Forumi Horizont
Trego 6 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Matematikė dhe Gjeometri (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=9)
-- Sa g peshon kapaku? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18795)


Postuar nga sinx+cosx datė 02 Gusht 2015 - 15:11:

Sa g peshon kapaku?

Nje shishe se bashku me kapakun e saj peshone 104 g. Nese shishja eshte per 100 g me e rende sa kapaku, sa gram peshon kapaku?


Postuar nga cecilia datė 03 Gusht 2015 - 14:40:

qe e ka nje klecke ky problemi as nuk e diskutoj ose eshte kjo zgjidhja qe mendoj une e thjshte fare dhe mbaron.

nqs nje shishe peshon 104 gr bashke me kapakun atehere kapaku i bie te peshoj 4 gr. + 100 gr shishja = 104


Postuar nga al74 datė 04 Gusht 2015 - 19:55:

dy gram tape thom une


Postuar nga eliz datė 05 Gusht 2015 - 16:03:

Edhe une sa Ali thom, 2 gr. kapak


Postuar nga Fajtori datė 05 Gusht 2015 - 16:30:

e aq i bie, 2gr


Postuar nga eliz datė 05 Gusht 2015 - 16:44:

E morem klasen e pare


 
Trego 6 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.