Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare
Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
E kush e ka thene kete? Shen francesku?
Sa per fitimin e paster, ajo qe fiton nuk te del ty dhe jo me ta dhurosh, lere qe edhe françesku pasurine e te atit te tij u jepte fakirave .
Kjo po nje keshille fisnike.Kushdo shpreh ate qe din e qe ndjen , un ashtu e konceptoj.

E ska lidhje as Shen francesku as e shoqja.
Mendoj se kemi te drejten e fjales apo jo??

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2011 20:18
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha lule


Kushdo shpreh ate qe din e qe ndjen , un ashtu e konceptoj.

E ska lidhje as Shen francesku as e shoqja.
Mendoj se kemi te drejten e fjales apo jo??

Pyetja ime kishte te bente me paqartesine time , çfare lidhje kishte ideali me fisnikun, une mund te kem ndonje ideal qe nuk eshte aspak fisnik.
Nuk besoj se eshte shume fisnike ideja ime sesi te bej sa me shume para, une mund te kem qellime fisnike pastaj, pasi ti bej parate apo jo?

Ne nuk duhet ta zeme ne goje fjalen fisnik sepse nuk kemi te drejte sipas teje. Pse?
Ne fillim merru me akuzat qe na ben neve dhe pastaj bej viktimen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2011 20:46
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Pyetja ime kishte te bente me paqartesine time , çfare lidhje kishte ideali me fisnikun, une mund te kem ndonje ideal qe nuk eshte aspak fisnik.
Nuk besoj se eshte shume fisnike ideja ime sesi te bej sa me shume para, une mund te kem qellime fisnike pastaj, pasi ti bej parate apo jo?

Ne nuk duhet ta zeme ne goje fjalen fisnik sepse nuk kemi te drejte sipas teje. Pse?
Ne fillim merru me akuzat qe na ben neve dhe pastaj bej viktimen.
Nese mendon qe ishte per ty , ajo qe thashe puna jote.
Kujt ti djegi le ta mbaje!

Un s'jam e s'behem viktime...rri i qet se edhe un jam e kthjellet ne ato qe shpreh.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shtator 2011 21:20
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kendrevica
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/03/2011
Vendbanimi: Tirone
Mesazhe: 97

Citim:
Po citoj ato që tha lule
Te jesh fisnik , duhet ne radhe te pare t'kesh nje ideal( ta respektosh ate) e te jesh i paster ne ate qe fiton dhe dhuron..

Per mendimin tim , kete fjale , plot nga ju lart ,
t'mos e zejn me goj fare,, se e perlyejn.Une ju jap te drejte per cka thoni.Fisniket koha qe lame mbas i c'fisnikeroi,i depersonalizoi si njerez me mjetet me te dhuneshme qe njihen sot.Por ata qe ishin dje i grabiten dhe i bene pasuri te shtetit,por si t'ua beshe ketyre te sotmeve,kelyshve te ish nomenklatures se pushtetit te vjeter.Keta nga shteterore i kane kthyer ne private ne pronesi te tyre.Por jo ato tokat tek mali i Saliut,por ne buze te detit,nga Velipoja e gjer ne Kep te Stillos.Edhe ata pak qe kane mundur ti marrin kane ruajtur dokumentacionin e vjeter,sespe kush nuk ka ruajtur dokumenta ka dale me gisht ne goje.Jane falsifikuar gjer ne arkivin e shtetit.Ligesia ,veprimi i tyre mafioz nuk njeh kofij.Rasti me i fresket ishte vrasja e gjyqtarit Skerdelajd Konomi,djale i nje familjeje fisnike te qytetit te Vlores.Ai kish fituar 150 hektare toke qe kish qene prone e kesaj familjej fisnike,kur ne te njejtn kohe disa te tjere te lidhur me fijet e pushtetit kishin falsifikuar qe nga arkivi e gjer ne hipoteke.Rezultati mafja e vrau babin e dy femijeve,djalin 33 vjecar.Kjo mafie e ka qendren ne qeverine e e sali Berishes.Ekzekutimi ne mes te dites e ne mes te qytetit tregon e thote:kujdes ju pronar e fisnik,se qelbashet,bajgat e kombit ju vrasin.Ju s'keni per t'i marre tokat tuaja kurre.Ish komunistet dhe te pjellet e tyre,kjo fare shit-i po i pengojne familjet fisnike te percojne fisnikerine e tyre edhe tek keto bajga gomaresh.
Zonjushe koha e te ligjeve ka filluar qe me 1941 e po vazhdon akoma.Edhe forumet e faqet e internetit jane te mbushur me keto ndyresira.
Po ta inlustroje:http://youtu.be/sp-7U0NDQnI

__________________
Ne nje vend ku intelektualet heshtin e nuk e ngrejne zeri,shoqerite nuk ecin perpara!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2011 13:24
kendrevica nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kendrevica Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kendrevica (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kendrevica Shto kendrevica nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kendrevica nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha luleNese mendon qe ishte per ty , ajo qe thashe puna jote.
Kujt ti djegi le ta mbaje!

Un s'jam e s'behem viktime...rri i qet se edhe un jam e kthjellet ne ato qe shpreh.

Po pse xhanem duhet te kalojme patjeter tek personalja!!!
Une as u fyeva as e mora per te keq thjesht doja ta zgjeroja debatin. Me vjen keq qe jemi keqkuptuar.
Fisnik do te thote kesh e te japesh. Nuk e kuptoja se çhynte ideali ketu moj fisnike?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2011 16:56
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kendrevica


Une ju jap te drejte per cka thoni.Fisniket koha qe lame mbas i c'fisnikeroi,i depersonalizoi si njerez me mjetet me te dhuneshme qe njihen sot.Por ata qe ishin dje i grabiten dhe i bene pasuri te shtetit,por si t'ua beshe ketyre te sotmeve,kelyshve te ish nomenklatures se pushtetit te vjeter.Keta nga shteterore i kane kthyer ne private ne pronesi te tyre.Por jo ato tokat tek mali i Saliut,por ne buze te detit,nga Velipoja e gjer ne Kep te Stillos.Edhe ata pak qe kane mundur ti marrin kane ruajtur dokumentacionin e vjeter,sespe kush nuk ka ruajtur dokumenta ka dale me gisht ne goje.Jane falsifikuar gjer ne arkivin e shtetit.Ligesia ,veprimi i tyre mafioz nuk njeh kofij.Rasti me i fresket ishte vrasja e gjyqtarit Skerdelajd Konomi,djale i nje familjeje fisnike te qytetit te Vlores.Ai kish fituar 150 hektare toke qe kish qene prone e kesaj familjej fisnike,kur ne te njejtn kohe disa te tjere te lidhur me fijet e pushtetit kishin falsifikuar qe nga arkivi e gjer ne hipoteke.Rezultati mafja e vrau babin e dy femijeve,djalin 33 vjecar.Kjo mafie e ka qendren ne qeverine e e sali Berishes.Ekzekutimi ne mes te dites e ne mes te qytetit tregon e thote:kujdes ju pronar e fisnik,se qelbashet,bajgat e kombit ju vrasin.Ju s'keni per t'i marre tokat tuaja kurre.Ish komunistet dhe te pjellet e tyre,kjo fare shit-i po i pengojne familjet fisnike te percojne fisnikerine e tyre edhe tek keto bajga gomaresh.
Zonjushe koha e te ligjeve ka filluar qe me 1941 e po vazhdon akoma.Edhe forumet e faqet e internetit jane te mbushur me keto ndyresira.
Po ta inlustroje:http://youtu.be/sp-7U0NDQnIPer cilat tapi te vjetra flet ti or mik?

Bejleret e Shqiperise kisin shume toka, por ishin te falura nga pushtuesi. Ne cdo vend te botes ka nje ligj: pronaret qe zoterojne prona te paluejtshme te fituara nga pushtuesit shpronesohen.
keshtu ka bere gjithe bota. Vetem Shqiperia njeh akoma pronat e fituara ne kohen e Perandorise otomane.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2011 17:27
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Shume bukur raimond.
Para pak kohesh duke search per dicka online hyra ne nje forum evropian ne nje teme ku te gjithe kishin shkruar gjera te kqija per shqiperine.
Menjehere une hapa mje prfil dhe i shkruajta: imagine a big family where all the big bigger guys unite together hatin the little guy. Not picking on him out of love, but from ganiune hate and that demostrates lack of character of all european continent historicaly for not only negelcting albania but uniteting together to step on it!
faggots have more manly character then you lame pathetic existences.
Ma fshine profilin shpejt dhe me pejashtuan.

Dje hapa nje account tjeter dhe shkruajta me sense humori por memesazh te njejte dhe nuk ma kishin delete lol

Raimondi gjykon drejte ne kto gjera. Sepse veten ne amerike thenia e nje autori ka effect: do well and it doesnt matter who your ancester are.-Ku eshte ai forum o Kurt --Ma dergo mua ne privat - Ti hedh nje sy , Megjithse pertoj ,por ne keto raste nuk pertoj ...

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2011 00:59
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

hahahahahahaha Epo kur flet kjo gomarja qe sa here ja shof emrin ketu me kujton nje barsoelete me Titull : LULE BYTHE

--Te jesh fisnik thote kjo e cakorduara duhet te kesh Ideal -- Kesaj i duhet vene ban se ngateron edhe gjerat me elemntare , e jo me te shtjelloje kjo ndonje ide qe e ben hale fare

--O Fajtor Veri ban kesaj lule thybes se eshte me trape se ty loooooooooooooooooooooooooool u dhivaaaaaaa --Emri i agjensise prestigjoze ky, ndaj mos tu shkoje mendja per keq

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2011 01:05
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Kam frike se do marresh ti ban kesaj rradhe Raimond se ka kohe qe po diskutohet ne staf. Ketu flasim e perflasim, por ofendime te thata nuk gelltiten kollaj.

Pac fat.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2011 04:47
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Nuk e kuptoja se çhynte ideali ketu moj fisnike?


Po e mar si vlersim.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Po pse xhanem duhet te kalojme patjeter tek personalja!!!
Une as u fyeva as e mora per te keq thjesht doja ta zgjeroja debatin. Me vjen keq qe jemi keqkuptuar.Personale? aspak s'ishte ky qellimi , thjesht un jam ca e veshtire per t'me kuptuar.
Nese don ta zgjerosh debatin..hap teme kastile ç'do the thot fjala Fisnik dhe ç'hyn ideali ne te .
Ah ka nje problem te vogel ama , do mduhet shpeshher ti them mendimet ne frengjisht ,anglisht , ose italisht , se shqip mezor po meremi vesht..behet?

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Kam frike se do marresh ti ban kesaj rradhe.
Pac fat.Faje larg qofte bane Mondes , se kush duron lotet e kurtit , vuuuuuu pastaj
Se ke ven re sa meren vesht??
Tashi 2 mundesi jan,, ose kan gjet gjuhen e perbashket , ose kurti i fut nje tallje trrapi me te Boh!:p
Nejse ..nje kshill indirekte mondushes ik nderro ato breçka( edhe nese s'jan Armani n.p) vetem nderroi se na qelbe...

( p.sh sorry per fjalorin po si gjeta , fola dhe un mo).

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Shtator 2011 13:21
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:34 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.