Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Lajmet e fundit...
Gjithsej 332 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Eria
... smile ...

Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Mesazhe: 10643

Lajmet e fundit...

Shkoder, kamioni me 10 persona bie ne humnere, vdes në spital 55-vjecarja...


Shenohet viktima e pare e aksidentit te ndodhur rreth ores 11:00 minuta në aksin Shkodër-Vizë në km 15, ku nje kamion me 10 persona ka rene ne humnere. 55-vjecaria Katrina Coba, nderroi jete rreth ores 13:40 ne spitalin e Shkodres si pasoje e plageve te renda te shkaktuara nga aksidenti. Ne kamionin prone e nderrmarrjes Rruga-Ura, udhëtonin 8 punetore si dhe dy pasagjere te rastit. Te plagosurit ndodhen ne spitalin e Shkodres.

Ka ndërruar jetë në spital një nga 10 personat e aksidentuar sot në Shkodër.Katrina Çoba, 55 vjeç, ndërroi jetë rreth orës 13:40, për shkak të plagëve të rënda që kishte marrë”. 55 vjeçarja Çoba ishte një nga katër personat që ndodheshin në gjendje kritike për jetën, ndërsa gjashtë të tjerët ndodhen jashtë rrezikut.Aksidenti i rende automobilistik ndodhi mesditen e sotme ne aksin Shllak-Postribe.Kamioni Fiat Iveco, me targa SH 6133 C, ne te cilin udhëtonin 10 pasagjere, mes tyre 8 punetore te ndermarrjes Rruga-Ura ne Shkoder dhe 2 gra pasagjere,nje prej te cilave humbi jetën doli nga rruga pranë vendit të quajtur Drisht duke rënë 200-300 metra poshte ne humnere.

balkanweb.com

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2008 15:20
Eria nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Eria nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Tri gra "shpėtojnė" burrat nga prangat: Kanabisin e mbollėm ne

Tri gra, mes të cilave edhe një 80-vjeçare, janë sakrifikuar, duke menduar se kështu do të lironin duart e burrave të tyre nga prangat. Kështu ka ndodhur dje, pas zbulimit nga policia të 232 rrënjëve bimë narkotike në fshatin Rusan të Delvinës. Ato janë bërë shkak që të merren në përgjegjësi penale për tre burrat kryefamiljarë, Luan Duka, Besnik Jupi e Fatmir Vaja. Por kjo ka zgjatur vetëm për disa orë, pasi marrja në pyetje e familjarëve të tyre ka qenë një rast altruizmi i vërtetë. "Jo burrat tanë, por ne gratë jemi marrë me bimët narkotike që keni gjetur", kanë deklaruar ato, duke menduar se do t‘i shpëtonin përgjegjësisë penale. Këze Duka, 51 vjeçe, lindur në Delvinë dhe banuese në fshatin Rusan, ka marrë përsipër mbjelljen e pesë rrënjëve kanabis në oborrin e shtëpisë, ku jeton familja Duka. Të njëjtën gjë ka bërë edhe 80-vjeçarja Dylbere Jupi, lindur në Vergo dhe banuese në Rusan për 57 rrënjë të tjera, të gjetura në oborrin e banesës së familjes Jupi. Për këto dy gra është vendosur ndjekja në gjendje të lirë për veprën penale "kultivim i bimëve narkotike". Ndërsa për 40-vjeçaren Merita Vaja, lindur në Lazarat dhe banuese në Rusan, e vetëdeklaruar përgjegjëse për mbjelljen e 50 rrënjëve në oborrin e banesës së familjes, është prerë fletë-arresti dhe është dërguar në dhomat e paraburgimit të Komisariatit të Policisë së Sarandës. Po kështu, në vendin e quajtur Përroi i Borisë, në fshatin Rusan, janë zbuluar gjithashtu 120 rrënjë të tjera kanabis, por policia nuk ka mundur të gjejë autorin e mbjelljes së tyre.


ShqipEh te shkretat gra ... vetemohim deri ne fund

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2008 13:30
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Poni: Shqipëria ka 4 milionë e 263 mijë banorë
Tiranë- Jemi gjithsej 4 milionë e 263 mijë banorë. Shifra është deklaruar zyrtarisht sot nga zëvendësministri i Brendshëm, Ferdinat Poni, në Komisionin e posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore.

Fejzi Braushi
Premte, 19 Shtator 2008 20:52:00

Tiranë- Jemi gjithsej 4 milionë e 263 mijë banorë. Shifra është deklaruar zyrtarisht sot nga zëvendësministri i Brendshëm, Ferdinat Poni, në Komisionin e posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore.

Sipas tij, numri i shtetasve shqiptarë, që ekzistojnë të regjistruar në regjistrat e gjendjes civile ka dalë nga kalimi i të dhënave nga regjistrat e zyrave të gjendjes civile në të gjithë vendin, në regjistrin elektronik të popullsisë.

Gjithashtu nga të dhënat e publikuara nga Poni vihet re përqendrimi i popullsisë kryesisht në rrethin e Tiranës, e cila ka 987 mijë banorë, e ndjekur nga Fieri me 485 mijë dhe Elbasani me 419 mijë banorë.

Mbledhja e komisionit të Reformës Zgjedhore u përqendrua në mundësitë që ka shteti ynë për të pajisur të gjithë shqiptarët me të drejtë vote (3 milionë e 200 mijë) me karta identiteti para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Një problem që kërkon zgjidhje është edhe ai i emigrantëve, pajisja e të cilëve me karta identiteti duket një mision i pamundur për këto zgjedhje. Megjithatë zëvendësministri i Brendshëm, Ferdinant Poni u shpreh se qeveria shqiptare është duke menduar masa detyruese për të gjithë emigrantët që të pajisen me karta identiteti.

Një masë e mundshme, sipas Ponit do të jetë që gjithë emigrantëve që gjatë këtyre muajve do të hyjnë në Shqipëri, nuk do të lejohen të dalin prej kufijve tanë shtetërorë nëse nuk bëjnë aplikimin për të marrë kartën e identitetit. Një kartë identiteti do të kushtojë 1200 lekë të reja, ndërsa një pasaportë biometrike do të kushtojë 5 mijë lekë të reja.

Shekulli

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2008 21:08
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Po une perfshihem tek ky numer?????????

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shtator 2008 21:25
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Poni: Shqipëria ka 4 milionë e 263 mijë banorë


Një masë e mundshme, sipas Ponit do të jetë që gjithë emigrantëve që gjatë këtyre muajve do të hyjnë në Shqipëri, nuk do të lejohen të dalin prej kufijve tanë shtetërorë nëse nuk bëjnë aplikimin për të marrë kartën e identitetit. Një kartë identiteti do të kushtojë 1200 lekë të reja, ndërsa një pasaportë biometrike do të kushtojë 5 mijë lekë të reja.

Shekullise dija qe Fieri na qenka gjithe ky metropol


Si do ti mbajne me zor? Se dhe kete e bejme ne. Dua ta shikoj sa te zote jane ti pajisin brenda kohes. Po rrezik Berisha do urdheroje te punohet me 7 turne qe ta cojme perpara Shqiperine.
Do ta vene dhe kete te arritjet e qeverise besoj... kosoves iu deshen 5 muaj per kartat e identiteti neve na u deshen 20 vjet thua jemi Kina .

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2008 11:44
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Vajza e gjyqtarit mbron te pandehurin. Made in Gerdeci.

TIRANE- Gjykata e Lartë rrëzoi kërkesën e prokuroreve për ndryshimin e trupës gjyqësore të çeshtjes 'Gerdeci'. Gjykata e nuk e pranoi përjashtimin e gjyqtarëve, Besnik Imeraj, Imer Bala, Evgjeni Sinoimeri që sipas Prokurorise kishin konflikt interesi.
Prokurorët në argumentimin e bërë gjatë seances së sotme deklaruan se gjyqtari i Imeraj ka lidhje me disa prej te akuzuarve. Vajza e tij ka qene avokate e nje prej te akuzuarve kryesore të çështjes, Mihal Delijorgjit, ndërsa vete gjyqtari ka lidhje shoqërore me një nga avokatët e ish-ministrit te Mbrojtjes Fatmir Mediu, i cili është njekohesisht edhe i aferm i tij.

Marre nga Shekulli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2009 12:44
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Re: Tri gra "shpėtojnė" burrat nga prangat: Kanabisin e mbollėm ne

Citim:
Po citoj ato që tha Tulipani
Tri gra, mes të cilave edhe një 80-vjeçare, janë sakrifikuar, duke menduar se kështu do të lironin duart e burrave të tyre nga prangat. Kështu ka ndodhur dje, pas zbulimit nga policia të 232 rrënjëve bimë narkotike në fshatin Rusan të Delvinës. Ato janë bërë shkak që të merren në përgjegjësi penale për tre burrat kryefamiljarë, Luan Duka, Besnik Jupi e Fatmir Vaja. Por kjo ka zgjatur vetëm për disa orë, pasi marrja në pyetje e familjarëve të tyre ka qenë një rast altruizmi i vërtetë. "Jo burrat tanë, por ne gratë jemi marrë me bimët narkotike që keni gjetur", kanë deklaruar ato, duke menduar se do t‘i shpëtonin përgjegjësisë penale. Këze Duka, 51 vjeçe, lindur në Delvinë dhe banuese në fshatin Rusan, ka marrë përsipër mbjelljen e pesë rrënjëve kanabis në oborrin e shtëpisë, ku jeton familja Duka. Të njëjtën gjë ka bërë edhe 80-vjeçarja Dylbere Jupi, lindur në Vergo dhe banuese në Rusan për 57 rrënjë të tjera, të gjetura në oborrin e banesës së familjes Jupi. Për këto dy gra është vendosur ndjekja në gjendje të lirë për veprën penale "kultivim i bimëve narkotike". Ndërsa për 40-vjeçaren Merita Vaja, lindur në Lazarat dhe banuese në Rusan, e vetëdeklaruar përgjegjëse për mbjelljen e 50 rrënjëve në oborrin e banesës së familjes, është prerë fletë-arresti dhe është dërguar në dhomat e paraburgimit të Komisariatit të Policisë së Sarandës. Po kështu, në vendin e quajtur Përroi i Borisë, në fshatin Rusan, janë zbuluar gjithashtu 120 rrënjë të tjera kanabis, por policia nuk ka mundur të gjejë autorin e mbjelljes së tyre.


ShqipEh te shkretat gra ... vetemohim deri ne fundPo trimeria e burrave ku vajt?! U tremben te shkretet. U fshehen pas fustanit te grave.

 Si gjithmone femrat e shkreta mbulojne dobesite e  budallalleqet e burrave.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2009 13:11
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

TIRANE- "Shpërthimi i 15 marsit 2008 la 26 të vdekur e 300 të plagosur, shkatërroi qindra shtepi, solli dorëheqjen e ish ministrit të Mbrojtjes dhe arrestime të zyrtarëve të kësaj ministrie. Kjo ngjarje nxori ne pah akuzat për korrupsion shtetëror dhe tregtinë e paligshme të armëve". Këto janë rezultatet e raportit të Amnesty Internacional për ngjarjen e rëndë të vitit 2008 në Shqipëri.

Sipas raportit të fundit për të drejtat e njeriut të organizatës prestigjoze Amnesty International. Organizate me seli në Londër, në pjesën kushtuar Shqipërisë evidenton gjithë fushat e të drejtave të njeriut, progresin apo regresin e Shqipërisë në to. Raporti citon ngjarjen e rëndë të Gërdecit ku u shkel e drejta e jetes.


Në Shqipëri shkelen të drejtat e njeriut, thuhet më tej në raport. Korrupsioni shtetëror, papunësia e lartë, dhuna në familje, trafikimi i qënieve njerëzore dhe gjendja e keqe e burgjeve janë fenomene që ende mbizotërojnë në Shqiperi. Raporti vazhdon më tej se populli ka pak besim te sistemi juridik. Ndjekjet penale per korrupsion janë shtuar por ato kanë goditur kryesisht zyrtare të nivelit të ulet dhe jo të nivelit të lartë.

Raporti vëren se papunësia në Shqipëri mbetet e lartë, "Pavarësisht progresit ekonomik të vendit, sot në Shqipëri më shumë se 18% e popullsisë jetojnë nën minimumin e varfërisë prej 2 dollarë në ditë"- thekson raporti.

Raporti vëren shkelje të medha të të drejtave të grave dhe femijëve. "Dhuna familjare është shtuar- shkruan raporti- dhe prek një në tre gra. Vetëm në vitin 2008 janë regjistruar në polici 612 incidente të dhunës në familje por ka shumë raste të tjera të paraportuara.

Trafikimi i qënieve njerëzore vazhdon, po kështu dhe shfrytëzimi i punës së fëmijëve". Amnisty International përmend në raportin e tij vjetor mbi të drejat e njeriut në Shqipëri rastin e pazgjidhur të biznesmenit të zhdukur Remzi Hoxha, "gjyqi për fajtorët e të cilit ende nuk ka përfunduar".

Raporti vazhdon me gjendjen degraduese të burgjeve në Shqipëri si dhe me incidente të torturave dhe të keqtrajtimeve të të burgosurve nëpër burgje dhe stacione policie. Raporti kritikon gjithashtu edhe për shkeljen e të drejtës së jetimëve për garantimin një shtëpie, pasi ato rriten e mbushin moshën 18 vjecare. Raporti vëren se e drejta e strehimit nuk sigurohet as për mijëra të tjerë të deklaruar si të pastrehë.

Organizata për të drejtat e njeriut, Amnesty International, thotë se kriza globale financiare e ka përkeqësuar gjendjen e të drejtave themelore të njeriut në shumë vende të botës.
Në raportin vjetor, Amnesty International paralajmëron se rritja e varfërisë mund të sjellë mungesë stabiliteti dhe shpërthime masive të dhunës. Në raportin vjetor për 157 vende, Amnesty International akuzon udhëheqësit botërorë se, në përpjekjet për rigjallërimin e ekonomisë globale, kanë neglizhuar të drejtat e njeriut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2009 13:01
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Kur gruaja shihet si prone...

Në Shkodër ish-bashkëshorti ka goditur me thikë ish- gruan e tij, në një nga sheshet kryesore të këtij qyteti. Viktima Silvana Mehja, është goditur me thikë nga ish- bashkëshorti sot në mesditë në lagjen Perash, pikërisht në sheshin “Isa Boletini”.

Autori është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa 22 vjeçarja me ndihmën e kalimtarëve është dërguar në spitalin e qytetit për të marrë mjekimin e duhur. Gjëndja shëndetësore e të resë është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia ka shpallur në kërkim autorin, ish bashkëshortin Edmir Mehja. Policia nuk bën të qarta motivet e ngjarjes, ndërsa mësohet se cifti ishte në proces divorci.

Në raportin e organizatës prestigjioze Amnisty International, me qendër në Londër, për të drejtat e njeriut në Shqipëri është vërejtur se shkelen të drejtat e grave dhe të fëmijëve dhe se dhuna në familje është shtuar.

BalkanWeb

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 12:15
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

ka nje pse per kte krimin...!!!


vapa e tepert...? apo dashuria...?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2009 13:01
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 332 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Diskutime te ngjarjeve nga Shqiperia > Lajmet e fundit...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.