Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Mitomania dhe shpifjet...

Genjeshtrat pa asnje lloj interesi te disa personave qe kam njohur kohet e fundit me bene te hap kete teme...
Po ju sjell 3 raste shume koti qe kan te bejne me mitomanine dhe zhpifjet e tyre...

Nje mikja ime virtuale me tha se do ikte me pushime, dhe nuk e shikoj me neper forum kohet e fundit, por e lexoj cdo dite nga mengjesi deri ne darke ne nje forum tjeter... Nuk e kuptoj deshiren per te gegjyer kot... kur e zbullova kete, nenkuptova qe cdo gje qe kishim thene bashke ne msn mund te ishte genjeshter...

Nje mik tjeter Francez, ne veren qe kaloj me tha se do shkonte ne Polynésie Française, fillova t'a pyesja me kurjozitet per detaje, si psh, sa kushtonte billeta dhe sa mund te bente i gjithe udhetimi, sepse edhe un kisha bere plane te shkoja ne 2010, meqe kam edhe ca miq qe shkoj pothuaj cdo vere.
Nderkohe kur kthehem nga pushimet, i tregoj disa fotografi qe kisha bere ne Tirane me celularin tim, dhe i kerkoj ne te njejten kohe qe ai te me tregonte fotografi te Polynezise Franceze, por ai nuk kishte bere asnje... Me pas e pyes nese kishte pasur kohe te mire, e se ku kishte qene egzaktesisht, ai me pergjigjet se koha kishte qene e shkelqyer... Miq e mi qe shkoj cdo vere, me thone se 10 diten e fundit te gushtit kishte pasur vetem shi
Shkurt e kuptoj qe me kishte genjyer dhe kete e dinin tashme te gjithe koleget e tjere...

Rasti i trete eshte kur fillova studimet ne universitet. Degjoj se qarkullonin fjale tek disa shqiptar qe njihja shume pak, se nuk isha studente ne universitet por thjeshte nje pastuese .
Ne fillim u shokova por me pas as qe e mora mundimin te justifikohesha sepse koha do e tregonte shume mire, ashtu sikurse e tregoj. Mbas 6 vjeteve u dipllomova dhe te njeten persona, qe shpifen duke u bazuar ne asnje fakt te vertet, jane te paret servile, qe njoh... e te paret qe kan kerkuar ndihme nga un...


Personalisht e vetmja gje qe vleresoj tek nje njeri eshte sinqeriteti, kur filloj dyshoj, cdo vlere qe mund te kete personi, per mua shumezohet pak nga pak me zero.
Megjithate rastet qe permenda me lart jan raste qe nuk me kan krijuar asnje lloj ndenje perveç se keqardhje

Te genjesh se don te shpetosh nga situate, apo sepse nuk don te lendosh dike, eshte normale, por te genjesh kot e te shpifesh kot kete gjithmone kam pasur veshtiresi ta kuptoj.
Mendoj se kjo vjen edhe si pasoje e ndenjes se inferjoritetit...! Po ju cfare mendoni?

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 14:49
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Ke shume te drejte Agata ime. Eshte tamam ajo ndjenja e inferioritetit, qe i ben njerezit te genjejne per vehten e tyre, te behen xheloze dhe pastaj te shpifin per te tjeret, por mbi te gjitha eshte qe keta njerez nuk jane kurre happy me ate qe kane dhe kjo ka me shume rendesi per mua, jo aq shume mitomania apo shpifjet dhe xhelozia, qe une ndjej keqardhje per te tillet, never happy.

Sa per mua nuk te kam genjyer e dashur kur erdha ne Tetor andej nga fshati juaj
Koha na mbajti shume mire, vetem nje dite a dy dite shi ne Normandy dhe kur ishim ne Luvre dolem me kanatjere, se nuk na kishin ndezur as AC ne disa zona kryesore, Tek Mona Lisa i kishin ndezur, por me shume te them te drejten me pelqeu "Dasma e Napoleonit." Saint Malo dhe Mount Saint Michel te pa harruara, of course dhe kulla e famshme e Parisit.
Tour fantastic, me pelqeu me shume se Parigi.

dhe mos perdor fjale te huaja pellazgjishte "mitomania" miti=hunda

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 15:11
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Elle mua njera ketu kur ia kerkova me tha qe do ma jepte ............ po u be kaq kohe dhe hic ............. ........... Pse genjejne xhanem ....... thuje troc nuk du dhe pike ....... pse mban robin me shprese ................ . Une u tregova i sinqerte me te ...... i thashe qe e kam te vogel ..... dhe nuk zgjas 15 minuta ................. . A thua te kete qene ky shkaku??????
Si jane keta njerezit sot ................... mashtrim i gjalle ....... :aha :aha :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 15:21
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Elle mua njera ketu kur ia kerkova me tha qe do ma jepte ............ po u be kaq kohe dhe hic ............. ........... Pse genjejne xhanem ....... thuje troc nuk du dhe pike ....... pse mban robin me shprese ................ . Une u tregova i sinqerte me te ...... i thashe qe e kam te vogel ..... dhe nuk zgjas 15 minuta ................. . A thua te kete qene ky shkaku??????
Si jane keta njerezit sot ................... mashtrim i gjalle ....... :aha :aha :aha



mos u merzit turll se do te gjeje cedrus nuse ti ...vetem ai/ajo nuk te mashtron

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 15:24
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Elle mua njera ketu kur ia kerkova me tha qe do ma jepte ............ po u be kaq kohe dhe hic ............. ........... Pse genjejne xhanem ....... thuje troc nuk du dhe pike ....... pse mban robin me shprese ................ . Une u tregova i sinqerte me te ...... i thashe qe e kam te vogel ..... dhe nuk zgjas 15 minuta ................. . A thua te kete qene ky shkaku??????
Si jane keta njerezit sot ................... mashtrim i gjalle ....... :aha :aha :aha



ahahahahha... waaaa me Karagjoz se ty ne kete forum zorr se gjen.


ps Kotka as qe e kam vene ndonjehere ne dyshim, ty te kam besuar me shume se cdo person tjeter ne kete forum...
Megjithate edhe pse solla raste konkrete nga jeta ime personale... do te doja te flisnim me gjere ne lidhje me Mitomanine...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 16:41
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha turll
Elle mua njera ketu kur ia kerkova me tha qe do ma jepte ............ po u be kaq kohe dhe hic ............. ........... Pse genjejne xhanem ....... thuje troc nuk du dhe pike ....... pse mban robin me shprese ................ . Une u tregova i sinqerte me te ...... i thashe qe e kam te vogel ..... dhe nuk zgjas 15 minuta ................. . A thua te kete qene ky shkaku??????
Si jane keta njerezit sot ................... mashtrim i gjalle ....... :aha :aha :aha


Jazek i qofte,
Ja kshu.
Turllo, mos e shiko ne pasqyre se ashtu duket atje. Me mire pyet ate komshijen.
Me qe ra llafi, ke genjyer ndonjehere ti Turrli, se mua ja se si me dukesh keshtu, i sinqerte perhere, sidomos me femrat.

Sa per temen: ka tre gjera te ndryshme ketu. Mitomania eshte semudje, genjeshtra eshte gjeja me e zakonshme, dhe shpifja eshte dicka krejt tjeter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 19:22
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus

Turllo, mos e shiko ne pasqyre se ashtu duket atje. Me mire pyet ate komshijen.



Po thashe mos eshte edhe ajo genjeshtare .......... .

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus
Me qe ra llafi, ke genjyer ndonjehere ti Turrli, se mua ja se si me dukesh keshtu, i sinqerte perhere, sidomos me femrat.



Une jam cun katallogu .............. nuk genjej kurre ......... :aha :aha :aha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 19:41
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Re: Mitomania dhe shpifjet...

[QUOTE] [i] Po citoj ato që tha Agata [/ i]
[B] personalisht e vetmja gje qe vleresoj tek nje njeri eshte sinqeriteti, Dyshoj kur filloj, cdo vlerë qe personi mund te kete, per mua pak nga pak shumezohet me zero. [/ B] [/ QUOTE]
kam pershtypjen se femrat jane genjeshtaret me te medhaja ne bote, se te gjitha perserisin pa kto fjale qe po citoj, por te gjithe pa përjashtim zgjedhin perfundojn me deshire here pas here ne jeten e tyre nje përjashtim genjeshtar mashtrues para nje idioti te sinqert.

so stop the bullshit ladies, youre not foolin anyone

Modifikuar nga kurt datė 22/12/2009 ora 19:59

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 19:41
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Re: Re: Mitomania dhe shpifjet...

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
kam pershtypjen se femrat jane genjeshtaret me te medhaja ne bote, se te gjitha pa perjashtim perserisin kto fjale qe po citoj, por te gjitha pa perjashtim perfundojn zgjedhin me deshire here pas here ne jeten e tyre nje genjeshtar mashtrues para nje idioti te sinqert.

so stop the bullshit ladies! you're not fooling anyone



kurti sta heqi as nje presje....me than e me ba asht komplet ndryshe.
Ktu njerezit mundohen te jen Idealista, por ne jete veprojn komplet ndyshe.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 19:45
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Re: Re: Re: Mitomania dhe shpifjet...

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82


kurti sta heqi as nje presje....me than e me ba asht komplet ndryshe.
Ktu njerezit mundohen te jen Idealista, por ne jete veprojn komplet ndyshe.

btw lezha ai fajtori ma ka bere koken lemsh me kto kritikat e shkruarit ndonje fjale anglisht, dhe perdora ate ggogle trasnlate ta modifikoj cdo fjale ne shpip, perkthevi edhe shqipen ne turrce, ma prishi krejt postimin origjinal qe ti citove:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2009 19:57
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Mitomania dhe shpifjet...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.