Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara... Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Kush e di ne do ishte lemerisur femija ne pamjen e ushqimit po t'i kishte mbushur barkun e ema ne shtepi me ushqim dhe per gjate rruges t'i kishte marre me vete ndonje embelsire. Ate e zuri turpi pasi femija pasqyroi defektet e saje si nene, jo se e çau shume koken se femija po i merr nje embelsire nga nje njeri tjeter, ne pranine e saj.

Seç po me ndjekin keto skena kohet e fundit. Sot isha ne makina dhe po prisja driten jeshile kur shoh nje kukuvajke tjeter te mbeshtjellur tek nje stacion trami ulur, ndersa djali 5-6 vjeç poi luante 1m me tutje. U çua kafsha me tere furine e mundeshme, iu drejtua femijes dhe femija direkt njeren dore mbi koken, doren tjeter qe te mundohej t'i ndalte doren. Gje qe tregon qe ishte mesuar me ate trajtim. E terhoqi per leckash deri tek stoli ku ishte ulur ajo, e shtyu me mire, bam-bam prape. Gjithe njerezit perreth e shihnin me neveri. Ne nje moment u çua ai femije tere mllef t'i binte te emes, si kunderveprim. Imagjino se c'individi behet ai femije qe rritet me "prinder" te tille.
Cfare kafshesh qe s'meritojne te riprodhohen!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 13:37
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fan fan tulipan
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 12/09/2011
Vendbanimi: rue de fleur.Chez lule
Mesazhe: 227

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Kush e di ne do ishte lemerisur femija ne pamjen e ushqimit po t'i kishte mbushur barkun e ema ne shtepi me ushqim dhe per gjate rruges t'i kishte marre me vete ndonje embelsire. Ate e zuri turpi pasi femija pasqyroi defektet e saje si nene, jo se e çau shume koken se femija po i merr nje embelsire nga nje njeri tjeter, ne pranine e saj.

Seç po me ndjekin keto skena kohet e fundit. Sot isha ne makina dhe po prisja driten jeshile kur shoh nje kukuvajke tjeter te mbeshtjellur tek nje stacion trami ulur, ndersa djali 5-6 vjeç poi luante 1m me tutje. U çua kafsha me tere furine e mundeshme, iu drejtua femijes dhe femija direkt njeren dore mbi koken, doren tjeter qe te mundohej t'i ndalte doren. Gje qe tregon qe ishte mesuar me ate trajtim. E terhoqi per leckash deri tek stoli ku ishte ulur ajo, e shtyu me mire, bam-bam prape. Gjithe njerezit perreth e shihnin me neveri. Ne nje moment u çua ai femije tere mllef t'i binte te emes, si kunderveprim. Imagjino se c'individi behet ai femije qe rritet me "prinder" te tille.
Cfare kafshesh qe s'meritojne te riprodhohen!

STOP me gjithe keto idiotizma qe nxjerr nga goja. duhet te vije turp ti mendosh e jo me ta shprehesh"ti mbushte barkun e jema" se kane pritur nje cop shqiptareje cinike arrogante dhe injorante si puna jote. per te kenaqur deshirat e femijeve te tyre ose per te gjykuar sjelljet ne rruge. dhe mos harro se deri dje me gazeta e ke pas fshi bythen.

__________________
la plus grande partie de la vie passe ą mal faire,une grande partie ą ne rien faire,tout la vie ąne pas penser ą ce que l on a fait........... fan fan tulipan

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 14:36
fan fan tulipan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fan fan tulipan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fan fan tulipan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fan fan tulipan Shto fan fan tulipan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fan fan tulipan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1496

Me kujton me nietzschen... Une me teper i shoh kete si nje protection e nje mamaje. Per derisa femija eshte anes rruges. Ajo ka pat frike se mos shtypet nga makina. Apo mos te marri ushqim nga nje i huaj mese normale kur nuk di nga vjen ai ushqim. Tani ka dhe mama vari trape qe nuk jane te pergatit per te rrit nje femije. Dhe kjo mund te jete nje nga ato. Ku e dime gjithe historine? Po nga pershkrimi me ngjajne si lypsare rrugesh. Ku ne kete rast te gjykosh eshte irrelevant. Pasi fatkeqsia te pergenjeshtron dhe te mohosh femine tende.

S'eshte hera e pare qe ndodh.

Modifikuar nga Endri datė 05/10/2011 ora 15:03

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 14:48
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Ate e zuri turpi pasi femija pasqyroi defektet e saje si nene, jo se e çau shume koken se femija po i merr nje embelsire nga nje njeri tjeter, ne pranine e saj.


Nuk eshte vendi per komente se jemi te ditari. Po meqe eshte hap ky sport...

Ah c'ka per te heq ai femija jot me keto fiksime

Po ti nga e di ku e kishte problemin e ema? Cfare te siguron qe nuk eshte projektim i menyres tende te mendimit? Dhe ku e di ti qe femijet nuk kane zili per cokollata sado qe ti "mbushesh barkun"?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 15:31
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Ore Po pse ma ngacmoni amorin!!

E bukur po (chi l'ha vista si fa x dire)

Inteligjente Po

E gjat Po ashtu... ka nje te keqe nuk pjell ama " Jo se nuk mundet Po nuk do"

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 15:51
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Rehat po e leme mo. Ja psh sot kishte te drejte. Dora qe ngrihet per tu mbrojt tregon se te pakten luhet me te gjuajtur ne ate familje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 16:15
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha fan fan tulipan
STOP me gjithe keto idiotizma qe nxjerr nga goja. duhet te vije turp ti mendosh e jo me ta shprehesh"ti mbushte barkun e jema" se kane pritur nje cop shqiptareje cinike arrogante dhe injorante si puna jote. per te kenaqur deshirat e femijeve te tyre ose per te gjykuar sjelljet ne rruge. dhe mos harro se deri dje me gazeta e ke pas fshi bythen.

Ti "lulja" me 700 identitete, po erdhe te me komentosh serish postimet e mija me ate injorancen prej analfabeteje(si ne shqip, si ne frengjisht) bythe qe s'di as te shkruash, te erdha aty dhe t'i shkula "petalet" nje me nje. U kuptuam adoleshentke?

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ah c'ka per te heq ai femija jot me keto fiksime

Po ti nga e di ku e kishte problemin e ema? Cfare te siguron qe nuk eshte projektim i menyres tende te mendimit? Dhe ku e di ti qe femijet nuk kane zili per cokollata sado qe ti "mbushesh barkun"?


Po mire qe jemi njerez sportive thuaj...

Une shoh ne baze te rregullt dhe femije autoktone dhe diferenca eshte frikesuese:
-femije qe flene me orare, pra qe nuk qaraviten rruges si femijet e shumices te emigranteve qe ndesh pasi i lene te flene e ngrihen kur te duan.
-femije qe hane me orare dhe qe rruges nuk i sheh si te babezitur. Mund t'i shohesh duke ndare embelsirat qe iu kane dhene prinderit me vete por kurre te synojne ushqimet e te tjereve.
-femije te edukuar ne te kunderten e ca 12 vjeçareve turq e marokene qe pashe nje dite qe peshtyne nje grua 50 vjeçe ngaqe i kritikoi per diçka minimale. Madje i thane:"shih si je veshur, si te ishe yt bije, kurve dreqi." Jam ngritur e kam kapur per veshi njerin qe me ndodhi nga afer qe per zotin 1m lart do e kisha ngritur me nervat qe me zune.
-femije me hobby ne kohen e lire, te qete nga nervat, jo femije te çakerdisur.

Duke qene prezente ne situate, femija po i qante me kohe asaj gruas, sa pa ushqim ia nisi dhe me teper. Tani hipoteza mund te behen shume por me mire se une qe isha prezente...Ndoshta ajo nenezeze e çon femijen ne kopesht dhe pa ushqimet e duhura pasi s'ka komunikuar kurre me shkollen dhe s'ia ka idene se ç'marrin femijet e tjere, mesa kuptova s'fliste as gjuhen,...
Femija ku ka syte ka shpirtin-thote im ate. Ajo s'ka nevoje pse te kritikoje te birin pse mori dicka te vogel kur ka uri por te kritikoje veten qe s'i ben balle nevojave te femijes.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 05/10/2011 ora 16:55

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 16:36
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fan fan tulipan
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 12/09/2011
Vendbanimi: rue de fleur.Chez lule
Mesazhe: 227

[QUOTE]Po citoj ato që tha amor alucius
[B]
Ti "lulja" me 700 identitete, po erdhe te me komentosh serish postimet e mija me ate injorancen prej analfabeteje(si ne shqip, si ne frengjisht) bythe qe s'di as te shkruash, te erdha aty dhe t'i shkula "petalet" nje me nje. U kuptuam adoleshentke?

paske dhe nje cilesi tjeter agresivitetin extrem , mbase je mesuar qe ta bejne rrafsh si ne forum dhe ne jete, po ku jetoke ti ne gehto qe te ndodhin keto gjera perdite me maroken e turq,hajde te pres po me kindera me vete se edhe emrin ja cileson, dhe sa per injorancen dhe vuajtjet qe ke ose kaluar s po te them gje, se c do gje e lidh me buken e inteligjencen, edhe dicka ti me goje e me shkrime ke deshire te dukesh qe ke principe te larta por jam i sigurte qe nuk ka femer me egoiste ne shpirt se ty. p.s. hajde shpejt kendej se kane filluar revoltat ne kopshte e cerdhe mbas ligjerates tende te perkryer

__________________
la plus grande partie de la vie passe ą mal faire,une grande partie ą ne rien faire,tout la vie ąne pas penser ą ce que l on a fait........... fan fan tulipan

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 17:10
fan fan tulipan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fan fan tulipan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fan fan tulipan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fan fan tulipan Shto fan fan tulipan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fan fan tulipan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Waw amour , un as e mbaj veten Trans ose less ....
Ke kjo tema jote , as i hedh syt , se skam interes te lexoj carrlliqe , po tani e kuptoj , se ç'duan te thon antaret e tjere me ate shprehjen qe *Ti Han Meshkujt*
rri e qet xhan , nese do vish t'mi shkulesh petalet ruhu para mos biesh me turi ne Tum..si je msuar

p.s Fani kujtoi se jam i njejti person me ty , mos i vej faj lali , i jan toksiku hormonet nga droga morphina e tepert

E di ça amour , se s'do vija kemb kurr ke kjo teme meqe mthirre
ec mi shkul petalet ,kurse kti haja ate rroçken OO !

E urrej veten ,nese arrij te tundohem nga nje mashkullore si ty apo t bie pre e provokimeve , vet e kerkove!

p.s kur sheh qe s'ta permend kush emrin mos e bej as ti !
shtt ups tashi bad girl ose bad boy , si t'kesh qejfin !

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 17:50
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Une ne fakt nuk e kam me shume qejf te futem ne vorbullen e komenteve qe po perfshijne amorin keto dite, edhe sepse me duket sikur ajo "argetohet" duke dhene akoma me shume shkas e duke nxitur. Por me terhoqi vemendjen komenti mbi nenezezen e gjithe cfare vinte rrotull saj. Nje femije nuk do e kete kurre barkun te mbushur perpara nje cokollate. Nje femije do i lepije gjithmone buzet para nje embelsire, edhe sepse, sic mund ta kesh parasysh dhe vete, nuk eshte shume e shendetshme te frysh femijet me embelsira por u duhen dhene sa me shume perime e fruta, gje per te cilen jo gjithmone i gjen entuziaste. Nuk e konceptoj dot si mund te interpretohet keshtu nje shikim lakmues i nje femije, e per me teper si mund te konsiderohet reagimi "mbrojtes" (ne menyren e saj) sjellje e nje nenezeze. Edhe sikur, te ekzistonte mundesia qe ajo nenezeze te mos ia kishte mbushur barkun femijes, shume familje jetojne keq. Fakti qe ai femije ishte sjelle ne bote nga ajo nenezeze krenare, e cila i terhoqi vemendjen pse pranoi oferten e nje te panjohure eshte e mjaftueshme per te ushqyer kete mllef? Kaq te ulet te duken keta njerez qe preferojne te jetojne nje jete te mbushur me vuajtje e vetemohime (por ama te mbushur)? Mos me thuaj qe ne te ardhmen tende do paguash nje guzhiniere, nje dado, nje pastruese, nje fizioterapiste, nje dietologe, etj etj.. paguaj dhe nje psikolog dhe je ne rregull pastaj. Je ca gabim o amor (sipas kendveshtrimit tim gjithmone), por jam e bindur qe shume nga keto mendime nuk do i kesh me kur te provosh ndjesine e te mbarturit nje foshnje ne bark.
Se dolem dhe nga tema..

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Tetor 2011 20:31
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Copeza jete nga e kaluara...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.