Forumi Horizont Gjithsej 1913 faqe: « E parė ... « 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 [1912] 1913 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga robert datė 24 Shtator 2017 - 16:59:

Edhe dicka kam harruar ketu une, entropia ne fakt nur eshte njesi filzike; mendoj se me 'te mund te merret me mire filozofija se sa fizika, per me teper qe sistemet ne natyre jane te hapura dhe jo te mbyllura, per te cilat fliste Klauzeni.


  Gjithsej 1913 faqe: « E parė ... « 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 [1912] 1913 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.