koncept statistik. Statistika ka te beje me mesataren e shume matjeve. Statistikisht mund te jemi baraz, ose thene ndryshe je dakort me ligjin ne parim, por nen per nen ndryshon puna (dmth momente momente). Domethene askush nga neve nuk mund te jete baraz me tjetrin cdo here. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipa, njehere ta hipa. Ky eshte rregulli jone i perbashket. Kshu me thote intuita ne kete moment. S'je dakort?


P.s. Lere cecin se nuk e pleqeron dot punen sot. Eshte ne fazen praktike te javes, ku duhen leka (e Hene mengjes). Po te ishte ne fazen filozofike (e Shtune ne darke) do na mbante ison nja dy ore


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori

Barazia eshte nje koncept statistik. Statistika ka te beje me mesataren e shume matjeve. Statistikisht mund te jemi baraz, ose thene ndryshe je dakort me ligjin ne parim, por nen per nen ndryshon puna (dmth momente momente). Domethene askush nga neve nuk mund te jete baraz me tjetrin cdo here. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipa, njehere ta hipa. Ky eshte rregulli jone i perbashket. Kshu me thote intuita ne kete moment. S'je dakort?Shume dakort deri ketu. Domethene, neqoftese statistikisht (neqoftese eshte fjale) femra nuk eshte me innovative dhe e zgjuar. Atehere eshte e justifikuar rroga e ulet qe ato marrin ne business world? Statistikisht tregohen qe shumicat e shpikjeve jane te bera nga meshkuj. Atehere pse duhet ti deformojme ligjet?


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri


Shume dakort deri ketu. Domethene, neqoftese statistikisht (neqoftese eshte fjale) femra nuk eshte me innovative dhe e zgjuar. Atehere eshte e justifikuar rroga e ulet qe ato marrin ne business world?Na bere corap. Me duket nuk e kuptove. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipe, njehere ta hipa. Kapish tani?


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:16:

Kuptoj por une po flas per dicka me konkrete. Sot ne shtetet perendimore kemi ligje te detyruar qe femrat duhet te kene nje perqindje. Dhe kompanite, organizatat, qeveria duhet te jene te detyruar sipas ligjit ti plotesojne keto quota.

Ti je dakort me kete?


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Qershor 2011 - 07:24:

Hmm me duket po flisnim per komplimentat.

Kush mendon se femra mjaftohet me komplimentat per te qene e lumtur nuk i njeh femrat. E pastaj, i pate ato frazat me siper? E imagjinoni dot reagimin e partneres tuaj nese i thoni qe te fuse gishtin ne kafe per ta embelsuar? Po kjo kafja e nxehte duhet te jete apo si?
Nuk vura re te flisnin per moshen e te intervistuarave, po keto lloj sondazhesh per mua jane vetem humbje kohe.. E akoma me keq, kush permendi barazine ketu.. Si mund te kete barazi mes meshkujve dhe femrave kur nuk ka barazi as mes femrave, c'me shkoni aq larg me pretendimet?
Jemi te ndryshem, po mesove ta njohesh sic duhet njeriun qe ke ne krah ke fituar, e s'ka sondazh qe te te sfidoje!
"Gatuan me mire se nena ime" - tmerrrrrrr!


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Kuptoj por une po flas per dicka me konkrete. Sot ne shtetet perendimore kemi ligje te detyruar qe femrat duhet te kene nje perqindje. Dhe kompanite, organizatat, qeveria duhet te jene te detyruar sipas ligjit ti plotesojne keto quota.

Ti je dakort me kete?Ehe. Ama ne Shqiperi ligj te tille nuk ke. Dhe sot po me tregonin historine e nje vajze tropojane qe kishte ngel shtatzane dhe e kishte lene femine ne maternitet se s'ia donte familja. Po ta mbante per vete s'do kishte mundesi ti jepte buken e gojes me ato rroga qe jane ne Shqiperi. Ti je dakort me kete?

Degjo, se u be shume i cocklavitur muhabeti. A po vje te pijme nje birre se kthjellohet puna rrogave. Po ta shikosh holle holle do e kuptosh qe ne ato maja rripa rripa... Ti beje si Luis C. K. (humorist) qe tha:
http://www.youtube.com/watch?v=TG4f9zR5yzY

Kshu dhe ti "enjoy ai qe je", lere ate qe kane "te tjerat". Te pakten sot qe eshte e Hene


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:34:

Kam frike se po ti japesh femrave barazi. Eshte sikur ti japesh nje bebe granat ne dore. E rrezikshme!! Ne ide ngjan bukur dhe dua ta besoj se te gjithe jemi te barabarte. Por ne praktike eshte me mire qe gjerat te jene keshtu sic jane.

Good night per sonte!!


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Kam frike se po ti japesh femrave barazi. Eshte sikur ti japesh nje bebe granat ne dore. E rrezikshme!! Ne ide ngjan bukur dhe dua ta besoj se te gjithe jemi te barabarte. Por ne praktike eshte me mire qe gjerat te jene keshtu sic jane.

Good night per sonte!!Good night mer good night, po kam pershtypjen qe kudo te ecesh eshte fushe e minuar. Varet sa te ka dhene edukimi familjar mjetet qe te kuptosh patternin lokal te minave (si thuhet pattern shqip mer jahu).


  Gjithsej 8 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »
Trego 72 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.