Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Ekzekutimi i Sadam Hysenit. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12895)


Postuar nga Enya datė 03 Janar 2007 - 01:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha lezhjani-82
Si denim me vdekje, si pa vdekje, e hengri me jete shoku. Puna eshte qe mua sme pelqejne as Sadami e as Bushi por po te kishin shkuar luftimet pak ndryshe ne Irak qe kur filloi lufta, ndoshta do e kishte paguar me "koke" Bushi. Qenja e Sadamit jo-taktik ne lufte e beri qe te humbe pushtetin edhe jeten pas 3 vjetesh. Kjo puna e te varurit te kryetareve te shteteve me djeg pak, kur arrijne sa te varin kokrra te tilla, imagjinoje sa cfare, keta njerez, mund te bejne me jeten e njerzve te thjeshte.


Po sa miliona jete ka ngrene Hussein???-E kush ka paguar per ato jete??
Hussein ka pranuar se ka vrare dhe te birin e tij,burrin e vajzes se tij(behet fjale per gjakun tend te trupit)
pale te tjeret ne rralle qe rahmet pacin(meqe jane muslimane).
Nese ty s`te pelqen qeveria e Bushit, atehere perse u bindesh ligjeve te Bushit dhe jetes qe te ka afruar Bushi duke te strehuar si azilant politik?!!!
Jo te varur qe meritojne diktatoret ordinere, por te zhgerryhen mespermes
vendit ku jetojne dhe pak e kane...pasi kane pire shume gjak jetesh njerezore.
Tek e fundit nje kriminel ordiner me pak s`i prish pune politikes boterore.
Apo jo Lezhjani?


Postuar nga boemi datė 03 Janar 2007 - 01:33:

Megjithate denimi me vdekje eshte dicka c'njerezore,eshte dicka qe nuk i rrin njeriut mire,pamvaresisht kush eshte ai Sadami apo filani.
Ka pasur edhe menyre te tjera te denimit,,,,,,,,,,,,e urrej denimin me vdekje


Postuar nga lezhjani-82 datė 03 Janar 2007 - 01:42:

Helga...s'me pelqen politika e Bushit, po kjo sdo te thote qe kam mbrojtur Sadamin...megjithate ndoshta sme ke kuptuar mire.
Ligjeve te bushit nuk ju bindem se bushi nuk nxjerr ligje. As ligjin per azilin se ka nxjerre bushi por me sa di une azili politik eshte konvente Nderkombetare dhe pervetesohet nga shumica e shteteve qe jane ose pretendojne se jane demokratike, duke perfshire edhe Shqiperine. Bushit as qe i plase se ku bi me shpi une pse thua ti qe me garantoi mua jete komode. Jeten komode ma garantojne krahet e mij dhe mendja ime, asgje tjeter.
Bushi dinte se si tu garantoje jeten edhe viktimave te uraganit Katrina,l duke i lene ne dore te fatit...e ku? Ne USA pra, shteti me izhvilluar ne bote.
Gjithashtu Bushi dinte si tua garantonte jeten edhe viktimave te 11 shtatorit dhe a e di se si?....Duke krijuar me shume viktima ne Irak.
Une nuk thashe se Sadami nuk e meritonte te varej, por edhe bushi te mos bejne shume si gangster, se mund ta haje edhe ai.
Mos te ishte per Teksasin, do ta kishe shikuar ti Bushin tan te dashur.


Postuar nga boemi datė 03 Janar 2007 - 01:44:

Nese e lidhni identitetin shqipetar me ate te Sadamit eshte poshterimi me i madhe qe mundeni me ja ba kombit.............varja e tij ne diten e bajramit nuk eshte nje ofendim per muslimanet ,por eshte nje nder per ta,spese largojne mollen e kalbur nga shporta.Se di pse jemi kaq kompleksiv ,tek e fundit nese jemi europiane identiteti jone fetare eshte Krishterizmi,,,,,Sadami eshte ajo qe me se pakti duhet te na interesoj.
Prap jam kunder denimit me vdekje


Postuar nga lezhjani-82 datė 03 Janar 2007 - 01:47:

Ja dhe egzekutimi i plote i Sadamit...


Postuar nga Uskani datė 03 Janar 2007 - 08:18:

Tė varet njeriu ditėn e festės qė i takon besimit tė tij !
dhe pėrhapja e ekzekutimit nė media po te njejtėn ditė, ėshtė trishtim.

Trishtim nė ditėn e paqės !!! Thjesht pėrhapje e trishtimit dhe frigės.

Do tė kisha uruar qė kjo tė mos pėrsėritet.


Postuar nga AIR-FORCE-ONE datė 03 Janar 2007 - 11:45:

Admiral Lezhjani ja u shpjegova nje here SHqiperia i perket SHQIPETAREVE.............vajta ne Gjierokaster dhe degjova kalimera ......shkova ne Vlore dhe degjova buonasera.......shkova ne SHkoder degjova dobridan kete Shqiperi e kam Shejtani..................


Postuar nga Admirali datė 03 Janar 2007 - 14:34:

...

Pse, kush nga ne tha qe identiteti i shqiptareve eshte i lidhur me ate te Sadamit??????? Te pakten jo nga une. Thjesht te shpejgova qe ishte ofendim, kaq.

____________________________________________

boemi, e perse qenka nder? Cfare perfitimesh pata une apo te tjeret se ai u var diten e Kurban Bajramit, asnje, ja ku po ta them, asnje. Vetem zemerim pata, pasi dhe nje feste fetare disa hajvane e perdhosen me ekzekutim te dikujt. Qe bie ere ky muhabet, as nuk diskutohet.

Kush tha qe identiteti europian lidhet me ate te krishterimit??? Po te kujtoj qe kur Butiglione (ish minister italian) qe ishte ne ate kohe pjesetar i komisionit europian u deklarua pak a shume kundra homoseksualeve, nuk pertuan opinionet europiane per ta "hequr" qafe nga politika dhe arena e komunitetit europian.

Sikur te ishte e vertete qe ajo qe thua ti se identiteti europian lidhet me krishterimin, nuk do e hiqnin qafe Butiglione-n, por do e ngrinin ne piedestal.

Fatkeqesi tjeter e shqiptareve, eshte se mohimin qe komuniteti europian jua ben per hyrjen ne EU, e kujtojne per shkak se jemi muslimane shumica, jo se kemi probleme ekonomiko-socialo-politike plot. Nuk i plas shume Europes se cfare feje ke, aq me teper qe shqiptaret nuk jane fetare aq te medhenj, eshte thjesht nje statistike e vitit 1976 perkatesia fetare ne Shqiperi, atyre iu plas kur shqiptaret nuk jane ne gjendje akoma te ndertojne nje shtet, dhe kerkojne te hyjne ne Komunitetin Europian.


Postuar nga sUgA__tIlOnCe datė 03 Janar 2007 - 14:49:

burgim te perjetshem mendoj un..nuk varet njeriu me litar edhe nqf ai ka vrar shum njerez prap nuk varet njeriu ashu ..


Postuar nga AIR-FORCE-ONE datė 03 Janar 2007 - 16:41:

TILONCE ate thuaja kurdeve qe u dogjen nga bombat kimike....ose shko thuaji atyre qe ekzekutohen me nje mandat ne emer te popullit dhe kur populli flen gjume ate thuaja njerzve qe deshirojne demokracine e vertete.....

Femit e Sadamit benin orgjirat duke i prere kokat vajzave me te bukura ne Irak e ju sot me thoni nuk varet ........................

Ne Shqiperi njerzit qe donin te iknin ,kur jan kapur i kan terhequr me zvarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr me makine neper qytetin e Sarandes e ju me thoni tja falim atyre q


  Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »
Trego 57 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.