Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Sa Te Fiksuar Jeni Per Kombinimin E Rrobave
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
buzeqeshja
studente

Regjistruar: 26/11/2005
Vendbanimi: mbi libra...
Mesazhe: 3155

Sa Te Fiksuar Jeni Per Kombbinimin E Rrobave

Te dashur forumista sa te fiksuar jeni per kombinimin e rrobave:
Un per vete jam shum po pata me shum se 2 ngjyra veshur ndjehem si kllaun,me pelqen shum te kombinoj kepucet me rripat,shallat dhe bizhut .Tek une gjen balerina dhe cizme nga te gjitha ngjyrat,te bardha,zeza,kuqe verdha,vjole,jeshile...pastaj mos te flasim per rripat dhe rruazat.


Tregoni dhe ju kombinimet tuaja

__________________
ciņ che ci distingue dagli animali e che noi parliamo,sentiamo,pensiamo e amiamo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2008 19:59
buzeqeshja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė buzeqeshja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me buzeqeshja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: buzeqeshja Shto buzeqeshja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto buzeqeshja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Re: Sa Te Fiksuar Jeni Per Kombbinimin E Rrobave

Citim:
Po citoj ato që tha buzeqeshja
Te dashur forumista sa te fiksuar jeni per kombinimin e rrobave:
Un per vete jam shum po pata me shum se 2 ngjyra veshur ndjehem si kllaun,me pelqen shum te kombinoj kepucet me rripat,shallat dhe bizhut .Tek une gjen balerina dhe cizme nga te gjitha ngjyrat,te bardha,zeza,kuqe verdha,vjole,jeshile...pastaj mos te flasim per rripat dhe rruazat.


Tregoni dhe ju kombinimet tuaja



life is beautifull in colours

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2008 20:47
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Mua me pelqejne edhe ciftet e kombinuara ne rroba.

p.sh burri me kostum blu, nuk perputhet me gruan me kostum kafe.

Me pelqejne ciftet qe kombinojne rrobat edhe midis tyre, kuptohet kur duhet te jene te dy ne ndonje ocazion.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2008 20:51
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Une nuk kam probleme me kombinimin e rrobave sepse vishem ne menyre sportive. Gjithmon gati me kostum sportiv e atlete.
U bene vite qe nuk vesh xhinse.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2008 21:04
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Une jam shume e paqendrueshme ne veshje, nuk kam asnje timen origjinale qe njerezit te mund te me njohin, por anoj nga klasikja qe te kursej leke dhe te jem gjithmone normal.

Nje dite kostum me fund zving dhe me taka, nje dite me pantallona xhins, nje dite me pantallona dok bezhe, nje dite me fund te gjate, nje dite me fund te shkurter, nje dite me fustan, nje dite sport, varet nga gjendja ime shpirterore dhe kurre nuk vishem per te tjeret vecse per veten time, vishem ne ate menyre qe une te ndihem rehat ne veten time.

p.sh. kur jam down nuk vesh kurre kostum, se nuk perputhet me menyren e ecjes, shkoj tek pantallonat e dokut bezhe.

Kur ndihem energjike vesh xhinse.

Kur ndihem e bukur vesh fustan, e shemtuar nuk jam ndiher kurre.

etj etj

I perdor te gjitha llojet e ngjyrave, kafen shume here e eliminoj, se c'me ngjall nje fare depresioni kjo ngjyre dhe i shmangem shume here, megjithate corapet kafe i gjej shume atractive.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2008 21:24
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Teper e fiksuar, qellimi i vetem i jetes time eshte kombinimi i rrobave. Zgjohem ne mengjes me paletin e ngjyrave mbi krevat, hap dollapin dhe i them vetes"shkon kjo ngjyra e verdhe me kete te kuqen??"

Te te them te drejte moj Buzeqeshja, une jam clown totalisht shpesh persa iu perket ngjyrave, kurse ne raste te tjera mund te jem totalisht e zeze-ne-te-bardhe(pra e paqendrueshme si Kotka): sa me teper te ulerasin ngjyrat, aq me teper me pelqejne me raste. Si psh. sot kisha veshur jeans te shperlare, pallto te kuqe te ndezur, bluze jeshile dhe kapuç te bardhe ą la française
Sidoqofte, varet nga momenti dhe gjendja shpirterore.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2008 17:13
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Mundohem ne pergjithesi ti kombinoj rrobat.Mund te perdoresh shume ngjyra ne veshje dhe te jene ne harmoni me njera tjetren.Me pelqen te kombinoj shume gjera qe kur i merr vec e vec duken shume te ndryshme,por sebashku duken shume terheqese.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2008 18:13
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Uh........?!

Shpesh here e kam degju frazen: " A je vesh me sy mbyll aaaaa"?

Por kjo nuk tregon mosperkujdesje per veshjen/veten , nuk tregon mungese gustoje, perkundrazi besoj se sot nuk ka njerez qe nuk dine te kombinojne kepucet me canten , rripin apo ku a di une .....Thjeshte une mundohem te jem sa me praktike ne jeten e perditshme dhe veshjet i kombinoj ashtu sic ndihem une rehat me to.Ka periudhsa qe fiksohem ne disa ngjyra,qe mund te mos jene fare ne mode,por une eci me moton "Moda eshte ajo qe me shkon dh em e ben te ndihem rehat me veten".

Pavaresisht se cfare mund te vesh une ndihem kendshem dhe kjo ka rendesi , mendoj une.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2008 21:36
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Citim:
Po citoj ato që tha kotka
Mua me pelqejne edhe ciftet e kombinuara ne rroba.



Gjithashtu dhe mua...
Sa here qe me duhet te dale me burrin kombinohemi njesoj...

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 18:17
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
buzeqeshja
studente

Regjistruar: 26/11/2005
Vendbanimi: mbi libra...
Mesazhe: 3155

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Teper e fiksuar, qellimi i vetem i jetes time eshte kombinimi i rrobave. Zgjohem ne mengjes me paletin e ngjyrave mbi krevat, hap dollapin dhe i them vetes"shkon kjo ngjyra e verdhe me kete te kuqen??"

Te te them te drejte moj Buzeqeshja, une jam clown totalisht shpesh persa iu perket ngjyrave, kurse ne raste te tjera mund te jem totalisht e zeze-ne-te-bardhe(pra e paqendrueshme si Kotka): sa me teper te ulerasin ngjyrat, aq me teper me pelqejne me raste. Si psh. sot kisha veshur jeans te shperlare, pallto te kuqe te ndezur, bluze jeshile dhe kapuç te bardhe ą la française
Sidoqofte, varet nga momenti dhe gjendja shpirterore.




Dhe mua me pelqejn shum ngjyrat e ndezura por nuk vesh asnjher me shum se dy ngjyra jam shum e fiksuar te kjo gje,kohet e fundit jam fiksuar te kemishat i kam bere koleksion nga me te ndryshmet.
Jam dakord dhe me katinqe thot qe mjafton te jesh rehat me veten dhe un ndjehem rehat kur jam e kombinuar

__________________
ciņ che ci distingue dagli animali e che noi parliamo,sentiamo,pensiamo e amiamo

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Nëntor 2008 18:28
buzeqeshja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė buzeqeshja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me buzeqeshja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: buzeqeshja Shto buzeqeshja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto buzeqeshja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Sa Te Fiksuar Jeni Per Kombinimin E Rrobave

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.