Forumi Horizont Gjithsej 192 faqe: « E parė ... « 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga shelgu datė 13 Prill 2017 01:58:

po shikoj Montalbanon


Postuar nga eliz datė 17 Prill 2017 21:37:

Po degjoj Shakiren me Deja vu dhe shof mbesen qe kercen bachata


Postuar nga shelgu datė 27 Prill 2017 01:14:

Jam futur thelle ne politike. Nuk di a do kemi lufte me Korene e Veriut


Postuar nga Vizioner datė 29 Prill 2017 17:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Jam futur thelle ne politike. Nuk di a do kemi lufte me Korene e Veriut


PO, 140%


Postuar nga robert datė 01 Maj 2017 17:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Jam futur thelle ne politike. Nuk di a do kemi lufte me Korene e Veriut

Lufte me korene e veriut?!.. Qe d.m.th. lufte me Kinen?! Nuk e besoj! Por filmat dhe planet qe behen tek ai pesekendori ne Uashington, i dine vetem pak njerez! Keshtu qe siguri nuk ka sot per asgje. Aq me pak me kete kok-laker-ngjyrosurin!


Postuar nga eliz datė 28 Qershor 2017 00:15:

Sa pash kete dokumentarin
https://youtu.be/UTMxfAkxfQ0


Postuar nga shelgu datė 01 Korrik 2017 23:33:

Po mire si i behet me ate te korese?
Sa per Kinen, nuk eshte fare problem sepse Taivani nuk u mekua kot. Ja bleu ca arme tani, neser do kerkoje nendetse


Postuar nga Fajtori datė 12 Shtator 2017 21:21:

Po germoja per ca gjera dhe me doli perpara ky artikulli, qe me solli ne mend Robertin e forumit tone
http://theness.com/neurologicablog/...ks-and-physics/

Se dija qe paska terminologji te caktuar per shkencetare te caktuar... :p


Postuar nga robert datė 13 Shtator 2017 17:23:

Artikullin ne anglisht une e perktheva shpejt me google dhe e lexova, perfshi edhe disa nga komentet. Mirpo nuk merrej me problemin shkencor qe permendte, por merrej me karakteristikat e atij/asaj fizikantit dhe pseodoshkencetarit ne pergjithsi, gjera keto per te cilat mund te spekullosh ne lidhje me persona te caktuar si te duash!
Ndersa persa i perket kujteses ne lidhje me mua, te faleminderit, sepse me ngrite pa dashur, duke me krahasuar me kete (pseudo)shkencetar, i cili eshte bere objekt opinionesh, ndersa "teorite" e mia as qe ka ndermend njeri ti permende. S.d.q., une i hyj cdo diskutimi kur behet fjale per probleme konkrete shkencore, (kuptohet, nese i kuptoj), ndersa ne artikuj opinionesh me duket humbje kohe te marresh pjese. Bota ne nje mendje nuk do te jete asnjehere.


Postuar nga Fajtori datė 18 Shtator 2017 18:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha robert
Bota ne nje mendje nuk do te jete asnjehere.


Prandaj duhet demokracia. Thuhet se J.F. Kennedy ndante kabinetin e tij ne dy grupe qe duhet te mbronin teza te kunderta, ne menyre qe sado i vogel te ishte kundershtimit te kishte mundesi te zhvillohej ne opinione te artikuluara mire.

Personalisht nuk flas mbi teorite e tua sepse jam i vetedijshem per injorancen ne fushen e fizikes. Ama ai pershkrimi aty te ngjante, per ideal te partise. :p Qofsha i gabuar.


  Gjithsej 192 faqe: « E parė ... « 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.