Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 293 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Ke quani ju tip te lezetshem (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16642)


Postuar nga kotka datė 05 Dhjetor 2008 - 17:23:

Ke quani ju tip te lezetshem

Shume here themi ky tip/e ose person eshte tip/e i/e lezetshem ose tip/e interesant per te bere shoqeri. Ke quani ju tip te lezetshem dhe cfare quani ju te lezetshme ne tipin tuaj qe t'ju beje tip te kendshem dhe te lezetshem ne nje shoqeri.

Une quaj tip interesant, ate person, qe ne radhe te pare eshte vetja e vet dhe me humor, me te cilin ti nuk ke qejf kurre te mbarosh bisedat me te dhe qe mund te mesosh nga sugjerimet dhe bisedat e hapura.

best kotka


Postuar nga Ari. datė 05 Dhjetor 2008 - 17:32:

me duket se po nxjerr ne shesh "darametet""e viteve te hedhura ne kurriz
apo je e interesuar akoma per tipat e lezecem dhe interesant ???

po qe keshtu me fut dhe mua ne list si tek big brodher ,ca fati te kemi:p


Postuar nga kotka datė 05 Dhjetor 2008 - 17:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha ari77labi
me duket se po nxjerr ne shesh "darametet""e viteve te hedhura ne kurriz
apo je e interesuar akoma per tipat e lezecem dhe interesant ???

po qe keshtu me fut dhe mua ne list si tek big brodher ,ca fati te kemi:pok, u tha u be, u fute ne listen time simbas mendimit tend, po une ketu nuk e kam fjalen per lista, ndofta u keqkuptove, e kam fjalen se si mund te behemi jo grindavece ne shoqeri.
nuk dua te me keqkuptosh.

Sinqerisht Kotka


Postuar nga mio Mondo datė 06 Dhjetor 2008 - 07:28:

Te tille jane tipat e lezetshem, te zgjuare, te qeshure e shume shakaxhinj.
Une i ndaj ne dy kategori.
Njera eshte tipa te lezetshem qe mund tu rrish prane. Te kendeshmit
Tjatra tipa te lezetshem qe te mos u afrohesh ose mos ti lesh te afrohen, largqofte. Te krisurit.


Postuar nga Klodel datė 06 Dhjetor 2008 - 12:58:

Re: Ke quani ju tip te lezetshem

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka

Une quaj tip interesant, ate person, qe ne radhe te pare eshte vetja e vet dhe me humor, me te cilin ti nuk ke qejf kurre te mbarosh bisedat me te dhe qe mund te mesosh nga sugjerimet dhe bisedat e hapura.

best kotkame too


Postuar nga Deb* datė 19 Nëntor 2010 - 19:17:

Tip te lezetshem quaj ate person me te cilin/cilen nuk ke frike, ndrojtje te jesh vetvetja.


Postuar nga amor alucius datė 24 Nëntor 2010 - 21:41:

Nje bardhosh sykalter qe kupton thelbin e humorit dhe qe ka nje barriere te larte sarkazme. Me tutje, nje njeri qe s'eshte me koken ne re ne komunikim; pra dikush qe s'ka turp te me thoje troē qe ne takimin e pare"eshte duke me dhimbur barku, me prit pak te shkoj ne banjo." ose qe ndjek rutinen e tije pa asnje hezitim. Natyrisht duke te lene me pas me nje pershtypje te tipit"ore, degjova vertete ate qe mendoj qe degjova nga ky i pafytyri apo kam filluar te degjoj gjera qe s'egzistojne?".Pastaj shto ketu dhe ate njeriun qe gati-gati te ē'armatos komplet me nje sinqeritet quasi femijeror. Duke perfunduar ne nje situate te nje sinqeriteti te frikshem dhe te ca elementeve djallezore qe te bejne te dyshosh materien qe ke perballe.Se mos harroj diplomat se po m'i ngel qejfi ndonjerit ketu.(s'ke c'i ben xhanem, s'me pelqejne muret e zhveshur ku s'ke asgje per te varur.)


Postuar nga dylan datė 25 Nëntor 2010 - 13:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Nje bardhosh sykalter qe kupton thelbin e humorit dhe qe ka nje barriere te larte sarkazme. Me tutje, nje njeri qe s'eshte me koken ne re ne komunikim; pra dikush qe s'ka turp te me thoje troē qe ne takimin e pare"eshte duke me dhimbur barku, me prit pak te shkoj ne banjo." ose qe ndjek rutinen e tije pa asnje hezitim. Natyrisht duke te lene me pas me nje pershtypje te tipit"ore, degjova vertete ate qe mendoj qe degjova nga ky i pafytyri apo kam filluar te degjoj gjera qe s'egzistojne?".Pastaj shto ketu dhe ate njeriun qe gati-gati te ē'armatos komplet me nje sinqeritet quasi femijeror. Duke perfunduar ne nje situate te nje sinqeriteti te frikshem dhe te ca elementeve djallezore qe te bejne te dyshosh materien qe ke perballe.Se mos harroj diplomat se po m'i ngel qejfi ndonjerit ketu.(s'ke c'i ben xhanem, s'me pelqejne muret e zhveshur ku s'ke asgje per te varur.)


kshu pak a shume po jo kaq te komplikuar hahah


me pak fjale nje tip qe qeshen flet hapur ben llafe humor mund te flasesh nga a deri ne z pa asnje problem me te pa marre dicka keq (pa dyshim pak me te futura e te nxjerrura qe ta bejne biseden cik me terheqese hahaha)


Postuar nga Deb* datė 25 Nëntor 2010 - 14:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Nje bardhosh sykalter qe kupton thelbin e humorit dhe qe ka nje barriere te larte sarkazme. Me tutje, nje njeri qe s'eshte me koken ne re ne komunikim; pra dikush qe s'ka turp te me thoje troē qe ne takimin e pare"eshte duke me dhimbur barku, me prit pak te shkoj ne banjo." ose qe ndjek rutinen e tije pa asnje hezitim. Natyrisht duke te lene me pas me nje pershtypje te tipit"ore, degjova vertete ate qe mendoj qe degjova nga ky i pafytyri apo kam filluar te degjoj gjera qe s'egzistojne?".Pastaj shto ketu dhe ate njeriun qe gati-gati te ē'armatos komplet me nje sinqeritet quasi femijeror. Duke perfunduar ne nje situate te nje sinqeriteti te frikshem dhe te ca elementeve djallezore qe te bejne te dyshosh materien qe ke perballe.Se mos harroj diplomat se po m'i ngel qejfi ndonjerit ketu.(s'ke c'i ben xhanem, s'me pelqejne muret e zhveshur ku s'ke asgje per te varur.)

Gjithsesi pa centimetrat keto cilesi nuk do kishin kuptim, apo jo?


Postuar nga amor alucius datė 25 Nëntor 2010 - 15:19:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Gjithsesi pa centimetrat keto cilesi nuk do kishin kuptim, apo jo?

Aaaaa, mbi centimetrat s'bihet ne kompromise; s'do fus mashkullin nen krah une.


Postuar nga Enya datė 25 Nëntor 2010 - 19:16:

For ex une jam tip I lexetshem. HahahahhahhahHaha, keshtu me thone te gjithe ( fis, shoqeri, etc ) dmth kam nje veti t'i bej njerzit per vete.


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 20:35:

Si i vijne mendimet njeres si ai tipi qe po aq natyrshem i shkohet ne wc


Personalisht,tip te lezetshem quaj ata tipa qe me ane te humorit te kalojne mesazhin qe duan...ku emocioni i vertet perzihet me ndrojtjen...ata tipa qe lexojne pertej mendimeve, qe me pak fjale te lexojne shpirtin...uuffff sa personale qe shkruajta!


Postuar nga BIONDIA datė 25 Nëntor 2010 - 20:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Personalisht,tip te lezetshem quaj ata tipa qe me ane te humorit te kalojne mesazhin qe duan...ku emocioni i vertet perzihet me ndrojtjen...ata tipa qe lexojne pertej mendimeve, qe me pak fjale te lexojne shpirtin...uuffff sa personale qe shkruajta!Kaq kerkesa sa paske ti shoqe me duket se me do me ngelesh ne dere pa martuar ...tip i lezetshem ai qe me ben te qesh


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 20:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


Kaq kerkesa sa paske ti shoqe me duket se me do me ngelesh ne dere pa martuar ...tip i lezetshem ai qe me ben te qesh


Po prandaj sme merr njeri mua


Postuar nga dylan datė 25 Nëntor 2010 - 20:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


Kaq kerkesa sa paske ti shoqe me duket se me do me ngelesh ne dere pa martuar ...tip i lezetshem ai qe me ben te qeshjo bieondia ka nnje tjeter opsion te filloje te date femrat ne ket rast
ne femrat jemi te njohura te lexojme shpirtat per meshkujt me veshtire ai mashkull q eta lexoj shpirtin si nje dite per nje keqkuptim harron te te lexoje te behesh acoma me keq


Postuar nga lule datė 25 Nëntor 2010 - 20:56:

Tipi qe mi kap mendimet ne ajer me pak fjale qe arrin tme njohi vertet kush jam ..


Postuar nga BIONDIA datė 25 Nëntor 2010 - 21:29:

tipi im i lezetshem akoma ska hy sonte po e pres


Postuar nga kurt datė 25 Nëntor 2010 - 22:00:

tipa te lezetshem ngelin gjithmon ata qe nuk jemi shume afer me to, dhe anasjedhtas.
ndryshe nuk ka njerz ne bote qe nuk jane sadopak anyoing nganjehere, heret a vone ma merr menja.

ju femrat jeni day-dreamers prandaj jeni edhe me te zhgenjyera ne pergjithesi se ne meshkujt. because we think logicaly/realisticaly, kurse juve akoma me perrallat e princ charmeve:P


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 22:02:

Kush te tha ty kurto qe une u besoj perrallave me princa


Postuar nga lule datė 25 Nëntor 2010 - 22:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
tipa te lezetshem ngelin gjithmon ata qe nuk jemi shume afer me to, dhe anasjedhtas.
ndryshe nuk ka njerz ne bote qe nuk jane sadopak anyoing nganjehere, heret a vone ma merr menja.

ju femrat jeni day-dreamers prandaj jeni edhe me te zhgenjyera ne pergjithesi se ne meshkujt. because we think logicaly/realisticaly, kurse juve akoma me perrallat e princ charmeve

Kurse ju kurtushi me keto citime, dhe tjesh sado simpatik,, ne jet reale, un psh ste njof, un tnjof ketu,, ama keto shenjat e maskilizmit ti ulin vlerat ...Ps ku e di ti qe femrat sjan ato qe i bejn meshkujt ti vij menja verdall e si perfundim...ti ulin e ti puthin komet..apo ste ka rastis tkesh pas naj femer te till perballe ?

Te siguroj qe ka plot,, vetem ti hiq perden nga syt ..


Postuar nga amor alucius datė 25 Nëntor 2010 - 22:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Si i vijne mendimet njeres si ai tipi qe po aq natyrshem i shkohet ne wc

Po mi shoqe, m'a ngriti dellin. Isha me ide te tipit: kur une jam aty ti s'ha, ti s'pi, ti s'merr fryme,...ne fakt kur une jam aty ti si mashkull s'ke asnje funksion biologjik por vetem mundohesh te me impresionosh. Nderkohe ky pisi po bente sikur po rrinte ne kafe me nje shok. Pikaaaa-i thashe vetes- po s'te bera te me lutesh, te me puthesh kembet ne admirim,...mos me thenēin ne emer.


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 22:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius

Po mi shoqe, m'a ngriti dellin. Isha me ide te tipit: kur une jam aty ti s'ha, ti s'pi, ti s'merr fryme,...ne fakt kur une jam aty ti si mashkull s'ke asnje funksion biologjik por vetem mundohesh te me impresionosh. Nderkohe ky pisi po bente sikur po rrinte ne kafe me nje shok. Pikaaaa-i thashe vetes- po s'te bera te me lutesh, te me puthesh kembet ne admirim,...mos me thenēin ne emer.
O zot o zot si te kam, si shpirt te kam

Zbor u ben


Postuar nga BIONDIA datė 25 Nëntor 2010 - 22:20:

jane tipat qe frekuentojne mejhonen


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 22:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
jane tipat qe frekuentojne mejhonenNuk t'i lun njeri dashnoret jo


Postuar nga amor alucius datė 25 Nëntor 2010 - 22:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
O zot o zot si te kam, si shpirt te kam
Zbor u ben


Jo mi jo, vetem njeri me jep iluzionin qe i bej zbor por me duket se po me ben ai zbor mua.


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 22:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius

Jo mi jo, vetem njeri me jep iluzionin qe i bej zbor por me duket se po me ben ai zbor mua.
Mos m'thuj qe eshte ai qe mendoj une


Postuar nga amor alucius datė 25 Nëntor 2010 - 22:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Mos m'thuj qe eshte ai qe mendoj une

Bardhosh hesapi, s'ke c'i bo.


Postuar nga cecilia datė 25 Nëntor 2010 - 22:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius

Bardhosh hesapi, s'ke c'i bo.
Po ndonje detaj tjeter ka


Postuar nga kurt datė 25 Nëntor 2010 - 22:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
Kurse ju kurtushi me keto citime, dhe tjesh sado simpatik,, ne jet reale, un psh ste njof, un tnjof ketu,, ama keto shenjat e maskilizmit ti ulin vlerat ...Ps ku e di ti qe femrat sjan ato qe i bejn meshkujt ti vij menja verdall e si perfundim...ti ulin e ti puthin komet..apo ste ka rastis tkesh pas naj femer te till perballe ?

Te siguroj qe ka plot,, vetem ti hiq perden nga syt ..

p'sh ti po me dukesh e lezetshme se nuk ja ke haberrin cfar po flisja. por kcen si pupagjele


Postuar nga dylan datė 26 Nëntor 2010 - 02:43:

hahahahahahahhahahahahahahahahah vec mu qesh u kyca se thashe te qesh ktu sme shifni te pakten po ju tregoj hahahhaha jeni te mrekullushem mos na lafte zoti pa ju se sdi si kishim jetu

po me thot ndonje po kur ishe pa ne si jetoje
epo keq po i kthehem perderisa jam me mir kur ju lexoj


Postuar nga lorie datė 26 Nëntor 2010 - 04:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Nje bardhosh sykalter qe kupton thelbin e humorit dhe qe ka nje barriere te larte sarkazme. Me tutje, nje njeri qe s'eshte me koken ne re ne komunikim; pra dikush qe s'ka turp te me thoje troē qe ne takimin e pare"eshte duke me dhimbur barku, me prit pak te shkoj ne banjo." ose qe ndjek rutinen e tije pa asnje hezitim. Natyrisht duke te lene me pas me nje pershtypje te tipit"ore, degjova vertete ate qe mendoj qe degjova nga ky i pafytyri apo kam filluar te degjoj gjera qe s'egzistojne?".Pastaj shto ketu dhe ate njeriun qe gati-gati te ē'armatos komplet me nje sinqeritet quasi femijeror. Duke perfunduar ne nje situate te nje sinqeriteti te frikshem dhe te ca elementeve djallezore qe te bejne te dyshosh materien qe ke perballe.Se mos harroj diplomat se po m'i ngel qejfi ndonjerit ketu.(s'ke c'i ben xhanem, s'me pelqejne muret e zhveshur ku s'ke asgje per te varur.)shih njera,shih! te ka faj lulka,eee, te ka faj


Postuar nga Fajtori datė 26 Nëntor 2010 - 05:20:

Muret e zhveshur kane plot hapesire per te varur xhanem. Po ka mure te veshur qe s'te terheqin me asgje qe shikon varur dhe s'kane as hapesire per te varur gje tjeter. Kshu qe i var ...

Kur artin e mureve e mbushin me diploma domethene qe mungon fantazia. Dhe siē ka thene Njeguri "Imagination is more important than knowledge".


Postuar nga amor alucius datė 26 Nëntor 2010 - 16:34:

Potenciali i pashftrytezuar eshte zgjedhja e njerezve qe kane frike nga fenomenet e se kaluares mbi te cilat s'kane pasur asnje kontroll; muri i pashfrytezuar, qe lemohet cdo nate nga frikat partneriale, eshte si plasteline ku palet dytesore mund t'i japin formen qe duan, ajo qe iu pershtatet me teper. C'trishtim te perballesh me nje mur bosh, egzistenca e te cilit bazohet vetem mbi nje potencial te supozuar(ose mbi nje syth fantazie te supozuar qe s'po arrin dot t'i hapet botes oooh aq katile). Une jam per muret qe i shoh, qe i admiroj ne heshtje,...Une jam per muret qe i konsideroj aq te plote sa s'do doja kurre t'i kontaminoja me input-e te tjera, aq me pak ato vetjake.

Sdq, eksperienca ime modeste me ka bere te dal ne konkluzionin qe testikujt mund t'ja varesh vetem nje muri qe te ka dhene akses.

Lorie, dakordoj plotesisht: ajo Lulka eshte nje qenie e poshter qe...


Postuar nga Klodel datė 26 Nëntor 2010 - 19:01:

Nje njeri qe me ngacmon trurin ne nje menyre apo ne nje tjeter dhe ne pranine e te cilit/ciles jam jashte guackes dhe jo brenda guackes.


Postuar nga lorie datė 27 Nëntor 2010 - 20:48:

me pelqen mendimi i kotkes

dhe klodelit dhe fates. Njecike nga te gjitha.

ah dhe te kete sensin e aventures dhe pozitivitet nuk do ishte keq. Qe kur te jepej ndonje ide e rastit te tipit 'le te shkojme backpacking neper x vend' te mos nxjerr 100 pengesat e mundshme.


Postuar nga cecilia datė 27 Nëntor 2010 - 20:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


Bonjour Kurti j'aimerais bien retrouver le raison que tu m' dit ** je suis un pupagjele** car..tu ne connais pas lol.........je te promet m'intéressent pas le gent d'ici ni toi,, ni personne d'autre....c'est juste que j'aime bien taquiner les gent ... (c'est méchant parce que je l'aime bien) ... si je peux te filer un petit truc, fais tu la sieste en bonne compagnie...et plus tard trouver moi le mots juste lol
Nje gje te mire ka ky shkrimi nuk perkthehet ne google


P.s: kurto po bej nje perjashtim per ty po te perkthej tekstin

"Do doja arsyen perse me the "kercen si pupagjele". Ti s'me njeh aq...po te them qe s'me interesojne njerzit ketu,as ti...asnje person...thjeshte me pelqen te ngacmoj njerzit...nqs do te keshilloja diēka, do te thoja,bej nje pushim te mire...dhe pastaj hajde dhe me jep fjalen e duhur"


Postuar nga AngelDevil datė 27 Nëntor 2010 - 21:51:

Kurtin pershembull


Postuar nga Deb* datė 27 Nëntor 2010 - 21:55:

Te lezetshem jane ata/ato qe se kane problem ti tregojne difektet e tyre.
Ata/ato qe nuk duan vetem te flasin, por dhe te degjojne.
Ata/ato qe jane te thjeshte, dhe pershtaten me cdo lloj shoqerie, ambjenti.


Postuar nga Glaukus datė 27 Nëntor 2010 - 22:06:tip i lezetshem do ishte ai qe ... direkt kto momente do bonte si me poshte :

- do te buzeqeshte dhe mbasi te puthte , me sekret dhe shpejtesi rrufeje do mbushte vasken gati per nji banjo

- do ta ndriēonte komplet ambientin e shtepise me qirinj affromatik
- do te merrte ne krahe dhe do te thoshte lehte te veshi : " te dua princesha ime "
- pa harruar qe korridorin nga guzhina deri te dhoma e gjumit , plus edhe krevatin vetem me petale trendafillash

p.s. - se harrova fare mi
te dinte te bonte edhe masazh


kjo vlen per ato qe jan lodh gjith diten


Postuar nga lule datė 27 Nëntor 2010 - 22:07:

Ky nalt qeka tipi lezecemPostuar nga AngelDevil datė 27 Nëntor 2010 - 22:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus


tip i lezetshem do ishte ai qe ... direkt kto momente do bonte si me poshte :

- do te buzeqeshte dhe mbasi te puthte , me sekret dhe shpejtesi rrufeje do mbushte vasken gati per nji banjo

- do ta ndriēonte komplet ambientin e shtepise me qirinj affromatik
- do te merrte ne krahe dhe do te thoshte lehte te veshi : " te dua princesha ime "
- pa harruar qe korridorin nga guzhina deri te dhoma e gjumit , plus edhe krevatin vetem me petale trendafillash

p.s. - se harrova fare mi
te dinte te bonte edhe masazh


kjo vlen per ato qe jan lodh gjith ditenO zot vdeksha sa i lezetcem qe je mbushe vasken se u nisa une


Postuar nga cecilia datė 27 Nëntor 2010 - 22:10:

Ufff sa te lezecem jane disa kur te lexojne mendimet


Postuar nga BIONDIA datė 27 Nëntor 2010 - 22:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Te lezetshem jane ata/ato qe se kane problem ti tregojne difektet e tyre.
Ata/ato qe nuk duan vetem te flasin, por dhe te degjojne.
Ata/ato qe jane te thjeshte, dhe pershtaten me cdo lloj shoqerie, ambjenti.cuditerisht forumi horizont o plot me njres te tille sidomos kjo pika e fundit ...ngele me fshese ne dore ti goce mje bo ma keq si hirushja tu pastu ...


Postuar nga AngelDevil datė 27 Nëntor 2010 - 22:13:

Meqe kemi feste dakort jam dhe une me Cecin... aq me shume me Gla qe vdeksha o zot


Postuar nga Glaukus datė 27 Nëntor 2010 - 22:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Meqe kemi feste dakort jam dhe une me Cecin... aq me shume me Gla qe vdeksha o zot
Postuar nga AngelDevil datė 27 Nëntor 2010 - 22:20:

Mbaroj shqipja qe dolet te anglishtja ju te dy?


Postuar nga Deb* datė 27 Nëntor 2010 - 22:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*
Postimet chit-chat, dhe jashte teme u fshine. Ju lutem permbajuni temes.


Postuar nga BIONDIA datė 27 Nëntor 2010 - 22:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*tip i lezetshem Debora sepse keto momente po kerkon te mbaje qetesine dhe pse i vjen te thote "na vdiqet(per mos me thone noj llafe te piste) me keto chit-chate....


Postuar nga al74 datė 30 Nëntor 2010 - 21:47:

erius


Postuar nga AngelDevil datė 30 Nëntor 2010 - 21:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74
erius


ene ty te paska marre malli si Bionden


  Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »
Trego 293 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.