Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 2.00.
Gjithsej 27 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
aleksa
Anetar i ri

Regjistruar: 26/08/2006
Vendbanimi: Toronto
Mesazhe: 2

A ka jete pas vdekjes ?

Pershendetje miq !
Une vete kurre nuk kam menduar se mund te kete jete pas vdekjes , por ketu ku po jetoj aktualisht kam filluar te dyshoj pak .. kam lexuar shume artikuj qe me lene te dyshoj .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2006 21:45
aleksa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė aleksa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me aleksa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: aleksa Shto aleksa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto aleksa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705

hi !!

..........naten kur flinja me tha shpirti pi ................................................................................. ke shekuj te flesh ne qetesi................
...........................une dua te jetoj kete jete qe kam ------------ po me mbrapa , se mos erdhi njeri dhe me tregoi ??!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2006 22:20
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Po

ka .

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2006 22:14
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Ah Lorie, sa shume do doja ta besoja jeten e pertejshme.

Nuk e di ne ka apo jo jete mbas vdekjes, di vetem qe ka gjera misterjoze qe me bejne te besoj ne Zot.

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2006 22:35
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

mbreterit e egjiptit te lashte u mumifikonin per t'u bere te perjetshem; nje nga perandoret me te medhenj ne histori, khan-i i mongolise, thirri mjekun me te mire te kohes qe t'i falte perjetesine; perandore dhe mbreter anembane kane aspiruar perjetesine,....

mendimi im..
gjithe keto shekuj kane skalitur ne psiken e njerezve nje aspirate mashtruese ne lidhje me perjetesine...
nguliteni ne koke njerez.. beni c'keni per te bere ne kete jete... pas jush jeta do te vazhdoje pa ju..

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Gusht 2006 00:46
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Vete kjo jeta kalimtare, tregon qe ka dhe nje jete tjeter qe eshte perfundimtare. Une besoj ne jeten e perjetesise, se pas vdekjes ka nje jete te perjetshme, sepse eshte menyre e urtesise ne te besuarit pas vdekjes... Ah, shpirti im..!

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Gusht 2006 19:33
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iris
Anetar i ri

Regjistruar: 18/07/2006
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 17

une mendoj se edhe pas vdekjes ka jete dhe u them te gjitheve besojeni kete gje

__________________
dashuria eshte si era, vjen dhe iken pa na pyetur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 16:30
iris nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iris Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iris (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: iris Shto iris nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iris nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
mbreterit e egjiptit te lashte u mumifikonin per t'u bere te perjetshem; nje nga perandoret me te medhenj ne histori, khan-i i mongolise, thirri mjekun me te mire te kohes qe t'i falte perjetesine; perandore dhe mbreter anembane kane aspiruar perjetesine,....
Perjetesia kerkohet dhe ne ditet e sotme lost soul;njerezit cfare nuk bejne qe te zgjasin ditet e tyre dhe te qendrojne te rinj perhere.
Nuk jane vetem perandoret qe aspironin kete gje, Zoti thjesht na ka ndertuar per te qene te perjetshem,me instinktin e immortalitetit brenda por cuditerisht e kerkojme pothuasje gjithmone ne vendin e gabuar.(sic eshte dhe ajo e mumifikimit)

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 20:09
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

cudi vertete,.. cudi sesi zoti na ka krijuar ne kete menyre, na ka dhene instiktin e pavdeksise, por s'na ka dhene instiktin e orientimit se ku ta kerkojme... cudi sesi ne njerezit jemi te gatshem te besojme gjera sipas qejfit

pershendetje.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 20:39
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

eshte zgjedhja e lire

meqe jemi bere sipas imazhit te tij, na ka pajisur me zgjedhjen e lire(ashtu sic ka ai nje te tille). Ai nuk mundet te detyroje kend ta ndjek ate( dhe duke ndjekur ate gjendet pavdekshmeria).
Une mendoj se ai na krijoi duke na dhene zgjedhjen e lire edhe pasi e dinte qe njerezit nuk do ti bindeshin. ( risking is in his nature)
He seeks the heart not traditions with no sense.


pershendetje edhe tyja

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 22:02
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.