Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve????
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Niqua



hahahahaha edhe une te kam zemer.. rimond, spo them per te gjith por shqiptaret ne pergjithesi te bejne dashnore dhe pa te pase...Dua te tregoj nje te forte qe me ndodhi kur isha ne shqiperi... me rastise te vi ne avione me ekipin e kombetares futbollit te shqiperis.. bera shoqeri me ato, ishin shume cuna te mire.....nejse, nga darka dola me 3 shoqe tek nje lokal. aty prap kto lojtaret por nuk ndejta nje tavoline me ato se kishin femra plot me vete hahahahah.. gjate nates mu qep nje cun, sme linte rehat.. nje nga kto lojtaret me emerin Tani e kishte ven re edhe me thot qe me co ai ne shtepi.. ikim ne me Tanin dhe ky personi na vihet mbrapa me makine.. e ndalon Tani makinen dhe e pyt cka qe na vihet mbrapa...e ky i thot me ato tre gocat skam pune por ate kacurrelsen ule nga makina se eshte dashnoria ime.... Tani e dinte shume mire qe une une jetoj ne amerike dhe skam asnje fare lidhje ne shqiperi.. nejse sa nuk filloj grushti, apo nuk ishte dhe Lab Tani... o zottt me hyri frika...dal une nga makina e i them ke ke dashnore ti o idjot.. ti as emerin sma di, debil... vdeksha me thoshte ner sy qe mka dashnore.. me iku truri.. thash mos eshte ndonje ne tr qe duket kopja e ime se ska mundesi ky te me thoj ne turi qe mka dashnore... nejse me ne fund e mori vesh ai qe sme ka dashnore hahahahaha.. po nje histori tjeter me ka ndodh me nje shkodran ne tr.. dhe ai kshu si ky.. te kam pas dashnore per 5 vjet hahahah as qe e njihja..



hahaahahahahahahahahahahahO-------------Jane te papjekur dhe ka dhe idiote plot  --por sidoqofte duhet ti trajtosh me ftohtesi  dhe ,me meshire --se ata jane tamam per ti meshiruar  --------

-Por po me cudit qe paska akoma ne Shqiperi idiote te ketij lloji --Une kam nja 8 vjet pa vajtur dhe mendoja se do kishin ndryshuar nga pakez, sidomos ne qytetin tim  -Por paska edhe ne Tirane te tille deficente --O zot sa mbrapa jemi .... .....

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2010 23:09
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI


hahaahahahahahahahahahahahO-------------Jane te papjekur dhe ka dhe idiote plot  --por sidoqofte duhet ti trajtosh me ftohtesi  dhe ,me meshire --se ata jane tamam per ti meshiruar  --------

-Por po me cudit qe paska akoma ne Shqiperi idiote te ketij lloji --Une kam nja 8 vjet pa vajtur dhe mendoja se do kishin ndryshuar nga pakez, sidomos ne qytetin tim  -Por paska edhe ne Tirane te tille deficente --O zot sa mbrapa jemi .... .....



ehe ka ca vite qe me ka ndodhe....lere se une kam shume histori ne shqiperi.. saher qe shkoj me ndodhe dicka me kshu robsh.... ne 2004 sa sme rrembej nje taxist.. ishte full time polic e part time taksist.. hahahhahah donte me pi kafe me zor me mua.. sme leshonte pa pi kafen me ate haaaaaaaaaaa po une jam garipe per vete e ja futa friken une ati..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2010 23:21
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha Niqua



ktu jan loqe krejt.. dhe kur shko ne dasem merren me thashathem fustanesh.. kush e ka me te bukur e me te shtrenjte..



hahahahahahhahahhahahahahahahhahaahha sa qesha,, akoma skishte ndryshu vertet e ka mire ai ke portokallia ai Van dami qe thote..mire qe vdiq komshiu se ai ngri kat e un bam nje me lart nga inati i tij loooooooooooool

hic mo caj kok oj hon injoroi e ajt shnet lol

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 01:32
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha Heyday
Eshte ceshtje karakteri.. opinionet e te tjereve kane shume rendesi ne periudhat e formimit te karakterit. Njerezit e pasigurte ne vetvete kane nevoje te kene konfirmimin e jashtem, te binden qe po sillen sipas linjes qe mund te pranohet me lehte nga te tjeret. Po kjo sjell ne imitim te asaj qe ofrohet nga jashte, qe jo gjithmone eshte pozitive per fat te keq.. keta njerez do behen praktikisht ajo qe shoqeria mendon per ata dhe, ky personaliteti qe duhet formuar, nuk formohet kurre sic duhet. Nga ana tjeter shume njerez, jane me te forte emocionalisht, jane edukuar (ose e kane fituar ne rritje e siper) me vetebesimin e duhur per te mos qene te varur nga ambienti rrethues. Po per mendimin tim, per sa mund te hiqen indiferente ndaj opinionit te te tjereve, prape se prape nje vesh ngrehur e mbajne. Ne jemi qenie qe kemi nevoje per grupin, e ne nje menyre apo ne tjetren kemi nevoje te ndihemi pjese e grupit. Normalisht, grupin e zgjedhim vete ne, e ngushellohemi me idene qe vetem per njerez qe ia vlejne mund te tregohemi "te dobet", pa e ditur as vete ne fund te fundit nese keta njerez ia vlejne vertete apo jo.

Shkurt muhabetit, mua me intereson opinioni i te tjereve, po vetem kur vendos t'ia pranoj vetes qe kam nevoje per ate opinion.




Une do e mbyllja ketu temen

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 01:36
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


Une do e mbyllja ketu temen




Mos i bej qefin dhe ti se i rritet menja ......... ene s'na flet me me goje pastaj ............ .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 01:40
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha AmonAmarth



Mos i bej qefin dhe ti se i rritet menja ......... ene s'na flet me me goje pastaj ............ .



Pse tamam e ka thene ... ajo e firmosi une i vura vulen

p.s. kesaj i thone autoqejf

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 01:46
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha Heyday
Eshte ceshtje karakteri.. opinionet e te tjereve kane shume rendesi ne periudhat e formimit te karakterit. Njerezit e pasigurte ne vetvete kane nevoje te kene konfirmimin e jashtem, te binden qe po sillen sipas linjes qe mund te pranohet me lehte nga te tjeret. Po kjo sjell ne imitim te asaj qe ofrohet nga jashte, qe jo gjithmone eshte pozitive per fat te keq.. keta njerez do behen praktikisht ajo qe shoqeria mendon per ata dhe, ky personaliteti qe duhet formuar, nuk formohet kurre sic duhet. Nga ana tjeter shume njerez, jane me te forte emocionalisht, jane edukuar (ose e kane fituar ne rritje e siper) me vetebesimin e duhur per te mos qene te varur nga ambienti rrethues. Po per mendimin tim, per sa mund te hiqen indiferente ndaj opinionit te te tjereve, prape se prape nje vesh ngrehur e mbajne. Ne jemi qenie qe kemi nevoje per grupin, e ne nje menyre apo ne tjetren kemi nevoje te ndihemi pjese e grupit. Normalisht, grupin e zgjedhim vete ne, e ngushellohemi me idene qe vetem per njerez qe ia vlejne mund te tregohemi "te dobet", pa e ditur as vete ne fund te fundit nese keta njerez ia vlejne vertete apo jo.

Ua sa u zgjata. Mos u quajtsha ashtu si quhem po me pati kuptuar njeri.

Shkurt muhabetit, mua me intereson opinioni i te tjereve, po vetem kur vendos t'ia pranoj vetes qe kam nevoje per ate opinion.




--------Une mendoj se kjo menyre arsyetimi eshte e gabuar ------------Puna e opininoit te tjetrit  ndaj teje ka lidhje me opinionin ndaj femres qe ti ke ne krah --Mirpo ky lloj opinioni  ndaj femres qe i vishet mashkullit  ne Shqiperi eshte si nje atavizme e kohes se shkuar --sepse shoqeria shqiptare ka qene nje shoqeri e mbyllur per qindra vjet ,--dhe megjithse shqiptaret nuk ishin besimtare ata moren nga feja islame ate pjese e cila ju riste Autoritetin mbi femren---gjithe pjesen tjeter te fese islame shqiptaret as e moren parasysh fare ---- Tani gjate gjithe ketyre shekujve (  sepse kjo puna e mentalitetti tone ne lidhje me femren i ka renjet tek  edukimi jone shpirteror) shqiptaret e trajtonin femren nen ombrellen e mentalitetiti islam--

-----Me ardhjen e komunizmit ,ky mentalitet u shkaterua ---por megjithate atavizmat e tij shfaqeshin ne ndergjegjen tone ne nje menyre apo ne nje tjeter ,-----------dhe nje nga keto menyra eshte ky i famshmi --OPINIONI I TE TJEREVE---

..........-per femren qe ti ke per krahu.--------------Ky opinion qe neve na intereseonte shume dikur , por edhe tani eshte existent , lidhet me faktin qe nese Femra ka pasur te dashur me pare apo jo ?----------Nqs femra kishte pas te dashur para se ta martoje ti --------athere per te njerezit kishin opinion negativ dhe mashkulli gjendej ne pozite te veshtire , sepse mileti do flsinin prpa kraheve te tij , por do i flisnin edhe atyij vete me kunja duke i kujtuar se ajo qe ke ti ka pasur dashnor filanin apo ka pasur dy a tre te tjere para teje  , etj si keto muhabete........--

-----------Mirpo ne nje shoqeri evropiane si te para 100 vjeteve edhe tani ---ky lloj mentaliteti  ndaj femres eshte konsideruar KRIMINAL  dhe TEJET  PRIMITIV E I NEVERITSHEM  --------Ndersa ne shoqeirne tone ky mentalitet quhet NORMAL  dhe biles  i moralshem --------Por ne jetojme ne zemer te EVROPES ,dhe kete mentalitet qe flet ne lidhje me opinionin e tjetrit per femren qe ti ke ne krah --- duhet ta hedhim poshte , dhe duhet ti pershtatemi normave morale te kohes dhe kontinentit ne te cilin jetojme ----

--------Por nga ana tjeter nuk duhet ta teprojme -----------Sepse ky moral i kohes moderne e toleron deri diku  edhe prostitucionin, se e quan si nje pune, por nga ana tjeter ne t enjejten kohe  morali modern e denon moralisht Prostitucionin- me ashpersi  dhe e ngre ne qiell besnikerine bashkeshortore, e quan te shenjte ---

\-------So ,ne duhet te kuptojme qe femra eshte njeri si ne meshkujt , mund t e kete pasur te dashur edhe para se te martohej , nuk ka azgje te keqe dhe askush nuk ka te drejte ta zere ne goje si te cthurur per kete fakt-------Sepse flasim per barazine mashkull -femer ,--Por nga ana tjeter ajo quhet e cthurur dhe njerezit edhe mudn te krijojne opinion negativ per te , nqs ajo ka shkelur moralin e kohes qe jetojme --dmth nqs ka punuar prostitute --Por edhe ne ket rast , prape nuk ke te drejte ta mbash ne goje

---Sepse nuk eshte ne moralin e kohes qe jetojme qe te merresh me punen e tjetrit -------------Koha qe jetojme ka ne moral vetem fjalen e mire ndaj tjetrit dhe shiko punen tende .Nuk ke te drejte ta paragjykosh tjetren se cfare ka bere ajo me trupin e saj---eshte dicka Private ne te cilen shoqeria s'ka aspak te drejte te nderhyje as me thashe theme --------Nese ti e mer ne goje tjetren per keto gjera private te saj , kjo eshte nje thyerje e frymes se Kohes ,e privacise se tjetrit , se ligjeve te pashkruara , por qe njerezit i zbatojne me rigorozitet , sepse jane regulla te etikes te cilat  jane treguesit kryesore nese ti je tamam njeri apo je.........kafshe

--Pra nuk ka kuptim fare te thuash qe  :.....-- mua me intereson opinioni i te tjereve, po vetem kur vendos t'ia pranoj vetes qe kam nevoje per ate opinion. ......---

-Nuk ka llogjike ky konkluzion --sepse ti duhet te pranosh dicka qe e pranon morali kohes qe jeton, se nuk mund te jetosh jashte kohes ne te cilen ti je--------Dhe ne moralin e kohes qe jetojme --opinioni i te tjreve per keto ceshtje Intime nuk duhet te existoje---------Nese existon atehere ajo shoqeri eshte e kalbur ,eshte nje mocal i se kaluares dhe nuk duhet mare parasysh fare opinioni i saj,

---------Une nuk dua tja di per opinionin e njerit apo te tjetrit , sidmos ne ambjentin shqiptare qe udhehiqet nga ligesia per tjetrin dhe jo nga drejtesia -----

-----Ajo qe ka rendesi per mua eshte qe te jetoj brenda moralit te kohes ne te cilen jetoj  dhe ta jetoj jeten time me dinjitet-perballe cfaredo  opinioni te te tjereve-----------Karakteri im nuk lidhet me ate se cfare thote dikush pas kraheve --por lidhet me ate se si  e trjatoj une ate tjetrin  mbi bazen e asaj qe ai thote perballe meje--dhe duke e ditur se une jetoj ne nje shoqeri shqiptare qe ka per baze ligesine --une i trajtoj ata me perbuzje te ftohte , ne kete menyre opinioni i tyre negativ per mua eshte si puna e asaj peshtymes qe dikush e hedh lart .......dhe i bije mbi fytyre 

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 05:57
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846



Mire Raimond, mali yt eshte me i larte.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 07:29
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

"te lejosh opinionet e tjerve te ndikojn jeten tende eshte skllaveri"
por ne shqiperi do jet e veshtire se shoeqria i jep kartelen e "psikopateve" ktij mentaliteti.

prandaj gjithe shqiptaret duhet me detyrim te jetojn ne perendim komplet vetem individualisht per minimum 3 vjet, qe mentaliteti i mases te ndryshoje sadopak, perndyshe them do bejm edhe 100 vjet me vone te njejtin muhabet. (persa i perket jeteses ne mdisin e nje kulture/komuniteti shqiptar)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 08:20
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne


hahahahahahhahahhahahahahahahhahaahha sa qesha,, akoma skishte ndryshu vertet e ka mire ai ke portokallia ai Van dami qe thote..mire qe vdiq komshiu se ai ngri kat e un bam nje me lart nga inati i tij loooooooooooool

hic mo caj kok oj hon injoroi e ajt shnet lol




e kshu jan.. kam pas nje kumshije, saher shkonte per vizite ke shoqja e saj vinte me merrte cantat per ti shit mend. se kuptoja pse rri shoqe me nje qe smund te jesh vetvetja.. une shoqeve mia u tregoj shpirtin..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2010 18:35
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i rendesishem eshte opinioni i te tjereve????

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.