Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10313)


Postuar nga Kela datė 05 Dhjetor 2005 - 15:18:

A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?!

Te nderuar miq te forumit,

Sado larg qe te jemi nga qytetet tona ku lindem dhe u rritem perseri na vjen shume mire kur lexojme gjera positive dhe perparesimin e tyre ne shytin Shqiptar, dhe kur komentet jane jo te mira dhe negative gjithmone mundohemi te mos i besojme shtypit. Por artikujt e panumert rreth hapjes se kazinos ne kryeqytet me kane lene nje paqartesi ne vetvete. Prandaj edhe e hapa kete teme qe te mar edhe mendimin tuaj.

Personalish jam kundra tyre, sepse shoqeria shqiptare ka shume probleme sociale dhe ekonomike.
Por nga ana tjeter jam e mendimit qe si ne cdo vend tjeter te botes keto vende argetimi duhet te hapen dhe eshte ne dore te qytetareve te Tr ti frekuentojne ose jo.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 05 Dhjetor 2005 - 19:19:

Nuk shoh asgje kundra kazinove.


Postuar nga Lela_Dr datė 05 Dhjetor 2005 - 19:46:

Mendoj qe s'ka asgje te keqe qe te hapen kazino ne shqiperi, perderisa ekzistojne edhe gjithe andej.
Mjafton te xhiroje leku.


Postuar nga Admirali datė 06 Dhjetor 2005 - 08:17:

Hmmm

As une nuk shoh ndonje te keqe ne hapjen e kazinove, mjafton qe funksionimi i tyre te jete rregulluar me ligje.


Postuar nga Isra datė 06 Dhjetor 2005 - 10:41:

JO

hapja e kazinove eshte nje regres , nderkohe qe shqiperia ka gjera te tjera me te rendesishme .......

keaj i thone: fshati digjet e k**** krihet.


Postuar nga Kela datė 06 Dhjetor 2005 - 11:43:

Re: JO

FLM te gjitheve per mendimet.

Citim:
Po citoj ato qė tha isra
hapja e kazinove eshte nje regres , nderkohe qe shqiperia ka gjera te tjera me te rendesishme .......

keaj i thone: fshati digjet e k**** krihet.



Edhe une jam e mendimit qe shqiptaret kane shume gjera per te zgjidhur perpara se te lene leket ne kazino. Por edhe po mos te hapen kazinot, shqiptaret perseri jane te perfshire ne baste, lojra bixhozi dhe llotari te ndryshme, keshtuqe ajo pare eshte e ikur, por te pakten te jete ne menyre te kontrolluar.


Postuar nga Isra datė 06 Dhjetor 2005 - 13:10:

Re: Re: JO

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela
FLM te gjitheve per mendimet.



Edhe une jam e mendimit qe shqiptaret kane shume gjera per te zgjidhur perpara se te lene leket ne kazino. Por edhe po mos te hapen kazinot, shqiptaret perseri jane te perfshire ne baste, lojra bixhozi dhe llotari te ndryshme, keshtuqe ajo pare eshte e ikur, por te pakten te jete ne menyre te kontrolluar.



ne aparence keshtu duket, por te hapesh kazino do te thote ti japesh doren bixhozit, alkolit, llotarive qe te gjitha keto jane me pasoja....

Te tolerojme ketu thone qeveritaret duke hapur kazino te kontrolluara, por pse jo te mos ndalohen fare....perse jo xhanem , e kemi kaq te veshtire ti themi jo ketyre llotarive e gjerave pa kurrfare vlere, vec humbje kohe???


Postuar nga Kela datė 06 Dhjetor 2005 - 14:44:

Re: Re: Re: JO

Citim:
Po citoj ato qė tha isra


ne aparence keshtu duket, por te hapesh kazino do te thote ti japesh doren bixhozit, alkolit, llotarive qe te gjitha keto jane me pasoja....

Te tolerojme ketu thone qeveritaret duke hapur kazino te kontrolluara, por pse jo te mos ndalohen fare....perse jo xhanem , e kemi kaq te veshtire ti themi jo ketyre llotarive e gjerave pa kurrfare vlere, vec humbje kohe???



Isra,per mendimin tim ka ardhur koha qe edhe shqiptaret te vendosin per veten e tyre c'eshte e mira dhe e keqja. Mjaft jetuan gjysherit edhe prinderit tane 50 vjet nen diktature.
Po tju thuash njerezve "Mos" ata gjithmone i shtyn kureshtja qe te zbulojne se cfare fshihet pas asaj gjeje, keshtuqe nuk eshte mire qe te kemi nje qeveri te nje forme diktuese.Keto kazino mund te frekuhentohen shume mire edhe nga nje grup shokesh dhe shoqesh thjesht per te pare se cfare jane. Prandaj edhe njerezit shkojne per pushime ne LA.


Postuar nga Petrit Kola datė 06 Dhjetor 2005 - 15:11:

Po jete...

Po te jete greke te hapet. Sot qe flasim greket me kolaboracionistet shqipatr kontrollojne me shume se 85% te ekonomise shqiptare, akoma nuk ka vajt 100%....
Po te kete pjese Nano ose ndonje pjestar i familjes se tije nuk ka problem. Te hapet dhe po te mos jete greke se mos na ze gje dhembi dhe mua, Petriti, te forumit Horizont...


Postuar nga Eria datė 06 Dhjetor 2005 - 15:26:

Thumbs down

nuk jam dakort te hapet,aq me teper ne qender te Tiranes.
Mendoj se eshte nje cerdhe e paudhesive.....


  Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »
Trego 49 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.