Forumi Horizont Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=263)
-- Cfare po beni tani,tani?! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18444)


Postuar nga robert datė 07 Shtator 2014 - 17:02:

A lejohet ketu te jap dhe une nje njoftim, ate se pak me pare vrava nje mize!?!


Postuar nga Ashley datė 15 Shtator 2014 - 20:50:

po ha darke dhe po lexoj forumin


Postuar nga moonlight datė 04 Tetor 2014 - 20:02:

...lexoj, ha nje molle e shoh x factor


Postuar nga dylan datė 04 Tetor 2014 - 21:36:

sapo mora pc e po lexoj juve ktu shkruaj ,e nje mendje me thot do te regulloj kta floke per sonte apo ne regull i kam

dhe po shof tv ne te njejten kohe


Postuar nga Piktor datė 21 Tetor 2014 - 19:04:

Po ha nje mandarine, e po lexoj Nashon e mergates se qyqeve.


Postuar nga raid datė 21 Tetor 2014 - 19:24:

Pasi te mbarosh Nashon, lexo romanin Nena te Gorkit, ose "Rreziku angloamerikan".


Postuar nga AngelDevil datė 21 Tetor 2014 - 19:25:

Them te bej ca petulla, paskam si neps te cuditshem kshu per petulla me mjalte.


Postuar nga Piktor datė 21 Tetor 2014 - 19:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Them te bej ca petulla, paskam si neps te cuditshem kshu per petulla me mjalte.
Te ka mesuar teto Ollga te besh petulla.

Ja keshtu raid zonja nga qyteti u be shoqja nga fshati.


Postuar nga AngelDevil datė 21 Tetor 2014 - 19:59:

Jo jo me mesoi xhaxhi guglli si behen lol


Postuar nga Piktor datė 21 Tetor 2014 - 20:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
Jo jo me mesoi xhaxhi guglli si behen lol
Lol cila je ti Vera apo Zana se pasi nuk ja doli tu mesonte te beni dantella , te pakten beni petulla.


Postuar nga Piktor datė 21 Tetor 2014 - 20:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha raid
Pasi te mbarosh Nashon, lexo romanin Nena te Gorkit, ose "Rreziku angloamerikan".
Me vone se pa lexu romanin "Si u kalit ēeliku" e " ata nuk ishin vetem"


Postuar nga Vizioner datė 31 Tetor 2014 - 03:32:

Flini ju flini
Tani shpejt nje Kafe dhe dil n'der e n'pune.


Postuar nga RIP Gibbs datė 31 Tetor 2014 - 19:22:

Po mendoja sa kohe u bene qe skisha hy kendej.
Dhe eshte e habitshme qe gjithmone me ngrihet
ne dimer per te hyre kendej


Postuar nga Piktor datė 31 Tetor 2014 - 21:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha RIP Gibbs
Po mendoja sa kohe u bene qe skisha hy kendej.
Dhe eshte e habitshme qe gjithmone me ngrihet
ne dimer per te hyre kendej

Me dimer te bute ishalla.


Postuar nga moonlight datė 01 Nëntor 2014 - 11:50:

Po pres te iku ky shiu. Kisha plane :@


Postuar nga RIP Gibbs datė 01 Nëntor 2014 - 17:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Me dimer te bute ishalla.
Thanks man!


Postuar nga Ashley datė 27 Nëntor 2014 - 23:29:

Po shkruaj ne forum mbas nje mungese te gjate


Postuar nga raid datė 28 Nëntor 2014 - 16:25:

Po lexoj lajmet sesi u prishen njerezve shtepite dhe bashke me to edhe planet..


Postuar nga Vizioner datė 29 Nëntor 2014 - 01:22:

Ne pune.
Tani 15 min. pushim duke pire Kaffee e Zigare.

p.s. lum si ju qe po fleni gjume tani (ora tani ketu 02:22)


Postuar nga moonlight datė 12 Dhjetor 2014 - 09:03:

Po shoh nga dritarja nje mot shume te zymte


Postuar nga Ashley datė 14 Dhjetor 2014 - 00:11:

Gati per gjum


Postuar nga raid datė 14 Dhjetor 2014 - 09:30:

Kurse une pa gjume


Postuar nga robert datė 14 Dhjetor 2014 - 13:14:

Thone qe polet e kunderta afrohen!


Postuar nga moonlight datė 25 Dhjetor 2014 - 16:38:

......duke gatuar, e nje grimce e mendjes duke perqafuar largesine....
Gjithcka qe ndryshe kete vit qe po le pas..


Postuar nga Vizioner datė 25 Dhjetor 2014 - 18:24:

Citim:
moonlight

Gjithcka qe ndryshe kete vit qe po le pas..
Viti qe po vjen, do te jete edhe me ndryshe.......me siguri


Postuar nga Eria datė 25 Dhjetor 2014 - 21:23:

Question

Hyra ne forum te kontrolloj a ka nisur bora kete vit...


Postuar nga moonlight datė 08 Janar 2015 - 22:33:

duke pare "Family Guy"
Cudi qe nuk e kane henger deri tash keta lol


Postuar nga Ashley datė 31 Janar 2015 - 02:30:

Shpresoj tme zeje gjumi nja 4 ore se jam per pune e do e nxjerr banken dificit


Postuar nga eliz datė 19 Nëntor 2015 - 17:42:

Po shoh kete video me titull:" Perse duke falur pasurine tone kemi ndjere kenaqesine me te madhe"


Postuar nga eliz datė 11 Prill 2016 - 21:34:

Po shoh kete videon, do doja te kisha hap si teme te filozofia dhe te degjoja mendimet e disa prej jush se si e mendoni dhe n.q.s jeni dakort me rezultatet e ketij zoterise, por s'ka pjesemarrje ne forum keshtu qe kush ka deshire mund te komentoje ketu


Postuar nga Fajtori datė 11 Prill 2016 - 23:01:

Flm qe e vure, shume informative. Nuk di te them sa e sakte eshte nga ana shkencore (duhen pare detajet statistike), por ben sens. Njeriu eshte kafsha me sociale qe njoh. Kemi nevoje per relacione qe ne djep. Vetem fakti qe kemi nevoje per filma, libra, dhe realitete paralele tregon qarte qe bota fizike ku jetojme nuk mjafton, kemi nevoje per bote paralele. Aspekti social eshte sigurisht nga elementet kryesore te krijimit te boteve paralele. Aftesia me evidente qe ka njeriu, gjuha, eshte dicka qe ka lindur si rrjedhoje e marrdhenieve sociale... Nuk eshte per tu habitur qe lumturia eshte e lidhur ngushte me aspektin social.


Postuar nga kurt datė 12 Prill 2016 - 01:55:

Duhet marre parasysh se ku eshte bere experimenti. Ne amerike 1930 deri ne 1960 Kane qene njerzit me te gezuar ne glob. Famlija amerikane shoqeria amerikane gjate ksaj periudhe ka qene me e lulezueshmja ne bote.
Ne nje shoqeri shiptare sot edhe dje rezultati do dali komplet i kundert. Sepse ne jemi shoqeri e semure ne koke. Pak shqiptar njoh qe nuk jane Te semure ne koke nga ana psikologjike. Edhe psikolog nuk jam por kjo dallohet fare lehte.
Shqiptaret me Te gezuar sot jane ata qe skane apak lidhje apo kontakte me nje shoqeri shqiptare. Kjo tregon shume per nivelin tone te semundjes mendore kolektivisht.
Pra ne rastin tone sa me i izoluar te jesh aq me i gezuar do jesh. Une mbaj mend nja dy tipa ne lagje qe nuk benin shoqeri kurre ne lagje, me asken. Ishin tipat me te izoluar qe kam njohur, sot njeri eshte doktorr ne kanada dhe tjetri eshte kthyer nga perendimi dhe ka hapur biznes ne tirane.
Eshte e veshtire te gjejsh nje shoqeri shqiptare te shendoshe sot apo kurdohere per aq sa mbaj mend une.
Ky experiment nuk pin uje per ne. Ka efekt te kundert jam i bindur. Une nuk po them se gjithe shqiptaret Jane njerz te kqij, por kur mblidhen bashke ne jeten e njeri-tjetrit asgje e mire nuk del. Faktet jane derrmuese per kte. Prandaj izolomi dhe largimi eshte shpetim qe mos themi gezim.


Postuar nga Vizioner datė 12 Prill 2016 - 16:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurt
Duhet marre parasysh se ku eshte bere experimenti. Ne amerike 1930 deri ne 1960 Kane qene njerzit me te gezuar ne glob. Famlija amerikane shoqeria amerikane gjate ksaj periudhe ka qene me e lulezueshmja ne bote.


Kurt, ku e gjete kete?!
E ke me te ndigjume, mendimi jot APO ndonje studim shkencor amerikan?

Kur u bene aq shpejt te lumtur ato,KUR, nuk kishte shume kohe qe kishte mbaruar lufta civile ne Amerike?!
Kur Apartheid, Ku-Klux-Klan(KKK) i krijuar me 24.12.1865 deri me 1870,pastaj me rikrijimin-riorganizimin e tije ne vitin 1915, ne vitet 30 ishte ne kulmet e tije???!!!
Pataj, mbas viteve 30 lufta e dyte Boterore. Si mund te ishin te lumtur ato Nena-Motra-Gra kur djemt e vajzat ishin ne lufte kundra Nazizmit?!

Nejse.... Po te kishe thene Panamaja,po


Postuar nga Vizioner datė 12 Prill 2016 - 16:55:

Ku-Klux-Klan. 1928 Parade ne Washington D.C.


Postuar nga Fajtori datė 13 Prill 2016 - 04:18:

Lumturia kam pershypjen ka ardhur historikisht me vale. tipikisht mbas ndonje lufte vjen periudha optimizmit. Po ashty pas krizae. Kurse ne nje dite te caktuar, ka shume ndryshime nga vendi ne vend. Brazilianet psh jane te admirueshem per lumturine, kurse mileti ne ca vende perendimroe stresohet nga e mira. Eshte nje dokumentar qe quhet "Happy" dhe tregon shume raste (ne Netflix me duket)/


Postuar nga robert datė 16 Prill 2016 - 16:10:

Ai tipi ne film, qe i ben femrat vesh e sy, i mban aty gjysem ore te degjojne pallavrat e tij, ne meshkujve na duket kohe e humbur. Kur eshte fjala per lumturine, per kontaktet burre-grua, grate rrine e degjojne 10-20 here te njejtat gjera. Ndersa ne 1 here dhe eshte shume. Pra tipi ne fjale tha ca gjera te sterditura, te mesuara edhe ne shkolle, nga tregimet e me te vjeterve, nga leximet e pergjithshme, nga pervoja jetesore, etj., dhe studimi i bere ishte ne fakt jo aq nje studim, se sa mbledhje materialesh gjate viteve te ndryshme. Por tipi ishte nje tip i qete, fliste rrjedhshem, pak sugjestionues (kryesisht per gjinine femerore), dhe bente mire ti jepte ato te dhena per 8-vjecaren. Apo sot me duket eshte 9-vjecare!.. (Filmi ishte anglisht dhe i perkthyer gjermanisht, por ai qe e hedh vidion duhet te japi dhe nje permbledhje ne shqip, per ata qe nuk i njohin anglishten dhe gjermanishten.)


Postuar nga eliz datė 29 Prill 2016 - 21:25:

Po degjoj kete


Postuar nga Eria datė 14 Gusht 2016 - 23:05:

Po kujtojme me Katileshen forumistat antike


Postuar nga shelgu datė 15 Gusht 2016 - 15:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Kurt, ku e gjete kete?!
E ke me te ndigjume, mendimi jot APO ndonje studim shkencor amerikan?

Kur u bene aq shpejt te lumtur ato,KUR, nuk kishte shume kohe qe kishte mbaruar lufta civile ne Amerike?!
Kur Apartheid, Ku-Klux-Klan(KKK) i krijuar me 24.12.1865 deri me 1870,pastaj me rikrijimin-riorganizimin e tije ne vitin 1915, ne vitet 30 ishte ne kulmet e tije???!!!
Pataj, mbas viteve 30 lufta e dyte Boterore. Si mund te ishin te lumtur ato Nena-Motra-Gra kur djemt e vajzat ishin ne lufte kundra Nazizmit?!

Nejse.... Po te kishe thene Panamaja,po


Kur ka te drejte.
Lumturia eshte relative. Amerikani ne keto vite I krahasuar me vendet e tjera te globit ishte shume me mire. Shtresa e varfet po reduktohej, shtresa e mesme lulezoi. Kjo eshte aq e vertete sa qe edhe nje puntor I pakualifiluar mund te krijonte pasuri te mire. Psh nje bojaxhi qe e kishte mesuar kete lloj zanati me te vjedhur mund pas disa vjet pune ishte ne gjendje te blinte shtepi, jo vetem nje por dy e me shume. Keto shtepi sot kushtojne deri ne nje million.
Ose nje burre qe punonte 40 ore ne jave ne ato vite mbante te gjithe shtepine. Kjo nuk ndodh sot per te njejtin burre dhe per te njejten pune.
A kishte vend per permiresime? Gjithmone ka.


Postuar nga eliz datė 02 Nëntor 2016 - 20:12:

Hic, po fshij nja 700 mesazhe ne inbox.


Postuar nga eliz datė 18 Nëntor 2016 - 19:24:

Po degjoj kete

Ndonje businessman/woman qe ka nevoje te permiresoj kulturen e organizates


Postuar nga eliz datė 27 Dhjetor 2016 - 22:15:

Hapa faqen fjale cimbuese te Robertit dhe doja ta njoftoja qe punon ne rregull. Ne kerkimin me Google del ne krye te faqeve dhe fapet menjehere. Une perdor internet explorer.


Postuar nga eliz datė 26 Mars 2017 - 18:24:

Poo degjoj kete


Postuar nga Fajtori datė 27 Mars 2017 - 06:03:

Skec i bukur tamam.


Postuar nga lorie datė 29 Mars 2017 - 04:32:

po kerkoj artikuj shkencore per propozimin e dizertacionit tim te PhD-se por s'po me shtyhet sot.

Forca lorie!!!


Postuar nga robert datė 01 Prill 2017 - 19:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha eliz
Hapa faqen fjale cimbuese te Robertit dhe doja ta njoftoja qe punon ne rregull. Ne kerkimin me Google del ne krye te faqeve dhe fapet menjehere. Une perdor internet explorer.

OK, faleminderit per njoftimin, per me teper qe eshte njoftimi i pare ne lidhje me kete faqe website. Me kete rast nxitem qe t'ua bej te ditur edhe te njohurve te mij, (kushurinj, etj.), sepse e kam lene pas dore kete pune, duket nga ajo qe jam i pakenaqur nga faqja ime pa pagese. Por ndoshta ne te ardhmen bej nje me te bukur! Flm.


Postuar nga lorie datė 06 Prill 2017 - 02:28:

Banje dielli ne Maui


Postuar nga Fajtori datė 10 Prill 2017 - 20:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie
Banje dielli ne Maui

Po byrek dhe qofte s'ke ama :p


Postuar nga eliz datė 10 Prill 2017 - 23:07:

U perpoqa te postoj muzike po snuk hic...


Postuar nga lorie datė 12 Prill 2017 - 05:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori

Po byrek dhe qofte s'ke ama :pNcuq, s'kam ..por bleva nje makine buke qe ta bej buken veteBrenda temes: Tani, po studioj per klasen qe kam marre por s'po perqendrohem. Shoku po shikon Dr. Who ne televizor dhe une pertoj te marr kufjet te degjoj "muzike studimi"


  Gjithsej 39 faqe: « E parė ... « 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 »
Trego 1913 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.