Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 72 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Komplimentat qe do deshironin femrat.... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18218)


Postuar nga Isra datė 20 Korrik 2005 - 13:08:

Komplimentat qe do deshironin femrat....

(Nga gazeta turke Milliyet)

Sipas nje ankete te bere nga gazeta Elle ne Gjermani femrat presin me teper komplimete se meshkujt (nuk eshte habi). 62 % e 500 femrave qe more n pjse u ankuas ne meshkujt bejne komplimente shume rralle. Sipas tyre meshkujt e kane te veshtire te bejne komplimente, por nese i ndihmon pak mund te kene permiresime

Disa nga komplimentet qe femrat do te donin te degjonin me teper jane:


Po te mos ekzistoje do doja te te shpikja

A mund ta fusesh pak gishtin ne kafe se paska mbaruar sheqeri.

Je zbukuruar edhe me teper nga koha qe te kam njohur

Ti gatuan me mire se nena ime.

S'kam pare njeri te hekurose kaq seksi sa ty

Nje moment pa ty, me duket pafundesi (bejini vete komentet )

Faktikisht mua spara me pelqejne komplimentat, megjithate varet nga personi qe i thote, vecanerisht nese eshte nga ndonje qe i ben cdo dite: i shumzeoj me zero,

psh, mua me pelqen kur me thone.......
:sa e shkathet je mi dreq, ose kur me pelqejne gatimin....[/b]varet nga situata, spo me kujtohen tani

Po juve vajza, cilat ju pelqen


Postuar nga Piktor datė 08 Janar 2011 - 10:13:

Prape vetem per femrat dhe kjo tema.


Ps: Tema e vjeter ketu:
http://www.forumihorizont.com/showt...=&threadid=8903


Postuar nga lule datė 31 Maj 2011 - 13:58:

Kam mare nje kompliment,mbrem, qe jam habit..

mund dhe te qaja, nese s'do ma shpjegonin.


Postuar nga Tucano datė 05 Qershor 2011 - 13:28:

ilaci me i mire per nje raport.. pak e rralle komplimentet vleresohen me shume


Postuar nga RAIMONDI datė 06 Qershor 2011 - 05:07:

Ai komplimenti qe thote --Amund te fusesh pak gishtin ne kafe se ka mbaru shqerin me kujtone mue , por edhe Sales nje barsolete dhe po e them meqense eshte evenimenti

--------Eshte shpejt si ato qe i ka qejf Charlota

--Njeri porositi nje pjate gjelle dhe kamarierja ja solli ,mirpo kamarieria e mbante pjaten pakez ters ,duke futur gishtin e madh ne gjelle .....

--I Thote ky klienti :--Po ti kete gjelle qe me sole e kishe fut gishtin ne gjelle ...!!!!!
-- I thote Kamrierja :--Po ku ta fusja ( gishtin ) ??
--I thote klienti :..Fute ne bythe .....
--Ja pret kamarierja :--Po aty e kisha

------Dhe kjo barolete kaq e brishte dhe delikate , me ate llogjiken e gishtit per sheqer mund te quhet kompliment ....por per Klientet- -hahahahahahahahahahahaha

-- Hajde komplimenta hajde -----


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 05:23:

Re: Komplimentat qe do deshironin femrat....

A mund ta fusesh pak gishtin ne kafe se paska mbaruar sheqeri. ( Kjo ta shpif, te lutem mbaji duart te kafeja jote).

Ti gatuan me mire se nena ime. (She will fling out breakfast, Its the worst you will eat.!!). Femrat sot nuk dine te gatuajne.

Nje moment pa ty, me duket pafundesi (Nje moment pa ty, mrekulli).

Ca jane keto komplimente koti? Mos me thoni ju goca qe eksitoheni kur nje burre ju thote keto.


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 05:35:

Mos u huto Endri se te gjitha jane te vlefshme. Femra eshte qenie fleksibel. Varet nga mosha e mashkullit me te cilin shoqerohet. Po te dale me Raimondin do pranoje keto komplimente, me nje mashkull tjeter komplimente te tjera. Jo vetem nga mosha xhanem, varet nga shume faktore. Po sidoqofte, femra eshte qenie fleksibel, prandaj mos u habit qe shkon dhe me dike shume ndryshe nga ty... dhe pranon komplimenta qe ty (ose dhe mua) na duket outdated.


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 05:55:

Fajtor, gjithe keto komplimente e vene femren ne qender te vemendjes si nje qenie qe eshte egotistical. Domethene, mashkulli duhet ti japi universin asaj. Duhet ti komplimentoj si gatuan edhe pse mamaja e tij ka me eksperience dhe gatuan me mire. Ti thoje qe une nuk mund te jetoj pa ty baby (qe eshte genjeshter). Se ai mund te jetoj dhe te kete nje happy spiritual dhe seksual life dhe pa ate. Une them me efektive jane komplimentet specifike (me pelqen vethen e tu) apo komplimentet e merituar.

Tani neqoftese meshkujt sic bere ti Faje e vertetojne kete menyre. Femra gjithmon do jete ne pedestal. Dhe do ta shikoj burrin e saj si her personal Santa Claus.


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 06:31:

Kam pershtupjen se lartesia e piedestalit paramartesor eshte ne perpjestim te zhdrejte me thellesine e bodrumit pasmartesor. Po ta vesh re, sa me shume shoqeria ka qene maskiliste, aq me shume nure i thurte femrave.

Po prape, mos i hiq te drejten e piedestalit femres, sepse ne nje menyre apo tjetren, lart apo poshte, me hir a me pahir, prape do hipe. Qofte dhe per nje cast, prape do hipe. Fundja meshkuj dhe femra ne thelb nuk ndryshojme shume. Edhe neve ndjekim castet e piedestalit ku na hipin here pas here. Po rrime urte dhe bejme modestet qe mos biem ne sy qe kemi kete deshire te tille femerore.


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 06:39:

Atehere mos ti japim femrat barazi. Se ato nuk e duan vete. Dhe po ta kene nuk dine ca te bejne me te.


Postuar nga cecilia datė 06 Qershor 2011 - 06:49:

Sa gallat jeni ju meshkujt (ne kete rast ju te dy lart) njeri thote jepi c'te duash se e ha me kenaqesi kurse tjetri thote jepi ate qe meriton se e hypen ne piedestal kot pa qene

Te dyja rastet me duken pa vend per aresyen me te thjeshte se komplimenti duhet te jete spontan...

Me pelqejne meshkujt kur mendojne se e kane situaten ne dore harrojne qe e kane femrat. Meshkujt maxi qe mund te kene eshte liria. Femra mund te te japi pershtypjen qe e hengri komplimentin por thelle saj ajo e ndjen ne eshte i vertete apo jo.

Prandaj mos u lodhni kot. Ruajini energjite.


Per te qene ne teme,personalisht s'pranoj asnje fjale ne ajer dua fakte. Psh nqs me thote sa i mire gatimi dua t'a shoh te haj dy pjata pa folur hic leri pastaj komplimentet e tipit verbal qe si kam honepsur kurre. Me kete te fundit dua te them se, tjeter ti degjosh dhe tjeter ti besosh...uff thuaj duhet me ik me punu se komplimentat s'na japin leka


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 06:57:

Ti cecilia qenke ne kampin tim se ti dashke komplimente me fakte(merite). Une po advokoj per te drejtat e femrave prandaj duhet te me mbeshtetes.


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 06:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Atehere mos ti japim femrat barazi. Se ato nuk e duan vete. Dhe po ta kene nuk dine ca te bejne me te.

Barazia eshte nje koncept statistik. Statistika ka te beje me mesataren e shume matjeve. Statistikisht mund te jemi baraz, ose thene ndryshe je dakort me ligjin ne parim, por nen per nen ndryshon puna (dmth momente momente). Domethene askush nga neve nuk mund te jete baraz me tjetrin cdo here. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipa, njehere ta hipa. Ky eshte rregulli jone i perbashket. Kshu me thote intuita ne kete moment. S'je dakort?


P.s. Lere cecin se nuk e pleqeron dot punen sot. Eshte ne fazen praktike te javes, ku duhen leka (e Hene mengjes). Po te ishte ne fazen filozofike (e Shtune ne darke) do na mbante ison nja dy ore


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori

Barazia eshte nje koncept statistik. Statistika ka te beje me mesataren e shume matjeve. Statistikisht mund te jemi baraz, ose thene ndryshe je dakort me ligjin ne parim, por nen per nen ndryshon puna (dmth momente momente). Domethene askush nga neve nuk mund te jete baraz me tjetrin cdo here. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipa, njehere ta hipa. Ky eshte rregulli jone i perbashket. Kshu me thote intuita ne kete moment. S'je dakort?Shume dakort deri ketu. Domethene, neqoftese statistikisht (neqoftese eshte fjale) femra nuk eshte me innovative dhe e zgjuar. Atehere eshte e justifikuar rroga e ulet qe ato marrin ne business world? Statistikisht tregohen qe shumicat e shpikjeve jane te bera nga meshkuj. Atehere pse duhet ti deformojme ligjet?


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri


Shume dakort deri ketu. Domethene, neqoftese statistikisht (neqoftese eshte fjale) femra nuk eshte me innovative dhe e zgjuar. Atehere eshte e justifikuar rroga e ulet qe ato marrin ne business world?Na bere corap. Me duket nuk e kuptove. Ne ato maja rripa rripa, njehere ma hipe, njehere ta hipa. Kapish tani?


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:16:

Kuptoj por une po flas per dicka me konkrete. Sot ne shtetet perendimore kemi ligje te detyruar qe femrat duhet te kene nje perqindje. Dhe kompanite, organizatat, qeveria duhet te jene te detyruar sipas ligjit ti plotesojne keto quota.

Ti je dakort me kete?


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 06 Qershor 2011 - 07:24:

Hmm me duket po flisnim per komplimentat.

Kush mendon se femra mjaftohet me komplimentat per te qene e lumtur nuk i njeh femrat. E pastaj, i pate ato frazat me siper? E imagjinoni dot reagimin e partneres tuaj nese i thoni qe te fuse gishtin ne kafe per ta embelsuar? Po kjo kafja e nxehte duhet te jete apo si?
Nuk vura re te flisnin per moshen e te intervistuarave, po keto lloj sondazhesh per mua jane vetem humbje kohe.. E akoma me keq, kush permendi barazine ketu.. Si mund te kete barazi mes meshkujve dhe femrave kur nuk ka barazi as mes femrave, c'me shkoni aq larg me pretendimet?
Jemi te ndryshem, po mesove ta njohesh sic duhet njeriun qe ke ne krah ke fituar, e s'ka sondazh qe te te sfidoje!
"Gatuan me mire se nena ime" - tmerrrrrrr!


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Kuptoj por une po flas per dicka me konkrete. Sot ne shtetet perendimore kemi ligje te detyruar qe femrat duhet te kene nje perqindje. Dhe kompanite, organizatat, qeveria duhet te jene te detyruar sipas ligjit ti plotesojne keto quota.

Ti je dakort me kete?Ehe. Ama ne Shqiperi ligj te tille nuk ke. Dhe sot po me tregonin historine e nje vajze tropojane qe kishte ngel shtatzane dhe e kishte lene femine ne maternitet se s'ia donte familja. Po ta mbante per vete s'do kishte mundesi ti jepte buken e gojes me ato rroga qe jane ne Shqiperi. Ti je dakort me kete?

Degjo, se u be shume i cocklavitur muhabeti. A po vje te pijme nje birre se kthjellohet puna rrogave. Po ta shikosh holle holle do e kuptosh qe ne ato maja rripa rripa... Ti beje si Luis C. K. (humorist) qe tha:
http://www.youtube.com/watch?v=TG4f9zR5yzY

Kshu dhe ti "enjoy ai qe je", lere ate qe kane "te tjerat". Te pakten sot qe eshte e Hene


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:34:

Kam frike se po ti japesh femrave barazi. Eshte sikur ti japesh nje bebe granat ne dore. E rrezikshme!! Ne ide ngjan bukur dhe dua ta besoj se te gjithe jemi te barabarte. Por ne praktike eshte me mire qe gjerat te jene keshtu sic jane.

Good night per sonte!!


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Kam frike se po ti japesh femrave barazi. Eshte sikur ti japesh nje bebe granat ne dore. E rrezikshme!! Ne ide ngjan bukur dhe dua ta besoj se te gjithe jemi te barabarte. Por ne praktike eshte me mire qe gjerat te jene keshtu sic jane.

Good night per sonte!!Good night mer good night, po kam pershtypjen qe kudo te ecesh eshte fushe e minuar. Varet sa te ka dhene edukimi familjar mjetet qe te kuptosh patternin lokal te minave (si thuhet pattern shqip mer jahu).


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 07:48:

pattern - model ne shqip?!?

Citim:

Ehe. Ama ne Shqiperi ligj te tille nuk ke. Dhe sot po me tregonin historine e nje vajze tropojane qe kishte ngel shtatzane dhe e kishte lene femine ne maternitet se s'ia donte familja. Po ta mbante per vete s'do kishte mundesi ti jepte buken e gojes me ato rroga qe jane ne Shqiperi. Ti je dakort me kete?Kjo eshte llogjike e gabuar. Eshte sikur te thuash. Sepse ka femije qe po vdesin ne Afrike, dhe ne duhet te hame cdo gje ne pjatat tona. E demshme te mendosh ne kete menyre. Kurse, ne shtetet perendimore, kemi kompani qe duhet te marrin ne workforce nje quote me femra e zeme 30%. Dhe si rezultat produktiviteti i tyre eshte ulur poshte. Gjithashtu, kjo ndikon dhe ne profitin dhe income finale te kompanise. Mos me thuaj qe je dakort me kete.

Tani goodnight for real.


Postuar nga Fajtori datė 06 Qershor 2011 - 07:55:

Ate qe do fitoje nga produktiviteti do e humbje ne drejtim tjeter. E imagjinon dot perendimin me gra te mbyllura ne shtepi si ne Jemen? Jo. Plus qe nuk me duket se perendimi ka renie ne produktivitet, krahasuar me lindjen.

Nuk e kuptova si arritem te prodhimtaria nga komplimentet qe duan femrat. Erdhe t'i besh ndonje kompliment apo t'i lesh pa pune? Naten e mire, neser pergjigjen


Postuar nga lule datė 06 Qershor 2011 - 09:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Tucano
ilaci me i mire per nje raport.. pak e rralle komplimentet vleresohen me shume


kush ma ka merzit yllin mu, se erdha i bona varrin ne sekond..
komplimentat e tua,s'ka chance ti mori kushdo. Bisous .Me i ra shkurt tashi, komplimenteve i ka humb vlera sot..me shume vlersohet cilesia se sasia.
Ndaj te maten mire, kush hedh nje kompliment, se mund te fluturojne neper kosha .


Postuar nga dylan datė 06 Qershor 2011 - 12:58:

ku ku per mu ca ma coni inatin kur lexoj tema te tilla raca e shqiptarit don me ba komplimente dhe kur ti ban ti ban ose me nje te futur ose me nje tallje te qeshur prapa hahahhahaha ku dini ju me ba komplimente elegante moj anman me mir mi lan krejt


Postuar nga BIONDIA datė 06 Qershor 2011 - 13:27:

S'dua te mi bejne se ja bej vete vetes time ja psh tani po i them vetes" sa e mire qe ke gatuar moj shoqe asnje nuk ben kaq mire sa ty vezet e ziera


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 15:23:

Goodmorning faje. E leme ate muhabetin e prodhimtarise se ti e di qe une jam right. Pastaj, kam dhe shume pune sot.


Postuar nga Endri datė 06 Qershor 2011 - 15:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
ku ku per mu ca ma coni inatin kur lexoj tema te tilla raca e shqiptarit don me ba komplimente dhe kur ti ban ti ban ose me nje te futur ose me nje tallje te qeshur prapa hahahhahaha ku dini ju me ba komplimente elegante moj anman me mir mi lan krejtHej zemer shume je okej. (keto jane komplimentet qe boj une)


Postuar nga al74 datė 06 Qershor 2011 - 18:36:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Sa gallat jeni ju meshkujt (ne kete rast ju te dy lart) njeri thote jepi c'te duash se e ha me kenaqesi kurse tjetri thote jepi ate qe meriton se e hypen ne piedestal kot pa qene

Te dyja rastet me duken pa vend per aresyen me te thjeshte se komplimenti duhet te jete spontan...

Me pelqejne meshkujt kur mendojne se e kane situaten ne dore harrojne qe e kane femrat. Meshkujt maxi qe mund te kene eshte liria. Femra mund te te japi pershtypjen qe e hengri komplimentin por thelle saj ajo e ndjen ne eshte i vertete apo jo.

Prandaj mos u lodhni kot. Ruajini energjite.


Per te qene ne teme,personalisht s'pranoj asnje fjale ne ajer dua fakte. Psh nqs me thote sa i mire gatimi dua t'a shoh te haj dy pjata pa folur hic leri pastaj komplimentet e tipit verbal qe si kam honepsur kurre. Me kete te fundit dua te them se, tjeter ti degjosh dhe tjeter ti besosh...uff thuaj duhet me ik me punu se komplimentat s'na japin lekado shtoja edhe ca po kur te na vije voglia


Postuar nga SmoKer datė 06 Qershor 2011 - 18:58:

Hey sexy ....- she will believe it, they all do


Postuar nga RAIMONDI datė 07 Qershor 2011 - 00:25:

Sipas meje Komplimenti varet shume nga momenti , (vendi dhe koha ) edhe natyrisht duhet tejete sa me spontan sikur del tak -fak --por edhe po qe se nuk eshte spontan -Mundohu ta besh sikur te doli direkt nga Zemra hahahahahahahahahahahahahahahaha-------Se po me kujtohen llogjet e Vlores

------------- Une beja shume komplimente verbale kur isha ne Vlore --i leshoja pa hesap --lalalalalalal

---psh nje kompliment qe e benim une dhe nje shoku im Spiro :---Kur kalonte ndonjera tere pordhe ne ja leshonim direkt sikur flsinim me vete gjasme :.....kjo vdes per ushtare l hahahahahaqh ------Ky s'eshte kompliment por eshte ngacmim

-----------Por edhe ngacmimi ka rendesi kur eshte me shije --------Njehre ketu une pash qe po vinte drjet meje nje e mire dhe po shifja ne vitrine ca atlete kur erdhi ajo afer une po beja sikur kendoja kengen -...Ain'tno sunshine when she is gone .... etj ( por ihste kohe shu ) ..hahahahahaha--Ajo u dhi se qeshuri ,por vazhdoi iku se do kete qene Busy

Mnedoj se si komplimneti edhe ngacmimi duhet qe ta bejne femren te nxjeri nje buzeqeshje ----- dhe pastaj varet shume se kush ja ben komplimentin --sepse femrat jane dava shkerdhata e duan komplimentin nga ai qe ju pelqen

---------Ja t'u them une nje Kompliment pa fjale qe kam bere une ne Vlore , por edhe ketu e kam bere tek nje amerikane qe ja ka qejfi hahahah

.............isha ulur ne kafene buze ruges Vlore -Skele, ne Vlore kur po vinte njera shume e mire ,me nje shoqe ,-por edhe une isha veshur me kemishe bojeqielli te hapur dhe nje gravate djaloshare, por bija njecike ne sy, dmth qe ajo do shikonte ketej nga une se i binim balle per balle
.
.......ne moment qe ne beme nje eye contact une vura doren tek zemra dhe e peprlasa nja dy here ..pap pap dhe e hoqa menjehre -por natyrisht e shoqerova edhe njecik me shprehjen e fytyres se nuk do rija si dru Ka---- Ajo buzeshi ......dhe nga menyra si buzeqeshi me tregoi se i pelqeu .......

Pastaj keshtu me goje kam bere plot i leshoi pa dogane
si psh kur shifja ndonje bjonde thoshja shokut tim kur ajo na kalonte prane : si 'sdoli nje bjonde e keqe or bur i dheut hahhahahahah--ose kur ishte me syze qorri --i thosha --Si s'doli nje miope e keqe ---------keto i thosha kur isha student , s emi kujtoi nje shok ketu

------Por hidh fjale kot se femra nuk do tja dije nga komplimenti ajo shkon pas atij qe eshte simpatik dhe ka trup te bukur --ose tani shkon pas atij qe ka leke ....


--Ne fund do thosha qe une mezi po shof shkronjat , me duket se dua syze qorri ....


Postuar nga RAIMONDI datė 07 Qershor 2011 - 00:37:

- --------- Uuu tani mu kutjua komplimenti me i mire qe kam bere ne jeten time

.............Po fllisja me nje tiranse ne tel dhe , ishte ajo qe me cante koken dhe ne fakt ajo ishte ne dashuri me nje tjeter dhe une po beja llogje ,ne moment une i them :

...........Nese sa here qe mendoj per ty do binte nje yll qielli do vdiste nga vetmia ..........

...........por e thashe kete kompliment pa ndonje qellim--ja thashe me shume per tallje trapi
--Por ishte nate vonte, dhe sic duket e thashe duke folur ngadale , dhe zeri do kete dale ashtu sic i pelqente asaj ..........

.. dhe ajo me tha ,(ndersa une po matesha te qeshja ) ........Ti Mondi me ben te qaj ........--

---------- Aty ngela ..Oh thashe c'bera qe ja thashe dhe qe te ftohej muhabeti -
-fillova te flisja shume fjale , se po te rija ne heshtje asaj do i [pelqente , ndersa kur e shtoje fjale shume i prishej bukuria komplimentit
------------dhe fillova ti thoshja qe une te dua ty e te tjera gjera te tilla qe vajzat nuk i pelqejne fare ne keto momente ...pas dickaje te bukur
,duan sa me pakez fjale -
--Sepse fjalet e shumta e prishin bukruine e komplimnetit.......jane fukarrallek i dhim kur thote pipelli
.....Dhe ajo u ftof ne muhabet , edhe une ate doja , se ishim larguar me kohe dhe s'kish me kuptim te afroheshim ......


-Por kete kompliment e kam lexuar ketu ne Forum si nje thenie te dikujt --


Postuar nga dylan datė 07 Qershor 2011 - 12:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha RAIMONDI
- --------- Uuu tani mu kutjua komplimenti me i mire qe kam bere ne jeten time

.............Po fllisja me nje tiranse ne tel dhe , ishte ajo qe me cante koken dhe ne fakt ajo ishte ne dashuri me nje tjeter dhe une po beja llogje ,ne moment une i them :

...........Nese sa here qe mendoj per ty do binte nje yll qielli do vdiste nga vetmia ..........

...........por e thashe kete kompliment pa ndonje qellim--ja thashe me shume per tallje trapi
--Por ishte nate vonte, dhe sic duket e thashe duke folur ngadale , dhe zeri do kete dale ashtu sic i pelqente asaj ..........

.. dhe ajo me tha ,(ndersa une po matesha te qeshja ) ........Ti Mondi me ben te qaj ........--

---------- Aty ngela ..Oh thashe c'bera qe ja thashe dhe qe te ftohej muhabeti -
-fillova te flisja shume fjale , se po te rija ne heshtje asaj do i [pelqente , ndersa kur e shtoje fjale shume i prishej bukuria komplimentit
------------dhe fillova ti thoshja qe une te dua ty e te tjera gjera te tilla qe vajzat nuk i pelqejne fare ne keto momente ...pas dickaje te bukur
,duan sa me pakez fjale -
--Sepse fjalet e shumta e prishin bukruine e komplimnetit.......jane fukarrallek i dhim kur thote pipelli
.....Dhe ajo u ftof ne muhabet , edhe une ate doja , se ishim larguar me kohe dhe s'kish me kuptim te afroheshim ......


-Por kete kompliment e kam lexuar ketu ne Forum si nje thenie te dikujt --
hahahahahhahahahah oj nona jem sa shume e vertet shifet ky tip komplimenti
doja te shtoj dicka rajmondi per punen e asja femres ka caste qe njeriun nje fjale e vogel e preken dhe pse ndoshta ajo qyqarja skishte dicka per ty ka ndjer dicka tip llemshurie nga fjalet e bukra qe i ke then ,momente jete te vecanta seconda te vegjel pa kontroll me raste hahah


Postuar nga RAIMONDI datė 08 Qershor 2011 - 02:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylanhahahahahhahahahah oj nona jem sa shume e vertet shifet ky tip komplimenti
doja te shtoj dicka rajmondi per punen e asja femres ka caste qe njeriun nje fjale e vogel e preken dhe pse ndoshta ajo qyqarja skishte dicka per ty ka ndjer dicka tip llemshurie nga fjalet e bukra qe i ke then ,momente jete te vecanta seconda te vegjel pa kontroll me raste hahahAshtu eshte ka raste qe edhe nje fjale vetem te prek--varet nga momenti ne te cilin ndodhesh

Njehere tjeter une isha njohur me nje vajze nga Kosova , por vetem ne telefon flsinim se ishim larg
--Edhe asaj i pelqeu biseda se jo per gje po jam i embel ne bisede ,po re me mua ne bisede une te kepus .. --looooooooooool

...............edhe nje dite ishim te zemruar me njer tjetrin , edhe nuk me fliste fare ,,
edhe pas nja 3 -4 ditesh une i dergoj nej mesazh ,ne celular , i them :
......Gjalle je ? ....---
--- Asaj sic duket i pelqeu dhe direkt me mori ne telefon dhe me pyeti duke qeshur :--Hej mondi ca po ben ? --...dhe pastaj filluam prape muhabetin duke bere gallate -
---------Me vone ma tha qe ndersa ishte e merzitur ne pune kur erdhi text mesazhi im --: ja [plasi te qeshurit ..dhe me mori ne telefon.
Keshtu u pajtuam ................Por u zume prape me vone --hahahahahahahahaha


Postuar nga dylan datė 08 Qershor 2011 - 12:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Petter
O mondi, nga ca smundje vuan ti lal? Lol
hahhahah ajo e marramendjes si duket hahahah
gjithsesi qenka tip shik na ler djalin si te vecante


Postuar nga Glaukus datė 14 Qershor 2011 - 00:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule


Me i ra shkurt tashi, komplimenteve i ka humb vlera sot..me shume vlersohet cilesia se sasia.
Ndaj te maten mire, kush hedh nje kompliment, se mund te fluturojne neper kosha .


me se e sakte
komplimenti i dites ne plazh : " - t'honksha lali sumen "kuptohet .... jo per ato qe vijne me laptop apo me dosje me libra ne plazh


Postuar nga lost_soul datė 14 Qershor 2011 - 03:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus

me se e sakte
komplimenti i dites ne plazh : " - t'honksha lali sumen "
LooL


Postuar nga Fajtori datė 14 Qershor 2011 - 07:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus

me se e sakte
komplimenti i dites ne plazh : " - t'honksha lali sumen "kuptohet .... jo per ato qe vijne me laptop apo me dosje me libra ne plazhKush vje me laptop e me libra ne plazh. Te gjithe per sumen shkojne. Kush ha sume, kujt i ha suma, u bo plazhi


Postuar nga BIONDIA datė 14 Qershor 2011 - 08:57:

amon se me nigju noj kompliment si thone keto 3 mehskujt siper spo kam me deshire me shku me ne plazh sot ose me sakte duhet me siguri sumen si Jeniferi ...rrugace skeni trup .... mire Glakusin e imagjinoj te thote kete gje po per Lostin dhe Fajen sma priste mendja kurre se shume serioze me dukeni


Postuar nga lule datė 14 Qershor 2011 - 12:36:

Glak te hongsha sumen.. alla nr= 1 eee ? sa shum gjona na lidhin me ket nr ne..
po ku di gjo ti mer, ku ka me romantike, se me ik n'plazh direkt pas msimit,.(gjithmon flas.. kur ke shpin buze detit )
me lap top..me noj veshje gjys nudo, ngjyr tkuqe etj etj

spo e zgjas mo ..

p.sh mu m'pelqen kjo shprehja jote, po me shum m'thon t'hongsha tkuqet..


Postuar nga sexy_guy datė 14 Qershor 2011 - 21:36:

yammiiiiiiiiiiiiii

Citim:
Po citoj ato qė tha lule
Glak te hongsha sumen.. alla nr= 1 eee ? sa shum gjona na lidhin me ket nr ne..
po ku di gjo ti mer, ku ka me romantike, se me ik n'plazh direkt pas msimit,.(gjithmon flas.. kur ke shpin buze detit )
me lap top..me noj veshje gjys nudo, ngjyr tkuqe etj etj

spo e zgjas mo ..

p.sh mu m'pelqen kjo shprehja jote, po me shum m'thon t'hongsha tkuqet..t'hengsha stemen e benzitt hot hot


Postuar nga lule datė 14 Qershor 2011 - 22:01:

Re: yammiiiiiiiiiiiiii

Citim:
Po citoj ato qė tha sexy_guyt'hengsha stemen e benzitt hot hotPo elegante e kam..:p

Tipi makines dmth ( elegance) ..dhe kete e dike ee?


Postuar nga sexy_guy datė 14 Qershor 2011 - 22:18:

Re: Re: yammiiiiiiiiiiiiii

Citim:
Po citoj ato qė tha lule


Po elegante e kam..:p

Tipi makines dmth ( elegance) ..dhe kete e dike ee?


yep eleganc 4 fenersh madje me goma mishi 4 x 4


Postuar nga Glaukus datė 17 Qershor 2011 - 20:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule


spo e zgjas mo ..

p.sh mu m'pelqen kjo shprehja jote, po me shum m'thon t'hongsha tkuqet..
per ... ato qe po menoj une e ke pas llafin


Postuar nga lule datė 17 Qershor 2011 - 21:30:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukusper ... ato qe po menoj une e ke pas llafin
kuptova

vetem po ran rrypat e fustonit e ke ate chanc


Postuar nga dylan datė 20 Korrik 2011 - 12:50:

wooooooooooooow


Postuar nga Iyua datė 23 Korrik 2011 - 18:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha sexy_guy
4x4 do te thot te katerta gomat jan aktive meso pak nga makinat meso.


Kompliment i ri ky?

"Sa ma ke bo kofshen moj tu bofsha" kte perdor nje miku im dhe me shkataron duke qeshur kur e thot


Postuar nga Ana1 datė 23 Dhjetor 2011 - 22:53:

mjafton te jete fjale e embel!


Postuar nga dylan datė 01 Maj 2012 - 03:17:

(Nga gazeta turke Milliyet)

Sipas nje ankete te bere nga gazeta Elle ne Gjermani femrat presin me teper komplimete se meshkujt (nuk eshte habi). 62 % e 500 femrave qe more n pjse u ankuas ne meshkujt bejne komplimente shume rralle. Sipas tyre meshkujt e kane te veshtire te bejne komplimente, por nese i ndihmon pak mund te kene permiresime

Disa nga komplimentet qe femrat do te donin te degjonin me teper jane:


Po te mos ekzistoje do doja te te shpikja

A mund ta fusesh pak gishtin ne kafe se paska mbaruar sheqeri.

Je zbukuruar edhe me teper nga koha qe te kam njohur

Ti gatuan me mire se nena ime.

S'kam pare njeri te hekurose kaq seksi sa ty

Nje moment pa ty, me duket pafundesi (bejini vete komentet )


sa kam qeshur me ket
ne fakt komlimentat qe kam marr une jan kshu

si gatuan nena ime sgatuan njeri

ti sdin a snje kemishe me ta hekuros

e ke lshu veten me je ba si gjyshe hahahha

sa her te kam afer trunin ma hell jashte hahha kjo e fundit jo kshu noshta po te pakten aq bukur si aty jo


Postuar nga dylan datė 25 Maj 2012 - 01:49:

ca desha me i shtu dhe pak ksaj temes se me erlli nje e qehsur e spo duroj

o mendoja po ca komplimetesh duan femrat te gjorat

un e kiam njerin gjithe jeten vetem un i jap komplimente ai kurr ne jet as per gjen me te vogel dhe ndonjeher kur i pelqej cik vetem me shikon kshu dhe thot po me dukesh sexi meeeeee i vetmi kompliment
ndersa mu ne anen time me ra goja gjithe kohes
ne fact e kam si zakon cti me pelqen tjua bej qefin njerzeve


Postuar nga al74 datė 25 Maj 2012 - 21:43:

femnes i thu qe je e zgjut ene e ke thy n'mes. me siguri do kete ma shume feeling me pasqyren.


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 72 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.