Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...
Gjithsej 577 faqe: « E parė ... « 553 554 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 570 571 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz


Hajde sqarim hajde Flm Shelgu por dhe une s'pretendoja te fitonte me Francen. Pjesen e pare krijuan ca emocione por e pashe qe s'vinin dot gol. Mua me pelqyen

Ca gjerash behen me inat?

Ore do ta them se nuk e mbaj dot.

Me thote nje ketu ku punoj: Shume mrie qe fituat me Rumanine, edhe une me ju isha, por dhe ma tha si per te ardhur keq, shume te shemtuar keta djemte tuaj.eliz si thua ti, se e besoj gjykimin tend. Une ju perjigja kesaj ezmeres xhanem, I thashe qe topmodelat I kemi ndryshe, por e ndjeja qe duhet t'i kasha treguar nje barcalete ne fakt.


Glak mos u afro ketej

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2016 19:26
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BRUNI11
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 92

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
Por na kane ushqyer me ato shenjen e dy duarve te bashkuara mbrapsh dhe me nje nacionalizem te tepruar e per me teper fallco (sepse shumica e atyre qe jane ne Shqiperi dhe qe kane bere tifozllek per Shqiperine sonte, do te donin te iknin nga Shqiperia para se te gdhinte e nesermja)!....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2016 22:09
BRUNI11 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BRUNI11 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BRUNI11 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BRUNI11 Shto BRUNI11 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BRUNI11 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679


Me kujtove nje kushuri, ai thote, te gjitheve u fillojne floket poshte veshit, shqiptareve siper tij ekzagjeron cik po ka shume humor. E njejta gje me ra ne sy dhe mua po s'thashe gje, dikush prane meje e shprehu dhe tjetri ngjitur e aprovoi une e anashkalova se te vegjelve s'u duhen vene re gabimet u perqendrova te nje pase e bukur
Do na e tregosh barsaleten?

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2016 22:10
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705
hahahahah jo jo
...
nashiiiiii ate barsoleten , jo per gjo po - po na bon kurioz

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2016 22:46
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4059

Me kapi syri komentin e NS.... Une mendova se vetem ne kete menyre do integrohemi. Nje fytyre te lyer, nje flamur te ngritur, shqiponjen ne duar dhe zbavitje e jo pune. Gjithsesi, eshte nje ndienje e bukur kur degjon komentuesit e sportit ne vend te huaj te na permendin sidomos kur nuk eshte ne kontekstin negativ derisa vjen Shelgu ... hedh gurin dhe fshen barcaleten. Seriozisht ama me kete linje mendimi i bie te ngresh pyetjen pse hidhet kaq shume mund e pune per ndeshjet/lojrat olimpike e jo per science fairs? Imagjino sa fonde do te kishte per te vazhduar kerkimet, zbuluar kurime etj, advancuar perpara ne cdo fushe me nje fjale, nese trajtoheshe po njesoj si sporti. Por ja qe kjo e fundit nuk sjell zbavitje ne publik (mgjs lojtaret sidomos ata te futbollit amerikan demtohen keq). As po i hy c'shkruhet nga studimet per keto demtime, mjafton te shikosh filmin Concussion, ku permbledh bukur sec ndodh ne futboll....

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2016 15:28
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Enigma, shqiperia nuk ka as kushtet ekonomike dhe as intelektin per shkence. Mire eshte ta harrojne shkencen fare, te fokusohen tek prakticiteti, edukimi profesional, gjera te thjeshta. Shkenca kerkon sforcim qe s'po e bejne dot vendet e Evropes, aq me pak Shqiperia.

NS e ka mire. Por une do pretendoja akoma me pak. Jo dedikim per Shqiperine, por mjafton mos merrnin preshin kot per nje gol. Ok, te gjithe ishim me skuadren tone, luajten bukur. Po mediat po shkojne ne delir total. Dje ne mjes Top Channel shkruante me te madhe "Fitore Shqiperia", dhe behej fjale per fitoren qe po dalim nga Euro 2016 me civilizim dhe nje ndeshje te fituar. Ama ishte fjala per eliminim, per humbje. Epo dreqi ta haje, nje gol te lodhur beme, vertet Portugalia nuk fitoi asnje ndeshje, po beri gola sa te duash, u ndesh tamam. Si mund te kaloje turin nje skuader qe ne 3 ndeshje u rrah dy here dhe beri vetem nje gol qe i dha nje fitore. Apo nje skuader qe humbte rastet me porte bosh.

Ja kaq kisha, sikur mos marrin preshin shqiptaret mire do ishte. Ka arritur deliri qe eliminimin e quajne fitore.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2016 17:45
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
pse hidhet kaq shume mund e pune per ndeshjet/lojrat olimpike e jo per science fairs?

Sepse kapitalistet shqiptare kane kapitale akoma te vogla dhe si te tilla duan ti rrisin sa me shpejt. Kjo arrihet me ndertimet e banesave, ne telekomunikacion, tani mini-hidrocentralet dhe tek sporti per ata pak qe kane aty kapitalet e tyre. Ka dhe investime ne shkence, si p.sh. ca laboratore analizash te ndryshme, ku paguhet ne kesh e te cilet besoj duhet te jene rentabel per arsyen e mire te shtimit te semundjeve ne Shqiperi. edhe une mendoj ne te ardhmen te investoj ne shkence ne Shqiperi, duke ngrejtur nje lloj krematoriumi modern, per faktin se vdekjet kane prioritet ne ate vend dhe tokat per varreza jane ne pakesim.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 12:13
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Enigma, shqiperia nuk ka as kushtet ekonomike dhe as intelektin per shkence. Mire eshte ta harrojne shkencen fare, te fokusohen tek prakticiteti, edukimi profesional, gjera te thjeshta. Shkenca kerkon sforcim qe s'po e bejne dot vendet e Evropes, aq me pak Shqiperia.
Ja kaq kisha, sikur mos marrin preshin shqiptaret mire do ishte. Ka arritur deliri qe eliminimin e quajne fitore.


Dakort, vetem se une nuk e kuptoj dot lidhjen e paragrafit te pare me ato dy te tjeret!?! Pse marrja me shkence qenka molle e ndalume per Shqiperine!?! Apo sepse Erdoganua e ka per momentin ne xhepin e vogel kete vend!?!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 12:17
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha robert

Dakort, vetem se une nuk e kuptoj dot lidhjen e paragrafit te pare me ato dy te tjeret!?! Pse marrja me shkence qenka molle e ndalume per Shqiperine!?! Apo sepse Erdoganua e ka per momentin ne xhepin e vogel kete vend!?!Jo Robert.
Shqiperine e ka kapitali i madh, kur t'i vije koha per ta pasur fatkeqesisht, por kapitali i madh ka edhe Turqine, Greqine, Europen lindore, vendet arabe etj etj. Ky eshte globalizimi. Dmth kapitali i madh ka vetem dy rruge: ose te kam, ose te prish per 100vjet sa te te vine mente e te vish tek une me deshire.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 17:08
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4059

Bobo e mire mos i shikoni kaq tym gjerat... Kam besim ne njerezit aty qe punojne me impenjim dhe perkushtim! Ne qe jemi larg vetem llogje bejme. E fundit qe me kapi syri ishte per vrerin e administratores qe kishte keqtrajtuar femijen. Me mire vepra them une se sa vrer. Prandaj edhe te mbeshtetesh ekipin tend ne stadium s'me duket keq. Te pasqyrosh nje mesazh pozitiv qe s'te ben keq ne fund te fundit pasi ekipi dhuroi emocione dhe zbavitje prape s'me duket per te alarmuar.

Qenkam keqkuptuar... Fundja, pse mos na shkoje mendja per Shqiperine per te investuar diku pervec ndertimit!!!! Mesazhi i pare tim me pyetjen qe ngrita s'kishte te bente direkt me Shqiperine. ....Po mendoja se cfare mbeshtetje te forte ka sporti (qofte dhe kinematografia( ne krahasim me shkencen, artin, teatrin....Mos flasim per xhepat e menaxhereve dhe ekipit mbeshtetes. A ka sistem diku me gjere se Shqiperia qe te blihen bileta per ne "stadium" nga qytetaret per te pare konkurimet se kush shkencetar do ja dali ne krye? Me nje fjale vete qytetaret te kontribojne per akvitetet e shkencave si me para si me tifozllek? Jo, nuk ka. Poshte qytetaret!

ps. Robert - Ja ideja u gjend, tani a ta mban e ke neps te kthehesh e te punosh aty?

Mendim Casti tjeter.....Sikur Borris te behet PM dhe Trump president!!! Ku do shkojme pastaj!

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2016 17:22
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:30 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 577 faqe: « E parė ... « 553 554 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 570 571 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Mendime te castit...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.