Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 14 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arsimi (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=17)
-- E ngrena ne Sallen e Leksjonit (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=7920)


Postuar nga Roneo datė 28 Mars 2005 - 19:18:

E ngrena ne Sallen e Leksjonit

Pershendetje!
Doja te dija mendimin tuaj ne lidhje me kete gjest.
Mua per vete me duket dicka e ulet te ha kur professori shpjegon.
Jepni mendimin tuaj.
Roni.


Postuar nga i/e paregjistruar datė 28 Mars 2005 - 23:19:

Jam dakort qe ushqimi nuk duhet te lejohet ne salla leksionesh. E para duket ulese qe ti te pertypesh ndersa profesori shpjegon (keshtu me duket mua). Gjithashtu nuk eshte e drejte ndaj studentave te tjere te cilet aromat e ushqimit mund ti beszidisin (ose percapjet). Gjithashtu eshte arsyeja e higjenes se ne banken ku po bien therrimet do ulen te tjere pas mbarimit te klases tende. etc.

Shumica e klasave e ndalon ushqimin ne leksion, ne pak klasa ku lejohej ne te vertete shume pak njerez e praktikonin te drejten te ushqeheshin ne leksion.


Postuar nga durrsake_topolake datė 03 Qershor 2005 - 15:18:

hahahah oj te ngrene! ktej ne itali po njehere. sec erdhen disa makineta (tip minifrigo ) brenda ne shkolle edhe kemi ngrene sa te duash. normal pas tre oresh ekonomi duhet te besh nje pauze. Patatine, ēokollata, biskota me sheqer, pa sheqer, me kripe etj etj. Po kur qeronin disa portokallet apo manderinat qe vinte gjthe era ne klase edhe te gjthe hapnit syte kur merrte portokalle me vete xhanem?!
ec o njerez jo kaq fiskal dhe kaq strikt ne fund te fundit vdesim te bejme ca gjera fshehur. normal jo duke u pllacitur para fytyres se profesorit.
Une jam dakort per vete
spo them te heqim librat e te nxjerrim pjatat me makarone siper bankave.


Postuar nga i/e paregjistruar datė 03 Qershor 2005 - 19:39:

Durrsake po te behej fjale per ushqim italian (qe me pelqen) s'do isha kundra as un . Po kur vinin ca me ushqime aziatike (pjata me makarona, broccoli qe i vjen era me te ba me vjell), e lloj lloj ushqimesh te shpifet. S'jam kundra nje fruti ose patatina por sandwich-a e pjata me ushqime etnike s'durohen ne klase.
Tani robi si vendos dot rregull se ca ushqimesh lejohen e ca jo, prandaj me mire te ndalohen te gjitha dhe te hahet ushqimi jashte klase neper pushime mes klasash etc.


Postuar nga jimmy84 datė 04 Qershor 2005 - 17:28:

Po tani per nje tas fasule me pilaf nuk behet qameti. Hahet edhe ne ore te mesimit
Une per vete jam kunder. Eshte mungese edukate per mendimin tim. Biles edhe camcakezi nuk eshte mire (tjeter pune se ne mballcitemi tere ores). Fundja nqs merzitesh mos hyr ne ore te mesimit (une te pakten kete teori ndjek )


Postuar nga amor alucius datė 04 Qershor 2005 - 18:13:

Ehuha,pa cafeine ku mbahet vemendja 4 ore non stop ne auditorium?Une s'ja arrij per vete.Kendej edhe pse teorikisht s'eshte e lejuar ne praktike ja plasen cola,caffe-ja,noj karramelke...dhe proffet e kuptojne vete qe 4 ore non-stop s'arrin robi te mbaje mendjen aty pa ngrene dicka.
Per dege te lehta qe kane vetem psh nga 2 ore njera mbas tjetres atehere ok,s'jane kalamaj qe te mos arrijne te permbahen,por ama 4 ore njera mbas tjetres s'durohen.


Postuar nga NS-6 datė 06 Qershor 2005 - 18:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha durrsake_topolake
hahahah oj te ngrene! ktej ne itali po njehere. sec erdhen disa makineta (tip minifrigo ) brenda ne shkolle edhe kemi ngrene sa te duash. normal pas tre oresh ekonomi duhet te besh nje pauze. Patatine, ēokollata, biskota me sheqer, pa sheqer, me kripe etj etj. Po kur qeronin disa portokallet apo manderinat qe vinte gjthe era ne klase edhe te gjthe hapnit syte kur merrte portokalle me vete xhanem?!
ec o njerez jo kaq fiskal dhe kaq strikt ne fund te fundit vdesim te bejme ca gjera fshehur. normal jo duke u pllacitur para fytyres se profesorit.
Une jam dakort per vete
spo them te heqim librat e te nxjerrim pjatat me makarone siper bankave.



ketu duhet te shtoje dicka: varet nga madhesia salles si dhe nga pozicioni qe je ul...nese je ne fillim biskota,nese je ne mes mund te kalosh anej nga patatinat....ndersa nese je ne fund...ku zakonisht ulemi ne shqipetaret mund te themi nje menu te gjere qe shkon nga pjata e makaronave,pice napoletane e pjekme me dru(kete mund ta beni ne ore te pushimit dhe shuajeni mire flaken para se te futet profesori),konserva peshku dhe ne raste datelindjesh torta por max deri ne 22 qirinj...nese perdor me shume profesori qe kupton alfabetin mors mund tu dalloje ...gjellen me bamje nuk po e permend se nuk eshte vendi ku mund te shijohet nje specialitet i tokes nene


Postuar nga arsona datė 06 Qershor 2005 - 22:49:

Eshte gje e ulet, po kur ke leksionin kater ore me nje pushim 10 minutesh ca do besh do mbushesh gjysmen e cantes me snacks e gjysmen me libra.
Megjithate ne shkolla ime, nje here ne dy jave kemi pizza party, edhe petagogu paguan aty me turrmen. it is fun.


Postuar nga Deb* datė 20 Janar 2010 - 23:38:

Ne disa raste mendoj se nuk ka asgje te keqe. Ka studente qe rrine ne shkolle me orar te zgjatur pa pushim midis tyre. Ajo cerek ore pushim midis klasave nuk eshte e mjaftueshme. Ka studente te tjere qe vijne direkt nga puna. Pavaresisht shenjes ne cdo klase qe nuk lejohet ngrenia, pedagoget e tolerojne. Zakonisht studentet hane pa filluar mesimi. Une per vete e shumta pi kafe, uje apo ndonje pije freskuese.
Kam patur nje pedagoge qe gjithmone sillte dicka ne klase. Karamele, cokollata, deri te pica. Kur nuk sillte e pyetnim nese kishte ndonje gje te embel per ne apo jo.


Postuar nga Katilesha datė 20 Janar 2010 - 23:48:

Teorikisht nuk lejohet,por praktikisht e bejme nje gje te tille.

Psh une sot kam ngrene coko e kam pire coffe gjate oreve te seminarit dhe profi normalisht qe nuk thote asgje. Eshte mese e shpjegueshme qe kur ben 4 ore rresh seminar qe vetem degjon prezantime detyrash te njepasnjeshme, dhe biseda te gjata klinike qe duhet te jesh edhe e vemendshme per llojin e pyetjeve , strukturen e intervistes e gjera te tilla te ushqehet truri i shkrete me dicka, se perndryshe na kapi gjumi mu ne salle.

Ja , nese qe kam 5 ore rresht mendohem qe ne mengjes se cdo marr ndonje gje per te embelsuar gojen gjate atyre oreve dhe opa , ready for school...:p


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 14 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.