Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 71 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkivi i Politikes (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=322)
-- Edi Rama nudo ne foto te Gazetes ''Sot'' (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=13164)


Postuar nga tresh datė 12 Shkurt 2007 - 20:18:

Edi Rama nudo ne foto te Gazetes ''Sot''

Gazeta SOT botoi te djelen 11/02/2007 foto te EDI RAMES nudo ne nje plazh ne jug te Frances...


Postuar nga lezhjani-82 datė 12 Shkurt 2007 - 20:19:

Ca po ban ajo gruaja mer...


Postuar nga amor alucius datė 12 Shkurt 2007 - 20:26:

Nje arsye me shume pse duhet te votojme per Edin,Tresho,mashkull i lezetshem dhe i zhveshur.Pastaj,jemi apo jo ne ato qe kerkojne transparence?


Kjo per mua eshte nje prove me shume qe ne Shqiperi s'behet politike por poshterim intimiteti.
Nje prove me shume qe Shqiperia ka nje nivel politikanesh aq te ulet sa mendojne qe njeriut mund ti heqesh pushtetin ngaqe i pelqen per njehere ne jete,jashte vendit,jashte jetes politike te ndihet i lire te beje ca ti teket(pa demtuar te tjeret).
Nje prove me shume qe nje pjese e popullit Shqipetar ka nje nivel te ulet intelektual,s'kane aftesi te konceptojne sic duhet moralin.Nje popull i emancipuar do kishte votuar enkas kunder Olldashit si reagim kunder nje veprimi te tille.Ti mesojne Olldashit me shoke qe kjo s'eshte forma e duhur per te bere politike.
...
Ai mund te jete plazh nudistesh Tresho,nje femije ne kostum banjoje eshte teper pak per te provuar qe s'eshte.Mos harro qe njerezit e EU-se jane akoma konservative persa i perket lakuriqesise se femijeve.Eshte ceshtje e ndjeshme.Pra prinderit e atij femijes mund te jene duke bere plazh nudo ama femijen s'e ekspozojne.


Postuar nga Balerina datė 13 Shkurt 2007 - 00:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Nje arsye me shume pse duhet te votojme per Edin,Tresho,mashkull i lezetshem dhe i zhveshur.Pastaj,jemi apo jo ne ato qe kerkojne transparence?


Kjo per mua eshte nje prove me shume qe ne Shqiperi s'behet politike por poshterim intimiteti.
Nje prove me shume qe Shqiperia ka nje nivel politikanesh aq te ulet sa mendojne qe njeriut mund ti heqesh pushtetin ngaqe i pelqen per njehere ne jete,jashte vendit,jashte jetes politike te ndihet i lire te beje ca ti teket(pa demtuar te tjeret).
Nje prove me shume qe nje pjese e popullit Shqipetar ka nje nivel te ulet intelektual,s'kane aftesi te konceptojne sic duhet moralin.Nje popull i emancipuar do kishte votuar enkas kunder Olldashit si reagim kunder nje veprimi te tille.Ti mesojne Olldashit me shoke qe kjo s'eshte forma e duhur per te bere politike.
...
Ai mund te jete plazh nudistesh Tresho,nje femije ne kostum banjoje eshte teper pak per te provuar qe s'eshte.Mos harro qe njerezit e EU-se jane akoma konservative persa i perket lakuriqesise se femijeve.Eshte ceshtje e ndjeshme.Pra prinderit e atij femijes mund te jene duke bere plazh nudo ama femijen s'e ekspozojne.


C'te shtoj me teper? Amor alucius i paska thene te gjitha.


Postuar nga varka datė 13 Shkurt 2007 - 03:26:

Lakuriqi Edi Rama

Dje jane publikuar ne nje perditshme kroate dhe gazeta sot fotot nudo te kryetarit te ps dhe kryetarit te bashkise edi rama ne nje plazh te frances.Pas skandalit me rudina magjistarin te cilen e ka keqtrajtuar disa here vjen nje skandal tjeter ku zoti rama shfaqet lakuriq me ish te dashuren ne nje plazh te frances ne prani te femijeve dhe te rriturve.Ky eshte ai qe i kerkon voten shqiptareve ,ky eshte ai qe ka dhene nje rruge me qera per tebere nje pallat.Kerkoj mendimin tuaj a e meriton ai akoma postin e kryebashkiakut???


Postuar nga Stud3nt datė 13 Shkurt 2007 - 05:12:

Cudia me e madhe tre dite zgjat.... megjithate jo per t'u vleresuar. Gjeja me e mire eshte se te pakten kemi nje teme me shume ne kete forum


Postuar nga trojani datė 13 Shkurt 2007 - 07:30:

C`te keqe ka qe ka bene plazh nudo? Ne nje vend qe plazhi nudo eshte nje dicka e zakonshme? Pse duhet krijuar nje problem nga asgjeja?? Sikur Shqiperia nuk kishte boll probleme.
Nejse, mua personalisht nuk me shqeteson aspak fakti qe Edi Rama ka bene plazh nudo.


Postuar nga durrsak datė 13 Shkurt 2007 - 10:24:

Botimi i fotove intime i ka rritur piket Z Rama. Kaqolet e PD nuk po bejne asgje tjeter o Varka vetem se po groposin veten.

Shantazhe te tilla, si antimitingje, prishje te mitingjeve duke rrezikuar jete njerezish, botime fotosh personale, shpifje per homoseksual, bllokim rrugesh te kundershtareve politik etj etj vetem kto homogjenet e PD i bojn.
Edhe thuaj pastaj qe te ja japesh voten ketyre. NA RUAJ O ZOT NGA MENT E KOKES

Po lexoja dje ne nje te perditshme se si disa klane brenda TV KLAN nuk kan lejuar qe Edi Rama te jete i ftuar ne emisionin "ZON E LIRE" hajde menje hajde, hajde liri hajde.

Imagjino sikur keto te ken 2 pushtetet keto more varka te marrin edhe jeten... se pasurin e Shqiptareve e kan marre qysh kur.

Habitem se si disa njerez jan kaq driteshkurter, gjerat duken sheshit se si jan ndertuar.
Per Olldashin them se ka punuar me shume se cdo minister tjeter, (pa fol per ato te PS qe per mua duhet te ishin ne burg tashi po nuk e di pse sala nuk po i man premtimet) nuk mundem te them fare se arrestimet u bene nga interpoli apo interleshi, ai punoj dhe ka merita te pamohueshme. Nuk e vej ne dyshim qe ai mund te punoj me te njenjten ritme edhe si kryetar bashkie dhe duhet te jet i sukseshem.
Por fakti se si kto te PD zhvillojne fushaten dhe ai Sali Trapi se si nxit urrejtje me bejne qe vota ime te shkoj tek e keqa me e vogel.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 13 Shkurt 2007 - 12:54:

Po shtoj faktin qe duke mos qene ne Shqiperi, dhe po te mos kishte qene plazh i percaktuar Nudo, do e kishin marre per rreckash (pasi ta kishin veshur ) dhe pale ku do kishte perfunduar para se te kishin kohe t'i benin fotografite.


Postuar nga Fajtori datė 13 Shkurt 2007 - 13:20:

Po pra, sa mire e kane llogarit, as nje jave para zgjedhjeve. Tamam qe njerezve tu ngeli ne mendje ky gjoja-skandali. Se me siguri nuk e kane gjetur dje foton, por e kane ruajtur ta publikojne sa me afer zgjedhjeve. Ose ne te kundert eshte fotomontazh. Ose i kane shtuar ate femijen ne sfond, ku i dihet. Te ishte ne perendim kjo dhe te ishte femije ai i rrethuari, Edi Rama do kish perfunduar ne rajon. Njerezit nuk e dine qe ne perendim te cajne koken me te drejtat e kalamajve. Ne televizor i nxjerrin femijet sfokato ndersa te jesh turist dhe te fotografosh nje femije te bukur te vjen e ema te kerkon ta fshish. Sa mundesi ka qe te lejojne te behet plazh nudo ne prani te femijeve si ai ne sfond?

Po thuaj qe mendjet mesjetare te nje vendi ku seksi eshte tabu ne familje mund te skandalizohen nga nuditeti i nje politikani. Ua mami sa turp. Ua cfare niveli i politikes. Ne italisht thuhet terra a terra.


Postuar nga SuperFigo datė 13 Shkurt 2007 - 13:49:

hemm

" Nė gjithė historinė e publikimit tė fotove, ndihet qartė autorėsia dhe suporti politik. "Shekulli" disponon tė dhėna mbi rrugėtimin e atyre fotove nga vjedhja, deri nė duart politike qė i dėrguan pas shantazhit tė dėshtuar, nė median publikuese. Fotot e Ramės, tė realizuara nė verėn e vitit 1995, kur kreu i sotėm i socialistėve nuk ishte person publik, janė vjedhur gjatė njė procesi ndėrrimi banese dhe mė pas janė dorėzuar nė kėmbim tė njė benefici juridik tė garantuar, nga pushteti politik. "

Mare nga : http://www.shekulli.com.al/news/49/...2007-02-12.html .

O patrioti im IQVLORA kjo eshte e djathta demokratike qe na predikon ti ne forum? Ka menyre me te ulet se kjo ? Te futesh ne shtepine e tjetrit dhe te maresh gjera qe i perkasin sferes personale. Ja pra e djathta Shqipetare eshte gati te perdori c'do metode per te mare fuqine.. po shkojme drejt nje diktature te djathte. Para 2 vjetesh tentoj te bente grusht shteti dhe ne gjithe televizionet e botes na tallen, tani kjo gje... Keshtu eshte kur nuk i kundervihen dot me pune dikujt, i kundervihen me llafe ... Ah edhe nje gje meqe po bejne propagande tani me kete punen e fotos edhe drita ka pa pushim jo si me pare. Cudi e madhe edhe kjo... Ah e mjera Shqiperi ne dore te nje kryeministri qe s'di te flasi gjuhen zyrtare por flet ne dialekt.


Postuar nga varka datė 13 Shkurt 2007 - 14:19:

Amor do te isha kurioz nese do ta lejoje ti femijen tend qe te bente plazh me edi ramen nudo.Aty duket qarte qe ka nje femije te veshur dhe vete dishepulli juaj edvin e pranoi vertetesine e ketyre fotove dhe tju vije turp qe beni sikur ska ndodhur asgje.Edi rama eshte nje pervers ,nje i disekulibruar,nje njeri arrogant dhe kete e ka treguar ne shume raste.Nejse te mos merrem me shume me moralin e tij se ka gjasa qe ju te te nxirni syte mund te me thoje ndonje ketu se mbi cilin ligj eshte mbeshtetur edvin rama kur ka dhene nje leje ndertimi te nje pallati mbi nje rruge?


Postuar nga leopardi datė 13 Shkurt 2007 - 14:29:

 

Ne krahasim me te tjeret e paske barkun me te vogel ....Nuk eksiston nje politikan ne shqiperi pa bark ...ahahahha aman sa dembela qe jane.... 


gjithsesi;

une rezervohem mbi te verteten e ksaj fotoje...


 


Postuar nga Amici di Nessuno datė 13 Shkurt 2007 - 14:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha varka
. mbi cilin ligj eshte mbeshtetur edvin rama kur ka dhene nje leje ndertimi te nje pallati mbi nje rruge?


Mbi te njejtin ligj qe Berisha i dha licensen TV Ora.Mbi te njejtin ligj qe Berisha genjeu popullin se do merrej me politikanet e korruptuar tip Nano, Fino, Ruci etj dhe qe me pas ben aleanca me ta. Me te njejtin ligj qe i premtoi popullit se tenderat e drejtperdrejte do hiqeshin nga qarkullimi dhe gjeja e pare qe beri muajin e trete te qeverisjes ishte prokurimi i drejtperdrejte i energjise. Me te njejtin ligj qe e mbron nga shpifjet e perditshme kundrejt kundershtareve pa i provuar ato ligjerisht te pakten nje here. Mbi te njejtin ligj qe prishi Zogun e zi pa pritur vendimin final te gjykates duke hedhur ne plehra 1mln dollare investim.


Postuar nga arturm datė 13 Shkurt 2007 - 21:48:

Dikush tek Link-u qe sjell SuperFigo shkruan:

Plazhet e Frances
E verteta eshte se ne france vertet ka plazhe nudo (naturiste), por ne plazhet e zakonshme, sapo largohesh prej epiqendres se nje plazhi, gjithe e me shume shikon njerez qofte nudo, qofte me rroba banje, pra te perzier. Franca nuk eshte shtet puritan si USA apo Italia apo Greqia, qe i ndajne prerazi palzhet nudo dhe jo nudo. Vertet qe edhe ne France ekzistojne plazhe mirfilltazi nudo (ku dhe ne supermarché shkohet nudo), por ne zonat e tjera, gjen gjithe e me shume perzierje me dhe pa rroba banje. E bej kete shpjegim meqe disa idhtare te Olldashit u perpiqkan te shpjegojne se zoti Rama na paska qene nudo ne nje plazh ku paskerkish femije te veshur. Pergjigja eshte : Po! ndodhe ne France te shikosh njerez pa rroba banje ngjitur me te tjere, te mbuluar. Perkundrazi, shpesh prinderit ketu qe ne femijeri, perpiqen ti mesojne femijet te shikojne pa komplekse nudizmin e prinderve te tyre apo dhe te njerezve te tjere. C'est humain(eshte njerezore !), thote frengu. Por Berishė francofili nuk ka rritur akoma tek ky mesim...

Ne Itali nuk mund te dalesh nudo ne vende publike, qofshin keto edhe plazhe, pervec plazheve nudiste qe njihen dhe lejohen si te tilla (denohesh per "atti osceni in luogo publico").
Une nuk e njof realitetin francez por a ka ndonje ketu qe mund te konfirmoje apo jo qe ne France ekzistojne plazhe "te perziera"?
N.q.s. ajo qe thuhet ne shkrimin e mesiperm eshte e vertete atehere nuk shof ndonje gje te keqe ne ato foto (pavaresishte qe une jam i sigurte qe ajo qe shkruhet duhet te jete e vertete sepse po te ishte ndryshe nuk ja ndante njeri burgun ose minimumi denoncimin Rames).
Megjithate perseris, do te kerkoja nje konfirmim te ndonjerit qe jeton ne France.


Postuar nga Piktor datė 13 Shkurt 2007 - 21:57:

Se parit nuk jam akoma i bindur se ato foto jane reale, por edhe ne qofshin te tilla kane te bejne me gjana personale qe nuk besoj se mund te ndikojne dhe aq shume tek elektorati i vendosur shqiptar qe voten e vet e ka menu pa fillu fushata elektorale nga ana matematikore i heq dy vota mashkullore sepse mund te ofendohet naj moralist dhe i shton nja dy vota femerore...


Postuar nga Amici di Nessuno datė 13 Shkurt 2007 - 23:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha arturm
Dikush tek Link-u qe sjell SuperFigo shkruan:

Plazhet e Frances
E verteta eshte se ne france vertet ka plazhe nudo (naturiste), por ne plazhet e zakonshme, sapo largohesh prej epiqendres se nje plazhi, gjithe e me shume shikon njerez qofte nudo, qofte me rroba banje, pra te perzier. Franca nuk eshte shtet puritan si USA apo Italia apo Greqia, qe i ndajne prerazi palzhet nudo dhe jo nudo. Vertet qe edhe ne France ekzistojne plazhe mirfilltazi nudo (ku dhe ne supermarché shkohet nudo), por ne zonat e tjera, gjen gjithe e me shume perzierje me dhe pa rroba banje. E bej kete shpjegim meqe disa idhtare te Olldashit u perpiqkan te shpjegojne se zoti Rama na paska qene nudo ne nje plazh ku paskerkish femije te veshur. Pergjigja eshte : Po! ndodhe ne France te shikosh njerez pa rroba banje ngjitur me te tjere, te mbuluar. Perkundrazi, shpesh prinderit ketu qe ne femijeri, perpiqen ti mesojne femijet te shikojne pa komplekse nudizmin e prinderve te tyre apo dhe te njerezve te tjere. C'est humain(eshte njerezore !), thote frengu. Por Berishė francofili nuk ka rritur akoma tek ky mesim...

Ne Itali nuk mund te dalesh nudo ne vende publike, qofshin keto edhe plazhe, pervec plazheve nudiste qe njihen dhe lejohen si te tilla (denohesh per "atti osceni in luogo publico").
Une nuk e njof realitetin francez por a ka ndonje ketu qe mund te konfirmoje apo jo qe ne France ekzistojne plazhe "te perziera"?
N.q.s. ajo qe thuhet ne shkrimin e mesiperm eshte e vertete atehere nuk shof ndonje gje te keqe ne ato foto (pavaresishte qe une jam i sigurte qe ajo qe shkruhet duhet te jete e vertete sepse po te ishte ndryshe nuk ja ndante njeri burgun ose minimumi denoncimin Rames).
Megjithate perseris, do te kerkoja nje konfirmim te ndonjerit qe jeton ne France.Ajo qe me shkon ne mendje (qe e kam pare ne nje shtet tjeter) eshte se ne plazhin nudo, njerezit zhvishen komplet. Ndersa ne plazhet e zakonshme mund te dalesh topless.
Eshte e vertete ajo qe thua, dhe jo vetem ne France, po ne shume vende prinderit i mesojne femijet te jene te mos jene te ndrojtur ndaj nuditetit (apo nudizmit si shkruhet). Shembull per kete jane dhomat e zhveshjes se palestrave. Aty femijet shoqerohen nga prinderit ne dhomat e zhveshjes dhe nuk eshte problem kur shkojne bejne dush, te dy se bashku te zhveshur, ne prani te gjithe te tjereve te zhveshur (kulture te cilen ne dhe disa vende te tjera nuk e kane).
p,s. kot per kuriozitet kush e ka bere fotografine?


Postuar nga varka datė 14 Shkurt 2007 - 01:53:

....

Fakte te reja ne lidhje me nudo e edi rames.Ato sjane foto te 12 viteve me pare por te vitit te kaluara kjo desshmohet qarte nga laptopi prodhim i ri qe ai perdor dhe nga mosha e edi rames , Fotot sjane nxjerre nga pd por nga gazeta sot e gazete e lidhur me nje ish minister te qeverise nano pra lufte brenda llojit,vajza e cila eshte ne foto eshte arsyeja per te cilen edi rama u nda nga rudina magjistari disa muaj me pare duke e keqtrajtuar .foto te tjera nudo ekzistojne te edi rames ne orgji te cilat ai ka marre pjese me te njejten vajze....
ps .per me shume lexoni http://www.gazetatema.net/
http://www.gazetatema.net/politika.html


Postuar nga Amici di Nessuno datė 14 Shkurt 2007 - 02:26:

Re: ....

Citim:
Po citoj ato qė tha varka
Fotot sjane nxjerre nga pd por nga gazeta sot e gazete e lidhur me nje ish minister te qeverise nano pra lufte brenda llojit,


Qe per fat te keq eshte pjese e binomit Nano - Berisha, i pari president i dyti kryeminister. Te dy mbajne njeri tjetrin ne politike. Duke qene se Edi i vuri shkelmin Tosit, ndersa Olldashi ( e kushdo tjeter) nuk ka B****e ta beje nje gje te tille, palet jane bashkuar dhe i jane kundervene Edit. Meseleja eshte gatuar ne tragetin Durres - Ancona nga Tosi dhe Koli gjithe naten ne barin e tragetit.


Postuar nga IQVLORA datė 14 Shkurt 2007 - 12:29:

Turp

Superfigo dhe ju te tjeret,(perjashto varka) kerkoj mundesisht ndonje foto nudo me femra te ndonje politikani ne boten perendimore,i cili kandidon per bashkine me te madhe te vendit te tij dhe me vone per kryeminister te vendit?Kush banon ketu ne UK lexoni se c'po i punon shtypi shefit te opozites,per probleme te tilla ne te kaluaren.Ju garantoj se ai eshte i djegur.Ate tani do ta bejen zhele.
Nqse dikush mendon ose ka ne plan t'i futet politikes duhet te jete si qelibari,sepse ndryshe behet gjah i mire per kundershtaret dhe shtypin.Mendoj se kundershtari germon edhe ne moshen e adoleshences dhe jo 1 vite me pare.Me habiti kjo pjese e karakterit te ketij politikani psikopat e te paqendrueshem.Shenja paqendrueshmerie ai kish dhene edhe me pare, por te arrinte gjer ketu nuk ma merrte bendja.Pika m'u ne bythe ketij idjoti te paekuilibruar menderisht.Ky eshte portreti i politikanit te ri socialist?Ky eshte shembulli i kryeministrit te ardhshem te Shqiperise?CV-ja e tij morale eshte e turpeshme dhe jo vetem ne kete rast.Nuk jam shprehur me pare edhe pse kam ditur dicka,por tani ai i vuri vulen e turpit vetes se tij.
Eshte nje shembull i bukur per FRESH-istat.Ky eshte nje politikan i degjeneruar ne te gjitha aspektet.A e mendoni ambjentin ne Shqiperi.Ata xhaxhot qe i rrinin mbrapa ne cdo miting,cfare do re bejene thoni ju?Nuk ja japin voten.Keto foto jane varrimi i tij politik e moral.Humbja per te do te jete katastrofale.Po te ishin te gjithe shqiptaret si ju vertete do te benin te kunderten,duke e votuar.Ne cdo vend demokratik nje person i till do te kish dhene doreheqjen e menjehereshme.Ne Shqiperi ate do ta zene me bajga e gomarve te katundareve te Tiranes.Atij nuk ja ka zene njeri ne goje rastin e gruas qe lindi femije me Kristaqin,baban e tij,sepse mund te ndodhi kur ke nje grua te atill.Ndersa tani ai na i mbushi mendjen plotesisht se eshte tejet i degjeneruar. Mjere Shqiperia, qe po te behet ai kryeminister do ta ktheje qeverine ne bordello.C'fare koincidence?Bordellot lyhen me boje te kuqe edhe ai e ka lyer gjithe Tiranen me te kuqe.Mos e mendon me mendjen e tij kryeqytetin ndonje bordello te madhe Edvin skizofremi?
Ne bote nuk jane te ndaluara daljet nudo neper plazhe te vecanta,sepse kemi pare shume here,por ky qenbirqeni eshte politikan dhe jo nje njeri i zakonshem.Me mbrojtjen qe i beni tregoni se nqse neser do t'i futeni politikes,kur te vini ne pushtet, ju do ta mbushni qeverine plot me putana.Ne qeverine tuaj do te behet orgji dhe do te xhirohen filma porno.
Bukur.Shqiptaret genjehen kur mendojne se djemte e tyre te shkolluar ne perendim mund ta nxjerrin vendin nga kolapsi ku e ka cuar politika e vjeter dhe e ashtuquajtura e re..Rrini aty ku jeni nuk i duheni askujt,beni jeten tuaj.Vendit tone nuk kane per t'ju hequr ndonjehere vuajtjet.:o :o :o :o :o :o :o :o :o

PS Petrit Kola degjova nje mbremje mbesen e Faik Konices e cila mbeshteste fitorene edvinit.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 14 Shkurt 2007 - 15:16:

Si ka mundesi atehere qe ti mbeshtet kandidaturen e Hilary Clinton, qe eshte gruaja e burrit qe bente sex ne zyren e tij me sekretaren (apo kjo nuk hyn tek denegjerimi), dhe vazhdon ta kete burre?


Postuar nga HERO datė 14 Shkurt 2007 - 15:44:

Politike ala-puka-edhe kukesi

Na dalin disa injorante te pd-se dhe u thone kuksianeve dhe pukianeve ne tirane te mos votojne per Edin se Edi me demek na qenka Homo,dhe po votut per ta ene ju jeni homo ****.Na i mesojne te paditurit qe Edi eshte Cifut,(sikur vete fakti i te qenit cifut e nxjerr nga kandidatura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) dhe harrojne qe qytetet e shqiperise mburren me njerezimin qe populli yne ka treguar ne drejtim te popullit cifut gjate nje periudhe te veshtire.( kuptohet qe cifut as ka pas dhe as nuk ka arsye te kete ne te ardhmen ne vende si tropoja,puka kukesi etj ,vetem nqs shkojne te leshojne pak rrezatim).
Qe kur kane dale keto fotot Edit i eshte fuqizuar pozita ne sondashe me nje te fundit mbi 60%.

Tjetra, ka disa teori filozofike ne te cilat mbeshteten polet kundershtare ne nje shtet demokratik,te cilat njihen dhe zbatohen biles edhe nga ushtrite me moderne ne bote.Sa me forte ta godasesh nje kundershtar personalisht automatikisht aq me shume i ngre shancet e atij personi per pushtet.Psh, nqs Berisha sillet si homofob,sipas filozofis qe zbatohet nga ushtrite moderne atehere ai eshte homofob,nqs ai sillet si psikopat atehere ai duhet te jete i tille etj.


Kane shume per te mesuar elita e PD-se dhe qorrat qe e mbeshtesin.
Varka ti edhe te thote berisha fluturon gomari ti prap do na e mbeshtesesh.


Varka etj ka qene ata qe e kane mbeshtetur Berishen kur ka mburrur dike,duke na e mburrur edhe ata ketu ne forum,pastaj kur Berisha na e ka sharre po te njejtin person ata kane ardh dhe na e kane sharre ne forum pa piken e turpit.Etj etj.
Populli shqipetar duhet ta kuptoje qe eshte e kote te merresh me te verbrit qe ndjekin Berishen.Hajt te ecim perpara vete dhe per hir patriotizmit ti marrim perpara dhe qorrat.


Postuar nga myzeqari datė 14 Shkurt 2007 - 17:12:

Lajmi i ores , vini re , lajmi i ores

I tmerruar nga rritja e votave per Edin pas publikimit te fotove nudo,burime prane shtabit elektoral te Olldashit,bejne te ditur qe AI ka vendosur te pozoj nudo tek liqeni artificial i Tiranes.Ftohen te gjithe paparacet pa dallim seksi apo ideje


Postuar nga IQVLORA datė 14 Shkurt 2007 - 17:21:

Jeni nje tifoz i semure i se kuqes

Ja vlen te mbeshteses nje kandidature si ajo e zonjes Klinton.Me sa e njohim,ajo eshte nje grua me moral te larte,qe edhe pse i shoqi u tregua nje bastard ajo mbajti nje qendrim teper dinjitoz qe duhet vleresuar.
Per te, respektin e tregoi vete populli amerikan,duke e zgjedhur senatore te kryeqytetit te botes.Per atae qe beri Billi e pagoi me diskreditim,gje e cila nuk ka bere vaki me pare me nje president te USA.Nqse ai do te kandidonte per nje mandat te trte nqse kushtetuta amerikane e lejonte,ai do te behej legen nga shtypi amerikan.
Po te mbash L Moxhin ne avatar eshte njesoj sikur ke mbajtur Toto Rinien,prandaj edhe gjykimet e tua jane teper te dobta.
Edvini e mori mbas koke.Ato sondazhet jane nje zoro me xhufke.
Mendoj se te perkrahesh nje te degjeneruar, jo qe je qorr,por je i degjeneruar si edvini.Si nuk keni turp qe doni ta ktheni Shqiperine ne burdello me njerez te turpit.Kush pjerdh per ato sondazhet 60%.Populli shqiptare dallohet per ndershmerine e tij.Disa si Edvini jane pjesa me e degjeneruar e popullit tone.Populli jone nuk ka nevoj as per ata,as per mendimet e tyre.
Nqse ishte e diskutueshme humbja e tij tani eshte teper e sigurte.Sipatizantet dhe militantet, qe pa pike turpi mundohen te mbrojne nje turp,jane nje perqindje e vogel ne krahasim me votuesit e e thjeshte.
Per kete do te flasim me dt 19.:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o


Postuar nga Fajtori datė 14 Shkurt 2007 - 17:30:

Mos doni ti mbyllim te gjitha temat sa t'ju kaloje delli deri te dielen?

Flisni pra normal, se keni shkare nga trute me gjithe zgjedhje.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 14 Shkurt 2007 - 17:49:

Re: Jeni nje tifoz i semure i se kuqes

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA

Per te, respektin e tregoi vete populli amerikan,duke e zgjedhur senatore te kryeqytetit te botes.Per atae qe beri Billi e pagoi me diskreditim,gje e cila nuk ka bere vaki me pare me nje president te USA.Nqse ai do te kandidonte per nje mandat te trte nqse kushtetuta amerikane e lejonte,ai do te behej legen nga shtypi amerikan.
Po te mbash L Moxhin ne avatar eshte njesoj sikur ke mbajtur Toto Rinien,prandaj edhe gjykimet e tua jane teper te dobta.Je ne terezi apo po flet percart. Klintoni e mbylli mandatin me suksesin me te madh, dhe ishte i pafat qe nuk mund te kandidonte edhe njehere se nuk e diskutonte fitoren.
Sa per Moggin...... fol per ate fushe qe merr vesh, mos u hap si vaji ne lakra kot.
Ndersa sa per degjenerimin, me mire nje i degjeneruar si une se sa nje ....................... a hu nuk ia vlen me fol kot. Lene fare.


Postuar nga Gazmori datė 14 Shkurt 2007 - 19:29:

Enver Hoxha e udhehoqi per 40 vjet kete vend, e pse une mos ta udheheq per nja 25 vjet te tjera.

Sali BerishaO shqiptare kur do ti largoheni kultit te individit "Kjo karikature e keqe e stalinizmit tropojan " Nje sekretar partie komuniste konservatore i kameleonizuar ne "demokrat"??!!!Ky njeri pandreqshem.


Postuar nga IQVLORA datė 14 Shkurt 2007 - 22:08:

Re: Re: Jeni nje tifoz i semure i se kuqes

Citim:
Po citoj ato qė tha juve


Je ne terezi apo po flet percart. Klintoni e mbylli mandatin me suksesin me te madh, dhe ishte i pafat qe nuk mund te kandidonte edhe njehere se nuk e diskutonte fitoren.
Sa per Moggin...... fol per ate fushe qe merr vesh, mos u hap si vaji ne lakra kot.
Ndersa sa per degjenerimin, me mire nje i degjeneruar si une se sa nje ....................... a hu nuk ia vlen me fol kot. Lene fare.
Nuk e di mire,ose mundohesh ta interpretosh si te do qefi.
Klintonin u muar ne pyetje nga kryeprokurori i USA.Opinioni ishte qe ai te largohej nga posti i presidentit,por ne baze te nje llogarie shteti amerikan zgjodhi ta mbante ne pushtet.Nuk e mohoj qe ai ishte nje president i sukseshem,por nqse ai do te kandidonte perseri ishte karte e djegur,ishte i diskredituar ne syte e amerikaneve.Figura e tij morale ishte njollosur.
Atij Moggit hiqja petkat e malesorit se nuk i meriton,sepse eshte nje i korruptuar.Cudi se si ju mbani per model nje te korruptuar,nje mafioz te futbollit italian.I ve nje pikpyetje te madhe vehtes tende.(Ne cfare serie luan Juve a mund te me tregosh?)Kur une kam ndjekur futbollin italian dhe ate boteror ti nuk kishe lindur djalosh.Po te them se nuk e besoj se ke ndonje zotesi me te madhe nga une edhe ne kete fushe.Edhe ketu ku jam une e ndjek futbollin me te bukur ne bote,prandaj mos u mburr shume.Bashke dallohemi se une e njoh futbollin italian qe kur luante i madhi Macola etj,dhe sepse une jam tifoz i kundershtarit nr 1 te Juves,i Milanit,i cili ishte i pleksur ne skandalin e Moggi-t & Co.Dhe me vjen shume keq qe ndodhet ne nje vend te palakmueshem ne tabelen e klasifikimit.
Te degjeneruarit jane njerzit me te urryer per shqiptaret e ndershem.Dhe kete ti e di mire. Mos jeni gje kopje e Edvinit?Po shoh se te paska dhembur b*** shume per te.Mos u merzit,se nuk do te ndodh ndonje hata.Ne daten 19 ai do lere jo vetem bashkine,por edhe partine.Do ta shohesh se cdo te ndodh brenda PS.Ashtu si erdhi ashtu edhe do te ik Edvini.Majko e radhiti Nanon tek emisioni OPINION si alternative.Do te thote shume kjo nga goja e sekretarit te pergjithshem te PS.E ke degjuar ate shprehjen :"Une jam F Nano mbrapa me vjen historia"Do flasim perseri,por vetem mos merr zjarr...........se pataj do na editosh postimet.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 14 Shkurt 2007 - 22:22:

Re: Re: Re: Jeni nje tifoz i semure i se kuqes

Citim:
Po citoj ato qė tha IQVLORA
.Ne daten 19 ai do lere jo vetem bashkine,por edhe partine.Do ta shohesh se cdo te ndodh brenda PS.Ashtu si erdhi ashtu edhe do te ik Edvini.Majko e radhiti Nanon tek emisioni OPINION si alternative.Do te thote shume kjo nga goja e sekretarit te pergjithshem te PS.E ke degjuar ate shprehjen :"Une jam F Nano mbrapa me vjen historia"Do flasim perseri,por vetem mos merr zjarr...........se pataj do na editosh postimet.


Ah sa pune politike ka bere Sala me ju. Bravo i qofte. Mire e ka nga nje ane. Si doktor qe eshte nuk do qe t'ju vije si shock dalja ne shesh e pazarit te tij me Nanon, keshtu qe ua ka shpelare trurin pak nga pak dhe tani i thoni Nanos burre i mire. Ha ha ha, sa poshte keni rene.
Per nje njeri me tru, para nje viti as qe mund ta shkonte ne mendje se Nano mund te merrte guximin te mendonte te behej president kur zgjedhjet i fitoi Sala. Po nuk eshte budalla tjetri. E di me ca populli ka te beje. Tani edhe PD-istat i ka nga mbrapa .... Se nga mbrapa i vjen historia. Ha ha ha, popull popull, nuk je me shume se nje turme.


Postuar nga varka datė 14 Shkurt 2007 - 23:47:

njeriu i shpellave degjo....h

[QUOTE]Po citoj ato qė tha HERO

Kane shume per te mesuar elita e PD-se dhe qorrat qe e mbeshtesin.
Varka ti edhe te thote berisha fluturon gomari ti prap do na e mbeshtesesh.

O njeri qe jeton neper shpella (se e prano dhe vete) une do te ta mbeshtes sa here te kesh nevoje te ndjesh mbeshtetje por ti e ke marre vaksinen qe i vogel ne tru .Une e di se ju ne kete forum sebashku me juve ,amor ,fajtorin, trojan,myzeqari,leshjani ,student ,durrsak kane idhull edi ramen dhe mundoheni me sa te mundni ta mbroni se ju te gjithe vazhdoni te respektoni kultin e te parit dhe ashtu si mbronit verberisht nanon kur ai ishte i pari ne te njejten menyre mbroni dhe edvinin.Jam i sigurte qe kur ai do te humbe ju te gjithe do hidhni balte mbi te ashtu sic hodhet mbi udheheqsin tuaj shpirteror nano.Une kam perseritur disa here nje pyetje nese ndokujt nga ju do ti pelqente te shihte prinderit motrat vellezerit nudo ne nje plazh publik por asnje sme ktheu pergjigje sepse pergjigja dihet...Qe a do ta mbronit ne te njejten menyre salen po te dilte ai nudo ne te njejten menyre qe mbroni edvini??? pergjigja dihet jo dhe te gjithe ju jeni koshiente per kete Ne kemi nje fjale te urte" fshati qe duket sdo kallauz "dhe te gjithe e dime qe edi rama eshte nje i degjeneruar ,psiqik,arrogant,i korruptuar,mosmirenjehes dhe qe askush nga ne sdo kishte deshire te kishte lidhje te ciladilloji me te.
Nqs kjo do te kishte ndodhur ne ndonje vend perendimor ku mbrohen te drejtat e femijeve edvini kishte mundesi ti hidhnin prangat per dhune seksuale por meqenese behet flala per ne shqiperi ku turpi vleresohet me shume se nderi dhe imorali me shume se morali atehere kjo sben lajm.Pershendes iqvloren se eshte bure me cipe dhe karakter dhe ju bej thirje ju te gjitheve qe te merrni antidotin sa me shpejt qe te jete e mundur .


Postuar nga Amici di Nessuno datė 15 Shkurt 2007 - 03:03:

u te gjithe vazhdoni te respektoni kultin e te parit dhe ashtu si mbronit verberisht nanon kur ai ishte i pari ne te njejten menyre mbroni dhe edvinin.

Me duket se je ti qe po ben nje gje te tille sepse ke 17 vjet me nje idhull, ndersa ne te pakten (ndonese nuk jane idhuj per ne) i nderrojme sapo shikojme qe nuk vlejne me, dalin nga rruga.

Une kam perseritur disa here nje pyetje nese ndokujt nga ju do ti pelqente te shihte prinderit motrat vellezerit nudo ne nje plazh publik por asnje sme ktheu pergjigje

Nuk e kuptoj se cfare pergjigje kerkon, (nqs nuk e ke lexuar , qe s'ma ha mendja, lexoje perseri). Une ta dhashe nje pergjigje, po je ti ai qe nuk di se cfare pyet. Pse? Sepse nuk eshte Edi Rama ai qe publikoi fotot e tija per ti pare ti, une kalamajte e tu dhe te mijte, po ishte Sala ai qe e beri nje gje te tille qe ta shohesh ti, une kalamajte e tu dhe te mij. Atehere cfare kuptimi ka pyetja qe bere ti?


Postuar nga varka datė 15 Shkurt 2007 - 03:36:

Qe te jemi realist o puritan (sipas teje) e mira eshte qe ti njohim shume mire njerezit qe do te na udheheqin sepse tyre do tu besojme femijet ,familjet ,jeten tone pra me pak fjale te kerkojme te dime se nga vijne dhe cfare sjellin ata te re, kjo eshte dhe arsyeja perse behen fushatat elektorale jo vetem ne shqiperi po kudo. Nga ana teknike ne zgjedhjet lokale kerkohet qe te votohet njeriu dhe jo partia dhe kjo me te drejte sepse eshte njeriu ai qe do te qeverise jo vetem qytetin por edhe banoret.Pra eshte shume normale qe ashtu sic kandidatet mundohen te nxjerrin ne pah meritat e veta ,bejne te kunderten per kundershtarin (kjo ndoth ne gjithe boten).
Tani ne rastin konkret bazuar ne edukaten qe me eshte dhene mua nga familja ime (dhe qe jau jap femijeve te mi) jo vetem qe kandidati qe pozon nudo perpara femijeve ne nje plazh publik nuk duhet votuar por edhe duhet ndjekur penalisht .Duke ditur se dhe edukata dhe kultuara ne individe te ndryshem eshte ndryshe une spo mundohem me shume te te mbush mendjen ty juve por mund te te them me bindje te plote perpara se ta mbyll kete debat shterpe se me mire qe tiransit i pane fotot nudo te edvinit me parpara zgjedhjeve se me pas kur te ishte shume vone .flm


Postuar nga Fajtori datė 15 Shkurt 2007 - 10:45:

Mesazahi IQvlores dhe kota97 u fshine. Mos harxhoni kohen kot se po paten ofendime te renda do fshihen.

Numeroni deri ne 10 para se te shkruani.


Postuar nga Admirali datė 15 Shkurt 2007 - 11:02:

Eh...

Ore, kaq shume ju ka marre malli me pare foto lakuriq te Edi Rames, sa i postoni dhe neper forume!!!!!!!!!

Nuk arrij te kuptoj sesi jeni ulur ne nivel kaq te dobet sa publikoni/diskutoni/ofendoni/simpatizoni lakuriqesine e Edi Rames (apo te kujtdo qofte). Nuk keni gje tjeter me se te merreni, por rrini e shihni fotot nudo te Edi-t!!!!!!!!!!

Kjo eshte tema me skandaloze qe me kane pare syte deri me sot.


Keq me pare Edi Ramen lakuriq paskeni qene, bah.


Postuar nga Boksieri datė 15 Shkurt 2007 - 12:43:

Si kandidat per kryeminister bytha jashte si la vend ftyres ne sy te popullit,sa per gay people iu knaqen syte manjakeve,dhe sa per neve qe sna intereson le te dali sate doje biles me vjen humbje kohe te rri e te shkruj ktu.


Postuar nga IQVLORA datė 15 Shkurt 2007 - 13:09:

Nuk ja mbuloni ... dot me gjethe .... Edvinit

Mendoj se tema eshte ne kohen dhe momentin e duhur,sepse eshte fushate elektorale.Populli duhet te shohe se kush eshte ne te vertete ai qe do te udheheqe bashkine e kryeqytetit dhe ai qe neser pretendon te behet kryetar i qeverise(qe nuk do te behet kurre).
I tregova,lezhjanit -82 se kisha dy mike te familjes per vizite sot paradite.
Nuse dhe vjehrre.Plaka banon ne Tirane dhe neser fluturone per Shqiperi.
Plaka hapi biseden per votimet.E pyeta per ke do votoni zonje.Per Edin me tha.Ne ato momente klikova tek fotot nudo te gariphones edvin.Ja dhashe Laptopin plakes ne dore dhe i thashe:'' a e njeh kete person?''Plaka vuri syzet dhe kapi faqet me dore e skandalizuar dhe thajo une por ajo) ''Turp e faqja e zeze.Jo une qe nuk ja jap voten ,por edhe dy vajzat e mia atje,nqse do t'i japin voten ketij maskarai ,jua kam bere haram gjirin qe ju kam dhene.Aq u inatos sa nuk donte te bisedonte me''.Per t'ja hequr mendjen nga nudisti i vendosa nje DVD me kenge nga Shqiperia e mesme.
Duhet te dini se tek ata qe votat ishin te garantuara,nuk jane me.Ata e urrejne ate.Ju kam thene edhe diku tjeter per te njejtat probleme eshte vene ne shinjester nga shtypi David Cameron,lider i konservativeve. Kundershtaret kane rremuar ne rinine e tij te hereshme),sa e ka te veshtire t'ja dali mbane.
Po ku trimi i socialisteve?Edhe ku ne Shqiperi,ne ate mentalitet atje.Shume militante ne forume te ndryshme jane bere sa nuk e duan veten.Kane ndrmend te hane njerez nga inati.
Varka disa nga keta qe e mbrojne ate,jane militante te semure,ashtu sic dijme te jemi ne shqiptaret.Deshperimi qe i ka kaplluar i bene te na shohin ne te dy,sikur ua kemi ne fajin.Ne duhet te jemi te qete dhe duhet te numerojme gjer ne 10.OK.
Jo mor jo,lideri juaj eshte nje njeri i cekuilibruar.Ate nuk e shpetoni dot nga katastrofa me justifikimet tuaja.Edhe ju e dini,por nga deshperimi veproni si ujku i plagosur.
Njerez Edvini eshte nje karte e djegur tanime.
Varka ne daten 19 mendoj t'ju japim ndonje cigare per Edvinin djelmoshave militante.

PS Fajtori kam numeruar gjer ne 20,dyfishin pra.
Respekte


Postuar nga Amici di Nessuno datė 15 Shkurt 2007 - 13:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha varka
Qe te jemi realist o puritan (sipas teje) e mira eshte qe ti njohim shume mire njerezit qe do te na udheheqin sepse tyre do tu besojme femijet ,familjet ,jeten tone pra me pak fjale te kerkojme te dime se nga vijne dhe cfare sjellin ata te re, kjo eshte dhe arsyeja perse behen fushatat elektorale jo vetem ne shqiperi po kudo.


E para nqs e di kuptimin e fjales puritan, i bie qe une te jem komplet e kunderta, dhe fakti qe nuk e ke vene as ne thonjeza i bie qe ta kesh missperdorur. E dyta, per te mos folur hajt se po flasim, femijet e mi kurre nuk do ia besoj nje politikani, sepse per sa kohe jam i zoti i vetes, ata do kene mbeshtetjen time, dhe une do sakrifikoj cdo gje per ta. Nqs nuk je i zoti, mund t'u besosh te tute, po mos i pergjitheso gjerat. \personi do jete nje kryetar bashkie, qe mund te kete ne dore te shttroje nje rruge, apo te pastroje qytetin dhe kaq. Me keq se c'beri Kelmendi me Brojken nuk besoj te kete keshtu qe kur nuk na gjeti gje ne ate kohe zor se do na gjeje gje. Kemi krijuar imunitet.
Dhe pyetja e fundit. A ke qene ndonje here me pushime ne Cuba, Domenican, Mexico apo ne vendet e tjera aty rrotull?


Postuar nga Isra datė 15 Shkurt 2007 - 14:55:

aman o zot, me vjen per te vjelle kur degjoj ca fjalime "pseudointelektualesh" ketu ne forum,........


Po si more, mendoni se eshte e drejta e tij te bej foto nudo ne sy te te tjereve, per mua eshte problem psikologjik, me prirje ekzibicionizmi..
Eshte e drejta e tij private, thate??

PO ishte gjith ai Bill Klinton dhe u moren me jeten e tij private duke e kapur me Moniken, e nuk duhej te ishte buje ajo??
Ishte figure shteti pra. Kur u moren me ate qe eshte ku e ku nga Edi Rama, jo me kete te fundit qe eshte bishti i kavallit, qe nuk la te dashur pa e cu ne psikiatri apo operacione plastike....huhh


Postuar nga varka datė 15 Shkurt 2007 - 15:20:

Juve mos e kthe ne personale dhe mos u shtir se nuk kupton kur them ti besojme femijet familjen jeten tone, sepse e ardhmja e tyre dhe tona do te varen shume nga kryetari i bashkise per kater vitet e ardhshme.
Nuk ka moral te paster dhe arsye te shendoshe qe te justifikaje veprimet e edvin rames.Kushdo qe perpiqet ta justifikoje ate ne nje fare menyre bie ne te njejtat pozita si ai
ps.skam qene ne ndonje nga keto plazhet qe permende pse?


Postuar nga HERO datė 15 Shkurt 2007 - 15:50:

VARKA

Kur e paskam mburrur une Nanon???????????
Jo vetem qe nuk je intelektuashit i afte te bisedosh,por na dole dhe genjeshtar tani.Paskam pas Nanon idhull une.Hajde mendje hajde!!!!!!!
O Patriot ( iqvlora) ,para se te vij koha dua te bej nje pyetje tani,te me pergjigjesh sinqerisht he?

Do e mbeshtesesh Berishen ku Berisha te mbeshtes Nanon per President?
Do e mbeshtesesh ps-ne kur ps-ja do ta perjashtoj Nanon nga partia??

Akoma nuk e kuptoni qe mua me neverit me teper injoranca e njerezve qe mbeshtesin ate gje te peshtire te quajtur Sali Berisha se sa vete ajo dicka e peshtire.

O IQVLORA, fol te pakten mbi gjera qe pretendon te dish,si psh politiken e shqiperise,jo Sala po Tosi ,lere ti politiken amerikane ,se nuk eshte politika ala-tropojano-kuksiane-e pukjane,por eshte e mbeshtetur ne parime filozofike e psikoanaliste.Nqs nuk e di ti ta them une se kush jane presidentet amerikane,Nixon nder te tjera kishte prostitute personale te vendosur ne sherbim te tije nga CIA.U dokumentua se si Bushi vodhi votat,Klinton nuk kishte vetem sekretare per orale, por edhe dashnor (meshkuj).Dhe ka deshmitar qe deshmojne se sa shume i peqlen seksi oral me femra Hilary KLinton,dihet shume mire nga shume njerez se cndodh ne vilat e Dick Chenney etj etj o IQVLORA per te cilat ti as nuk e ke idene.Nqs do ti dergoj une njaca internet link ne privat ,ma dergo nje mesazh,ta shikosh te dokumentuar kulturen e liderve boterore.


Postuar nga Amici di Nessuno datė 15 Shkurt 2007 - 17:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha varka
Juve mos e kthe ne personale


Nuk kam pse ta marr personalisht. Thjesht po bejme debat. Eshte tema e dites dhe per ca dite (nuk e di se kur jane zgjedhjet), prandaj po diskutojme ketu. Neser kur te mbaroje kjo pune do kthehemi prape tek ............. virgjeria, liveret e ku ta di une .


Postuar nga IQVLORA datė 15 Shkurt 2007 - 19:44:

Hero

Labet kane disa parime,sic besa ,burreria,krenaria,karakteri i forte dhe mbi te gjitha dashuria e madhe per atdheun.Per kete kemi dhene prova apo jo.Ne personin dhe karakterin tim jane rrenjosur te gjitha keto cilesi.
Une Nanon nuk e kam pelqyer asnjehere.
Po te thashe njehere nuk te dua,nuk e kam zakon te te beje me mik,pra ne kete pike nuk do te isha kurre dakord me Berishen.Por qe ta dish ka edhe plot probleme te tjera qe Berisha i ka zgjidhur shume gabim e me te cilat nuk kam qene dakord qe me 1992.
Persa i perket pyetjes se dyte nuk dua te di fare,ajo eshte pune e PS-s.Une parashikoj nje percarje te dyte ne PS,pra krijimin e nje partie te re me Nanon ndofta kryetar.Gjithashtu dua te them qe eshte nje politikan qe nuk duhet nenvleftesuar.Ai po e sfidon humbesin Edvin.
Aftesite e mia intelektuale nuk je ne gjendje t'i vleresosh ti,por nuk kemi pare as nga ty ndonje cudi nga ana jote,bile do te thosha te pelqen pak vetja.
Ne duhet te pranojme kete se komunizmi ka lindur per here te pare ne Korce e Shkoder,por rrenjet me te forta i ka pasur dhe i ka ne Vlore patriot.
Keto kohet e fundit sikur kandari ka filluar te anoj jo majtas patriot.Keshtu me hasan e hysen muk sqarohemi dot bashke,po te njiheshim do dinim se si t'i flisnim njeri tjetrit.
Une per politiken amerikane nuk e mbaj veten si specialist,por di pak a shume mentalitetin amerikan per zezaket qe nuk ndryshon.Jo une qe nuk pretendoj ta di,por edhe ti qe mburresh se di dicka,nuk di asgje.
Duhet te dish dicka nga une se mburrevecet dhe mendjemedhenjet jane nje hic.Intelektin i tyre shoqeria e shumzon me zero.I ditur eshte ai qe eshte i thjeshte dhe di te respektoj te tjeret.I kunderti fiton vetem mosperfilljen.
Eshte e pamoraleshme te mbrosh ate qe del me hallate perjashta patriot,sidomos nje njeri qe pretendon te behet kryeminister neser.Besoj e di qe ne vlonjatet nuk te falim ne kete drejtim.(nuk po flas per Myzeqene)
Edhe mua njesoj si ty hero me merzite injoranca dhe imoraliteti atyre qe mbeshtesin nje te degjeneruar si Edvin Kristaq Rama,ose me mire nje te humbur.


Postuar nga kontinenti datė 15 Shkurt 2007 - 21:22:

Nuk me intereson fare se kush fiton.
Nuk me interesojne fare votat.
Nje shembull do jap.
Kur Bushi ishte ne kohen e zgjedhjeve (heren e pare) i nxorren ne pah se nje here e kishte ndaluar policia kur ai kishte qene i pire me mbi dozen e sasise se lejuar te alkoolit. Kjo kishte ndodhur shume vite me pare kur ai ishte djale i ri.
Ne USA, po i gjeten nje kantidati qofte dhe nje cen e vogel...ai digjet!
Duhet te jemi te qarte mbi zgjedhjet ne boten perendimore, te cilen askush nga ne nuk mund te thote se kjo bote ka prapambetje apo koncepte te mykura.
Nuk kam qene dakort me zgjedhjet e dyta Bush-Kerri, kur ky i fundit permendi familjen e Dik Ēenit dhe tha disa fjale te renda per vajzen e tij.
Por, ai i tha vecse!
Zonja dhe zoterinj!
Ne mijera raste cdo njeri nga ne, ka share politikanet tane shqiptare.
Kjo ka ndodhur sepse jane pare veprime te ndyra te tyre, te cilat jane totalisht kundra popullit dhe kundra zhvillimit te Shqiperise.
Me kete dua te them se; Po qe se kreu nuk do jete i paster moralisht dhe brenda etikes qytetare, pikerisht ky kreu, do te pasqyroje ate permbajtje qe ka edhe gjate udheheqjes se partise apo shtetit, kudo qofte ai.
Nudizmin, ketu ne kete teme, shume vete e kane ngaterruar me moderrnizmin. Por, sa gabim e kane!
Nuk i takon nje kryetari partie apo nje kryeministri te dale lakuriq ne publik! Kudo qofte ai publik.
Kur ketu flitet se; ''eshte e drejta e tij'' por, kjo shprehje eshte e drejte brenda se teres se gabuar.
Nje kryetar partie apo nje kryeminsiter....te jeni te sigurte se; nuk i perket vetem vetes se tij. Per kete arsye cilido lider, ka per detyre te rrespektoje ata qe ai drejton. Ne popull jane te gjithe dhe duhet t'i pershtatesh ketij populli.
Nje kryeminsiter brenda shprehjes ''eshte e drejta e tij'' valle a mund te shkoje ne nje shtepi publike e cila vertet qe vepron brenda ligjit?
Ne kete rast ky kryetar partie apo kryeminsiter, nuk po shkel ligjin.
Ne qoftese askush nuk qau nga hidherimi, valle kush eshte ai shqiptar qe ka kercyer nga gezimi sepse kryetari i PS, paska dale nudo?
Dikush tha se; po te kishte ndodhur ne USA ky veprim, personi nudo mund dhe te denohej.
Plotesisht e sakte!
Valle kaq e prapambetur qenka USA?
Valle kaq e perparuar qenka Shqiperia sa te bjere dakort me keto veprime?
Dhe me pas degjojme te flitet; te shkojme drejt Europes.
Por Europa vete a e lejon nje kryetar partie apo kryeminister te dale nudo?
.........................................?


Postuar nga lezhjani-82 datė 15 Shkurt 2007 - 21:34:

Citim:
Valle kaq e prapambetur qenka USA?
Valle kaq e perparuar qenka Shqiperia sa te bjere dakort me keto veprime?
Dhe me pas degjojme te flitet; te shkojme drejt Europes.
Por Europa vete a e lejon nje kryetar partie apo kryeminister te dale nudo?
.........................................?

Kontinenti,, ne itali me sa mbaj men paten zgjedhur nje porn-star femer per deputete. Nje aktore filmash porno dhe qe zgjidhet dy here rresht deputete. Ndersaq Edi Rama para 12 vjetesh qe i kane bere foton, nuk ka qene as kryetar i PS dhe as kandidat per kryetar bashkie te Tiranes. Shikoje ca diference e thelle. Ne fakt Ky rasti i Italise eshte nje me te njohurit, por ndodh edhe keshtu.
Publikimi i fotos se Edit duket qarte se eshte levizje politike e PD per ta fundos. Kot nuk e nxorren nje jave para zgjedhjeve. Nga ana tjeter ka nja dy-tre dite qe lexoj artikoj mbi Olldashin te cilat flasin per inkriminim te Olldashit ne grupet me te medhaja kriminale ne Shqiperi dhe jashte. Te gjitha keto dokumente jane ne duart e Cias Amerikane dhe ne menyre te fshehte, nje pjese e tyre, ka rene ne duart e disa gazetave.


Postuar nga varka datė 15 Shkurt 2007 - 21:41:

sme the cfare ka ne plazhet cuba ,domenican,mexico etj?


Postuar nga Fajtori datė 15 Shkurt 2007 - 22:11:

Ne Itali ekziston dhe nje deputet transeksual i quajtur Vladimir Luxuria. Madje per hir te tij/saj plasi sherri ne parlament sepse ky shkonte tek banjo e grave.

Megjithate puna nuk eshte ketu. Shqiptaret nuk jane gati sot te gjejne normalitetin e nje plazhi nudist dhe preferojne te fshihen ne perversionet intime klasike. Pavaresisht nga ana politike moralizmat me bejne te vjell, eshte e njejta gjelle me maskilizmin, me familjen autoritare supreme, me seksin ne funksion eskluziv te pjelljes, me mbylljen mendore, me paragjykimet ndaj homoseksualeve, transeksualeve etj etj. Dhe gjithe kjo krahas degjenerimit te pjeseve te tjera te moralit shume me te rendesishme per zhvillimin kombetar. Shqiptaret konsiderojne moral vetem klanin, konservimin e familjes, turpin e lakuriqesise, ndersa korrupsioni dhe papergjegjshmeria po shkaterron vendin. Thua bibilushi i Edi Rames te jete me i rrezikshem sesa gjithe problemet e tjera te politikes?

 Pune fshati aman...


Postuar nga agata datė 15 Shkurt 2007 - 22:32:

Mua si qytetare tiranese nuk me intereson jeta private e Edit. Nuk me intereson nese Edi eshte homo, hetero, apo ku e di un.. Nuk me intereson me sa shkon e si shkon, nuk me interson ēfare vesh e nuk vesh ai. Mua si qytetare me inteson puna e Edit, programi qe ka Edi, per ndertimin, pastrimin dhe ndryshimin e tiranes...
E nese sot nuk jam me Edin, arsyja nuk eshte kjo foto, as thash e themet qe thuhen per te... por jam kundra tij sepse e mendoj si manipulator dhe genjeshtar. E per kete nuk nisem nga opinionet e mija politike, as nga tifozlliku im per partine demokratike.. Por nga dashurija qe kam per Tiranen dhe qytetaret e Tiranes.


Postuar nga kontinenti datė 15 Shkurt 2007 - 23:21:

Lezhjani...ok, atehere qe te dy nuk duhen te jene aty ku jane.
Porno stari ka qene Ēiēiolina, nje kotesi e tipit italian, qe dilte me gjijte jashte ne publik. Ka shume kaseta porno ajo, me qe kishte ate profesion.
Kurse ti Fajtor, qenke nje tifoz i zjarrte.
Ato qe ke thene me lart mos mendo se te bejne ty moderrn, pasi je perpjekur te flasesh si siciolog, prej se ciles je shume larg.
Cfar e ndan njeriun nga kafsha more Fajtor?
Cfar eshte njeriu pa principe ?
Cfar quhet moral? A duhet te jete morali apo jo? Mos valle morali eshte nje mbetje primitive?
Sipas mendimeve te tua duhet ta braktisim moralim dhe ajo menyre te menduari te afron tek kafshet, sepse edhe ato nuk kane kufij ne asgje.
Agata thote shprehjen ''jeta private''.
Jete private eshte ne pronen private Agata.
Ne publik nuk ka jete private sepse edhe publiku nuk eshte privat.
Tani se fundi Ana Nicole Smith eshte e vdekur.
Para ca kohesh i vdiq i biri nga droga.
Pikerisht i biri ndiente turp nga shoket e tij, kur shikonte mamane neper revista etj.
Ky turp i arriti kur ai ishte ne moshen 18-20 vjec.
Ky eshte njeriu.....doni apo nuk doni ju. Kujt nga ne do t'i pelqente ta shikonte nenen e tij lakuriq ne publik?
Kujt nga ne do t'i pelqente ta shikonte babane e tij lakuriq ne publik?
Nuk sjell revolucion ne sociologji nudizmi.
Nudizmi nuk eshte aspak moderrnizem, por i gjithi primitivizem.
Bota e provoi nudizmin dhe e braktisi.
Lezhjani me ka cituar aty lart pe USA-n, por pergjigje te sakte nuk mora as nga ai dhe as nga nje tjeter.
Koka e zhvillimit ndodhet ne USA.
Pse ne USA ka rreptesi per keto gjera?
Pse ne USA as foto porno nuk ka ne publik? Mos valle bejne moral ne USA gje e cila e ben per te vjelle Fajtorin?
Ky perfundim ne USA ka ardhur si shkak i studimit psikanalitik i kesaj dukurie.
Une nuk flas per vota e sterrvota ketu. Une po flas thjeshte parimisht...kaq!
Edhe korrupsioni eshte mungese morali Fajtor.
Pikerisht kjo fije e holle qe quhet moral, na ndan nga kafshet.
Qeni i ngopur nuk e lejon nje tjeter qen ta haje nje kocke te hedhur tej.
Ka te drejte......se qen eshte!
Si perfundim, jeta private eshte ne privat, ne shtepine tende etj.
Fajtor nje gabim te madh ke kur thua se; Shqiptaret keshtu e shqiptaret ashtu.
E them kete sepse e perdor shpesh kete lloj referimi.
Shqiptaret jane krijesa biologjike Fajtor, as me lart e as me poshte se te tjeret.
Mos ngaterro rruget, ujin dhe dritat me shqiptaret.


Postuar nga agata datė 16 Shkurt 2007 - 00:11:

Kontinenti, jam dakort me ju, por fotoja e publikuar ne kete faqe interneti, i perket jetes Private te Edit, dhe jo punes qe ka bere ose nuk ka bere ai.
Askush nuk ka te drejte te hyj e te komentoj jeten tende private..
Sot po e lexoja kete teme nga zyra ku punoj un, dhe nje kolegja ime qe u gjend afer meje kur hapa kete faqe, pa foton, e pyeti se kush ishte ky..!
I thashe qe ishte kryetari i bashkise se kryeqytetit te shqiperise, i shpjegova qe fotoja ishte publikuar ne nje gazete e qe kete te djele ishin zgjedhjet..
Dhe ajo, me mentalitetin e nje francezeje, menjehere reagoj duke me thene se nuk duhen ngaterruar jeta private e kujdo qofte me ate profesjonale... Kurse Shqiptareve i pelqen te fusin hundet edhe aty ku nuk duhet.
Po e perseri edhe nje here, personalisht, Edi nuk me pelqen, jo se ka dale lakuriq ne nje plazh francez, por se nuk eshte i afte, te jete nje kryetar bashkije. Se nuk eshte i afte te emeroj nje rruge ne Tirane qe miqte e mi qe vijne nga jashte te gjejne adresen time. Se nuk eshte i afte, te ndertoje nje stacjon autobuzi qe kur bie shi njerzit te presin si njerez autobuzin, se sillet sikur eshte bosi dhe jo sherbuesi i qytetareve ne tirane, etj..


Postuar nga Fajtori datė 16 Shkurt 2007 - 00:20:

Pse mos e ngaterroj mer konte? Morali nuk eshte vetem pune brekesh. Neper bote njerezit vrasin veten nga turpi dhe morali ka kuptim shume me te gjere sesa punet e brekeve. Moral eshte te kesh nje vizion mbi kombin tend, te identifikohesh me te, te punosh per te. Ndersa morali i tipit shqiptar kufizohet tek nderi vaginal apo seksual. Nderkohe shqiptaret neper bote merren me gjithe pislleqet e mundshme dhe mazellah se doli njeri te tregoje se ai nuk eshte morali yne. Nuk doli nje nene apo baba te beje lanet femijen qe merret me droge a me prostituta. Te gjithe heshtin dhe hane leket e krimit. Dmth, ta kam fjalen, mua morali i brekeve nuk me pelqen hic, sepse le ne hije moralet e tjera qe nje shoqeri e shendetshme duhet te kete.

Ti thua mos fol per shqiptaret ne pergjithesi, por le te marrim shembullim moralistik shqiptar. Me dhjetra vajza dhe adoleshente jane vetevrare per ceshtje nderi ose morali, por askush nuk eshte vetevrare psh sepse e kane burgosur per korrupsion, sic ka ndodhur ne Itali. Morali shqiptar eshte unipolar dhe prodhon nje shoqeri unipolare, qe nga njera ane eshte zhytur ne lluce kriminale dhe nga ana tjeter merret me moralin e brekeve. Sigurisht qe keto jane pergjithesime te medha dhe ndoshta nuk e kane vendin tek politika (e aq me teper tek kjo teme), por eshte nje problem shume delikat i cili dashje padashje u lidh me politiken gjate ketyre zgjedhjeve.

Persa i perket USA, nuk eshte shquar ndonjehere per zhvillim kushedi cfare shoqeror. Ka plot nga ata qe predikojne dhe ulerasin si qemoti ligjet e zotit. Ne Europe i perdorin si personazhe per tu tallur (shiko predikuesin tek Zelig). Nga ana tjeter amerikanet harrojne ndonjehere te jene kritike. Ndjekin disa ligje utopike dhe norma morale te trasheguara nga sistemi anglez. Keto gjera nuk i shikon me neper Evrope dhe kjo ka nje spjegim shume te thjeshte. Amerikanet nuk kane nje identitet te sigurte, mundohen te imitojne modelet puritan-protestante te kolonialisteve. Kur jevgjit kendonin neper klubet franceze ne fillim te shekullit te shkuar amerikanet te corientuar krijonin ku-klux-klane dhe debonin Carlie Caplinin sepse tallte Hitlerin. Nga nje ane thone God bless amerika, dhe nga tjetra vrasin mijera njerez te pafajshem ne Irak. Nuditetin e viteve 60 nuk e zhvleresoi psikanaliza, por koha. Dhe kjo per faktin e thjeshte se njerezit arriten lirite qe deshen. Po flasim pikerisht per ato liri qe shqiptaret NUK i kane fituar me djerse dhe akoma se ndjejne nevojen ta bejne. Sidoqofte amerika ka nje model demokracie te tipit monist. Ndryshimet i bejne avash avash. Vrit pak andej, vrit pak ketej, shtyp ndonje proteste ketu etj etj. Si rrjedhoje gabimet i kuptojne me vonese dhe kthesat i marrin pak si avash. Ama te krahasosh USA-n me Shqiperine eshte prape utopi, sepse USA ka liri qe shqiptareve as qe i shkojne neper mend. Ndoshta sepse nje vend me 3 milione banore eshte i destinuar te mbetet pak provincial. Ose ndoshta thjesht na duhet nje boom ekonomik si ai perendimor ne vitet 50-60, qe te spostojme moralin anti-seks tek ndergjegjia morale e punes. Dhe nderkohe ndoshta te zgjohet morali anti-krim dhe te degjenerojme kriminelet qe na nxine faqen neper bote.

Ky eshte morali qe duhet ne politike. Te tjerat lijani jetes private te secilit dhe gjerat do ecin per bukuri.


  Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »
Trego 71 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.