Forumi Horizont Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »
Trego 9 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Gjeologji & Gjeografi (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=151)
-- Ne kerkim te hallkes. Oksigjeni. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18775)


Postuar nga raid datė 30 Nëntor 2014 - 18:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha robert
.. Hallkat e pashpjegueshme akoma qendrojne tek formimi i elementeve ne universin tone,

Formimi i elementeve te rende (perfshi edhe oksigjenin) behet me shperthimin e yjeve kur ata "vdesin". Kjo eshte e shpjeguar dhe nuk ka dilema. Te gjithe ne jemi star dust, apo sic e thote edhe Lawrence Krauss (te cilin e ndjek gjithmone): "forget Jesus, stars die so that we could be here"

http://www.youtube.com/watch?v=5Jf-uQQnEyw


  Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »
Trego 9 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.