Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > kur ka qene momenti juaj.... qe keni menduar se jeni me fat?
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

kur ka qene momenti juaj.... qe keni menduar se jeni me fat?

kur ne jeten tuaj...keni menduar se jeni me fat???

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 21:01
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

nji here kur po na ndiqte policia a ushtria greke n'kufi e nuk na vrane.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 21:34
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

edhe une.... kur shpetova nga debora....mes maleve...po me vinte gjume..... nga te ftohtet....

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 22:37
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Ne momentin qe kam bere nje aksident shume vite me pare, dhe makina nuk u njihte fare, aq pete ishte bere.

Cudi se si dola gjalle dhe aty e kam ndjere veten shume me fat.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 23:12
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

ndihesh me fate .. edhe kur gjen me te vertet njerz...per tu besuar...pasi ka shume pake

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 19:20
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Goku
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/09/2006
Vendbanimi: *****
Mesazhe: 1040

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
ndihesh me fate .. edhe kur gjen me te vertet njerz...per tu besuar...pasi ka shume pake


 

VERTET I BUKUR KY MENDIM!

__________________
The more things change, the more they remain the same.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2007 19:28
Goku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Goku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Goku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Goku Shto Goku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Goku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SEXI
*BIZNESMENE*

Regjistruar: 08/09/2006
Vendbanimi: ISTANBUL
Mesazhe: 3939

Qe kur kam lindur e deri me sot perhere me fat e kam ndjere veten...

__________________
* HA...PI...RRI *

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2007 11:21
SEXI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SEXI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SEXI (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SEXI't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SEXI Shto SEXI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SEXI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

E çuditshme, gjithmone kur na ndodh ndonje mrekulli themi se jemi me fat.

Un jam me fat se kam lindur, se jam me shendet te mire, se kam mundesi te flas me ju, se kam njohur ate qe me gezon zemren, jam me fat se jetoj...

Megjithata diten e dipllomes kam qene vertet me fat

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 12/03/2007 ora 18:07

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2007 17:55
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
gt2xf
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/01/2006
Vendbanimi: Mexico D.F. (Distrito Federal)
Mesazhe: 44

...Momenti me me "fat" ishte kur me kapen ne "Piedras Negras" te Mexico kur isha duke kaluar kufirin midis Mexico & USA diku afer El-Paso mos gabohem. Erdhen ato te emigracionit Mexican ne "hotelin ku ishim akomoduar" me pisqolla neper duar e me kamera per tu treguar eproreve te tyre j o ne Mexico per ne USA qe ja ne po punojme te ndalojme emigracinin e paligjshem ne USA. Pastaj me cuan ne "immigration jail" ne Mexico DF. Aty nuk ishte Immigration jail por burg per kriminela. TMERR! Cfare nuk kam pare....Burgu ishte per 100 veta aty "akomodonin" 700-800 veta kishte raste qe u benin edhe 1000 kur gjuetia u shkonte mbare....Kam pa njerez qe kishin nga 2-3 vjet (immigration cases) ne ate burg shumica kineze.
Dita me te vertete me fat ishte kur dola nga burgu pas 29 ditesh (pasi aplikova per azil politik ne Mexico dhe e fitova). Kur u hap dera e burgut dy gomat e parme te makines te UN kishin dale e dy te pasmet ishin akoma ne teritorin e burgut. Une isha ulur me nje punonjese te UN (Chaterine ish gjermano-lindore e cila me ndihmoi shume per letrat). Ajo me tha tashti je jashte mori fund....une i thashe akoma jo, vetem shoferi me ate punonjesen tjeter jane jashte, kurse une me Chaterine-en jemi akoma brenda....qeshem....
Pasi ndenja disa muaj ne Mexico City e bera palle si i thone pasi pashe shum gjera te bukura aty... u nisa per tek endrra e kerkuar....USA. Kete here e provova nga shteti i Tamaulipas per te dale mandej ne Brownsville, TX.
Kur isha ne anen tjeter dmth ne Mexico isha ne nje katund....aty me kapi perseri emigracioni i Meksikes....kete here isha rehat se nuk me dergonin me ne ate burg ku isha...sepse isha emigrant politik dhe isha nen mbrojtjen e UN. Kur me kapen isha vet i dyti...sepse ai qe do na "nxirrte" me la amanet nje njeriun e tij edhe ky shqipe... nejse......
Na futen ne makine, un ju thashe a ju dalin nga 100$ per secilin. Po me thane ju dhashe 200$ (se ishin dy vete ne makine) ...me thane se eshete dhe nje shok tjeter ne makinen tjeter...i thashe urdhro edhe nji 100$...u kenaqen dhe na leshuan. Tmerr stres shume i madh.... Policet atje marrin nga 50-60 pesos ne dite qe i bjen 10$ ndoshta te korruptuar me keq se ne ALbani.......Na leshuan ne nje fushe te zeze qe nuk shikoje asgje,....ku te shkosha...se dija...sidomos me amanetin....qe kisha....pale ishte dhe femer.....pame disa drita dhe u afrum ne nje shtepi ...aty pame nji burre dhe nje grua ne te 45-at.....i fola spanjishte aq sa kisha mesuar, e ju kerkova te rrinim aty ate nate. Na pranuan....mandej ndejtem disa dite deri sa amaneti iku se kishte pasaporte italiane fallso dhe nuk e dalluan ne kufi....Une ngela akoma aty pasi kisha nje greke qe ate kohe nuk mund te hyje ne USA pa vize. Ai i zoti i shpise me gjeti nje njeri per te me nxjerre per 500$. Kur shkuam afer kufirit ai u frigua pasi kishin dale ato te immigration neper kembedhe u kthyem pas....me e bukura ishte se edhe nuk deshi te me jepte 500$. E cuditshme...une i thashe o paret ose te heq koken ketu...imagjino ne vendin e vet edhe ne token e vet....bile i thashe me co prap ke Mario i zoti i shtepise ku po rrija....kisha inat te mi merrte paret ai qen....
Mandej kalova nje nate vere pas disa ditesh verdalle tek shpia e Marios. Kaluam Lumin edhe dola ne Brownsville Texas....Kur kaluam lumin kishte shume meksikane e guatemales....nuk dinin not pasi vinin nga anet qe nuk ishin afer detit, ato kaluan me gomordare..)))) Ai bosi qe na nxorri ishte meksikan por trim. Si tash e moj men me mustaqe... Me mori me vete ne makinen e tij para me shoferin gjta kohes qe po verdalliseshim afer kufirit gjoja se ishim punetore....Me porositi te mos marr asnje pare me vete....Tarifa ishte 2500$ deri ne Houston me hece 1 jave ne kom naten neper shkretin ....po ashtu kisha marre informacione se vetem me kalu kufirin merrnin 500$ por ishte e rrezikshme sepse ne anen tjeter ishin US border patrol qe kontrollonin deri afer deri afer Houston.
I thashe gringos se nuk kam pare bile me vete hic....pasi kalum lumin naten duke u zvarrit ne arat e meksikes, kalum ne token e endrrave USA. Kalum ne ara ku kishin mbjelle miser me vrap. Nuk e harroj se si me pervishehsin gjethet e misrit per qafe e mu kruante trupi per dite te tera. Nejse, mandej gringot na cun ne ne shtepi te erret ku kishte edhe te tjere.Ato te tjeret kishin ngel sepse nuk kishin pagu akoma. "Flajtem " aty ate nate. U zbardh drita...ene erdhi gringo edhe foli me disa qe ishin aty....un u cova dhe i thashe se nuk du me shku ne Houston por me le ketu ne Brownsville, ai me tha OK Albania "Give me 500$ athere" Un i thashe ja ku i ke i kisha bere shuk e te mbledhura me plastmas mos te me lageshin kur kalova lumin. E te them te drejten u tregua i mire e tha me ze te larte...e Albania Albania....Me coi ne nje Western Union (pasi i thashe se nuk kisha me pare) me prite deris sa mi cun ato te mite e mandej me dergoi ne nje motel....tashti ishte si te kaloje me tej ne Eastern Coast....US Border Patrols kontrollojne cdo dalje si me autobus tren, taxi dhe avion.
Une thashe te dale ku te dale do shkoj me avion. Thirra ne tel Continental Airlines e me thane se nuk ka vende. Po ashtu diten tjeter, edhe tjetren they were fully booked. Me thane hajde ne aeroport se ndoshta ka ndonje njeri qe nuk vjen apo ben cancel. Shkova pasi preva bileten ajo gruja me tha nderkohe qe shfletonte pasaporten (qe ishte e tera falso edhe letra biles) nga je ti un i thashe jam grek ajo qeshi duke me lene te kuptoj se te kuptoj se nuk je grek por hajde me futja... edhe tha OK...have a nice trip. Normalisht ajo mund te me kishte nxjerre problem sepse aty eshte zone kufitare edhe jane te instuktuar per ti shikuar keto raste pavaresisht se shiste bileta per CO Airlines...Ajo me tha se akoma nuk eshte vendi i sigurte..por te shohim se me duket nje pensionist nuk mund te vije per shkak se eshte i semure....
Pra akoma isha on hold duke pritur. Erdhi Koha per te hypur ne avion edhe te gjithe hypen pervec meje. Imagjo Aeroporti ishte shume i vogel si i Rinasit e te gjithe me shihnin bile edhe policet sepse ishte i boshtisur vendi...prita prita....mandej me thirren emrin Georgos .....edhe un shkova bera shpejt check in edhe hypa ne avionin CRJ te CO Airlines. Ai plaku shyqyr Zotit nuk erdhi e un kisha vendin tim ne Avion.....Deri sa u nis avioni ne ajer atehere u qetesova.....Itenerari ishte Brownsville - Houston. Aty ishte finalja sepse ne Houston nuk kame Border Patrol e kesi gjerash. Kur shkova ne Houston isha i rraskapitur i pa henger e i etur per shkak te stresit dhe emocioneve.....shkova ne Hotel Days Inn porosita nje pizza Large incl a Pepsi. Nice.... e hengra te gjithen...te nedermen mora avionon Houston - Atlana- New York....

Keto ishin kohet qe une e kam ndier me me fat ne jeten time.....))) Funny por eshte e gjitha e vertete dhe me duket si ender...Por me e forta eshte se un nuk jetoj me ne USA pasi nuk me pelqen.....Jam komshi me USA....))) ku jam rehatuar dhe i kam punet ne vije....

... apo se harrove jam ndier edhe une me fat kurmora diplomen sic tha ajo vajze malart...

Kjo eshte nje copez nga historia me plot “fat” e jetes time....

Shkova tashti se u be vone...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2007 06:02
gt2xf nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė gt2xf Vizito faqen personale tė gt2xf't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: gt2xf Shto gt2xf nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto gt2xf nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

hallall.. me behet qejfi....pershendetje

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2007 21:12
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > kur ka qene momenti juaj.... qe keni menduar se jeni me fat?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.