Forumi Horizont Gjithsej 1913 faqe: « E parė ... « 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 [1909] 1910 1911 1912 1913 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga robert datė 13 Shtator 2017 - 17:23:

Artikullin ne anglisht une e perktheva shpejt me google dhe e lexova, perfshi edhe disa nga komentet. Mirpo nuk merrej me problemin shkencor qe permendte, por merrej me karakteristikat e atij/asaj fizikantit dhe pseodoshkencetarit ne pergjithsi, gjera keto per te cilat mund te spekullosh ne lidhje me persona te caktuar si te duash!
Ndersa persa i perket kujteses ne lidhje me mua, te faleminderit, sepse me ngrite pa dashur, duke me krahasuar me kete (pseudo)shkencetar, i cili eshte bere objekt opinionesh, ndersa "teorite" e mia as qe ka ndermend njeri ti permende. S.d.q., une i hyj cdo diskutimi kur behet fjale per probleme konkrete shkencore, (kuptohet, nese i kuptoj), ndersa ne artikuj opinionesh me duket humbje kohe te marresh pjese. Bota ne nje mendje nuk do te jete asnjehere.


  Gjithsej 1913 faqe: « E parė ... « 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 [1909] 1910 1911 1912 1913 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.