Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Mbi kėtė forum > Mendimet tuaja mbi Rregulloren e Forumit!
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Per juven, klodel, por edhe per cindin:

Marr mesazhe private here pas here, por se kuptoj paaftesine per te evituar sherret. Mjafton te fusesh personin ne liste te injorimit dhe mbaroi puna, as mesazhet private nuk ja shikon. Kete e kam aplikuar vete dhe jam rehat. Kaq e veshtire eshte? Apo kurioziteti thuaj... Kesaj i thone hem me kruhet, hem me djeg.

Per mua ky nuk eshte diskutim per rregulloren perderisa behet vetem mesa dy personash, qe per me teper kihen inat. Madje kontinenti nuk po thote asgje direkt per rregulloren dhe as perfaqson gjithe stafin. Shkurt hesapi, ju te dy ketu po beni palle me njeri tjetrin, sepse nuk me duket diskutim mbi rregulloren. Ose ne qofte se doni te diskutoni vetem ju te dy atehere vazhdoni dhe s'po e hap me kete teme.

P.s. Konte, nje keshille miqesore. Kam 3 dite qe punoj qe te rregulloj motorin e kerkimit ne forum. Dhe kjo sepse ka disa tema me mijera mesazhe brenda. Mundohu te shkruash pak me permbledhur se kam vene re qe shkruan nga 5 mesazhe periher, per t'iu pergjigj secilit vec e vec. Duket si chat ashtu... plus qe na lodh serverin kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 10:04
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Per juven, klodel, por edhe per cindin:

Marr mesazhe private here pas here, por se kuptoj paaftesine per te evituar sherret. Mjafton te fusesh personin ne liste te injorimit dhe mbaroi puna, as mesazhet private nuk ja shikon. Kete e kam aplikuar vete dhe jam rehat. Kaq e veshtire eshte? Apo kurioziteti thuaj... Kesaj i thone hem me kruhet, hem me djeg.



Po mire e lal, si i behet kur ti nuk ofendon njeri, nuk gerricesh me njeri, (personalisht nuk di ta kem bere nje gje te tille)? Nuk e di nga te vjen, nga ta presesh.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 12:21
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Citim:
Po citoj ato që tha juve


Po mire e lal, si i behet kur ti nuk ofendon njeri, nuk gerricesh me njeri, (personalisht nuk di ta kem bere nje gje te tille)? Nuk e di nga te vjen, nga ta presesh.



akoma nuk jeni mesuar ju juventinet me keshtu gjerash

keshtu eshte te vjen nga nuk e pret

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 12:35
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

....

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 12:49
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Citim:
Po citoj ato që tha oliinter


akoma nuk jeni mesuar ju juventinet me keshtu gjerash

keshtu eshte te vjen nga nuk e pret



S'ke faj ti se nuk u mjaftove me Guido Rossin, ............. nuk po e vazhdoj me, kape vete po deshe.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 13:09
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Si mer nuk di nga te vjen? Pse ne kaos jemi zhytur? Gjithe jeta bazohet mbi zbulimin e korrelacioneve dhe kategorizim. Plus qe jo te gjithe jane allcake qe shajne privateve.
Juve, sa teorik je bo mer. Sikur te kishte halla tope thua ti :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 14:20
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Klodel me fal qe po nderhy por nuk po e kuptoj mire kete problemin tend, mbase eshte dhe ora e vone dhe lodhja e dites, por ti e ke hallin me rregulloren apo me Kontinentin pse eshte vere moderator? Sepse nuk e kuptoj mire.

Sepse ti ke filluar te ankohesh qe diten qe ai hyri ne forum dhe akoma vazhdon e ankohesh por me replika te ndryshme.

Dhe kur thuan (ju pushteti qe e votuat), c'fare do te thuash me kete? Qe stafi eshte cmendur qe futi nje anetare si Kontineti i cili nuk ka pike rrespekti ndaj aneterve (sipas teje).
C'do anetare mund te beje kerkese per moderim dhe propozimet hidhen ne staf, sic e din mire dhe ti dhe kur sondazhi del pozitiv kandidati hyn direkt ne staf.
Tani se ty s'te pelqen menyra e komunikimit te Kontinentin dhe 1000 te tjerve i pelqen, c'fare faji ka stafi ne kete mes?????????????

Nese doni te komentoni rregulloren, bejeni ne menyre qe problemet personale te rrijne jashte kesaj teme sepse me duket sikur jemi kthyer 1 vit mbrapsh po me te njejta "muhabete".

Te gjithe kemi antipatite tona ne forum, por kjo s'do te thote qe une te dal ne shesh e te bertas me te madhe se filanin e urrej.
Mua p.sh mund mos te me pelqeje gjysma e stafit, por jam perpjekur qe gjerat personale ti lej jashte dhe te permiresoj ate c'fare eshte e mundur.

Mbase mund te dukem sikur po mbroj nje moderator por ta siguroj qe edhe Kontinenti ka anet e tij negative, ashtu sic i ke pasur dhe ti kur moderoje, dhe ashtu sic i kemi te gjithe. Asnjeri nuk eshte perfekt ne kete bote.

Edhe icik me qete here tjeter se s'jemi ne lufte.





Po mire moj Lela ime e dashur, hajt ta zeme se ke te drejte, qe klodel dhe konti grricen per frona dhe kane hesape te vjetra stafi dhe inate, qe nuk i harrojne dot kollaj.

Po me mua c'ka konti, qe une, as per frona s'e kam pas ndonjehere ne mendje dhe shkallet e hierarkise dhe sidomos ato te pallateve, kohet e fundit i kam marre kaq inat, sa s'du me i ngjit fare, thjesht du me u ul ketu me pi ndonje kafe, kur me teket e me hedh nga nje kunj, per me kalu diten, ja ashtu si neper kafeniot europiane, se ne keto amerikanet te gjithe hyjne e dalin si delet dhe vetem me bisht te syrit shikojne.

Apo me ngjitet nga mbrapa konti, meqe jam mall, gjysem i vendit dhe gjysem i jashtem. Sipas kontit duhet me qene ose i jashtem ose i vendit dopjo, te shartuarit nuk pranohen, keshtu qe duhet ti luftojme dhe ti ndjekim kemba- kembes dhe ti ofendojme dhe ti ironizojme dhe ti bastardojme postimet e tyre. Mos valle kjo hyn ne anet negative te kontit, per te cilat forumi dhe gjithe anetaret e forumit duhet te bejne perjashtim. Atehere duhet ta shtoni kete si pike te vecante ne rregulloren e forumit.

Pika e fundit e rregullores se forumit (po jua sugjeroj une ta shtoni atje)

"Kemi nje moderator te vecante, qe ka shume ane negative ne komunikim me anetaret, por ju veme ne dijeni, se duhet ta pranoni si te tille. Nuk kemi tjeter opsion"

Hajt shendet Lela dhe gjithe te mirat.

Jo per gje, por une e kam pranuar kontin, nji ashtu si asht pa ndryshime...dhe vazhdoj punen time per agjitacion dhe propagande dhe pij kafen me qetesi, sidomos kete te mengjezit, qe me shijon shume...

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 14:31
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Per juven, klodel, por edhe per cindin:

Marr mesazhe private here pas here, por se kuptoj paaftesine per te evituar sherret. Mjafton te fusesh personin ne liste te injorimit dhe mbaroi puna, as mesazhet private nuk ja shikon. Kete e kam aplikuar vete dhe jam rehat. Kaq e veshtire eshte? Apo kurioziteti thuaj... Kesaj i thone hem me kruhet, hem me djeg.

Per mua ky nuk eshte diskutim per rregulloren perderisa behet vetem mesa dy personash, qe per me teper kihen inat. Madje kontinenti nuk po thote asgje direkt per rregulloren dhe as perfaqson gjithe stafin. Shkurt hesapi, ju te dy ketu po beni palle me njeri tjetrin, sepse nuk me duket diskutim mbi rregulloren. Ose ne qofte se doni te diskutoni vetem ju te dy atehere vazhdoni dhe s'po e hap me kete teme.

P.s. Konte, nje keshille miqesore. Kam 3 dite qe punoj qe te rregulloj motorin e kerkimit ne forum. Dhe kjo sepse ka disa tema me mijera mesazhe brenda. Mundohu te shkruash pak me permbledhur se kam vene re qe shkruan nga 5 mesazhe periher, per t'iu pergjigj secilit vec e vec. Duket si chat ashtu... plus qe na lodh serverin kot



 

Ok more Faje im i dashur edhe ti, po si i behet kur nuk ke fare kuriozitet ti lezosh keta te injoruarit dhe fffaaaaap, i injoruari te krijon nje pseudonim te ri papritur e pakujtuar dhe plas deri sa ta dergoj kete mp tek ty dhe ti, qe akoma nuk e ke futur kete vampir ne listen e injorimit hap syte, kur lexon mandata te tilla dhe fandaksesh nga befasia, qe te krijon nje shkrim kaq me "kulture" dhe fjalor kaq te "pasur" besoj se me kupton tani cfare dua te them, qe ne fakt nuk po them asgje te zakonshmet...si thame, ne kafenio jemi dhe bejme ndonjehere ndonje dore muhabet me kalu oren.  Tani, ti kur te vjen ndonje ere nga keto vampirat e rinj Faje, na njofto shpejt please, qe ta futim menjehere ne listen e injorimit, se ti i njeh me mire se kushdo keta vampirat, ja ke marre doren..

__________________
arratisur syrgjynosur...

Modifikuar nga Cindi datė 14/12/2006 ora 15:28

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 15:07
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

fajtor lela dhe kush nuk e ka te qarte

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel
Erzen rregullorja ka nej vit qe eshte hartuar dhe shyqyr qe e paraqitet nje nje forme shume te cunguar nga versioni origjinal, por gjithsesi, me mire dicka se pa gje. Me duket, se u publikua para se te shtoheshe stafi me moderatore te rinj dhe te riktheheshin moderatoret e vjeter, te cilet vecanerisht mendoj se duhet ta kuptojne se cfare permban rregullorja dhe se si duhet te komunikojne, meqenese komunikimi qe duhet te ishte kriteri baze i moderatorit, vecanerisht mungon ne menyre te theksuar.

GJithashtu ndoshta do duhej sqaruar vete koncepti i moderimit, qe shume veta nuk e kane patur dhe vazhdojne mos e kene te qarte, duke filluar nga ty: qe te moderosh dhe te administrosh nuk do te thote balancosh "shoqerite" apo te ruash preferencat " forumore" , por te ruash ekuilibrin e diskutimit, pavaresisht ideve personale, dhe t'i besh njerezit te komunikojne pa ekstreme njekohesisht t'u lesh hapesire te gjitheve, dhe te veprosh aty ku duhet pa pyetur kujt i shkel kallon. ky eshte moderimi.

sa per respektimin e rregullores, nuk kam asnje iluzion. kjo duke filluar qe nga rotacioni e deri tek moderatoret " aktive" qe kane mbi nje vit qe rrine si emra.

nejse

kalofshi mire.




keto ishin komentet e mia per mosrespektimin e rregullores si anetare e thjeshte e forumit, e cila kur hyn ka deshire qe te jete e lire te shkruaje ku te doje, pa patur persekutuesin nga mbrapa.

Une thashe nje mendim, dhe ajo qe u be eshte ajo qe ndodh gjithmone qe kritika personalizohet dhe nderlikohet dhe shperfytyrohet dhe del personi qe ben kritiken i keqi dhe ai qe do lufte. MEgjithate kjo nuk eshte aspak e vertete. Problemi qendron tek JU dhe un kerkoj vetem garancine stafore qe nuk do lejohen moderatoret te thyejne rregulloren.

KAQ

se ka qef kontja te shperfytyroje keqinterpretoje dhe te nxjerre gjera absurde, nuk eshte problemi im.

Une dua te jem e qete dhe te lihem e qete dhe nuk me interesojne me keto budalliqe.

Lela ti s'ke pse me permend mua moderimin tim sepse kam 1 vit qe nuk moderoj, dhe as te shkruash me bold per te tregu "supremacine" se une di te lexoj. Por jeni ju ata qe nuk keni qef te lexoni te kuptoni edhe ec mo vazhdoni keputjani kodra pas bregu. sa per mua jam shume e qete. Nuk me intereson profili psikologjik i moderatoreve, dhe as i anetareve, por kerkoj qe secili te marre pergjegjesine e vet per sjelljet e veta.

Ndersa ti fajtor e cuditshme se si verejtja e vetme u drejtohet anetareve dhe jo moderatorit qe ben lemshin kryesor. Me fal por nese do me nderhy nderhy tamam ndryshe mos nderhy hic se i ul vetes shume pike dhe personalisht m'i ngre nervat shume.

Kaq kisha.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Modifikuar nga Klodel datė 14/12/2006 ora 15:42

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 15:35
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Re: fajtor lela dhe kush nuk e ka te qarte

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel



keto ishin komentet e mia per mosrespektimin e rregullores si anetare e thjeshte e forumit, e cila kur hyn ka deshire qe te jete e lire te shkruaje ku te doje, pa patur persekutuesin nga mbrapa.

Une thashe nje mendim, dhe ajo qe u be eshte ajo qe ndodh gjithmone qe kritika personalizohet dhe nderlikohet dhe shperfytyrohet dhe del personi qe ben kritiken i keqi dhe ai qe do lufte. MEgjithate kjo nuk eshte aspak e vertete. Problemi qendron tek JU dhe un kerkoj vetem garancine stafore qe nuk do lejohen moderatoret te thyejne rregulloren.

KAQ

se ka qef kontja te shperfytyroje keqinterpretoje dhe te nxjerre gjera absurde, nuk eshte problemi im.

Une dua te jem e qete dhe te lihem e qete dhe nuk me interesojne me keto budalliqe.

Lela ti s'ke pse me permend mua moderimin tim sepse kam 1 vit qe nuk moderoj, dhe as te shkruash me bold per te tregu "supremacine" se une di te lexoj. Por jeni ju ata qe nuk keni qef te lexoni te kuptoni edhe ec mo vazhdoni keputjani kodra pas bregu. sa per mua jam shume e qete. Nuk me intereson profili psikologjik i moderatoreve, dhe as i anetareve, por kerkoj qe secili te marre pergjegjesine e vet per sjelljet e veta.

Ndersa ti fajtor e cuditshme se si verejtja e vetme u drejtohet anetareve dhe jo moderatorit qe ben lemshin kryesor. Me fal por nese do me nderhy nderhy tamam ndryshe mos nderhy hic se i ul vetes shume pike dhe personalisht m'i ngre nervat shume.

Kaq kisha.



 

Hajt mo klodel dhe ti, lere konten rehat, se e kemi si ai klienti, qe i ben xhiro dyqanit duke qarkullu parane, qe te na sjelli kliente te tjere.  Nuk e di a me kupton apo jo   ka mision me qitje te larget moderatori, uji duhet te levizi se po ndejti ne vend ze e qelbet....

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 15:59
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Mbi kėtė forum > Mendimet tuaja mbi Rregulloren e Forumit!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.