Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare
Gjithsej 18 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Visar
Anetar i ri

Regjistruar: 01/05/2010
Vendbanimi: Fier
Mesazhe: 8

fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....

_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....
_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2010 20:28
Visar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Visar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Visar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Visar Shto Visar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Visar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato që tha Visar
Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....

_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....
_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .Teme interesante Visar. Kam kohe dhe une qe me vjen per te vjelle nga gjithe kjo zallamahi ne politiken shqiptare, dhe sidomos nga pseudo politikanet tane. Problemi eshte qe jane aq te fuqishem sa ska perendi ti heqe nga aty ku jane jane njesoj si kanceri qe leshon metastaza e pushton cdo qelize te trupit deri sa te vdese. Me sa kuptoj une shoqeria shqiptare ka vdekur, shof shume njerez te pakenaqur por dhe shume indiferente ne te njejten kohe. Kemi filluar te kerkojme zgjidhje individuale secili per vete e zoti per te gjithe i thone kesaj pune.

Ka nevoje per revolucion por mungon lideri ose mbase do duheshin ca Avni Rustema sdi c'pergjigje ti jap asaj pyetjes tende qe ka kohe qe me mundon sinqerisht.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2010 20:40
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato që tha Visar
_ Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....


Sepse jemi pabythesa te paorganizuar. As ne nivel shteteror (shtet fallco), as ne nivel social (me Avni Rustema dhe atentate me bomba). Nqs ka nje karakteristike qe shqiptaret kane (per mire a per keq) eshte mos-organizimi. Nuk bejne dot shtet, por nuk bejne as ku-klux-klane dhe holokauste. Jane thjesht bjeri ti biem. Te dali ku te dali. Deri tani kane dale 3 milion. Keta qe lexon ne forum me se shumti nuk jane as pjese e tyre. Flasin nga perendimi. Jane migro-shqiptare. Migro-shqiptaret nuk kane te drejte te votojne, kane te drejte vetem te llapin neper forume
Citim:
Po citoj ato që tha Visar

_ Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....


Nuk i ke lejuar, me keq akoma, i ke zgjedhur. Jane perfaqesim i deshires se çdo shqiptari per te vjedhur dhe bastisur shtetin. Sepse shteti eshte krijuar mbi baza fallco dhe nuk ofron transparencen e duhur. Po ta vesh re ne forum, gjithe shqiptaret bejne sikur i duan te miren Shqiperise. E bejne thjesht per te mbrojtur shtetin fallco. Shpesh del justifikimi: "Ne jemi demokraci e re, jemi shofere te rinj, jemi shtet i ri, jemi gjynaf, na kane rene ne qafe". Te gjithe thone aresyen, por nuk thone çfare duan te justifikojne me ate argument, pra faktin qe shqiptaret jane te paafte te bejne shtet, te ecin si njerez me makine, etj. Disa pervec justifikimit gjejne dhe zgjidhjen: psh, diktature ose mbreteri. Pranojne çdo teori, me kusht qe ekzistenca e Shqiperise mos cenohet. Politikanet qe permende pikerisht per kete mbijetojne. Sepse shqiptaret pranojne çdo lloj paturpesie qe te mos vihet ne dyshim ekzistenca e Shqiperise. Mendo, ketu ka njerez qe thone "le te manipulohen votimet, rendesi ka mos kete rremuje per syte e botes". Dhe politikanet e dine kete. Argumentet e fundit Rama-Berisha jane "ti po na le pa hyre ne Evrope", "jo, ti na le pa viza se nuk hyn ne parlament". Paturpesia fillon ketu, qekur pranojme zgjidhje fallco, shtete fallco, etj. Dhe ne fund argumentet kryesore te shqiptareve jane "aman na jepni viza, beni ca te doni me votat po na jepni viza". Eshte hipokrizi e papare. Mbajne shtet fallco dhe shesin çdo gje per Evropen dhe Ameriken. Besojne me shume ambasadoret sesa politikanet e vet. Pse???? Sepse kemi shtet fallco, dordolec, sa per te krijuar iluzionin se jemi autoktone dhe te pavarur.
Citim:
Po citoj ato që tha Visar

_ Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .


Zgjuar je, por s'ke kurajon te veprosh. As une as ti. Jemi shqiptare pra. Jemi pabythesa

Modifikuar nga Fajtori datė 05/05/2010 ora 02:21

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2010 02:05
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Visar
Anetar i ri

Regjistruar: 01/05/2010
Vendbanimi: Fier
Mesazhe: 8

Re: Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

[QUOTE]Po citoj ato që tha Fajtori


Nuk i ke lejuar, me keq akoma, i ke zgjedhur. Jane perfaqesim i deshires se çdo shqiptari per te vjedhur dhe bastisur shtetin. Sepse shteti eshte krijuar mbi baza fallco dhe nuk ofron transparencen e duhur. Po ta vesh re ne forum, gjithe shqiptaret bejne sikur i duan te miren Shqiperise. E bejne thjesht per te mbrojtur shtetin fallco. Shpesh del justifikimi: "Ne jemi demokraci e re, jemi shofere te rinj, jemi shtet i ri, jemi gjynaf, na kane rene ne qafe". Te gjithe thone aresyen, por nuk thone çfare duan te justifikojne me ate argument, pra faktin qe shqiptaret jane te paafte te bejne shtet, te ecin si njerez me makine, etj. Disa pervec justifikimit gjejne dhe zgjidhjen: psh, diktature ose mbreteri. Pranojne çdo teori, me kusht qe ekzistenca e Shqiperise mos cenohet. Politikanet qe permende pikerisht per kete mbijetojne. Sepse shqiptaret pranojne çdo lloj paturpesie qe te mos vihet ne dyshim ekzistenca e Shqiperise. Mendo, ketu ka njerez qe thone "le te manipulohen votimet, rendesi ka mos kete rremuje per syte e botes". Dhe politikanet e dine kete. Argumentet e fundit Rama-Berisha jane "ti po na le pa hyre ne Evrope", "jo, ti na le pa viza se nuk hyn ne parlament". Paturpesia fillon ketu, qekur pranojme zgjidhje fallco, shtete fallco, etj. Dhe ne fund argumentet kryesore te shqiptareve jane "aman na jepni viza, beni ca te doni me votat po na jepni viza". Eshte hipokrizi e papare. Mbajne shtet fallco dhe shesin çdo gje per Evropen dhe Ameriken. Besojne me shume ambasadoret sesa politikanet e vet. Pse???? Sepse kemi shtet fallco, dordolec, sa per te krijuar iluzionin se jemi autoktone dhe te pavarur.Fajtori .. nuk kam asnje koment per ato qe thua .. pervec aprovimit per te gjitha fjalet qe ke shkruajtur .........

por nje pyetje tjeter per te hapur debat .....

Mos valle ka ardhur koha qe edhe ne ne Shqiperi te kemi nje "17 Nentor" dhe se kam fjalen per ekip futbolli por .... nje organizate si ne greqi ....

Shume te tjereve do tu duket si extremiste idea ose mendimi imi ... por e verteta eshte se kush do tu thoje Mjaft ketyre .. pleherave qe kontrollojne vendin tone ..... pikerish idea e nje Avni Rustemi me duket me e apelueshme .

po te citoj perseri ....... Zgjuar je, por s'ke kurajon te veprosh. As une as ti. Jemi shqiptare pra. Jemi pabythesa .......

shume dakort jam me ty ..... por as do ishte turp per ne dhe te gjithe ata qe jane shqiptare , te dorezohemi dhe te pranojme keta poshteresira .......edhe sa do te mund te pranojme .

Pse duhet te behen keta imoral pengese per shume e shume intelektuale qe jane neper te gjithe vende te botes dhe duan te kthehen ne Shqiperi ... por te gjithe perserisin te njejtin refren ....
"Eshte e kote te marresh mundimin pasi nuk do ndryshojme gje... ku te lene ujqerit "

Nuk eshte turp qe ne vitin 2010 ... te dergohen njerezit neper mitinjgje partiake me zor.... si nga PD-ja edhe PS-ja .......

Pse e lejojme veten te jemi vegla te ketyre te pafytyreve ......

Cila eshte e ardhmja jone .......!!!!!!!??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2010 18:26
Visar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Visar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Visar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Visar Shto Visar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Visar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Visar
Anetar i ri

Regjistruar: 01/05/2010
Vendbanimi: Fier
Mesazhe: 8

Marre nga gazeta shqiptare e dates 06 / 05 / 2010... me titullin " O zot paskemi ardhur ne mesjet "


Kapiteni J.Hibberdine Ditari Personal, Shënimi: 23. shkurt 1943 “Sa i lumtur do të isha nëse do të rikthehesha përsëri në botën e civilizuar. Të kisha mundësi që të bëja një banjë me ujë të ngrohtë si dhe të lahesha kur të doja, të isha midis njerëzve të cilët ti ju ke besën, të ulesha në karrige dhe jo përtokë, të haja ushqim të gatuar për sëmbari dhe të shërbyer në mënyrë të kulturuar dhe jo të rrethohem nga pisllëku, qelbësirat dhe njerëzit pa edukatë. Dy muaj në këtë vend, janë sa për dy vjet në shërbim jashtë vendit.
Nuk është se po bëjmë diçka të dobishme apo nëse kemi mundësi të bëjmë. Ka kaq shumë pak mirënjohje në këtë vend, saqë këta njerëz e kanë të vështirë të besojnë se dikush mund të vijë që nga ana e anës për t’i ndihmuar dhe meqenëse nuk gjejnë asnjë motiv për prezencën tonë këtu, janë shumë dyshues për ne. Duke mos pasur asnjë besë tek njëri-tjetri, janë të paaftë për të luftuar pasi kanë dyshime se sapo të fillojë beteja, secili do ja mbathë duke e lënë tjetrin në baltë. Janë mendjemëdhenj dhe mburravecë, duke mos pasur asnjë arsye të jenë të tillë. Nuk kanë kurajë, këmbëngulje, vazhdimësi dhe ju mungon sensi i nderit. Janë si fëmijë, dhe si të tillë zihen me njëri-tjetrin. Qeshin vetëm me fatkeqësitë e të tjerëve dhe me siguri që do të vdisnin së qeshuri nëse ndonjëri nga ne do të rrëzohej në greminë. Është një fatkeqësi e madhe që një vend kaq i bukur nuk banohet nga një racë më e civilizuar”.

A kane ndryshur gjerat edhe pas 67 vjetesh ................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2010 18:35
Visar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Visar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Visar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Visar Shto Visar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Visar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Citim:
Po citoj ato që tha Visar
Po e hape temen me nje pyetje ... Si ka mundesi qe mbas 20 vjet Demokraci populli shqiptare akoma eshte peng i politikaneve te korruptuar !!!!???]
Kjo eshte demokracia dhe pas tij vjen shteti ligjor i cili i fut ne burg te korruptuarit. Forcimi i shtetit dhe sidomos i gjykatave dhe prokurorive dhe sidomos denoncimi qe duhet te bejne qytetaret perballe çdo lloj padrejtesie dhe korrupsioni.
Citim:
megjithese kudo flitet per marrveshjet te korruptuara te Berishes dhe Familjes se tij... akoma ka njerez qe besojne se ky eshte njeriu qe do coje shqiperine ne EU.... akoma me keq per Edi Ramen ose Gramoz Rucin, Ilir Meta, Skender Gjinushi , Paskal Milo e shume e shume te tjere qe kane perfituar nga vuatjet e ketij populli....]

Mire apo keq tashme jemi nje vend antar i Nato-s, aspirojme per ne BE dhe presim prej burokracise europiane liberalizimin e vizave, qe tu vije era qytetare edhe te varferve qe nuk e kane pasur ashtu sikurse nuk e kane akoma te shohin bote me sy apo te afermit e tyre ku jetojne.
_
Citim:
Si ka mundesi qe s'jemi aq te zot te zgjedhim nje njeri qe te perfaqesoje interesat e te gjithe popullit shqipetare .....
Ti si individ i lire shpreh mendimin tend kur te behesh person juridik apo parti politike jep kontributin tend ne politike.
_
Citim:
Pse i kemi lejuar keta te pamoralshem te jene ne keto pozicione deri tani .....]
çdo njeri ka vlerat dhe aftesite e tij ku eshte aty apo atje. Po te jene te pamoralshem nuk i ndjek njeri por secili ka nje elktorat qe shkon tek 43- 44 % e popullsise qe votojne dhe ata i perfaqsojne.
_
Citim:
Kur do zgjohemi dhe te bejme zgjedhjen e duhur dhe ti largojme keto plehera qe jane bere super Milionera nen kurrize te Shqipetareve .

Nuk largohen as me deshiren tende e as me arme, aty kane qene aty jane dhe aty do te jene.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Maj 2010 21:28
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Visar
Anetar i ri

Regjistruar: 01/05/2010
Vendbanimi: Fier
Mesazhe: 8

Shume i Dashur shoku Piktor ......

Megjithese deshiren e madhe per te kuptuar pergjigjet qe ju i keni thene pyetjeve te mia ...... asnje nje gje nga gjerat qe ke shkruajtur s'eshte pergjigje , por perkundrazi u njgjan atyre shkrimeve te sekretareve te rinise ne kohen e Komunizmit , ku te verbuar dhe entuziast flisnin kote .... me vjen keq po edhe ju ashtu tingelloni.

Po citoj:
Kjo eshte demokracia dhe pas tij vjen shteti ligjor i cili i fut ne burg te korruptuarit. Forcimi i shtetit dhe sidomos i gjykatave dhe prokurorive dhe sidomos denoncimi qe duhet te bejne qytetaret perballe çdo lloj padrejtesie dhe korrupsioni....

Se kuptoje c'do te thuash me shtetin ligjor qe fute ne burg te korruptuarit .....

pothuajse te gjithe gjyqtaret , prokuroret drejtues te larte ose te vegjel te polices, mbase me ndonje perjashtim shume te vogel, te gjithe jane perlyer ne afera te korruptuara dhe imorale ......

A se kupton qe fatkeqesia jone me e madhe eshte se ne si popull skemi ndryshuar mentalitetin ...

Si mund te jesh optimist kur drejtohesh nga Gangstera te veshur me kostume politikanesh , kur shitesit dhe trafikantet e droges jane pjesa me e pasur dhe e nderuar e shoqerise .... mos valle i harrove se cfare u bene vajzave shqiptare qe i moreen dhe i cuan te punojne si prostituta .... ata sjane zhdukur ... por i ke aty ne shqiperi ... njecik me ndryshe se ne fillim ..... te veshur me kostume , pronare te bisneseve te vogela ose te medha ..... keta jane pasqyra e shqiperise ..... keta jane klasa e pasur e shqiperise ......

Atehere pse eshte i lire Fatos Nano , Edi Rama , Vajza e Sali Berishes ... e shume e shume te tjere ............A e kupton qe ne nje demokraci te mirefillte keta politikanet tane duhet te jen te gjithe ne burg, aq te korruptuar jane ...... A e kupton shoku Piktore qe ne po ikim mbrapa dhe jo perpara ...... A e kupton qe si Kryetari i qeverise se sotme edhe ai i opozites jane turpi dhe arsyeja qe shqiperia eshte ne kete gjendje sot .....

Por fatkeqesisht jane njerez si puna juaj qe ose jane pjese e ketij kanceri qe ka zaptuar Shqiperine ase jane aq te verbuar dhe s'dine se ku jane ...... qe u japin oksigjen ketyre pleherave ......

Po citoj :

Mire apo keq tashme jemi nje vend antar i Nato-s, aspirojme per ne BE dhe presim prej burokracise europiane liberalizimin e vizave, qe tu vije era qytetare edhe te varferve qe nuk e kane pasur ashtu sikurse nuk e kane akoma te shohin bote me sy apo te afermit e tyre ku jetojne.

sinqerisht nuk e kuptoj c'fare duhet te thuash ketu .....Ti se kupton qe jemi ne vitin 2010 .. plot 20 vjet qe nga rrezimi i Diktatures Komuniste ... edhe Partite me te medhaja politike PD edhe PS , nxjerrin militantet e tyre neper shshe me shantazhe dhe gati me dhune per qellime dhe kaprico personale .......
Nuk eshte turp qe deget e partise Demokratike neper rethe u kerkojen kryetareve dhe drejtoreve demokrat te institocioneve te firmosin se kush do te veje ne mitingun e PD.... nuk eshte turp qe PS organizon transport falas dhe paguan militantet e saj 10 mije leke per te vajtur ne miting .......

A tregon kjo perparim apo rruge drejt demokracise dhe shtetit ligjor ......

gjithe ato zarfa e transferime lekesh tek zyrtaret dhe politikanet shqiptare, per nje dhenie tenderi apo ndonje "nderi " .... kush kujton se do i paguaje demet ....ti dhe une dhe i gjithe populli i thjesht .... fatkeqesisht edhe ata te lodhurit qe kane hyre ne greve urie ..... me te vertet qe ti beson se ne po bejme perpara me leket qe na huazon Bota ... por ato leket do vije koha qe do paguhen mbrapa .... kush dhe si do paguhen kur shumica kane perfunduar neper xhepat dhe duart e polotikane tane .......

a se shikon qe c'fare po ndodh me Greqine .... se shikon qe vite korrupsioni dhe mos menaxhimi te mire i kane sjell ne kete gjendje .....

sdi cte them me tjeter .... por zgjohu nga gjumi dhe enderrat qe po shikon dhe shiko realitetin ... mos prano te behesh vegel qorre e Politikane te Korruptuar por ngri zerin dhe kerko demokraci te vertet ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2010 00:54
Visar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Visar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Visar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Visar Shto Visar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Visar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2049

Visar pershendetje,


Shrkimet e tua jan shume te drejta, por harron qe populli shqiptar eshte shume dele, dhe kur nje dele hidhet ne gremine, te tjerat e ndjekin nga mbas.

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2010 18:55
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Ju shoku Visar keni shume te drejte , e vetmja gje qe nuk me pelqen eshte shembulli negativ qe merr per baze si psh 17 nentoret e greqise qe vetem kane vrare njerez por nuk munden ta shpetojne Greqine nga kolapsi total ekonomik qe po perjeton. Kur te ndergjegjsohen njerzit se toka duhet punuar, lopa rritet ne stalla, plehrat hidhen ne kazanet e tyre e jo nga dritarja ne trotuar kemi bere goxha pune te madhe. Ah po sidomos pune e madhe eshte me njerzit e lokaleve qe duhet te ndergjegjsohen e jo te gdhihen e ngrysen bythe lokalit me nje gote raki, birre apo kafe, po paret ku i gjejne valle!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2010 19:07
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Citim:
Po citoj ato që tha Petter

por harron qe populli shqiptar eshte shume dele, dhe kur nje dele hidhet ne gremine, te tjerat e ndjekin nga mbas.pikerisht po kerkojme dashin e kopese qe po fle me bariun mor cun

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Maj 2010 20:13
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 18 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > fatkeqia kombetare ....politikanet Shqipetare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.