Forumi Horizont Gjithsej 30 faqe: « E parė ... « 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 »
Trego 293 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Ke quani ju tip te lezetshem (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16642)


Postuar nga al74 datė 21 Mars 2012 - 14:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


P.s: Raimondi ku jeeee?tregojne qe Obama ka be shume reforma , tregojne qe "green card" tashme nuk eshte garanci ne USA .
sidoqofte "guri i rand ne troje te veta" me ngushellu edhe veten .
i lezecem , pse jo .


Postuar nga RAIMONDI datė 22 Mars 2012 - 05:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Kurti,po qe se ke keq ti. E di cme kujtove kishte disa mengjeze rresht sa lexoja Raimondin me lot qeshja. Thoja me vete po si spertoi qe shkruajti kaq gjate por ne cdo rresht nga nje batute.

P.s: Raimondi ku jeeee?E, ca kishe ? Thank You !

ok tani se me ngriti nervat kjo Cecilia


Ky rusi q e kam ne zyre eshte nje koqe gomari qe s'e ka shokun --

Kur ishte e premtja e zeze qe shiten mallrat me cmim te ulet --Ky miku ishte cuar qe ne mengjez , per te blere ndonje loder per nipcen e tij dhe he me thote mua diten tjeter qe erdhi ne zyre :

:....Raimond vajta dije per ti blere nipces nje loder te mire , meqense edhe cmimet ishin me te uleta dhe blija lodra te kushtueshme ....

-....U cova qe ne mengjez , tha gomari
--I afrohem dyqanit dhe shikoj qe radha ishte shume e gjate --Ok , tha , zura radhen dhe prita nja 1 ore sa me erdhi radha ......
.....Kur u afrova prane dyqanit , shikoj se njerezit nuk rinin ne radhe epr te blere tek dyqani qe do blija une , por rinin ne radhe per dyqanin ngjitur ...Kisha pritur nje ore kot ne radhe per dyqanin tjeter , kur dyqani im nuk kishte kembe njeriu ..... ...hahahahaha

Aty une mbarova me lot ,-Epo gomar te ketij lloji nuk kisha pare

I them : Po pastaj nga vajte? --Bleva lodren , tha, dhe ika ne shpi

__Po mire ore shoku Brezhnjev ( se keshtu i fllas _Tavarish Brezhnjev )
nuk dole nje shetitje andej nga spitali , jo per gje por mbase takoje cunin tend ( se i punon cuni infermier ? hahahaha

Filloi po qeshte pastaj ....

Tip i loezecem ?---Te gjitha vajzat jane tip i lezecem , sepse kane embelsi femerore...
Por ka shume rendesi mashkulli qe te dije te nxjerre me t emiren nga femra ...


Postuar nga Ana1 datė 22 Mars 2012 - 05:45:

Fjalia e fundit eshte 100% e sakte.


Postuar nga lorie datė 23 Mars 2012 - 00:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha lule


o vdeksha un kush mi ka var buzet ashtu
Nuk do e kem capich temen mi , un permenda ata/ato qe falin shum te qeshura .
ti je e vecante
sa bujare je ti e kam thene une.


Postuar nga Deb* datė 23 Mars 2012 - 01:34:

Per forumin do thosha, gjithesecili i vecante ne llojin e vet. Te gjithe sebashku i japim lezet forumit, kush me shume e kush me pak. Varet sa ofrojme.


Postuar nga RAIMONDI datė 10 Tetor 2012 - 20:38:

Tip i lezecem eshte Amorja , kur fle gjume ...


Postuar nga AngelDevil datė 11 Tetor 2012 - 17:46:

tipi i raimondit,ste merzit asnjehere


Postuar nga RAIMONDI datė 11 Tetor 2012 - 20:58:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
tipi i raimondit,ste merzit asnjehere


Thank you AngelDevil _


Postuar nga Ana1 datė 12 Nëntor 2012 - 00:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74


tregojne qe Obama ka be shume reforma , tregojne qe "green card" tashme nuk eshte garanci ne USA .
sidoqofte "guri i rand ne troje te veta" me ngushellu edhe veten .
i lezecem , pse jo .Gabim!

Green card eshte faktikisht me afat kohor 10 vjecar, ku brenda ketyre 10 viteve ke te drejte te aplikosh per nenshtetesi Amerikane. Konkretisht ke te drejte te aplikosh per nenshtetesine kur kalon plot 4 vite dhe 9 muaj me green card.

Ama te mos harrojme, ka dhe nga ata qe nuk deshirojne te marrin neshtetesine, dhe thjeshte perdorin green cardin kur udhetojne jashte shtetit amerikan. Green card rinovohet cdo 10 vite. Me ligj.


Postuar nga RAIMONDI datė 13 Nëntor 2012 - 02:52:

Green carda psh eshte tip i Lezecem


  Gjithsej 30 faqe: « E parė ... « 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 »
Trego 293 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.