Forumi Horizont Forumi Horizont > Kėrko > Mesazhet problematike nga lezhjani-82
 

Mesazhi Nėn-Forumi Datė
  Tema: Kush fiton ne Tirane Rama apo Olldashi?
  Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato qė tha Petrit Kola [/i] [B]
Mesazhi: [QUOTE][i]Po citoj ato qė tha Petrit Kola [/i]
[B]Kur e shef qe s'ka te mire dhe perseri te votosh eshte pafytyresi dhe idiotllek. [/B][/QUOTE]
Pse re, do te presin qe te vije zogu, Shqiptaret, qe te votojne ?
Nese bojkotohen keto zgjedhje i vihet vize hyrjes se Shqiperise ne Evrope.
Kete deshiron ti Petrit ?
Me mire nje rrezultat zgjedhor (sido qe te jete) sesa kaos i plote. Personat si ti, qe bejne thirrje per bojkot, jane ata persona qe nuk duan qe Shqiperia te dale kurre nga ku pus i erret ku ka rene. Jane ata persona qe akoma perdorin metodat fshatareske dhe te pakuptimta per ti dhene nje zgjidhje gjendjes.
Ku do te te coje bojkoti ty?...Ca mendon ti se po bojkotuan zgjedhjet do na ndihmoje Europa me shume apo do na vijne dritat?
Tipa si puna jote e kane mbajtur dhe po e mbajne Shqiperine prapa. Tipa hipokrite, qe te mbushin me fjale te kota, me propaganda e afishe, e ne fund e tregojne fytyren e vertete kur vjen koha e duhur.
Ti me ate qe ke thene [b]Bojkot[/b], ke vertetuar fjalet e mija qe te kisha thene me pare, qe ti hyn ne kete forum vetem per te percare dhe per te shperndare nje atmosfere kaotike. Ti i quan te pafytyre dhe idjote te gjithe ata shqiptare(te cilet ti si njeh fare) qe shkojne per te votuar dhe per ti dhene zgjidhje kesaj situate. I quan Idjote dhe te pafytyre te gjithe ata njerez qe kane kulturen e duhur per te votuar e jo per te ndenjur te fshehur pas shkurresh duke kerthitur per bojkot.
Ti ben si patriot por ne tevertete perbrenda je i mbushur me urrejtje, te cilen here pas here e shfryn ketu duke u munduar te marresh edhe anetare te tjere me vete. Ti kujton se te gjithe jetojne atje ne Tralfamandore ku jeton ti, dhe mund tja u mbushesh mendjen me brockulla si do ti. Ti as nuk e ke idene cfare imazhi i ke krijuar vetes me ate fjalen [b]Bojkot[/b] qe ke shkruar me lart. Se ke kuptuar qe te gjitha cfare ke thene, se je patriot dhe ke inate Grekerit etj, te kane shkuar poshte, sepse ti ke Inate ne rralle te pare popullin tend. Nese ti urren popullin tend atehere pak rendesi ka nese ti i urren greket apo jo.
Tashi e prapa te barazoj me [b]Zero[/b].
Arkivi i Politikes 23/01/2007
19:33

 
Ora tani: 23:57

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.