Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 32 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė ndryshme (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=36)
-- Shqiptaret qe jetojne ne UK oR usa? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=13026)


Postuar nga dennisi_uk datė 24 Janar 2007 - 21:21:

Talking Shqiptaret qe jetojne ne UK oR usa?

Pergjigjuni kesaj teme shqiptaret qe jane ne usa or ata qe banojne ne uk jane me te zhvilluar?


Postuar nga Niqua datė 24 Janar 2007 - 22:18:

ne usa shqiptaret jen shume te sukseshem nga ana e bizniseve... but ethnic Albanians own or operate a lot of Italian restaurants and pizzerias in the metropolitan region, including all five boroughs in NY....

he se e gjeta ne nje website

''In New York City, 90 percent of the pizza shops, italian restaurants are owned by Albanians''

Nuk e di nese e keni degjuar per nje lokal ''Rusian Tea Room'' ne manhatten, e blen ca tropojan.. eshte nje nga restaurantet me me fame ne bote..


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 25 Janar 2007 - 06:55:

edhe ketu ku jam un po ashtu.. 90% e picerive zotrohet nga shqiptaret....


aktualisht ne wtb.. jan Fisi Bushka.. te cilet zotrojne kete town ketu... mund te them jan me te pasurit ketu... Zotrojne Store te medhenj me materiale ndertimi , real estate Co .. dhe shum firma ndertimi qe jan me emer ketu ne ct... e shum e shum te tjer.. qe kan resorante.... ketu ne ct.. po qe pjesa derrmuse qe kan biznese jan korcar.. tropojan... lacjan... mirditor.. ka dhe nga rrethet e tjera po jan me te pakte..


Postuar nga dodgy datė 25 Janar 2007 - 19:29:

££££££££

Po ku ka shqiptar ne europ qe bo hajer dhe ecen me ballin lart,.ketu te mbyt rracismi,po e moren vesh qe je shqipo ja futen vrapit.

ne uk shqiptaret pjesa dermuse  meren me lavazhe dhe me fish chips.pjs tjeter meren me ndertim dhe shumica e grave shqiptare merren me pastrime shtepiash.

shumica vuajn per dokumenta dhe muhabet tjeter pervec dokumentave nuk bejn.

besoj se amerika nuk eshte parajsa ,pa pune nuk te vjen gje, po te pakten nuk e kan ate rracizmin e theksuar te Europes .

 

 


Postuar nga Niqua datė 25 Janar 2007 - 20:20:

hhahahahahah dodgy sa kam qeshe me mesazhin tand...ashte e vertet ajo qe thua ti...... shume shqiptare qe vine nga greqia, italia plus vende te tjera te evropes vine me nje mantalitet qe per 2-3 vjet rresht muhojne kombesin e tyre duke u prezantu si grek apo italian dersi e kuptojne qe ktu ska rracizem dhe shqiptart jane nje nga njerzit me te sukseshem me bizneset e tyre.. sidomos me restaurants dhe real estate...


Postuar nga myzeqari datė 25 Janar 2007 - 21:40:

Dhe ne ketu nuk e fshehim dreqe jo , qe jane racista anglezet kjo me vule por ndryshe me Grekun nuk te shkel dot me kembe se e shkel ligji !
Konkretisht une punoj ne nje night club ne dyert (head doorman) , dhe kthej shume pisa qe vijne ere , ose me vijne me atlete qe lozin fotboll , apo qe vijne gjys te dehur , nga do kapen i marin me radhe , you fuc..in poland , rusian , kazakistan dhe une ri i shof dhe qesh me te madhe ti terboj pak me shume (kjo metod eshte shume e sukseshme)
Keshtu dreqe , ajo qe tha Dodgy qendron fatkeqsisht !


Postuar nga Niqua datė 25 Janar 2007 - 22:08:

kam qen shume here ne angli dhe me than te drejten une nuk pash ndonje rracizem dhe ma merr mendja qe ne italy, greqi mund te jete me shume....
nejse ne cil night club punon ti qe kur te vime andej ta bejme nje vizite se me pelqen te kercej....


Postuar nga myzeqari datė 25 Janar 2007 - 23:15:

Ti viziten beje dhe pa patur nevoje per te kercyer , je e mirepritur


Postuar nga Balerina datė 27 Janar 2007 - 03:09:

Shume shqiptare jane pronare restorantesh, baresh ...Coney Islands ketu ku jam une...plus, jane edhe ata shqiptaret qe jane pronare kompanish ndertimi, ose spa.


Postuar nga Niqua datė 27 Janar 2007 - 03:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha Balerina
Shume shqiptare jane pronare restorantesh, baresh ...Coney Islands ketu ku jam une...plus, jane edhe ata shqiptaret qe jane pronare kompanish ndertimi, ose spa.



patjeter do jetosh ne michigan


  Gjithsej 4 faqe: [1] 2 3 4 »
Trego 32 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.