Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i lejoni te tjeret te ju neperkembin
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Sa i lejoni te tjeret te ju neperkembin

Nje teme qe shpresoj do kete dobi te ndersjellte,,,

Teme vendosa ta hap per nje arsye, se verej qe njerezve qe mendon t'iu ndihmon, ata pretendojne te ju neperkembin, pse jo dhe te ju nenqmojne.

Po ua tregoj nje storie te shkurter qe te jem me i kuptueshem pastaj secili nga ju ngapervojat e juaja..

Mbreme me nje kolege pune punuam deri vone, ne studio, ai eshte boshnjak por ka te kryer fakultetin e gjuhet dhe gramatikes shqipe, dhe master ne ekonomi, eshte vetem 23 vjeçar. Tek hanim darke, nje djale nga nje televizion i ben telefonate dhe e porosit t'ia punoj nje esse per natyren. Ky pa pertese pranon. Dhe e njoh qe shpesh u ndihmon te jtereve, dhe ata me punen e tij dalin para mediave e sorollaten kinse ia thone ka shprehjet, dhe si shperblim kur e takojne ne rruge i shmangen.
I thash: Pse nuk i kerkove para?
Djaloshi: Si more ashtu mendon. E di ti qe ai eshte filani?
Une: po mire pse ai filani, nuk i flet keto ne media nga mendja e vet pr tte shfrytezon ty si sherbetor, ndersa nukk ka dije t'i thote dy rreshta fjale.Mire me degjo i them, se paku kerkoja nje pije freskuese ne sms dhe nje qokolate..
Djaloshi: ok, mire, e perpiloj sms-ne shume mire dhe ne menyre shoqerore ia kerkoj. Ai ia ktheu nuk ka problem. Ne oren 23 p.m. i telefonon dhe i thote t'ia dergon ky ate tek banesa e tij, dhe ky pa te keq ia dergoj, u vonua nje ore.
Une: Ku ishe per nje ore?
Djaloshi: tek ai qe kerkoji essen, me telefonoi se nuk kishte kohe e ia dergova.

Une: te bleu ato qe porosite? Dhe qfre ishte duke bere pasi nuk pati kohe?
Djaloshi: Kishte ftuar ca shoke ne apartamentin e tij dhe benin ndej shoqerore, ndersa ato nuk i ksihte blere..

Une: sa humbem ne ne kohe, pasi nuk ishe ketu, dhe ti deri sa e shkrove ate?
Djaloshi:diku tre ore e me shume,
Une:dhe ai nuk te bleu diqka simbolike, e shef sa teka nenqmuar,as nuk erdhi sepse kishte qef, e neser e shef ne televizjon me shkrimin tend, mundin tend dhe dijen tende. e ati as nje shenje rrespekti nuk i behet vone per ty.. Kujdes ai nuk ka faj, ti duhesh ti mesosh te tjeret te te rrespektojne. Shteti qytetarin e meson me ane te gjobave te rrespektoj rregullat, ndersa ti duhet me ane te qmimit dhe termineve ta besh nje gje te tille. Ne rastin tend kerkon rreth 150 euro, dhe nese ta kerkon ne apartament, ia dergon sherbimin e postes dhe taksin, e heren tjeter ai sillet ndryshe me ju. Sepse KERKUESI DUHET TE KERKOJ TE KERKUARIN PER NEVOJAT E TIJ, E JO I KERKARIN KERKUESIN PER PUNE QE KRYEN.

Pacienti shkon tek doktori. Konsumatori ne dyqan, reastaurant etj etj..

Djaloshi: asnjehere nuk me ka shkuar ndermend nje gje e tille...por me ke mesuar mire.

Me besoni patem pune deri ne oren 3 te mengjesit te dites se sotme, dhe ai vetem kujtohej, se si i lehon te tjeret ta neperkembin kur ai ka nje thesar qe ia kan lakmi te tjeret...

Djaloshi do kete suksese ne jete, pasi e pranoj dobesin e tij, sepse thone:GJYSMA E SEMUNDJES SHEROHET KUR PRANON SE JENI I SEMURE.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2010 11:07
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Nuk i lejoj, por ka patur raste qe miresjelljen ma kane marr per dobesi.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2010 14:44
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

I lejoj i lejoj. Madje i ve ne kushte qe ta bejne ndonjehere.

Menyra me e mire per te mbajt larg rob qe bejne budalliqe eshte ti krijosh kushtet qe te bejne budallikun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2010 14:55
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
I lejoj i lejoj. Madje i ve ne kushte qe ta bejne ndonjehere.

Menyra me e mire per te mbajt larg rob qe bejne budalliqe eshte ti krijosh kushtet qe te bejne budallikun


Me kujtove nje kolegen time. Kulmi i injorances. Genjente sy per sy. Meqe une e kisha ne lagje e njihja shume mire. Te tjeret e merrnin per vajze te perkryer. Ne disa raste me vuri ne pozite me injorancen e saj. Dilja une e'' keqja''. Thashe kjo do e tregoje veten vet nuk ka nevoje t'ja nxjerr une te palaret.
E sa bukur e nxori! Nuk kisha nevoje fare te hapja gojen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2010 14:59
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
I lejoj i lejoj. Madje i ve ne kushte qe ta bejne ndonjehere.

Menyra me e mire per te mbajt larg rob qe bejne budalliqe eshte ti krijosh kushtet qe te bejne budallikun



ja qe me dhe 1 ide per "hallin" qe me ka zene sot

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2010 15:08
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


ja qe me dhe 1 ide per "hallin" qe me ka zene sot



Çfarç halli ke o angel, haha, si je?

Ne rastet e veçanta njeriu detyrohet të përmbaj veten, vetën n♪7 disaraste detyrohet të thotë AH SIKUR TA KISHA NJË GRUSHT TË FORTË.
Ketej ne anët tona i themi, i pasak dal uji...

Rastin e nënçmimit më së shumti e përdorin tregëtarët dhe bisnisenët...
Ja një shembull nëse më lejoni: Para ca ditesh pronari i një kompanie e kishte lutur inxhinierin kryesor me të cilin kam punuar për kohë të gjatë, që të na lus t'i marrim disa objekte përsiper për mbikqyrje dhe ekzekutim, starti i pageses 800 euro dhe ekstra bonuse bll blla blla, unë menjëherë i përgjigja me JO, inxhinieri e provoj edhe njëherë, unë i thash: kalamat♪7 e mi kan uk në shtëpi e babai i tyre ka mjaft sa për t'i ushqyer edhe disa t♪7 tjerë...

Pastaj më telefonoj vet pronari i kompanisë, se puna i bllokohej nëse nuk shkonte stafi ynë,unë i shkova te zyreja e tij dhe i thashë: dikur ju i nderuar abuzoje me oraret tona, na ofendoje, na quaje debil, ta kam thënë se dikush duhet ta paguaj fakturën. Ja erdhi koha që pikërisht unë të vendos për fatin e firmës suaj....Ai u skarrakuq por vetëm përbihej, dhe më tha: a je musliman , a di ti rahmet me pas, qysh i dorëzoj objektet unë pa licencat e juaja...Unë qesha dhe ia ktheva: i nderuar ky është problemi i juaj dhe NËSE NUK I TAKON NJERËZIT DUKE U NGJITUR LARTË DO I TAKOSH DUKE ZBRITUR POSHTË....

E di që e zgjata pak por ndjehem mirë kur shprehem së paku diku, hahaha, por ati "bosi" me eshte dashur t'ia beja kete se me nje vend publik pa fajin e ekipit tone u qravesh e u peran thuaj qe ia vram familjen, pasi ia braktisem punen, ka provuar plote 3 vite te na kthej por gjithnje ne poziten e komandantit, NESE DONI KENI VENDET JUAJA, por, kesaj hereishte ndryshe,GJITHSESI JU LUTEM SE FALIMENTOVA....

NJeriu qe permban gjuhen e tij si ne gezim si e hidherim, por, edhe ne pozit dhe si qytetar i thjeshte, ai gjithnje do te gezon rrespekt te njerezit....

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2010 07:49
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Kam nje krenari prej budallai ste lejoj kurre nje gje te tille prej asnjerit qofte dhe njeriu me i dashur per mua ndienja me e ulet qe nje njeri mund te provoi per ne tjeter eshte perbuzja dhe neperkembja ...ska lind akoma ai njeri qe te me beje te ndihem e tille .
Mund te bej nje nder si ky djali i tregimit por i le te kuptoi tjetrit se e bej per miqesi jo prej budallallikut nuk le asnjeri te lozi me inteligjencen time .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2010 08:47
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari


Çfarç halli ke o angel, haha, si je?

Ne rastet e veçanta njeriu detyrohet të përmbaj veten, vetën n♪7 disaraste detyrohet të thotë AH SIKUR TA KISHA NJË GRUSHT TË FORTË.
Ketej ne anët tona i themi, i pasak dal uji...

Rastin e nënçmimit më së shumti e përdorin tregëtarët dhe bisnisenët...
Ja një shembull nëse më lejoni: Para ca ditesh pronari i një kompanie e kishte lutur inxhinierin kryesor me të cilin kam punuar për kohë të gjatë, që të na lus t'i marrim disa objekte përsiper për mbikqyrje dhe ekzekutim, starti i pageses 800 euro dhe ekstra bonuse bll blla blla, unë menjëherë i përgjigja me JO, inxhinieri e provoj edhe njëherë, unë i thash: kalamat♪7 e mi kan uk në shtëpi e babai i tyre ka mjaft sa për t'i ushqyer edhe disa t♪7 tjerë...

Pastaj më telefonoj vet pronari i kompanisë, se puna i bllokohej nëse nuk shkonte stafi ynë,unë i shkova te zyreja e tij dhe i thashë: dikur ju i nderuar abuzoje me oraret tona, na ofendoje, na quaje debil, ta kam thënë se dikush duhet ta paguaj fakturën. Ja erdhi koha që pikërisht unë të vendos për fatin e firmës suaj....Ai u skarrakuq por vetëm përbihej, dhe më tha: a je musliman , a di ti rahmet me pas, qysh i dorëzoj objektet unë pa licencat e juaja...Unë qesha dhe ia ktheva: i nderuar ky është problemi i juaj dhe NËSE NUK I TAKON NJERËZIT DUKE U NGJITUR LARTË DO I TAKOSH DUKE ZBRITUR POSHTË....

E di që e zgjata pak por ndjehem mirë kur shprehem së paku diku, hahaha, por ati "bosi" me eshte dashur t'ia beja kete se me nje vend publik pa fajin e ekipit tone u qravesh e u peran thuaj qe ia vram familjen, pasi ia braktisem punen, ka provuar plote 3 vite te na kthej por gjithnje ne poziten e komandantit, NESE DONI KENI VENDET JUAJA, por, kesaj hereishte ndryshe,GJITHSESI JU LUTEM SE FALIMENTOVA....

NJeriu qe permban gjuhen e tij si ne gezim si e hidherim, por, edhe ne pozit dhe si qytetar i thjeshte, ai gjithnje do te gezon rrespekt te njerezit....



tung abab

moment dobesie e imja situate jashte kontrrollit dje por sic i thone i duruari i fituari sot gjithcka nen kontrroll pa problem

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Shtator 2010 09:20
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

My future mother in law ( vjeherra ime e ardheshme) ka shume qejf te me komandoje mire mua por dhe te birin ( edhe nga telefoni). Nuk di se si ta shpreh ate car une dua te ju them , por for example: ma dredh muhabetin per nje muhabet qe une jam ne dijeni 1000%.
Dhe car duhet te bej une? - Asgje. Per respekt te njeriut te une jetoj me te,
vazhdoj te luaj rolin qe ajo do. Nene te keqe nuk ka askush, dihet! I`m trying so damn hard to make everybody happy!

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 02:47
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
My future mother in law ( vjeherra ime e ardheshme) ka shume qejf te me komandoje mire mua por dhe te birin ( edhe nga telefoni). Nuk di se si ta shpreh ate car une dua te ju them , por for example: ma dredh muhabetin per nje muhabet qe une jam ne dijeni 1000%.
Dhe car duhet te bej une? - Asgje. Per respekt te njeriut te une jetoj me te,
vazhdoj te luaj rolin qe ajo do. Nene te keqe nuk ka askush, dihet! I`m trying so damn hard to make everybody happy!



Qe te arrish te kendshmen duhet te japesh te himbshmen.

Aty eshte nje bote krejt ndryshe, dhe qka mendoj une, je ne presion te vazhdueshem, por, vertete te bie shume te perbish... Une per vete sa isha ne bashkesi familjare, si ta quaj ndryshe, gruas i kam thene as nje fjale ng ty, gjithqka e njofto mua, ndersa familje sime, asnje fjale asaj qdo verejtje mua...dhe kjo ka pasur suskes, se shume shpejt arritem te kalojme secili ne pronat e veta, dhe kaq..por tani problemi yt eshte me i komplikuar, se nuk ke ku qa qosh, futja kapsola gjumi hahahhaha...

Mendoj qe vjehrres duhet t'ia besh rrespekti, por dhe t'ia tregosh kufijt...sepse nese hesht vazhdimisht kundrejt saj, ajo vazhdimisht do vazhdoj te merr guximin te kontrolloj gjithqka, por, nese ia tregon kufijt, dhe t'ia besh me dije se edhe ti ke vesh tru e mendje, por, ne menyre qe t'i tregosh dhembet dhe buzeqeshjen...aty nuk ka kurrfar problemi sepse vet natyra e njeriut eshte e tille, qe sa me shume te leshosh pe aq meshume e shtyn kufirin...

Para ca ditesh nje mik imi. ka qen i fejuar per 4 vite, dhe ka kaluar jete shume te mire me te dashuren e tij..ajo kiiste ky fizikant, ajo punonte ne stitalin qendror, ky ne institut. U martua, beri dasem metraditat tona, si eshte me se miri, kur nuk vonoj shume erdhi puna te jene para ndarjes..ku shoku kishte diskutuar me te tjere qe se nuk shkojne punet mire dhe nuk mi rrespekton prinderit...mua nuk me kishte thene asgje, mora vesh, por nuk i nderhyra derisa me tregoj rastin...i thash je ne dijeni se ka tjeter, ai me tha-jo more ajo vdes per mua, por me rinderit e mi nuk shkon mire,
Une: a punon si me pare?
Ai:po.vetem se tash i bie te udhetoj me shume..
Une: mire boll, e punet e shpise kuh po i kryen?
Ai: nusja kush ka me i kry tjeter>>>
UNe: opa mire boll, i ti kur po kryn punen ku po shkon?

Ai: me pushu se tan diten po lodhna valla>>
Une: vertete shume leht e ke, po pse nuk del pak ne rolin e saj? madje, pse, nuk e merr dhe t dilni per kafe ne qytet dhe te diskutoni ne kete prolemet? Ajo nuk ka qene e trajnuar per nuse as nuk ka kryer kurs te nuserise, as nuk eshte e ve qe t'i dije renet e traditat...

Ai: Jo nime i bjen mu lodh po qka t'i bajsh nuse asht tash.

Une: e per kete pretekst don te ndahesh, a e din se me tradita nusja leshohet vetem per dy raste: tradheti te kunores dhe hajni..tjerat duhet te gjidet zgjidhje...dhe me fe e me ligj ajo nuk ka obligim ndaj familjes sate,por vetem ndaj teje, nese t'i sherben familjes ajo merr sewab- sherblim te Zoti, ndersa ti je i obliguar...

Ai: ti po e mbron ate,
Une: jo, po te mbroj kuroren , se te ka ikur truri me keto tradita koti, grun me shkoll e qon mi mjel lopt, e kqyr me nal prej pune per me ba hyzmet-sherbim te shpija...
Me besoni se ai ka shkuar ne familjen e tij dhe e ka zgjedh problemin shue thjesht. Me telefonoi para ca ditesh dhe me tha se kaloj kriza..

Nuk e keni iden sa mundohen njerezit qe te prishin familje, sidomos kur ajo familjen eshte pothuajse e perkryer...

Durimi ne e problemeve nuk ka te paguar, por, te jetosh i nenqmuar, nuk ia vlen barra qiran...

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2010 07:56
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:25 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sa i lejoni te tjeret te ju neperkembin

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.