Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Skena seksi ne nje shkolle publike (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11857)


Postuar nga Cindi datė 30 Qershor 2006 - 20:25:

FORZA AZZURRIIIIIIIIII


Postuar nga amor alucius datė 01 Korrik 2006 - 14:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Amor, ke nje veti fantastike per te hyre neper lista injorimi here pas here. Te mungon takti gjate diskutimit, ose qofte dhe per respekti per nje person qe se njeh. Ishalla nuk te citojne. Temat do jene me te lexueshme per mua qe tani e tutje. Te fala.


Ndoshta ngaqe s'me intereson te lexohem nga individe te caktuar.Persa i perket taktit nuk e di sesa je personi i duhur per te folur ne situata te caktuara.Mgjth nje gje ta kesh te qarte nga une: spondave te tua do ju pergjigjem ne te njejten forme.Pune tjeter nse ti je ne gjendje ti durosh pastaj! 

Qofsh mire 


Postuar nga freespirit datė 13 Gusht 2006 - 04:26:

O zot, amor nuk e di pse me vijne zorret te gryka sa here lexoj ato shkrimet e tua sinqerisht. Nejse po bej si po bej kesaj rradhe dhe po shkruaj pasi isha betuar qe nuk do te merrja pjese ne asnje nga temat e tua sepse nuk ja vlen te shkruash ne to.
I lexova shumicen e shkrimeve dhe te gjithe jane shume te habitur se kuptoj pse gjithe kjo habi? Ne qe jemi jashte se kuptojme se bota evolon shqiperia gjithashtu. Jetojme ne nje bote ku perdoriimi i lendeve narkotike eshte shume i zhvilluar dhe si rrjedhoj edhe seksi apo edhe c'thurja. Po kjo s'do te thote se 2 apo 3 te rrinj shqipetar te perfaqesojne gjithe rinine.
Edhe pse dihet se brezi i ri do te ndryshoj edhe do gaboj por eshte detyra e brezave me te vjeter ta suportojne dhe ndihmojne rinine shqipetare qe eshte zene si miu ne cark, si ne nje realitet virtual nga icili smund te dalin dot. Sa % e rinise shqipetare kane mundesi per te care ne jete, per te realizuar enderrat dhe deshirat e tyre. Shume pak, eshte vetem ajo pjese qe i kane prinderit e pasur dhe kate jane shume pak. Te tjeret edhe pse punojne, mesojne mundohen me mish e me shpirt ka raste qe behen viktim. Realiteti i rinise shqipetare eshte i hidhur, nje rini qe mezi pret te kaloj kufijte qe te kete mundesi per te nisur nje jete te re.
pershendetje


Postuar nga Niqua datė 13 Gusht 2006 - 16:19:

per zoten ashte per te ardhe keq per rinin shqiptare gjynaf. me kujtohet nje rast kur isha ne shqiperi ne 2003 mbas shume vitesh. po pritsha nje shoqe tek nje lokal green house ne tirane... afer kisha nje tavoline plot me vajze te bukura dhe te reja, po ashtu dhe do burra n'moshe shumica e tyre  ishin tullaca dhe te shendosht.. shume te cpifur. po i degjosha duke fole.  njeres prej ktyre vajzave i bjen telefoni dhe kjo he babi ckemi mire je.. edhe pastaj o babi nuk vonohem shume tani sa po e mbaroj provimin ja foli profesorit. e kap ky profesori dhe i thot mos ki merak se ktu ne shkolle eshte ja sa po e mbaron provimin,. kjo ne siklet per babin e ky ia bente po mos kish merak mi zemra ime noten 10 e ke. te kam xhan etj etj.... pastaj kjo kap  ferko duart e rrullura te kti qelbesir. aman o zot se kto lloj njerzish nuk kane justifikim.. ashte gjynaf me shite veten per nje note.


Postuar nga amor alucius datė 13 Gusht 2006 - 16:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha freespirit
O zot, amor nuk e di pse me vijne zorret te gryka sa here lexoj ato shkrimet e tua sinqerisht. Nejse po bej si po bej kesaj rradhe dhe po shkruaj pasi isha betuar qe nuk do te merrja pjese ne asnje nga temat e tua sepse nuk ja vlen te shkruash ne to.


Tani u be e qarte arsyeja e budallalleqeve qe shkruan: paske lindur me zorre ne koke ne vend te truve.Por ne kete pike linde pyetja: ku te iken trute?!


Citim:
Po citoj ato qė tha freespirit
Realiteti i rinise shqipetare eshte i hidhur


Vertete MJERE rinia Shqipetare se nga cfare lloje njerezish rrethohet,nga individe si puna jote!!Individe qe s'kane patur asnjehere mundesine te jetojne rinine e tyre sic duhet dhe hyne forumeve dhe gjykojne te rinjte shqipetare.Kush je ti te gjykosh nje brez te tere?Ti ca ke bere per rinine shqipetare pervecse te llomotitesh forumeve?Ngaqe ti s'ke qene asnjehere ne gjendje te jetosh ne formen ne te cilen ke dashur s'do thote qe ke te drejte te gjykosh.

Ik e prashit ato dy luge tru qe te kane ngelur(qofte dhe ne stomak),ik e meso te shkruash pastaj hajde e na trego se kush eshte rinia shqipetare dhe MOS i jep te drejten me vetes te me drejtohesh me nje ton te tille!!U morem vesh?!Nese je njeri i perdale nervash s'me takon mua te duroj spazmat e tua nervore.Eshte hera e dyte qe te duroj,besome,s'ke gjetur njeri me te cilin te hedhesh shqelma.

Mikrobe te shpifur,prova konkrete qe jo te gjithe qe dine te ndezin i cope computeri dhe te regjistrohen ne nje forum jane ne gjendje ta perdorin!!


Postuar nga freespirit datė 13 Gusht 2006 - 17:17:

Une vetem shkruaj ate qe mendoj dhe kete s'ma ndalon dot as ti dhe as njeri. Eshte e vertet shkrimet e tua me japin nje efekt te keq. Here shan e fyen popullin shqipetar apo rinine shqipetare dhe here na del si ai superheroi qe shfaqet atehere kur s'ka nevoj per shpetim. Nese do te ishe e vemendeshme dhe do te lexoje e vleresoje ato qe shkruajne edhe te tjeret do te kuptoje se une nuk po pragjyroj por po mundohem te tregoj empathi per rinine shqipetare dhe te paraqes nje ane te realitet. Ashtu sic ndodhin ketu ne Amerike ashtu do te ndodhin edhe ne shqiperi sepse eshte i njejti brez dhe ketu e kam fjalen per adoleshentet dhe jo brezin tend. S'ma merr mendja se je adoleshente ti apo jo ?! Nese do ta dish edhe une jam pjese e rinise shqipetare qe e kam jetuar rinine time dhe vazhdoj ta jetoj po mund te them se brezi im ka qene me fat sepse nuk ka qene ne kontakte me drogat ne adoleshnece dhe per kete eshte nje brez me i shendetshem se brezi qe po pason. Per kete jane per tu fajesuar nje sere faktor si politika, shoqeria, prinderit, varferia apo edhe pasuria.
Por realiteti i rinise shqipetare eshte vertet i hidhur pasi sic e kam shkruar me lart eshte nje rini me shume kacitete po pa asnje mundesi apo perkrahje nga shteti apo shoqeria jone.

P.S Tani na dole edhe eksperte ne gjykimin te personalitetit virtualisht. Nuk po ti marr parasysh ato qe ke shkruar me lart se duket qe jane thene ne spazem e siper.


Postuar nga Simona datė 13 Gusht 2006 - 18:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha déją-vu


Tresho?

Si mendon ti, mundesh dot ti dallosh forumistat ne baze te postimeve qe bejne sa agresive(dhe pak prakitkues) jane?

Nese e di pergjigjen, thuaje para se ndonje Admiral ose Fajtor te lidhet dhe ti fshije postimet jashte teme.

P.s Mundesisht edhe para Itali-Ukraine se edhe pak do te filloje



 

 

Besoj se treshi perafersisht mund te pergjigjet njesoj si une megjithate desha te jap dhe une mendimin tim.Te gjithe ata qe jane te virgjer ne kete forum jane fanatike iher e para e punes dhe i ngjajne aktorit te filmit 40 vjec i virgjer!

Perse behemi kaq te ndershem ne gazeten zeri i popullit kur jemi aq liberale neper disko e qoshe eresirrash apo hotelesh,aq me keq per ca qe nderkohe qe shkruajne per nder ne forum dikush ia ..prek familjen nga na tjeter dhe ato dhe vete e dine dhe prap hiqen te gjykueshem per dike tjeter.Cuditerisht 50 vjet izolimi ka bere efktin e vete edhe mbas 50 vjetsh,mos beni ca bej une por beni ca them une.

Ps personalisht dhashe mendimin tim pamvaresisht se dikush nuk eshte dakort,eshte e drejta e eksperinces qe flet per dike qe eshte kundrra meje dhe i falet sic e kam theksuar me lart,i ka jeta keto.


Postuar nga Amstel datė 26 Gusht 2006 - 19:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha Simona


 

 

Besoj se treshi perafersisht mund te pergjigjet njesoj si une megjithate desha te jap dhe une mendimin tim.Te gjithe ata qe jane te virgjer ne kete forum jane fanatike iher e para e punes dhe i ngjajne aktorit te filmit 40 vjec i virgjer!

Perse behemi kaq te ndershem ne gazeten zeri i popullit kur jemi aq liberale neper disko e qoshe eresirrash apo hotelesh,aq me keq per ca qe nderkohe qe shkruajne per nder ne forum dikush ia ..prek familjen nga na tjeter dhe ato dhe vete e dine dhe prap hiqen te gjykueshem per dike tjeter.Cuditerisht 50 vjet izolimi ka bere efktin e vete edhe mbas 50 vjetsh,mos beni ca bej une por beni ca them une.

Ps personalisht dhashe mendimin tim pamvaresisht se dikush nuk eshte dakort,eshte e drejta e eksperinces qe flet per dike qe eshte kundrra meje dhe i falet sic e kam theksuar me lart,i ka jeta keto.



simona shume te drejte lal


Postuar nga OFICERI datė 26 Dhjetor 2006 - 16:23:

jepi rinia

e di si eshte muhabeti mos u kapni kot me budallalliqe. po me dukeni te gjith si pleq . sa prej jush nuk jan munduar asnjeher me e bo neper bangat e shkolles. dhe besoj se shume jan kan arrit qellimit. thjesht perpara nuk ishin pajis te gjith me cel me kamer dhe nukl te kapte dot njeri me filmime . thjesh u hapte llafi ku ky llaf u konsiderojte si thashethem edhe gjysma nuk e besojte kurse tani jan modernizu te gjith . edhe kalamojt 12 vjec jan bo me cel me kamer . per mu kto gjona kan ekzistu gjithmon dhe do vazhdojn te ekzitojn.


Postuar nga devolliu datė 27 Dhjetor 2006 - 09:01:

Re: jepi rinia

Citim:
Po citoj ato qė tha OFICERI
e di si eshte muhabeti mos u kapni kot me budallalliqe. po me dukeni te gjith si pleq . sa prej jush nuk jan munduar asnjeher me e bo neper bangat e shkolles. dhe besoj se shume jan kan arrit qellimit. thjesht perpara nuk ishin pajis te gjith me cel me kamer dhe nukl te kapte dot njeri me filmime . thjesh u hapte llafi ku ky llaf u konsiderojte si thashethem edhe gjysma nuk e besojte kurse tani jan modernizu te gjith . edhe kalamojt 12 vjec jan bo me cel me kamer . per mu kto gjona kan ekzistu gjithmon dhe do vazhdojn te ekzitojn.


forca rinia jepjani lerojani fene po si bre burr i dheut meqe se po modernizohemi sic thua zotrote o burra hmmm nuk me duket de e mire nejse cdo njeri ka mendimet e veta per vete e mendoj si dicka jo normale


  Gjithsej 20 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 »
Trego 192 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.