Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- Per cfare gatimi Shqiptar ju ka mar malli me shume ??? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8743)


Postuar nga Lela_Dr datė 11 Shtator 2005 - 13:37:

Citim:
Po citoj ato qė tha erzeni_be
per vale me sheqer...


ēa jane keto Erzeno????????


Postuar nga goca tironse datė 11 Shtator 2005 - 16:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
ora ktu thote 12.41 kshu qe nuk jam pergjegjes per pergjigjen time:
po si mer asnjerit nuk i ka shku mendja neiher per trahana ose pacamurr

une thash qe mka shku menja per trahana po kte pacamurr se di ca eshte


Postuar nga Lela_Dr datė 11 Shtator 2005 - 16:35:

O Goce, paēamurri eshte persheshi me buke dhe me uje te perveluar..hahaha

Te paskan rritur mire ty???


Postuar nga erzeni_be datė 11 Shtator 2005 - 17:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr


ēa jane keto Erzeno????????




Nje lloj piēamurri... lela


Postuar nga amoxil datė 11 Shtator 2005 - 17:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha erzeni_be



Nje lloj piēamurri... lela



Po piēamurri ē`ėsht mėr lale?


Postuar nga Lela_Dr datė 11 Shtator 2005 - 17:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha amoxil


Po piēamurri ē`ėsht mėr lale?



Paēamurr e pra mooooooo!!!!!


Postuar nga goca tironse datė 11 Shtator 2005 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
O Goce, paēamurri eshte persheshi me buke dhe me uje te perveluar..hahaha

Te paskan rritur mire ty???

e po ja ca tbesh jam pak e vogel po kte pacamurrin me then te drejten as emrin sia kisha nigju noiher


Postuar nga Iyua datė 15 Shtator 2005 - 01:57:

Edhe mua me ka shkuar mendja per petulla sdi ti bej fare, sa here qe mundohem ti me dalin jo te fryra. Se mar me mundimin se e di qe si bej dot si duhen
Se harrova per bakllva me ka shkuar menja kam provuar po ska qene si e shqiprise se ka qene me peta te blera skishte te njejten shije.
Zere se hengra


Postuar nga Ballerina88 datė 21 Shtator 2005 - 17:26:

Mua me ka shku mendja per bakllava shume..
dhe per 1 lloj pije qe pija kur shkoja te gjyshja..
Boze me akullore ...hmmm gje me te mire nuk kishte...
por ne pergjithsi kam mamin qe nuk perto me gatu kshuqe sa her me kujtohet dicka e kam gushinieren gati ))


Postuar nga Ruby_DR datė 21 Shtator 2005 - 17:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha Ballerina88
Mua me ka shku mendja per bakllava shume..
dhe per 1 lloj pije qe pija kur shkoja te gjyshja..
Boze me akullore ...hmmm gje me te mire nuk kishte...
por ne pergjithsi kam mamin qe nuk perto me gatu kshuqe sa her me kujtohet dicka e kam gushinieren gati ))



zemra kete rradhe kam bere nje kadaif me akullore heren tjeter te bej bakllava


Postuar nga amoxil datė 21 Shtator 2005 - 22:56:

Ah te kisha nje krap Shkodre ne pjate balte te pjekur edhe nje birre te ftohte!


Postuar nga elsaaa datė 21 Shtator 2005 - 23:06:

per tave kosi me ka shku mendja...po kush e bo pfffffff sa pertoj


Postuar nga Ruby_DR datė 21 Shtator 2005 - 23:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha elsaaa
per tave kosi me ka shku mendja...po kush e bo pfffffff sa pertoj


mos e do dhe te sherbyer ke krevati......

se s'ka gje me bere nje tave kosi hahahahahahahaha

pershendetje miqesore


Postuar nga elsaaa datė 21 Shtator 2005 - 23:15:

hahahhahahahha ruby na ka lodh sistemi une jam bo shume dembele po po me hskoi mendja keq ne 12 te nates do bej tave kosi me mish qingji o zot si vdes fare...


Postuar nga Ruby_DR datė 21 Shtator 2005 - 23:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha elsaaa
hahahhahahahha ruby na ka lodh sistemi une jam bo shume dembele po po me hskoi mendja keq ne 12 te nates do bej tave kosi me mish qingji o zot si vdes fare...


po deshe ndihme me thuaj se te jap riceten


Postuar nga elsaaa datė 21 Shtator 2005 - 23:21:

patjeter qe do te pyes...\
me ka shku mendja dhe per buk misri me kos e me djath ....


Postuar nga myzeqari datė 21 Shtator 2005 - 23:28:

Sot me kish mare malli te haja , shpatull qingji me pure , nje pjate sallat domate dhe me befte mire !!
Po a me beri se !
Rezultati mishin e dogja dhe pureja svihej ne goje , me ngeli sallata , jete e poshter


Postuar nga amoxil datė 21 Shtator 2005 - 23:39:

grosh o vlla grosh...


Postuar nga lezhjani-82 datė 21 Shtator 2005 - 23:49:

te kisha tani nje koke Qengji te pjekur,patllixhana te rexhur dhe ca vere shtepie...forget about it


Postuar nga Sykaltra_Shqiptare datė 21 Shtator 2005 - 23:55:

Post

Per asgje, ca te me teket e gatuj vet!
Nuk i baj dengla vetsherbimit!

Pashim yje!


Postuar nga Iyua datė 22 Shtator 2005 - 01:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha myzeqari
Sot me kish mare malli te haja , shpatull qingji me pure , nje pjate sallat domate dhe me befte mire !!
Po a me beri se !
Rezultati mishin e dogja dhe pureja svihej ne goje , me ngeli sallata , jete e poshter


Myzeqar haahahahahahah sa kam qeshur po si i dogje te gjitha ngele vetem me sallate Mos u merzit kshu eshte jeta e shpifur e bukur duhet ti pershtatesh !!
Ps: Mua me ka vajtur mendja per Kastraveca turshi , speca te mbushura me gjize pa kam nje shekull pa ngrene !! Ps : Jete e poshter
Perqafime te Gjitheve kudo qe jeni !!


Postuar nga Iyua datė 30 Shtator 2005 - 03:05:

O njerz na u marune gjellet apo si eshte puna Me duket se skemi lene gjelle pa permendur tani spo me vjen ndonje gjelle ne mendje kush di te tjera ti permendi


Postuar nga myzeqari datė 30 Shtator 2005 - 12:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
O njerz na u marune gjellet apo si eshte puna Me duket se skemi lene gjelle pa permendur tani spo me vjen ndonje gjelle ne mendje kush di te tjera ti permendi


Edhe ti ku mbarohet gjellet , por thjesht forumistave sic duket u ka ik oreksi
Nejse sot po gatuaj une prap(jo se bej dot ndryshe) , dhe po bej pule ne furre , pure patatesh me gjalp , hudhra , qumesht , piper dhe pak krip ka dal o zott o zottt (per kete me ndihmuan ) si dhe nje sallat te nderlikuar shume , kam prere shume llojesh jeshillek , cfare do dali do tua them kur ta ha


Postuar nga amoxil datė 30 Shtator 2005 - 22:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha myzeqari


Edhe ti ku mbarohet gjellet , por thjesht forumistave sic duket u ka ik oreksi
Nejse sot po gatuaj une prap(jo se bej dot ndryshe) , dhe po bej pule ne furre , pure patatesh me gjalp , hudhra , qumesht , piper dhe pak krip ka dal o zott o zottt (per kete me ndihmuan ) si dhe nje sallat te nderlikuar shume , kam prere shume llojesh jeshillek , cfare do dali do tua them kur ta ha


qeke talent i pa zbulum ti mėr lale..
hallall qė paske mundėsin tė gatuash....edhe un ishte njė kohė qė isha vetėm fare dhe pėrpiqesha tė sajoja ndonjė gjė si me hamėndje, por edhe me libra gatimi, po mė thėn tė drejtėn spara mė dilshin dhe kaq tė shijshme...
e vetmja gjellė qė kam bėr vetė edhe qė ka dal e mirė kan qėn tavė me qepė edhe peshk....


Postuar nga Iyua datė 01 Tetor 2005 - 02:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha myzeqari


Edhe ti ku mbarohet gjellet , por thjesht forumistave sic duket u ka ik oreksi
Nejse sot po gatuaj une prap(jo se bej dot ndryshe) , dhe po bej pule ne furre , pure patatesh me gjalp , hudhra , qumesht , piper dhe pak krip ka dal o zott o zottt (per kete me ndihmuan ) si dhe nje sallat te nderlikuar shume , kam prere shume llojesh jeshillek , cfare do dali do tua them kur ta ha


Myzeqari O te lumshin duart se na kenaqe vetem duke e lexuar duket e shijshme
Lum ajo qe do te mare ose te ka mare sepse do e kenqesh duke i gatuar (kuptohet me raste)
Ps: Nga na eshte futur Rubini Guzhinjeri ?? !! Rubin nxire koken dhe hajde shkruaj ktu ndonje gatim
Mua me ka vajtur menja per mish te pjekur ne hell E dua ta shof te pjekur te gjithe Qingjin ne tavoline .


Postuar nga Lela_Dr datė 01 Tetor 2005 - 10:08:

Rubinin e kam ble une dhe nuk e lej ti japi recetat te tjerve sepse i du per vete....

Evisa Se shpejti do te shkruaj, por mos u beni merak se aji i shkreti s'ka kohe me flejt gjume. Jemi te zene me nga 2 pune. Flm per interesimin.
Ju a perqafoj une per te gjithe.....Se e kam si shpirt.


Postuar nga _mIzZzA_ datė 01 Tetor 2005 - 13:58:

mua me ka mar malli per tav me patate


Postuar nga Iyua datė 01 Tetor 2005 - 14:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_dr
Rubinin e kam ble une dhe nuk e lej ti japi recetat te tjerve sepse i du per vete....

Evisa Se shpejti do te shkruaj, por mos u beni merak se aji i shkreti s'ka kohe me flejt gjume. Jemi te zene me nga 2 pune. Flm per interesimin.
Ju a perqafoj une per te gjithe.....Se e kam si shpirt.


Hahahahahaahahahaha Lela o mi dhe ti mos u bej kaq kurnace se receta jane te shkretat
Lela car te besh zemra ashtu eshte jeta disa me 2 puna disa me 3 po rendsi ka qe te kesh leke dhe te realizosh planet qe ke
Lela te perqafoj nga larg dhe ma ki kujdes Rubin Te Lela
Tani ktu eshte mengjes nuk me shkon ndonje gjelle ne mendje per momentin


Postuar nga halfgang datė 01 Tetor 2005 - 20:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha myzeqari
Hahahahahahahaha ckam qesh ti djali , ashtu eshte , pse nuk behesh moderator




ajo tava me patellxhan te mbushur eshte akoma aty , apo e hengren te gjithe????


Postuar nga IQVLORA datė 01 Tetor 2005 - 21:54:

Nuk me benin kembet te kthehesha....

Ju kisha dhene nje premtim familjareve te mij:Kur te shkojme ne Shqiperi hapni gojen dhe kerkoni te gjitha llojet e gjelleve qe ju ka vajtur mendja dhe ato do t'i keni.Dhe e mbajta premtimin.Menuja ishte kjo:ne mengjez kishin pace koke vici ose salcice(KMY ose EHV),veze te freskta fshati,djathe deleje,kos,ullinj ashtu sic dim t'i gatuajme ne:dreka kishte gjelle me perime te fresketa plus peshk deti te skuqur ose tave te llojit koce,barbun, lavrak,karkaleca dhe te ashtuquajturat fruta deti,sallat domatesh tip zemre pa fara me sallator,ullinj plus djath dele,sallate jeshille e mrekullueshme.Pijet vere ose birre sipas preferencave.Per frutat dhe perimet kisha porositur nje mikun tim ,i cili na i sillte te fresketa cdo dy dite nga kopeshti i tij.Ne darke shkonim ne lokalet buze detit jashte Vlores ku shijonim mishin e pjekur te qengjit.Ne nga Vlora kur duam ta respektojme nje mik ose shok i vendosim perpara bishtin e qengjit i cili ka nga 1kg-1.5kg mish.Dhe une pata rastin te shijoja nja 5 cope te tille ne darkat dhe drekat me te afermit e mij.Me thene te drejten une pelqej brinjet dhe gjoksin e qengjit te ngrohte.Nje darke tek halla ime nuk e lame te hidhej neper pjata por sa u hoq nga zjarri ashtu te nxehte i thame atiij qe e poqi do na i presesh brinjet nje nga nje dhe do t'i hame keshtu ne kembe.Shije e shkelqyer.lepinim edhe gishtat.Disa here shkuam ne fshatin Radhime ku te ulur poshte portokalleve e mandarinave shijuam mishin e pjekur me zjarr me dru.Vendi ku piqej mishi ishte nje dhome rreth 5 by 5 e gjitha me xham ku dukeshin mishrat qe piqeshin.E kam filmuar kete moment per tua bere zili miqve te mij qe s'kane shkuar akoma ne Shqiperi.Por momenti kulminant ka qene shkuarja ne Llogora ku ishim tri familje se bashku.Kuptohet ishim shoqeri.Bleme dy shelege dhe na i theri e na i poqi i zoti i tyre.Ulur posht pishave,me ndonje faqore perpara,prane burimeve te ftohta qe burojne nga malet e Vetetimes dhe duke kenduar e kuvenduar e kaluam ate dite te paharrueshme deri ne darke.Me nje fjale nuk lame gjell pa provuar.Fergesn e provuam ne Tirane dhe disa gjelle te tjera karakteristike te Shqiperise se Mesme.Me nje fjale u kenaqem,por problemi ishte se nuk na benim kembet te ktheheshim kur kujtonim keto shijet e cpifura te ushqimeve ketu.Deri dje pata mish Shqiperie sepse mora me vehte rreth 35 kg mish po tani i thashe sime shoqeje si do bejme?Sot ajo shkoi dhe bleu mish nga ky ketu.Une nuk e vura ne goje sepse me dukej sikur haja kashte me shije grasoje.Ne pergjigje te kritikes qe fergesa eshte nga Elbasani e jo nga Tirona nuk jam i qarte.Une di nj gje qe Elbasani eshte i degjuar per Ballokumet,per simite bugacet,por ja qe ballokume po bene edheTirona.Me falni qe u zgjata pak,por ju pershkrova disa nga gjellrat e shijeshme te vendit tone te dashur qe t'ju coje pak goja leng.Me respekt per te gjithe,sidomos per zonjushen Evisa te ciles i uroj fat e lumturi ne jete!


Postuar nga Iyua datė 01 Tetor 2005 - 23:09:

IQVLORA Mirdita nga un !!
E lexova me shume vemedje ushqimet qe kishe Provuar dhe ngrene ne Vlore Te them te drejten me nxore mallin sa s'ka ku te shkoje me te gjitha ushqimet Sidomos ullinjte dhe djathin Sjqiptare qe ja kam harruar dhe eren si e ka.
Gjithsesi me behet qefi shume qe ju dhe familja juaj ja paskeni kaluar mrekullueshem ne Shqiperi dhe vertete nxora mallin sadopak me edhe me te lexuar
Respectet e mija Gjithashtu dhe Familjes tende !! Faleminderit per uraten dhe Zoti ti plotesofte te gjitha deshirat ne Femijet e tu !! ~Evisa~
Me ka mare malli per Birre Shqiprie !!


Postuar nga Lela_Dr datė 01 Tetor 2005 - 23:13:

E dini per c'fare me ka shkuar mendja mua????
Per reēel me lekuren e shalqinit. Nuk e di a u perdorte ne te gjithe shqiperine, por mua me pelqente shume.


Postuar nga Iyua datė 01 Tetor 2005 - 23:22:

Lela apapa ku te paska shkuar mendja edhe mua me ka shkuar mendja per recel shalqiri. Me sa di un ne Shqiprine e Mesme po perdoret po ne vendet e tjera se di.
Oh mu kujtua marmalate Fiku po e holle ( se di nese u shpreha mire) (e holle) ah sa e mire ka qene Sa inat me vjen plas me mendje dhe plas me e provuar


Postuar nga amoxil datė 01 Tetor 2005 - 23:45:

Pėr japrak me gjethe rrushi....


Postuar nga elsaaa datė 02 Tetor 2005 - 02:04:

kim me vez...


Postuar nga Niqua datė 02 Tetor 2005 - 04:29:

mu mka marre madhi per kos me huthera ja harrova emerin
hmmmmmm sa me pelqen


Postuar nga amoxil datė 02 Tetor 2005 - 13:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
mu mka marre madhi per kos me huthera ja harrova emerin
hmmmmmm sa me pelqen





ahahhahaahhahahahah
tarator i thon mi dreqe......


Postuar nga Niqua datė 02 Tetor 2005 - 15:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha amoxil




ahahhahaahhahahahah
tarator i thon mi dreqe......





hahahahahahah jo jo ka nje emer tjeter me duket
ohhhhhh edhe nje gje tjeter me pelqen LLallde
sdi a e kam shkru mire


Postuar nga amoxil datė 02 Tetor 2005 - 15:15:

Dhallė dreqe i thon asaj tjetrės....Kos i holluar me uj.....


Postuar nga halfgang datė 02 Tetor 2005 - 15:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
mu mka marre madhi per kos me huthera ja harrova emerin
hmmmmmm sa me pelqen



dreqe mos e provo kete me larte... do te shkoje ndonje (pordhe) ne zemer dhe do te humbasim..


Postuar nga Niqua datė 02 Tetor 2005 - 15:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang


dreqe mos e provo kete me larte... do te shkoje ndonje (pordhe) ne zemer dhe do te humbasim..



hahahhahahhahhaahahahhahaahahhahaahahahahaha halfgang
qyqjaaaaaaaaaa ohhhhhhh sa kam qeshe


Postuar nga halfgang datė 02 Tetor 2005 - 15:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


hahahhahahhahhaahahahhahaahahhahaahahahahaha halfgang
qyqjaaaaaaaaaa ohhhhhhh sa kam qeshe



kjo me larte eshte kur vete me ndonje mbledhje, dhe nuk ke qejf te rrish deri ne mbarim te saj.... pi nje gote si kjo dhe mbaron mbledhja pa filluar akoma..


Postuar nga Niqua datė 02 Tetor 2005 - 16:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang


kjo me larte eshte kur vete me ndonje mbledhje, dhe nuk ke qejf te rrish deri ne mbarim te saj.... pi nje gote si kjo dhe mbaron mbledhja pa filluar akoma..





Neri e kam fiksim ate pije une
kur te takoj ty sdo e pi


Postuar nga elsaaa datė 03 Tetor 2005 - 02:36:

dhall mi dreq dhall hahahhaha


Postuar nga Niqua datė 03 Tetor 2005 - 03:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha amoxil
Dhallė dreqe i thon asaj tjetrės....Kos i holluar me uj.....




hahahahahaha elsaaaa e xili se disha si shkruhet thxxxxxxxx te dyve


Postuar nga halfgang datė 03 Tetor 2005 - 18:18:

kush ka ngrene tani afer tave kosi... une kam nja tre vjete pa ngrene, dhe tani sa mu kujtua si gjelle po me cone goja leng...


Postuar nga halfgang datė 03 Tetor 2005 - 18:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane




Neri e kam fiksim ate pije une
kur te takoj ty sdo e pi



jo pije po deshe, por mos harro se une pi duhan dhe do ndodhi ndonje shperthim pa dashje


Postuar nga amoxil datė 03 Tetor 2005 - 20:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha halfgang
kush ka ngrene tani afer tave kosi... une kam nja tre vjete pa ngrene, dhe tani sa mu kujtua si gjelle po me cone goja leng...


Para nja dy javesh kam ngrene,eshte mire te pregatitet me mish qengji.Mund te ta shpjegoj po deshe edhe si behet.Eshte kollaj.


Postuar nga naimi datė 03 Tetor 2005 - 21:39:

haaaa

sa vete ishit per ngrenje te deles


Postuar nga elsaaa datė 03 Tetor 2005 - 23:08:

me ka marr malli per hallve me arra


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 977 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.