Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Si avioni pa krahe
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
little girl
Anetar i ri

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi: ......?
Mesazhe: 7

Si avioni pa krahe

Dielli sot rrezet i ka zgjatur,qielli ishte i paster,e rete ishin fshehur diku ku bebeza e syrit tim nuk po i sheh,po mundohem te tregoj qe sot eshte nje dite e bukur pa asnje pengese,por nuk e di pse e kam aq te veshtire ta themate,mos ndoshta nuk eshte dicka ne rregullme mua,ndoshta.
Ecja rruges se qytetit duke i veshtruar njerezitse si po kenaqeshin me ngrohtesine e diellit,me aromen e luleve pranverore,me cicerimat e zogjeve te sapo kthyer nga vendet tjera,por prape nuk ndihesha mire,u ula ne park prane nje luleje e shikoja me kujdes duke menduar se sa e bukur qe eshte,isha e humbur ne kujtime per lulen gjersa prane me erdhi nje femije lupsare qe me beri prape te mos ndihesha mire,kaloi edhe ai moment,une u shtriva ne barin e gjelbert te parkut dhe shikoja qielline kthjellte si loti ne te cilin nga njehere shihja dallendyshet tek po fluturonin andej-kendej pa pritese.
Tek sa po shikoja dallendyshet degjoja nje hurmen e nje avioni,kerkoja me sy ne qiellin blu qe ta vereja diku,edhe pse me ngaterrohej me dallendyshet une e verejta dhe menjeher ia ngula syte dhe nuk ia ndaja me sepse nuk doja ta humbja.
Duke e shikuar u humba perseri ne kujtime,mendoja se si eshte te jesh avion,mendoja se si eshte te jeshi e lire ne kete qiell te bukur,por une dukesha SIAVION PA KRAHE,nuk dija te fluturoja,lekundesha here ne njeren ane here ne tjetren,sepse isha e ngarkuar nga vuajtja,trishtimi, dhimbja, mallkimiqe me ndikonin ne imagjinaten time nga jeta ime REALE.little girl.M.SH

__________________
peace forever.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2010 00:02
little girl nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė little girl Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me little girl (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: little girl Shto little girl nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto little girl nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Kot per sugjerim.

Zakonisht mendimet, poezite dhe shkrime te tilla eshte mire te mblidhen ne nje teme. Ka ca tema tek Letersia >> Ditari qe jane kastile per keto pune. Aty mund te hapesh dhe nje teme krejt per veten tende. Por kshu 1 shkrim = 1 teme nuk eshte shume frytdhenese as per forumin, as per ty. Per me teper tek "Te ndryshme" jane tema pa lidhje me ditarin. Hidhi nje sy nenforumit te Ditarit:

http://forumihorizont.com/forumdisp...?s=&forumid=179

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2010 00:09
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Si avioni pa krahe

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.