Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Ciftet e Forumit Horizont (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18718)


Postuar nga Deb* datė 02 Shkurt 2013 - 14:23:

Te gjithe hyjme per te kaluar kohen ketu. Nuk hyn njeri per te bere sherr. Perplasjet ne mendime, mentalitet, sjellin debate qe e kalojne masen fale anonimitetit.


E kam treguar me afersi moshen dhe faktin qe jam e martuar vetem per t'ju shmangur keqkuptimeve qe mund te krijohen sidomos nga meshkujt. Eshte mire ta dime me perafersi moshen e personit me te cilen/-cilin po diskutojme. Do shmangeshin shume keqkuptime te panevojshme. Po ashtu dhe faktin ne eshte i/e martuar apo jo.

Te dyja anet kane anet pozitive dhe negative, por gjithsesi eshte mire te jesh vetvetja. Personalisht nuk mund te shtirrem dot si beqare dhe nuk gjej arsye pse ta bej, vetem nese dua te flirtoj lirshem, pa me gjykuar njeri. Se tregon nese je i/e martuar apo jo nuk te ben te humbasesh anonimitetin. Nese per dike cdo lloj diskutimi qe ben nje i/e martuar eshte flirtim, eshte problemi i tij/-i saj jo imi.
Personalisht, ne forum hyj kur jam ne qejf, dhe jo kur jam e merzitur. Kur jam e merzitur s'dua te flas me asnje. Mire eshte te mos dalim kaq shpejt ne konkluzione te pabaza. I bie te mendojme dhe ne te martuarit, qe beqaret qe hyjne ketu, hyjne se nuk kane shoqeri tjeter pervec virtualit. Qe eshte akoma me e trishtueshme se dihet qe beqaret duhet ta kene jete me aktive se te martuarit.

Per vete nuk kam pretenduar te bej shoqeri virtuale jo se nuk i besoj, por nuk kam kohe ti kushtohem nje shoqerie te tille. Mosha ben te sajen. Nuk kam ate energji qe kam patur per te krijuar lidhje te reja shoqerore. Biles i marr gjerat shume avash dhe ne realitet. Nuk jam tip qe futem shpejt ne shoqeri te re. Mezi po gjej kohe te behem me shoqerine qe kam ne jeten e perditshme.
Kaq per sa me perket mua.


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 14:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Une nuk kam ankesa nga virtualiteti. Eria me ka dale e njejta prerje me virtualitetin, asnje presje me shume a me pak. Ashtu sikur edhe une asaj.
Jemi nje cift i konsoliduar

Sa bukur o Kat sa i permende emrin Erias fap e nxorri koken.

Permende sa me shpesh se na mori malli edhe per ty.


Postuar nga cecilia datė 02 Shkurt 2013 - 14:54:

Debora, gjithmone e kam vlersuar sinqeritetin tend edhe pse ne heshtje.

Me thene te drejten se shoh te nevojshme me tregu moshen, statusin, apo ca haj ne shtepi dhe sa paguhem, ne nje vend publik ku asnjerit si intereson dhe s'duhet ti interesoj, jeta jote private.

Sa per flirtim e di sma kalon asnje, kush eshte i zgjut mos te bie ne kurth


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 16:22:

Debora ti ke treguar moshen dhe qe je e martuar vetem per keqkuptimet me meshkujt dhe te tjeret jo se ke pasur deshira te besh dmth je detyruar te jesh e sinqerte? Mendon se po mos e tregoje kete gje do ishte krijuar ndonje keqkupim?
Une i kam treguar se kam dashur po se kam bere nga keqkuptimii dikujt sepse sme plas shume kam pasur deshire ta bej dhe pike asnjeher skam nisur nje miqesi pa e treguar kete gje s'me eshte dukur e drejte.
Kati dhe Eria mund te na tregoni suksesin e miqesie tuaj ka ndonje recete per ne qe na doli e pjerdhur dhe e fendur


Postuar nga lorie datė 02 Shkurt 2013 - 17:33:

Hmm, sa mendime te ndryshme ketu, te larmishme ashtu sic a ka vete dhe emrin forumi : horizont.

Me pelqeu ideja e angeldevil te behej nje studim psikologjie mbi stereotipet mendoj do dalin rezultate interesante.


Postuar nga Fajtori datė 02 Shkurt 2013 - 17:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


Se ka me mua jo se une nuk filtorj me te martuar preferoj beqaret .Une shok shkrimi kam vetem shelgun shok kendimi kam Glakusin e shok ..... kam vetem Fajen .
Dite te bukur njeres .Pikat me ngelin gjithmone mu.


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 17:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori


Pikat me ngelin gjithmone mu.ti ke aftesine te lexosh pertej pikave prandaj i vuna dhe e di qe ti nuk keqkuptohesh per cdo gje qe them ne kete forum si merr seriozisht me nje fjale e di qe s'do ma kerkosh 'sje tipi im LO. si eshte ajo shprehja "po eshte shaka mo beni " e di ti cuni qe me mungon ajo hyrja dhe berja e gallates ne kete forum naj here ...me jep nostalgji per nje kohe qe iku e sdo kthehet me .


Postuar nga Fajtori datė 02 Shkurt 2013 - 17:51:

Futu ne boje pra... gallaten.


Postuar nga lorie datė 02 Shkurt 2013 - 17:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Kete te thashe Lori qe te thuash qe njerezit jane vetvetja ne internet i bie qe realiteti te mos eksistoje fare dhe te mendosh qe ti s'qeke vetvetja 22 ore te tjera te dites dhe qeke vetvetja 2 apo 3 ore.Kurt ku do dilje ti se te lexova me kenaqesi Tani nje pyetje per Macken po se pate problem keni femije nga dashuria juaj ka lindur nje jete e re?E kuptoj mendimin tend qe je vetvetja kudo, por ndoshta nuk ke kuptuar cfare kam dashur te shpreh.

Personalisht, e konsideroj te shkruarit (sidomos reflektimeve qe bej) si nje distress tolerance coping skill, se po ia fut termave klinike tani.

Thjesht muhabeti: shkruaj per tu shplodhur nga 'zhurmat' e jetes, dhe si rrjedhoje shkrimet jane te perqendruara tek gjerat qe jane te rendesishme per mua, tek thelbi qe ne jeten e perditshme edhe humbet prej 'zhurme zhurme shume shume zhurme.

Mua me vjen keq qe nuk shpenzoj shume kohe ne te lexuarin e temave te tjera qe jane shume interesante ketu, me duket se mbyllem ne nje teme, dhe kam pershtypjen qe i lej te tjereve pershtypjen se nuk jam e interesuar, por ky eshte prioriteti im.
Po nuk reflektova ketu, do shkruaj ne blogun tim, nqs jo ne blog, do shkruaj ne leter vetem nje laps e nje leter te kem asgje tjeter.


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 18:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorieE kuptoj mendimin tend qe je vetvetja kudo, por ndoshta nuk ke kuptuar cfare kam dashur te shpreh.

.Jo Lori e shikon qe s'me ke kuptuar ti mua jo une ty .Dikush tha qe njerezit ne internet jane pa a shume vetvetja une thashe dhe them jo sepse nese jemi vetvetja vetem ne internet i bie qe pjesen tjeter te kohes te jemi fallco.C'rendesi ka vetvetja ne nje forum kur nuk jemi ndonjeher as ne realitet te tille, te tjera mendojne e te tjera bejme nga deshira o te detyruar. Vetvetja jam me prinderit motrat vellezerit mi me femine tim (nganjeher qe mos vuajne as atyr su tregoj shqetesime qe mund te kem )po me te tjeret qe sme njohin e si njoh as e marr mundim mendoj dhe ma keq here ta marrin si dobsi.Dikush nje here nje person qe nuk eshte me me ka thene qe nese tregon nje sekret qe ta kane thene eshte njelloj sikur ke shitur veten sepse ke treguar dhe sekretin tend.
Une te kuptoj shume mire kur me thua shkruaj per te shplodhur trute e njejta gje me ndodh dhe mua puna ime jeta ime njerezit qe me rrethojne cdo gje shume serioze dhe jam e detyruar e kaloj shumicen e dites ne ankth e te mos gaboj saqe hyrja ne kete forum per mua eshte nje shplodhje mendore filzike duke diskutuar dhe per gjera banale.Mendoj se larmia e temava te ketij forumi eshte aq e madhe sa duhen 2 jete me i lexuar te gjitha temet.
Faje na vin noj bam perpara se te nxjerrin nga shtepija se ngelem ne forum ne pritje te zierjes se supes .


Postuar nga lorie datė 02 Shkurt 2013 - 18:16:

ok.


Postuar nga bruni22 datė 02 Shkurt 2013 - 18:17:

urime macka x temen ...po behet shum interesante!


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 02 Shkurt 2013 - 18:19:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha

Jemi nje cift i konsoliduar


Te ka lezet shpirti jo per gje.


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 18:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22
urime macka x temen ...po behet shum interesante!
Vertet dhe mu me habisin keto dikutimet per ēiftet, them ta provojme treshe.


Postuar nga bruni22 datė 02 Shkurt 2013 - 18:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
them ta provojme treshe.


ptu. pervertito


Postuar nga kurt datė 02 Shkurt 2013 - 18:44:

Nje success story na corjentoi te gjithve disesi, lol


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 18:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22


ptu. pervertito

imbarazzato. me deshire bruni me deshire.


Postuar nga Endri datė 02 Shkurt 2013 - 18:50:

Citim:
Me kujtove dike Endri qe me thoshte kur dy njerez te panjohur komunikojne me ane te internetit quhen 'shoke shkrimi'. Me pelqehu kjo teoria ne fakt sepse kuptova qe fshihnte dicka, te dyja palet biles..!Ti mund te njofesh dike nga shkrimet shume here ne thellesi. Pasi ne person ata mund te jene njerez me te rezervuar. Per mua lezeti i forumit eshte te lexoj shkrimet e dikujt. Pastaj kur kthehet ne chit-chat, eshte gje tjeter qe duhet ti mbetet funksionit te chatit.


Postuar nga bruni22 datė 02 Shkurt 2013 - 18:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
imbarazzato. me deshire bruni me deshire.


ovvio

.... shiko se ne realitet jam komplet ndryshe un. u capiscti??


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 19:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha bruni22


ovvio

.... shiko se ne realitet jam komplet ndryshe un. u capiscti??

bisogna vedere come fa i conti. nn dc i 3 tenori.


Postuar nga cecilia datė 02 Shkurt 2013 - 19:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha EndriTi mund te njofesh dike nga shkrimet shume here ne thellesi. Pasi ne person ata mund te jene njerez me te rezervuar. Per mua lezeti i forumit eshte te lexoj shkrimet e dikujt. Pastaj kur kthehet ne chit-chat, eshte gje tjeter qe duhet ti mbetet funksionit te chatit.Jam dakort deri diku me ty. Po te kishim ngelur vetem te pergjigjet e temave pa u futur ne privatesine e tjetrit atehere edhe ne kete teme do flitej ndryshe.

Nga ana tjeter nuk mund te them se nga shkrimet njihet nje njeri. Duhet te jetosh me dike per ta njohur, shkrimet tregojne vetem kapacitetin dhe aftesite e nje personi nga ana intelektuale por kurre se cfare njeriu eshte ne te vertete.

Une ate qe po shoh dhe lexoj deri tani eshte hudhje-pritje te fjaleve dhe jo pergjigje spontane brenda temes se caktuar. Kjo nuk me ben mua te mendoj se njerzit jane vetvetja por me ben te mendoj se njerzit hyjne per te nxjerr inate, perdorur ironira dhe pse jo te te gjuajne per te qeshur mbrapa kuintave duke thene se shife si ja bera asaj apo atij. Pra, per mua eshte teper e veshtire te mendoj dhe aq me shume te besoj se ketu njerzit jane spontane. (pervecoj disa persona qe nuk futen kurre neper kshu temash, si NS6, robert, arturum,etc.)


Postuar nga Endri datė 02 Shkurt 2013 - 20:20:

Flm per perjashtimin qe me bere.

Por ka dhe plot njerez qe hyjne vecse per te lexuar shkrimet e dikujt. Apo te lexojne nje perspektive tjeter te dikujt pa deshiruar ndonjegje me interes ne kthim sic shoqeri apo dashni pervecse dicka qe mund te ishte reciproke. I dunno por une mendoj sa me shume te rrime ne teme aq me e kenaqshme do ishte per te gjithe.


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 20:23:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Endri
Flm per perjashtimin qe me bere.

Por ka dhe plot njerez qe hyjne vecse per te lexuar shkrimet e dikujt. Apo te lexojne nje perspektive tjeter te dikujt pa deshiruar ndonjegje me interes ne kthim sic shoqeri apo dashni. I dunno por une mendoj sa me shume te rrime ne teme aq me e kenaqshme do ishte per te gjithe.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 02 Shkurt 2013 - 20:25:

Kete kategorizimin e domosdoshem te njerezve nuk e kuptoj e s'kam per ta kuptuar kurre. Tema ishte per historira te lumtura.. edhe pak e do bejme indixhestion perrallash (meqe ishim dhe ne atmosfere gatimi)


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 20:29:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Kete kategorizimin e domosdoshem te njerezve nuk e kuptoj e s'kam per ta kuptuar kurre. Tema ishte per historira te lumtura.. edhe pak e do bejme indixhestion perrallash (meqe ishim dhe ne atmosfere gatimi)


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 20:33:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Kete kategorizimin e domosdoshem te njerezve nuk e kuptoj e s'kam per ta kuptuar kurre. Tema ishte per historira te lumtura.. edhe pak e do bejme indixhestion perrallash (meqe ishim dhe ne atmosfere gatimi) [/QUOTE

Se mos te ka mbetur hatri qe kam permendur vetem Erian.
Edhe ti kopje me virualitetin ishe..

O ē'u kenaqem! Sikur te perseritej edhe nje here e gjitha.


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 02 Shkurt 2013 - 20:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha

Se mos te ka mbetur hatri qe kam permendur vetem Erian.
Edhe ti kopje me virualitetin ishe..

O ē'u kenaqem! Sikur te perseritej edhe nje here e gjitha.Rri se do hash ndonje te share


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 21:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo


Rri se do hash ndonje te shareTy nuk te shan njeri. Ti je Ajo e historive me fund te lumtur.

(autor i panjohur)


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 02 Shkurt 2013 - 21:04:

cit. cit.


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 21:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
cit. cit.

E beme lemsh temen dhe faje do na leshoje ndonje "nga ato te tijat"


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 21:18:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Vertet dhe mu me habisin keto dikutimet per ēiftet, them ta provojme treshe.


Gati jam piktor ti Kati shume rremuje ban ne forum na e prishe temen apo se nisa dhe seriozisht.


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 21:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


Gati jam piktor ti Kati shume rremuje ban ne forum na e prishe temen apo se nisa dhe seriozisht.

U prish ajo pune Biondia, nuk do bruni.
mushi mendjen brunit.
nderkohe sa te besh pune bindese me brunin po shoh ndonje mundesi te ha ndonje embelsire dardhash a/e pjeshkash.


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 21:28:

Brunin the ....qofte larg me hasmin interist kurre nuk piqem une tani po teproi noj cope emblesire hudhe ketej nga lagja ime


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 21:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA
Brunin the ....qofte larg me hasmin interist kurre nuk piqem une tani po teproi noj cope emblesire hudhe ketej nga lagja ime
Po mire i pata ba llogarite une, ti bionde e ai brun, un as biond e as brun, nejse persa i perket embelsirave une jam delikat dmth nuk ha shume embelsira e zgjedh vetem ato te mirat, pak e sak i thone kesaj me nji llaf.


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shkurt 2013 - 21:49:

Biondia Bruni Kuqsi do ishte treshja fantastike forumit lol


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 21:54:

Epo kjo eshte tja besh bam e bum njehere .Kuqsin me gjithe deshire se eshte milanist brunin jo o interist


Postuar nga Fajtori datė 02 Shkurt 2013 - 21:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha KatileshaE beme lemsh temen dhe faje do na leshoje ndonje "nga ato te tijat"Jo me, per sa kohe martoheni ju ne rregull jam une


Postuar nga cecilia datė 02 Shkurt 2013 - 21:56:


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shkurt 2013 - 21:57:

rastesisht ne mhb e siper me nje mikun tim zbulova qe ka pas shkrujt ne ket forum para shume vitesh madje dhe grun e ka njoft ktu

ja 2 shembuj pozitive


u kthy ne agjensi martesash po qe se do kete rast te 3te.


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 21:58:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Biondia Bruni Kuqsi do ishte treshja fantastike forumit lol
Jo po ēufo. tipi e bubi kaēurrel.


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shkurt 2013 - 22:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Jo po ēufo. tipi e bubi kaēurrel.


nqse je pro transeksualeve ok sjam kondra :p


Postuar nga BIONDIA datė 02 Shkurt 2013 - 22:03:

Shejtone mos fillo e na bej forumin lamsh he te keqen se qem qetesi


Postuar nga Piktor datė 02 Shkurt 2013 - 22:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


nqse je pro transeksualeve ok sjam kondra :p

As une Ad dmth gjej ndonje shoqe te mire e shohim e bejme.


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shkurt 2013 - 22:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
As une Ad dmth gjej ndonje shoqe te mire e shohim e bejme.a jo lale ti je piktor une jam deputete jam me te vjetren koke me koke dhe tet a tet


Postuar nga Katilesha datė 02 Shkurt 2013 - 22:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori


Jo me, per sa kohe martoheni ju ne rregull jam uneE dija


Postuar nga Deb* datė 03 Shkurt 2013 - 14:16:

Bionde kur shkruajta nuk gjej arsye te mos e them dmth qe dhe dua ta them, por dhe e shikoj si te nevojshme meqe jemi ne virtual. P.sh Nuk ke pse u jep shpjegime kureshtareve, si, qysh, pse, ne... mp. Une e shikoj te nevojshme, dikush jo.
Personalisht, e kam te veshtire te diskutoj me persona kur nuk ua di gjinine, moshen, apo gjendjen civile.
Duke menduar se ngelemi anonim, s'bejme gje tjeter vecse kufizojme vetveten ne diskutime.
Kufizohu ne jete, kufizohu ne virtualitet. Asnjehere nuk jemi vetvetja.


Postuar nga shelgu datė 03 Shkurt 2013 - 16:18:

Po mendoj me ke te qiftosem


Postuar nga BIONDIA datė 03 Shkurt 2013 - 21:15:

Kuptova Deb flm per shpjegimin .


Postuar nga Piktor datė 03 Shkurt 2013 - 21:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha shelgu
Po mendoj me ke te qiftosem
dylan, ke ndonje ide te mire?


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 03 Shkurt 2013 - 21:37:

Lexoj shelgun dhe perballe titullit te temes "Ciftet" kthehet automatikisht ne "Qiftet".
E s'po tregoj me c'tonalitet zeri e imagjinoj te thene.


  Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »
Trego 119 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.