Forumi Horizont Gjithsej 21 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Psikologjia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=6)
-- Iceman and Psychology (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11464)


Postuar nga lezhjani-82 datė 19 Prill 2006 - 23:31:

Iceman and Psychology

Shikova sot nje dokumentar mbi vrasesin me te madh te te gjitha koherave....Iceman. Nuk e di nese ndonjeri ka degjuar per te, por kisha qejf te bisedoja me ju per ket ceshtje.
A mendoni se nje njeri eshte gjendje te vrase rreth 200 njerez dhe prape te mos kete asnje lloj ndjesije para, gjate dhe mbas vrasjes?

Iceman..(Richard Kuklinski) ka kryer rreth 200 vrasje te personave te ndryshem perfshire edhe te gjithe shoket qe kishte ne jete.Ne fillim kishte filluar duke vrare dhe djeguar kafsh shtepiake pastaj mund te vriste njerez vetem e vetem sepse ata e shikonin ne sy.
Gjeja me e habitshme eshte se kur kishte vrare gjithashtu edhe kur po jepte intervisten nuk kishte asnje ndjenje besdie apo pendimi per cfare po thoshte ose per cfare kishte bere,kjo e ka bere te marre edhe emrin Iceman.gjithashtu e ka marre kete emer edhe ngaqe shpesh kufomat e tij i fuste ne frigorifere akulli qe te mos merrej vesh koha e vrasjes.
Ne rinine e tij kishte vrare rreth 100 vete pastaj eshte punesuar per Gambino Family ku ka punuar si vrases me para dhe ku mund te kete kryer rreth 100 vrasje te tjera.

Tani Iceman eshte ne Burg i denuar me disa denime te perjetshme...ndoshta 200..!


  Gjithsej 21 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 21 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.