Forumi Horizont Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Per te qeshur!! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18554)


Postuar nga NS-6 datė 08 Shkurt 2012 - 00:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule

NS-6 ore kaq e keqe u beka jeta kur kaloke nga moderator ne anetar te thjeshte?
Nese e the per AD , nese 1 dite do jet ktu t'pergjigjet vet me mire.


Nuk e thashe per AD kete gje, por po e marr si nje rast te pergjithshem (pamvaresisht se pyetja po behet ne nje teme ku po flitet per rastin e AD).
Nese kam kuptuar nje gje nga psikologjia e nje forumisti qe ka kaluar shume kohe ne kete forum, AD i ka lexuar te gjitha keto shkrime edhe duke u futur thjesht si Guest ketu . Eshte dicka qe shume prej atyre qe njoh nuk kane mundur ta evitojne, e sidomos kur ceshtja i prek ne menyre te drejteperdrejte. Gjithsesi, kur thua ti, nese nje dite do te rishkruaje ne kete teme, ose ne cilendo teme tjeter, do te na e thote!

Njerez, secili eshte i lire te beje cdo gje ne kete forum por fjalen liri kuptojeni me icik karar "Liria jote perfundon aty ky fillon te shkelesh lirine time"...Ne ate pike, vleresimin do te beje nje moderator, i cili me vendimin e tij, dashje pa dashje, njerin do e beje ti ngelet qejfi (jo per gje por po ta kuptonin ata qe ziheshin se kush e ka gabim, ndalen dhe kerkojne falje...ok, ketu jemi shqiptare dhe ceshtjen e anashkalojme). Ne kete pike, gjerat fillojne te mblidhen, mblidhen, fillojne batutat, pershkallezohen, arrihet ne piken qe sjane me batuta por thenie direkt dhe ne fund nje pjese perfundojne ne ban (evolucion i detyruar e nje procesi te tille mund te them).
nese secili prej nesh nuk do te bente kete gje, nuk do kishte pasur kurre sherre ne kete forum!

Moderatori ku e ka rolin ketu? Te jete gjakftohte, te ruaj qetesine, te mbaj paanshmerine dhe te vendose, dhe te konsultohet me te tjeret ne kete vendim (edhe ban-et vendosen me konsulte me ate qe mbaj mend une)! Moderatorin mund edhe ta shajne nga familja a ku ta di une (gje qe me ka ndodh personalisht) dhe nese i kthehesh atehere je ti qe po ndjek shembullin dhe nuk ke nervat e duhura per ate pune...dmth nuk del pa faj nga ajo ceshtje nese e ndjek shembullin. Prandaj mos e merrni si dicka te thjeshte kete gje!

AD, kthej nje pergjigje ketu qe te pakten te mbyllet kjo teme sepse parashikimet e motit thone per sherr fjalesh brenda 4-5 faqeve te ardhshme! (nje here e nje kohe mund te vija edhe baste brenda sa faqesh mund te plaste sherri thjesht duke pare menyren e pershkallezimit te pergjigjeve).

Gjithmone me mirekuptim...pamvaresisht se thashe qe sdo pergjigjesha me ne kete teme...po ca me u bere, forumist jam edhe une


  Gjithsej 145 faqe: « E parė ... « 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 » ... E fundit »
Trego 145 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.