Forumi Horizont Gjithsej 14 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 669 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=5952)


Postuar nga uragani datė 31 Gusht 2004 - 13:28:

Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare

Deri para pak kohesh femren shqiptare nuk e nderroja me gje ne bote por fatkeqesisht tashme kam nderruar opinion. Te kesh nje histori sot me nje shqiptare do te thote te kesh halle te medha ne kurriz.
Nje shoku im thote:
"Nuk ke ce do hasmin po te kesh nje femer shqiptare per te dashur".
Sa djem te rinje kane ikur per pambuk sepse jane ngaterruar me njeri tjetrin per femrat. Gjithmone u eshte vene faj djemve qe jane gjak nxehte te ashper e te nxituar por pothuajse kurre nuk i kane fajesuar femrat. Jane ato qe me sjelljet e tyre provokojne konflikte dhe nuk po dine si te frenojne veten. Flitet shume per femrat besnike por nga cfare po na degjojne veshet eshte bere per te hedhur syte large.
Te ulesh ne nje bar ne shqiperi do te flirt-osh "syrazhi" me te gjitha femrat e lokalit.
Hajde dhe martohu me shqiptare po deshe......

.... mortjaaaaaaaaaaaaaa........


Postuar nga dodgy datė 31 Gusht 2004 - 16:51:

Un per vete nuk di gje se cfar behet.
ndoshta ke te drejt!


Postuar nga Klodel datė 31 Gusht 2004 - 19:17:

uragani une ty do te te coj me dhl ndonje nga keto vendaset e mia ketu qe t'ja ndiesh lezetin, te punosh si kale gjithe diten nga mengjesi ne darke ta mbash, te ta dredhi jo ne diskoteke po me te gjithe, edhe kur te ndaheni te t'i marre te gjitha token shtepine femijet plus dhe gjysmen e pasurise edhe pse ajo nuk ka investuar asnje qindarke.

ate po do e kishe hak dhe pastaj flisje keshtu.

te huajat i ke vetem te dashura ose vetem bashkeshorte.
shqiptaret i ke motra gra shoqe bashkeshorte dhe mbi te gjitha nuk e kane konceptin qe mbi veten e tyre nuk vene askend.

leqe ka disa tipa qe nuk ja vlen fare t'u japesh shpjegime se nuk ua kap truni.

mortja ty ishalla


Postuar nga amor alucius datė 31 Gusht 2004 - 20:14:

Provoni e provoni e pastaj serish ne baze ktheheni,histori e njohur kjo gjate 14 vjeteve!


Postuar nga Shenjtori datė 31 Gusht 2004 - 21:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
shqiptaret i ke motra gra shoqe bashkeshorte dhe mbi te gjitha nuk e kane konceptin qe mbi veten e tyre nuk vene askend.



o ana, po une qe kam dhe moter dhe grua dhe shoqe dhe bashkeshorte si tja bej??? Ta provoj nje te huaj......


Postuar nga uragani datė 01 Shtator 2004 - 01:56:

Analistja.......

Une, po te kisha ty te dashur do te trajtoja shume keq.......

Ato te huajat qe ti permende kane nje costo, sic e the edhe vete qe tee marrin femije, shtepi e katandi. Keto shqitaret te tradhetojne per nje xhiro me Benc.

o mortje.....

Nuk po dini cfare kerkoni. Po i beni te gjitha per asgje. Jeni rremuje.

...verrem jua befte (sic jua a ka bere perendia)......


Postuar nga Endri datė 01 Shtator 2004 - 03:31:

Mos uragan se na ofendove analisten

Uragani te jap njefare te drejte ne kete ane. Deri dje dhe une isha nacionalist i verbuar por me jane neverit disa tipa qe jetojne ne shqiperi sikur po japin shpirt pa nje pike shprese per te ardhmen ne nje shoqeri shume te prapambetur. E di qe s'eshte faji i tyre. Femra shqiptare me te vertet eshte besnike dhe tradicionale asnje se mohon por te lutem mos filloni nga stereotipet per te huajat sic kjo me lart. Nuk eshte aspak e vertet por as e drejte ky gjykim. Ajo varet gjithashtu nga moralet e vete individualit gjithashtu dhe nga cila klas shoqerore e familjare ajo perket.


Postuar nga Klodel datė 01 Shtator 2004 - 10:01:

shenjo ty ta jap te drejten te provosh te huaj vetem jo kto ktu ku jam una hahahah se e di si thone kush pi ujin e cekes helmohet gjithe jeten

endro un njof vetem ceket dhe shqiptare. kuptohet krahasimin e bej mes kultures ketu dhe kultures sime.

uragan varferia i ka te gjitha por mos kalo ne pergjithesime.
1) ne te dy nuk do shkonim si tipa se do rrifeshim gjith diten hahahah
apo nuk kam marre ca mesime kickboxing


Postuar nga dancenation datė 01 Shtator 2004 - 13:17:

shqiptare mor vella.

ne itali megjithse te martuara 80% e grave shkojne me te tjere.


Postuar nga badgirl datė 01 Shtator 2004 - 18:19:

Unhappy varet nga karakteri jo nga nenshtetesia apo jo???

Me vjen keq qe degjoj gjera te tilla ato qe jane k.....a jane ama s'mund te futen gjithe ne nje thes apo jo? ne fud te fundit ka me shume te mira , te pakten keshtu mendoj une.....
Ketu ku jetoj une ka nga te gjitha llojet dhe kur vjen puna (ashtu sic tha edhe amor ) shqiptare pasi i kane provuar te gjitha martohen me shqiptare


Ajo qe ka per ta dredhur do ta dredhe ....
mos na pergjithesoni keshtu se ne fund te fundit baballaret tane s'jane budallenj....

Respect


Postuar nga dodgy datė 01 Shtator 2004 - 20:29:

Un njuk e njoh mentalitetin e gruas shqiptqre ne keto momente,po sic dihet njerzit ndryshojn.Sa per punen e ndershmeris do te thoja se nuk ka te beje eshte shqiptare apo e huaj.Si shqiptare si e huaj ndershmeria eshte nje virtyt qe njeriu e ka per brenda.
Martesa eshte e shtrenjet dhe vlersohet kudo qe te jesh.Ketu thon nje shprehje nqs deshiron sex shum ateher mos u marto.
Nga te huajat me shqiptaret ka diferenca,te te*dyja palet do te thoja qe kan te mirat dhe te keqiat e veta varet se si e kupton ose si i pelqen cdonjerit.
Dua ti them dicka vajzave shqiptare,mos kujtoni se te huajat nuk lajn ose nuk gatuajn,meqe flasim ne pergjithsi mos kujtoni se ato nuk din te qendrojn besnike dhe te ndershme.
Ndoshta URAGANI ka te drejt me ato qe te pakten kam degjuar nga bisedat me te tjeret me thon se ne shqiperi ka nje koruptim nje prishje si mund ta them te femres shqiptare.Shum nga ato e kan kuptuar lirin ndryshe duke pir ose duke ndryshuar partneret 1 her ne jav.
Nuk me pelqejn femrat qe kujtojn se kan arritur ne maj dhe kujtojn se i din te gjitha,por ne fakt nuk din asgje.Ndoshta kjo po ndodh edhe me femren shqiptare


Postuar nga hirushja datė 06 Shtator 2004 - 21:10:

Lule eshte femra shqiptare, lule eshte edhe nje femer e huaj. Nje gjuhe na ndan qe na ben te vecohemi nga femrat e huaja.


Postuar nga volter datė 06 Shtator 2004 - 21:14:

Thumbs down

Femra shqiptare posedon nje dhunti te vecante dhe eshte goxha e zgjuar, ne krahasim me te huajt...Femra shqiptare eshte nderthurur me krah magjik...

Plloshtani


Postuar nga Amstel datė 03 Tetor 2004 - 15:28:

VAJZAT E HUAJA zeme moshen 18 vjecare jane si nje vajze 13vjecare shqiptare,vajzat shqiptare jane shume teper te zgjuara se ato te huajat
jane te ndergjegjshme edhe te shkatheta,kudo qe jane neper bote njihen si me te respektuarat sidomos ketu ku une jetoj.


Postuar nga Klajdi03 datė 08 Tetor 2004 - 17:11:

Nje vajz shqiptare ne lidhje serioze dhe nje e huaj per te tallur

P.s Vajza Shqiptare por si nje Abetare..lexoje studjoje dhe nese shume vite pas kalojne perseri me nostalgji rikujtoje-...Bukuria e "vajzave" shqiptare nuk do arrije kurre bukurine e kukllave,ajo do mbetet e paimitueshme:natyrale!


Postuar nga Klodel datė 08 Tetor 2004 - 17:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha Klajdi03


P.s Vajza Shqiptare por si nje Abetare..lexoje studjoje dhe nese shume vite pas kalojne perseri me nostalgji rikujtoje-...Bukuria e "vajzave" shqiptare nuk do arrije kurre bukurine e kukllave,ajo do mbetet e paimitueshme:natyrale!



UAU me pelqen shume si e pershkruan.


Postuar nga qorri datė 08 Tetor 2004 - 18:50:

Re: Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare

Citim:
Po citoj ato qė tha uragani
Deri para pak kohesh femren shqiptare nuk e nderroja me gje ne bote por fatkeqesisht tashme kam nderruar opinion. Te kesh nje histori sot me nje shqiptare do te thote te kesh halle te medha ne kurriz.
Nje shoku im thote:
"Nuk ke ce do hasmin po te kesh nje femer shqiptare per te dashur".
Sa djem te rinje kane ikur per pambuk sepse jane ngaterruar me njeri tjetrin per femrat. Gjithmone u eshte vene faj djemve qe jane gjak nxehte te ashper e te nxituar por pothuajse kurre nuk i kane fajesuar femrat. Jane ato qe me sjelljet e tyre provokojne konflikte dhe nuk po dine si te frenojne veten. Flitet shume per femrat besnike por nga cfare po na degjojne veshet eshte bere per te hedhur syte large.
Te ulesh ne nje bar ne shqiperi do te flirt-osh "syrazhi" me te gjitha femrat e lokalit.
Hajde dhe martohu me shqiptare po deshe......

.... mortjaaaaaaaaaaaaaa........



Sa vjec je ti or trim?


Postuar nga Unstoppable datė 08 Tetor 2004 - 20:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha nick
VAJZAT E HUAJA zeme moshen 18 vjecare jane si nje vajze 13vjecare shqiptare,vajzat shqiptare jane shume teper te zgjuara se ato te huajat
jane te ndergjegjshme edhe te shkatheta,kudo qe jane neper bote njihen si me te respektuarat sidomos ketu ku une jetoj.


Avash me pergjithesimet ti grupo se me duket nuk paske kene ndonjihere ne Itali ku shumica e prostitutave ne rruge jane shqiptare !
Nuk duhet te flasim si na pelqen por si eshte dhe e verteta eshte se shqiptaret nuk jane medoemos simbolizimi i te shenjtes dhe i te mires !
Eshte gabim ti vleresosh ne tufe si dikur pasi secila ka karakterin dhe personalitetin e vet ! Ka te keqia , ka te mira , ka edhe prej atyre qe sdijne ca asht e keqja dhe e mira lol.
Mos i ban te hujt budallenj dhe shqiptaret te zgjuar pasi faktet flasin vet , nuk kane nevoje per shume komente !
Zhvillimi i nje shoqerie pasqyron ne menyre te drejtperdrejte edhe zhvillimin e nji vendi , prandaj le te mos e prishim ekuilibrin e ketij ligji per faktin se ashtu do na pelqente te ishte ! Le te mjaftohemi me faktin qe njerez te ndryshem kane personalitete te ndryshme !
Do me pelqente te kisha nje te dashur shqiptare por prej atyne qe nuk i shtyjne gjerat me zor por i lejne te ecin vetvetiu !
E verteta asht se per vajzat shqiptare martesa eshte celesi i gjithckaje and that's where they stick all the time , kurse djemte sigurisht qe i tremben ketij hapi te madh kur nuk jane akoma gati , prandaj per te mos pase probleme te tilla , i ngjiten te huajave te cilat jane ma easy ne kete drejtim !
Kur te jem gati per "prison"() do doja qe my roomate te ishte shqiptare lol , se do kalosh nji jete me te
Gjithe te mirat !


Postuar nga Amstel datė 09 Tetor 2004 - 18:09:

unstoppable

mirembrema une flas se cfare di une,nuk e di se cfare behet ne itali.ky eshte mendimi im,
ok? ja kalofsh mire


Postuar nga Unstoppable datė 09 Tetor 2004 - 20:19:

Ok Nick , mire ja ban por mu duk sikur the "Kudo neper bote" prandaj mendova se edhe Italia eshte pjese e botes
Kalosh mire edhe ti lal !


Postuar nga Amstel datė 10 Tetor 2004 - 10:40:

Po citoj ato qė tha Unstoppable
[B]Ok Nick , mire ja ban por mu duk sikur the "Kudo neper bote" prandaj mendova se edhe Italia eshte pjese e botes
Kalosh mire edhe ti lal !

po edhe italia pastaj kudo ne bote ka edhe te mira edhe te keqija cdo vend i ka te dyja te mirat edhe te keqijat.
ajt shndete lal


Postuar nga Niqua datė 10 Tetor 2004 - 19:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Unstoppable



E verteta asht se per vajzat shqiptare martesa eshte celesi i gjithckaje and that's where they stick all the time , kurse djemte sigurisht qe i tremben ketij hapi te madh kur nuk jane akoma gati , prandaj per te mos pase probleme te tilla , i ngjiten te huajave te cilat jane ma easy ne kete drejtim !
Kur te jem gati per "prison"() do doja qe my roomate te ishte shqiptare lol , se do kalosh nji jete me te
Gjithe te mirat !



Hmmmmmmmmm sa inat me vjen kur mendojne shum djem kshu. E para pse dal me nje djal edhe mendoj gjera pozitive ishalla ecen cdo gje mire edhe kombinojme per me gjat se 1 nate 2 apo 3 sdo te thote qe hajde burra se do martohem,,,,,,,cdo femer shqiptare me karakter niset per gjera serioze..... une kam shum shoqe te huja edhe jan shum me karakter te lart kjo sdo te thoje e huaj apo shqiptare,,, por aman je i humbur me rrace te huaj shqiptarja ste thot kurre une po gatuj ti laj enet,,, mgjth mire ja bajne ato kshu e doni ju depzuza.


Postuar nga arsona datė 10 Tetor 2004 - 20:09:

Pershendetje te gjitheve.
Doja te thosha se nuk ka pyll pa derra. Ne cdo vend ne cdo kultur ka te mira ka dhe te ndyra. Por nje gje e kam ven re, qe femra shqipetare eshte shume shume ndryshe. Nje femer shqipetare harrin tja mbushi mendjen dhe ti nderroj mendim bashkeshortit te saj qe mund ta ket te huaj jo shqipetar. Por nje e huaj nuk e ben Shqipetarin te ndihet plotesisht ne familje. Jane faktor te tjere varferia dhe zhvillimi qe ne kemi si popull per nga ana ekonomike, dhe kjo i detyron njerzit te veprojne ne menyra te ndrysheme. ishte permendur me larte femra shqipetare prostitut. Mendoni se ajo e ben nga qejfi? apo e kishte shume deshire te madhe ate profesjon? Jo, por jane femra te viktimizuara qe kane humbur rrugen, dhe tani eshte vone ta gjejne. Nese ne shqiperi sic thone disa me larte po te hysh ne nje lokal duhet ti veshtrosh te tera femrat, ne nje vend tjeter USA psh te vjen femra vet dhe te ulet ne prehr dhe pse ka dale me te dashurin e saj, sdo tia dije. Nuk eshte italia bota, o njerez. nuk jane rruget e italis dhe femrat shqipetare qe rrine ne to te vleresojne figuren e plot te femres shqipetare. Shkurt e shqip, krahaso ne klasat e duhura. mos permend prostituten shqipetare dhe e krahason me femrat e huaja qe kane nje karier, por krahasoje me prostitut te huaj. merr nje grua shtepijake qe eshte nene, grua, shoqe dhe krahasoje me nje nene, gru, shoqe te huaj. he pra ndoshta duket apstrakte, por ne jeten konkrete shqipetarja akoma i ka dhe do i ket vlerat e saj. Nje shqipetare shkon ne pune, kujdeset per familjen, respekton shoqerin, mban rregull absolut ne pastrimin e shtepis, dhe eshte prap e zonja te vishet bukur e te duket femer dhe jo si te huajat ku une ketu ku jetoj psh, mbas tete ore pune ulen ne nje vend si ndonje thes me patate dhe te japin pershtypjen te pyesesh veten. cfare eshte ajo femer apo mashkull?


Postuar nga Unstoppable datė 11 Tetor 2004 - 03:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


Hmmmmmmmmm sa inat me vjen kur mendojne shum djem kshu. E para pse dal me nje djal edhe mendoj gjera pozitive ishalla ecen cdo gje mire edhe kombinojme per me gjat se 1 nate 2 apo 3 sdo te thote qe hajde burra se do martohem,,,,,,,cdo femer shqiptare me karakter niset per gjera serioze..... une kam shum shoqe te huja edhe jan shum me karakter te lart kjo sdo te thoje e huaj apo shqiptare,,, por aman je i humbur me rrace te huaj shqiptarja ste thot kurre une po gatuj ti laj enet,,, mgjth mire ja bajne ato kshu e doni ju depzuza.


Shkodrane , ne radhe te pare , ska si femrat shqiptare ( te pakten per mendimin tim )..u know , kombinojne shuma gjana te cilat jane nje plus i madh per startin e nji lidhjeje !(Gjithmone kur do qe lidhja apo njohja te kete ngjyra serioze)
Ne radhe te dyte , se kane te gjithe femrat emancipimin tand maj zemer , kam njohe femra un qe i dashuri sillej si kafshe me te dhe ajo nuk e linte pasi me te tille mentalitet ishte gatu ajo , plus qe kishte friken e opinionit ! Sounds a little stupid , pasi ne fund te fundit , nuk jeton per opinion por per vehten tande , por ja qe opnioni ne Shqiperi , ti dikton rregullat dhe menyren e jeteses !
Ne Shqiperi , hala ekziston ne disa shtresa shoqerie tabuja e virgjerise e jo ma te flasim per shkalla tjera emancipimi shoqeror!
Ne radhe te trete , edhe edepsyz me bane ee lol ? Pse maj ta marrsha po me shan ? Un te du fort pra ty , i think you're ..hmmm.. si shpirt
Citim:
Po citoj ato qė tha arsona
Nuk eshte italia bota, o njerez. nuk jane rruget e italis dhe femrat shqipetare qe rrine ne to te vleresojne figuren e plot te femres shqipetare.

Arsona , ti po perserit ate qe thashe un vetem se me fjale bombastike lol , sa per kujtese ne shkrimin ku permenda Italine , morali i asaj qe thashe , eshte ky qe po ta citoj nga shkrimi im i atjeshem qe te ta lehtesoj punen tende gjykuese ..
Citim:
Le te mjaftohemi me faktin qe njerez te ndryshem kane personalitete te ndryshme !


Gjithe te mirat


Postuar nga Niqua datė 11 Tetor 2004 - 06:31:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Unstoppable
[B]
!
Ne radhe te trete , edhe edepsyz me bane ee lol ? Pse maj ta marrsha po me shan ? Un te du fort pra ty , i think you're ..hmmm.. si shpirt

hahahahahhaahha sa i keq je,,,,,,,,,, sorry (baby) heyyyyyyyyyyy mos me thuje qe me don fort se tash do mendoj edhe une per ty ashtu sic mendini ju per femrat... une perveti nje kafe kisha pas qefe me ty ustoppable nese pranon,,,,,,, ta baj te qart ne fillim qe nuk du martes se jam ala ne adventura,,,kisssssssss


Postuar nga Unstoppable datė 11 Tetor 2004 - 12:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
hahahahahhaahha sa i keq je,,,,,,,,,, sorry (baby) heyyyyyyyyyyy mos me thuje qe me don fort se tash do mendoj edhe une per ty ashtu sic mendini ju per femrat... une perveti nje kafe kisha pas qefe me ty ustoppable nese pranon,,,,,,, ta baj te qart ne fillim qe nuk du martes se jam ala ne adventura,,,kisssssssss

E pra e thashe un qe ska si femnat shqiptare lol ( sa per te mos dale nga tema:p)

Shkodrane , kafen e pim maj (naqe) po kam frike se po me vjen e amel shume lol e po me mesohet goja keq masandej mire qe je per aventura hala , po kushte pse ven lol ? Aventurat jane te bukura se jan te pa parashikushme dhe aventurieret me pelqejne se jane unpredictable ..u feel me baby ?
Hope u have a wonderful day today and lots of fun too shkodrane !


Postuar nga Niqua datė 11 Tetor 2004 - 17:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Unstoppable

E pra e thashe un qe ska si femnat shqiptare lol ( sa per te mos dale nga tema:p)

Shkodrane , kafen e pim maj (naqe) po kam frike se po me vjen e amel shume lol e po me mesohet goja keq masandej mire qe je per aventura hala , po kushte pse ven lol ? Aventurat jane te bukura se jan te pa parashikushme dhe aventurieret me pelqejne se jane unpredictable ..u feel me baby ?
Hope u have a wonderful day today and lots of fun too shkodrane !





Unstoppable m'varet si e pin kafen (baby) me pak a po me shum sheqer,,,,,edhe mu me pelqejne aventuriert por jo nga ato qe bajne adventura mbrenda munsive.


Postuar nga LOVERBOY-28 datė 18 Tetor 2004 - 15:09:

PERSHENDETJE............

jam nje i ri 28 vjecar..jetoj jashte qe ne moshen 14 vjecare.fatkeqesisht ne greqi.Ne asnje menyre nuk dua te te mburrem por ne kete jete te veshtire por aq edhe te embel me kane munguar shume gjera si familja,te afermit e mi,shoqeria evjeter,shqiperia,te degjuarit shqip etj etj qe tashme cdo emigrant i di.ajo qe nuk me ka munguar eshte nje e dashur,qofte per one night stand qofte per shoqeri.duket sikur po bej autobiografine time dhe nuk me pelqen kjo sepse natyrisht nuk intereson askend.ajo qe doja te thoja eshte nje veretje qe kam nga vetja nga shansi qe nuk kam patur kurre rastin te kem lidhje me shqiptare.i jam shmangur sepse nuk me ka terhequr asnjera nga ata qe kam njohur.pervec nje rasti e cila ishte e fejuar me nje italian keshtu qe ishte e pamundur.kam njohur njerez nga e gjithe bota.kryesisht italiane dhe greke qe kam patur me shume kontakte pothuajse vazhdimisht.jam abuzuar shpeshhere per te vetmen arsye qe isha albanes.perse valle.?por a mund te me thoni bashkatdhetar se si eshpjegoni faktin qe nje femer shqiptare e transformuar ne vorioipirote te thote qe kurre nuk do te lidhesha me nje shqiptar.cte themi pastaj per te huajat?e pra deri ketu arrin injoranza e shqiptares qe doli papritur nga ferra dhe ra ne parajsen e rreme te te integruares ne eyrope.ne asnje menyre nuk nuk ndodh gjithmone keshtu dhe kerkoj ndjese nese dikush ndihet e ofenduar.eshte thjesht nje opinion imi qe bazohet ne fakte.mbase jam dhe gabim. faleminderit...


Postuar nga Amstel datė 19 Tetor 2004 - 18:53:

Po citoj ato qė tha LOVERBOY-28

jam abuzuar shpeshhere per te vetmen arsye qe isha albanes.perse valle.?por a mund te me thoni bashkatdhetar se si eshpjegoni faktin qe nje femer shqiptare e transformuar ne vorioipirote te thote qe kurre nuk do te lidhesha me nje shqiptar.cte themi pastaj per te huajat?e pra deri ketu arrin injoranza e shqiptares qe doli papritur nga ferra dhe ra ne parajsen e rreme te te integruares ne eyrope.ne asnje menyre nuk nuk ndodh gjithmone keshtu dhe kerkoj ndjese nese dikush ndihet e ofenduar.eshte thjesht nje opinion imi qe bazohet ne fakte.mbase jam dhe gabim. faleminderit...

mirembrema.sa per femrat qe thua ti une mendoj se ato jane disa fshatare qe sapo pane boten u pelqeu edhe thone qe eshte me e mire te gjejme no nji nga ketej se jena rehat.
pastaj ne djemte jemi edhe pak kokeforte do behet ajo qe themi ne dicka qe femrs si pelqen sepse u mesuan qe ne evrope ligjin e bojne femrat prandaj sdune edhe shqiptar.
edhe une ne gr jam edhe kam degjuar shume gjera te tilla dhe kam biseduar me disa vajza per kete ceshtjen e pelqimit te te huajve.shpresoj te te kem ndihmuar sado pak pyetjes tende?
gjithe te mirat


Postuar nga shkodranforever2005 datė 19 Tetor 2004 - 19:32:

Pershendetje te gjitheve ne kete forum te mrekullueshem

Ju pershendes te gjitheve ne kete forum te mrekullueshem qe mesa shoh ka mbetur si e vetmi forum qe merret me problamatike serioze dhe me diskutime vertet te civilizuara.

Gjithe te mirat te taneve ketu.

Dhe sa per ate ceshtjen e femrave shqiptare, do te doshe me thane se nuk ka si shqiptaret pavaresisht se do kane luajt mendsh me te vertete nuk mund t'i pergjithesojme te gjitha.

Femra shqiptare eshte e vyrtytshme dhe e moralshme.

Pershendetje.

Jeni te mrekullueshme


Postuar nga skabuk datė 19 Tetor 2004 - 19:34:

Unhappy nź gjuhźn franzeze

hello do you speak english french italian or albanian
i live in france
nuk e flase shume mire gjuhen shqipe do te me falźsh
pse flet keshtu per vajzen shqiptare
un jo qe jam vete shqiptare po me vajzen franceze per shembull shqitaria źshtź njź merkulli
see yoo soon anita


Postuar nga ksenia datė 10 Nëntor 2004 - 15:30:

per te gjithe ju...

Per nje xhiro me benc te paska nderruar ty e dashura!!!Kjo tingellon qeshrake po shikoje njehere gabimin e gjithe kesaj historie tek vetja jote...Ndersa une kam degjuar se "burrat"shqiptare kane braktisur grate per te marre dokumentet ne nje shtet europian...bile kjo seshte asgje...shume nga keta "burra shqiptare"kane shitur edhe motrat e tyre per para


Postuar nga qelibar datė 10 Nëntor 2004 - 16:09:

per mendimin tim nuk duhet pergjithesuar. varet nga preferenca e gjithesecilit. te huajat nuk kane komplekse zakonisht shqiptaret jane shume me komplekse. megjithate njeriu zgjedh ate per te cilin i rref zemra. varet me ke ta ben zemra treng. nuk ka me mire apo me keq. gjithshka eshte relative.


Postuar nga argjiro2004 datė 11 Nëntor 2004 - 06:55:

Te gjithe shqiptare jemi.A jane ndare gje femrat dhe meshkujt dhe une s'kam marre gje vesh?
C'fare thoni?Pse nuk keni djem shqiptare qe kane nxjerr vajzat ,motrat, fqinjet e tyre neper xhamat e evropes dhe si mendon femra shqiptare per ta?"me mire nje te huaj se nga keta tanet", apo jo vajza??????
Sa per vajzat kur dalin nga shqiperia ,rriten ne grade,s'te flasin me shqip .
Une mendoj thjesht se eshte edukata familjare ajo qe ndikon se asnje njeri nuk e ka ne dore se ku do lind.Pse ne evrope nuk ke si ato vajza qe nuk do te doje kurr ta kishe per moter , vajze ose grua? sa te duash, me lopat.

Ju uroj shendet
p.s. me teknologjine e sotme ē'do gje gdhendet


Postuar nga Eneid datė 21 Nëntor 2004 - 02:46:

SHQIPTARE DHE VETEM SHQIPTARE!!!

Ca boni kshu muhabetesh mor se nuk ju kon lezet. Femrat shqiptare i kemi si shpirt dhe madje me te bukurat ne Evrop. Amon kur shofim knej ca zgavalle, ca bjonde te shplame sikur jon te vdekme me ta ngri gjakun. Nejse ndoshta nuk po di si te shprehem, por dua te them qe VAJZAT SHQIPTARE JANE SI SHPIIIIIIIIIIIIIRT!


Postuar nga Cx55 datė 24 Nëntor 2004 - 11:55:

Thumbs up per Uraganin ;)

Lol me duket se paske qellu gjithmon ne fate te keqija ose ne dure te flliqta femre shqiptare po du me te then dicka me te hujat mos harro se po i pastro pislliqet e 1001 personave lol dhe po te them dicka une se di sa kohe je jashte ti po ma do menja te ka marre malli te degjosh nje tingull te embel shqip kur eshte fjala per seks por me te hujen stingellojn aq omel rrusho gjej goc tamon ene nuk ke probleme as tradheti
Edhe dicka po te ishe cun tamon sta dredh asnjona lol ??????


Postuar nga ELUDA datė 24 Nëntor 2004 - 16:53:

ME MMIRE NJE FEMER TE HUAJ SE NJE SHQIPTARE

PERSHENDETJE TE GJITHEVE QE DISKUTUAT NE KETE TEME .
SA PER MENDIMIN TIM ,KETA QE BERTASIN ME SHUME
KUNDRA VAJZAVE SHQIPTARE ,JANE ATE DJEM QE NUK
DINE TE TRAJTOJNE FEMRAN NE PERGJITHESI ,POR I TRAJTOJNE
VETEM SI PLACKE ,QE MUND TI MARRIN DHE TI LENE KUR TE DUAN
DHE ME VJEN KEQ SE NE FUND PASI KANE PLAGOSUR SHUME
KANE DHE FYTYRE TE ZGJEDHIN, DUKE HARRUAR SE KANE SHKATERRUAR
JETEN E SHUME VAJZAVE QE I BESUAN PER TE MIRE, POR ATA NUK DUHET
TE HARROJNE , SE ZOTI DO JA KTHEJE NJE DITE DHE DO I SERVIRE NJE SI
DO E MERITOJNE ,QE TE LAJNE HAKUN E TE GJITHAVE .


( KETO FJALE NUK JANE PER TE GJITHE)


Postuar nga I_don,t_wana_know datė 24 Nëntor 2004 - 20:00:

eeee

jo se jane te huajat me mire se shqipetaret por shqipetaret kane ate qe te gricinn b+++++ kurse te huajat jane figura prandaj me mire te huajat te pakten me ekesperiencat qe ka m pas deri tani kam kaluar me mire me te huajat se me shqipetaret


Postuar nga gagaci datė 25 Nëntor 2004 - 03:41:

Shqiptare mo vlla...biles durrsake :)

Une mendoj se nje femer e huaj do te ishte mire sa per te kaluar kohen apo momente te vecanta, ndersa per te kaluar jeten nuk do te kishte me mire sesa nje femer shqiptare.
Ndersa femra shqiptare i ka te gjitha cilesite per tu bere nje bashkeshorte e zonja dhe besnike ndaj lidhjes martesore, te huajat jane te prirura me shume drejt bashkejeteses dhe parimit "secili n'qef te vet" (mendimi im).


Postuar nga durrsak datė 25 Nëntor 2004 - 06:57:

Re: Shqiptare mo vlla...biles durrsake :)

Ajo qe thua qendron plotesisht por ty e burri dheut
te paska kap keq me durrsaket , me bohet qefi plako por duket se ke qefe me e mare nga durrsi qe ta kesh kollaj ne vere per me bo plazh. Ej kujdes se mos biesh me naj grope re. hihihihihihi


Postuar nga ksenia datė 25 Nëntor 2004 - 07:04:

O Cx55

Citim:
Po citoj ato qė tha Cx55
Lol me duket se paske qellu gjithmon ne fate te keqija ose ne dure te flliqta femre shqiptare po du me te then dicka me te hujat mos harro se po i pastro pislliqet e 1001 personave lol dhe po te them dicka une se di sa kohe je jashte ti po ma do menja te ka marre malli te degjosh nje tingull te embel shqip kur eshte fjala per seks por me te hujen stingellojn aq omel rrusho gjej goc tamon ene nuk ke probleme as tradheti
Edhe dicka po te ishe cun tamon sta dredh asnjona lol ??????



po pse vetem me sexin e lidh ti....sthua dot jne batute sthua...Rrime e mendohemi si do tingelloje kjo batuta qe eshte ne shqip ne gjuhe te huaj dhe ne fund bashkefolesi na sheh si i habitur duke ngritur supet...Po ku ka me bukur se te shahesh ne gjuhen tende....sikur lirohesh tamam ashtu...Ne gjuhe te huaj vetem te shkosh ti biesh murit me koke te te dalin nervat se ste mbushet goja me te sharat(lool)...
Me pelqeu mendimi yt.....


Postuar nga I_don,t_wana_know datė 25 Nëntor 2004 - 13:13:

Re: O Cx55

Citim:
Po citoj ato qė tha ksenia


po pse vetem me sexin e lidh ti....sthua dot jne batute sthua...Rrime e mendohemi si do tingelloje kjo batuta qe eshte ne shqip ne gjuhe te huaj dhe ne fund bashkefolesi na sheh si i habitur duke ngritur supet...Po ku ka me bukur se te shahesh ne gjuhen tende....sikur lirohesh tamam ashtu...Ne gjuhe te huaj vetem te shkosh ti biesh murit me koke te te dalin nervat se ste mbushet goja me te sharat(lool)...
Me pelqeu mendimi yt.....




ahaha ksenia sipas teje lal jane me mire femrat shqipetare edhe per mua por eshte vteme dicka qe me ben te dyshoj tek juve sepse sic e tha edhe ai tjeteri me siper per ju eshte serioze nje lidhej vtem kur martohesh qe shikon dicka serioze por edhe nje aventure ne sensin e ngushte mund te jete serioze dhe te huajat dine ta kuptojne me mire se juve kete lidhej prandja edhe per momentin jane me mire te huajat te pakten per mua. edhe per te shame aty jam plotesisht dakort me ty nuk te mbyshet goja duke share ne gjuhe te huaja sepse nuk ka si gjuha jone per te shara kesenia kalofsh mire lal......


Postuar nga ksenia datė 25 Nëntor 2004 - 13:55:

Re: Re: O Cx55

Citim:
Po citoj ato q?tha I_don,t_wana_know



ahaha ksenia sipas teje lal jane me mire femrat shqipetare edhe per mua por eshte vteme dicka qe me ben te dyshoj tek juve sepse sic e tha edhe ai tjeteri me siper per ju eshte serioze nje lidhej vtem kur martohesh qe shikon dicka serioze por edhe nje aventure ne sensin e ngushte mund te jete serioze dhe te huajat dine ta kuptojne me mire se juve kete lidhej prandja edhe per momentin jane me mire te huajat te pakten per mua. edhe per te shame aty jam plotesisht dakort me ty nuk te mbyshet goja duke share ne gjuhe te huaja sepse nuk ka si gjuha jone per te shara kesenia kalofsh mire lal......



seshte e vertete qe shqiptaret skuptojne. Sma ha mendja te kete goce qe te doje te rri me dike nqs ai nuk do ta doje me...ti ketu e ke fjalen apo jo?
Me shqiptare jam e bindur qe do te kerkoni vete te kaloni ne nje gje serioze...(lool)


Postuar nga Star datė 25 Nëntor 2004 - 17:11:

Me mire nje femer te huaj se nje shqiptare

sjam aspak i mendimit me ty qe eshte me mir te martohesh me nje te huaj se me nje shqiptare se me nje te huaj nuk perfundon me te huajen kurr une per vete jetoj ne angli dhe shikoj qe anglezet nuk po perfundojn bashk po kan nga 3 pal femij me gra te ndryshme me te huajen shtyn ca vite 5 a 6 po jo ter jeten sic te tha edhe analistja qe ne fund te bejne qe as femin tat mos ta shikosh me sy qe pervete them ska gje me hall per nje baba qe ish gruaja sja jep te drejten te shikoj femin e vet, po ka edhe femra shqiptare qe jan te martuara edhe e dredhin me te tjer ka qe e bejn ket gje se e kan ne gjak nuk mund te jetojne me nje burr vetem por dun dhe dashnor, por ka edhe ca burra qe pervete them qe e meritojne nje gje e till tju ndoll sepse punojne nga 7 dit ne ndertim dhe harrojn se kan gru e femij ne shtepi edhe per gruan duhet menduar , gjitha kto qe i them flas per ato qe jetojn ne europ sepse ktu ndryshojn gjerat se ne shqiperi ndoshta nga friga se kan lujt bishtin shum por ktu ndryshojn gjerat e ligjet shkurt duhet te dish te sillesh me gruan jo ta lesh ne shpi 7 dit e javes e ti ne pun 7 dit se po punove 7 dit e javes ti po i thua gruas vet qe dil gru e gjej nje tjeter sepse ske koh ti bes qefin ti te interreson puna me shum se familja


Postuar nga I_don,t_wana_know datė 26 Nëntor 2004 - 13:15:

Unhappy Re: Re: Re: O Cx55

Citim:
Po citoj ato qė tha ksenia


seshte e vertete qe shqiptaret skuptojne. Sma ha mendja te kete goce qe te doje te rri me dike nqs ai nuk do ta doje me...ti ketu e ke fjalen apo jo?
Me shqiptare jam e bindur qe do te kerkoni vete te kaloni ne nje gje serioze...(lool)



pak a shume ketu doja te dilja kesenia tek ajo qe the me siper sepse shqipetaret nuk arrijen te pranojne ndarjen ndersa te huajat e kane me te kollajte dhe persa i perket ketij rrjeshtit te fundit qe me shqipetare do kerkojme vte te kalojme nje gje serioze sigurisht qe po se nuk kam deshire te jetoj me femer te huaj sepse nje jam shqipetare dhe dy femrat shqipetare me pelqejne me shume se te huajat per dicka serioze kuptohet por per momentin jam me mire me te huajat se me shqipetaret flas gjithmone per veten time lal per te tjeret nuk e di


Postuar nga ksenia datė 26 Nëntor 2004 - 13:23:

Re: Re: Re: Re: O Cx55

Citim:
Po citoj ato qė tha I_don,t_wana_know


pak a shume ketu doja te dilja kesenia tek ajo qe the me siper sepse shqipetaret nuk arrijen te pranojne ndarjen ndersa te huajat e kane me te kollajte dhe persa i perket ketij rrjeshtit te fundit qe me shqipetare do kerkojme vte te kalojme nje gje serioze sigurisht qe po se nuk kam deshire te jetoj me femer te huaj sepse nje jam shqipetare dhe dy femrat shqipetare me pelqejne me shume se te huajat per dicka serioze kuptohet por per momentin jam me mire me te huajat se me shqipetaret flas gjithmone per veten time lal per te tjeret nuk e di



Lal...Me siguri ti aty sduhet et kesh shqiptare se po te kishe...lool...nejse...edhe une vetem shqiptaret preferoj


Postuar nga Cx55 datė 26 Nëntor 2004 - 15:41:

Question lool ckeni me Cx55 :

nigjo mer plak kujdes veten tate se mos te zere na nji sida me jeten tate serioze me te hujat se nuk i dihet pale na nji infeksion hahahahahahahahaha se ndodh shpesh me to lol te uroj jet te gjat po po te them dicka aventura momentale shkakto disfata te mdhoja kaq kisha




te uroj shnet e jet lol dhe don zoti je mire



Pershendes ata djem qe pastrojn faren e 1001 (zezak afrikan anglezesh e evropjanesh) me kengen lepija mer daj lengun lopes hahahahahahahahahhahahahahah


respekt delenxhiu


Postuar nga I_don,t_wana_know datė 26 Nëntor 2004 - 16:14:

Re: Re: Re: Re: Re: O Cx55

Citim:
Po citoj ato qė tha ksenia


Lal...Me siguri ti aty sduhet et kesh shqiptare se po te kishe...lool...nejse...edhe une vetem shqiptaret preferoj



kesenia ketu ku jam une shqipetare ka pa hesape dhe jane shume te mira me then te drejten ok ciao lol


Postuar nga I_don,t_wana_know datė 26 Nëntor 2004 - 16:19:

Re: lool ckeni me Cx55 :

Citim:
Po citoj ato qė tha Cx55
nigjo mer plak kujdes veten tate se mos te zere na nji sida me jeten tate serioze me te hujat se nuk i dihet pale na nji infeksion hahahahahahahahaha se ndodh shpesh me to lol te uroj jet te gjat po po te them dicka aventura momentale shkakto disfata te mdhoja kaq kisha




te uroj shnet e jet lol dhe don zoti je mire



Pershendes ata djem qe pastrojn faren e 1001 (zezak afrikan anglezesh e evropjanesh) me kengen lepija mer daj lengun lopes hahahahahahahahahhahahahahah


respekt delenxhiu


Postuar nga Cx55 datė 26 Nëntor 2004 - 16:26:

Wink loooooooooooooooool :

Paska po sta varkan megjithate po ishe ne angli te pershendes me barbonen me te mire te londres ishalla i ke fitu letrat lol dhe sja ke nevojen ktu ku jam una ka sa te dush me thas i gjen shqiptaret dhe shqiptaret



ku ka vend te botes pa shqiptar mer amon hahahahahahhaahahha shnet lol te uroj shnet e jet



respekt te gjithve :


  Gjithsej 14 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 669 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.