Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Guzhina Shqiptare VS guzhines se huaj...!!!
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

eh mire e ke ti.... kurse une do preferoja 1 tave korani me arra e me ate salcen tipike qe bejne anej nga Pogradeci ....

kismet zotit ket fundjave andej do e mbaj frymen koran e tave boboshtice

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:30
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

ate taven e boboshtices harroje ne pogradec...

dhe ne boboshtice, duhet te ta porosisesh 1 dite para e jo ne mengjes per ne dreke

po mire, si eshte kjo tava e koranit me arra...? un se kam provuar as edhe nje here, mar gjithmone ate me perime (fantastike)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:34
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

fantastike Noto... e bejne ne tave balte e pjekin me zjarr te ngadalte ne prush me sakte e bejne me arra miell te skuqur me uthull dafine piperr te zi se ke idene sa e shijshme eshte ca te hash .... bejne e thelleza te ky restoranti qe them une.... zakonisht ne shkojme ne dimer na e rezervojne 1 dhome per miq aty na ndezin e oxhakun me zjarr bubulak ka e ca shilte aty afer zjarrit ....eh sa kemi vujt ne sna i di IQVja keto vujtje ne jo mor djale :p

boboshtice kam qene qe e vogel se mbaj mend shume mire .... do kisha shume qejf te shkoja edhe Dardha s eshte keq jo ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:39
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha erious
pa tu mburr e pa te rrejt, po te them qe kam ngrene 1 muaj çdo dite ne te njejtin restorant (hotel) ne france kur isha me pushime (ka kohe)

dhe vete francezet kur duan te hane (te mbushin barkun d.m.th) mbushin restorantet e huaja.

po te shkosh tek nje familje shqiptare ajo ta ben nje byrek shpejt e shpejt, tek nje italian ose kinez po ashtu... ndersa tek francezet po te ndodhesh per vizite, ha nutela, ashtu i ushqejne dhe kalamajte.

guzhina tipike franceze eshte buke e djathe me nje gote vere



Nuk jam 100% dakort me ju por aty afer...

Degjo te shpjegoj un si eshte puna e familjeve francezeve.
Ka familje shume te organizuara dhe qe dine te gatuajne por ka edhe nga keto qe permende ti buke me nutela.
Ne nuk do marrim te flasim per 10% te francezeve por do flasim per pjesen tjeter.Pjesa me e madhe e francezve mos u shqeteso shume sepse edhe nqs nuk dine te gatujane (qe ky eshte nje fakt) hajne neper restorante...Po ti shikosh francezet jane nga te paktet ne bote qe kane nje linje per ti patur zili.Jane njerez per mendimin tim qe dine te jetojne dhe kane me pak stres nga vendet e tjera...
Pastaj te kthehem tek kuzhina greke, aman aman eshte kuzhine e rende (po e mire hmmm)gatujane me shume hyndyre dhe perdorin skuqjet ne pergjithesi...

Une perdor shume kuzhinen greke sepse keto sallatrat e ketyre nuk na mbajne...keto jane mesuar sa kalori dueht te haj njeriu cdo dite...
Jane njerez shume cool . rrofte republika franceze uurraaa

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:42
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

ne fakt une e kam kançeluar gatimin me arra kur kam provuar nje pjate tipike Librazhdi (tek gjahtari besoj e njeh)

ndaluam aty, dhe porosis ket pjate tipike ku ma kishin lavderuar... e pamundur zoteri me pergjigjet kamarieri, kjo pjate don 1 ore e gjys te pregatitet

ok, porositem gjera normale mare numrin e tel. dhe shkoje me vellan ne korce rime atje 2 dite, kur kthehemi diku nga pogradeci mar ne tel. ket restorantin dhe e porosis ZOGE PULE, E BERE ME QULLE NE ARRA TAVE BALTE

gjo me te shpif ne jeten time s'kisha provuar kurre... kshuqe arra mai piu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:47
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

po kshu eshte kur sdi ku shkon mor cun.... hajd se te ftoj une kur te te behet mbare te coj une atje e po ste pelqeu te kam une ne qafe :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Korrik 2009 22:50
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ne restorantet e shtrenjta shkohet te hash dicka te vecante, qe ne shtepi nuk e ha perdite ..............

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 01:45
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
mua me pelqejne pak nga te gjitha si llupse qe jam .... guzhina shqiptare sidomos ajo e gjyshes sime me lepi thonjte as behet fjale mo;
kam ca gatime speciale te preferuara te guzhines kineze, italiane meksikane; per keto gjojnat franceze vetem embelsirat i kam qejf i qajne, ato turke po sidomos kur me merr malli per mish ... me pak fjale per shije guzhine jam si kombet e bashkuara une ... pak nga te gjitha



Llupse llupse po shalen e ke qiri, :p

Kot kjo motra, llupse jam vete kam shtu nja 30 ponda ketu ne canada

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 02:14
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Llupse llupse po shalen e ke qiri, :p

Kot kjo motra, llupse jam vete kam shtu nja 30 ponda ketu ne canada



hahahaa ate qe e kam e kam se mohoj dot :p

me duket se e gjeta shpirtin binjak ketu une .... sthone kot dashuria vjen nga stomaku

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 11:49
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re images.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 14 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


hahahaa ate qe e kam e kam se mohoj dot :p

me duket se e gjeta shpirtin binjak ketu une .... sthone kot dashuria vjen nga stomaku



Une po filloj fiskulturen se me jane bere me rrathe ja kshu.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 13:15
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Guzhina Shqiptare VS guzhines se huaj...!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.