Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Re: ciao Indrit

Citim:
Po citoj ato që tha trojani
Faktikisht nuk doja te hyja ne kete teme por ja qe disa "fakte " shume bindese qe ti na ofrove sikur me ngriten qimen lart.

" Vlorë 90% Musliman 10 % orthodoksë
Sarandë 95 % Muslimanë 5 % orthodoksë
Gjirokastër 95 % Musliman 5 % orth.
Tepelena 99% musliman "

Po mire po te pyes ty qe te me pergjigjesh me nje llogjike te paster a i beson ti vete ketże brockullave qe ke "paste in"???

Dmth. se i vetmi ortodoks ne Tepelene na paskesh qene vetem kryeministri yne?
Se Saranda na paskesh 95% MUSLIMANE!!! Cudi si Omonia fitoka 90% te votave ne Sarande dhe Delvine.
Apo se ne Dropull na banojkane kaq e kaq myslimane.

Nuk dua te filloj te debatoj per religjion dhe perqindje por sikur te me jipje qofte edhe nje burim te ketij informacioni kaq bindes qe na ke servirur ketu do te mbetesha i kenaqur.



Trojanoooooooooooo futja kot plakooooo .
E PARA lum berberi qew te qeth ty se i paske qimet shume perpjete, lehteson pune kjo.
E dyta TI AKOMA NUK DI emrat e qyteteve te shqiperise e me vjen te diskutosh ketu.

3-Dmth. se i vetmi ortodoks ne Tepelene na paskesh qene vetem kryeministri yne? hhaahahh sipas teje me kete pyetje i bie qe tepelena te kete vetem 100 fryme keshtu? se ska mundesi qe nanou vetem te benka 1% ndryshe.
Pastaj per fat te keq nanua akoma eshte musliman.

Nese omonia ffiton zgjedhjet ne sarande apo delvine gje qe nuk e paskam ditur kjo ska te beje hic me fene por sepse ka qene ne kualicjon me PS e tosit. Dhe e dyta ka fituar me ndihmene qeverise greke duke blere votat.

KETO informacjone kane qene neper shtypin shqiptar per nje kohe te gjate si kunderpergjigjie ndaj hajdutit te bagdadit nano kur tha se shqiperia nuk eshte shumice musliamne.
Ja kalofsh mire.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 20:46
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha ThE_MaStEr

Indrit nese vlora eshte 90 % muslimane si ka mundesi qe une qe kam jetuar atje nuk mka thene nje njeri qe po shkoj ne xhami apo qe po lexoj kuranin, ti duhet ta kuptosh me mire se mua se besimi te feja nuk vjen nga baba e mama po vjen nga vetja, kush nga ata njerez e kane pranuar allaun ne vlore e kush jezusin, edhe une baben e kam patur mysliman, po kjo nuk do te thote qe vete i tille, une kam zgjedh rruge tjeter, nese ajo perben nje % qe psh nga ata persona qe kane fe ne vlore 90 % jane mysliman ajo mund edhe te shkoj po nga gjithe qyteti, hajt tani mos te genjejme veten tone, nese do ishin kto shifra per tere vloren do te thoshte te shikoje njerez ne rruge me kuran e te shikoje xhami ngado. Nuk di per qytete te tjera sepse vetem ne vlore kam jetuar dhe e njof mire po nuk ma ha mendja qe shqiperia qeka kaq besimtare ne fe. Mua do me pelqente qe shqiperia te ishte pjesa me e madhe e krishtere po jam realist edhe e di sa praktokohet cdo lloj feje ne shqiperi,
Respect ThE_MaStEr



MOS harro se kemi qene 50 vjet nen presjon te qeverise ateiste, gjerat nuk kuptohen keshtu si ti.
Dmth sipas teje nese nje njeri te jete musliman duhet te ece ne rruge me kuran ne dore e te rrije tere diten ne xhami?
shume gabim bile as vete feja se synon kete.
Mjafton te thote qe jam musliman te tjerat i di vete ai.
Pra une nuk mund te nderhyj ne mardheniet e tij me Zotin.

Ti si di keto sepse nuk te kane interesuar kurre, ndrsa mua qe me kane interesuar i kam mesuar.
cdo te mire.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 20:52
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha brunia tironse
amon o indrit ca meresh me kta ashu ja thot truri ne kujtojn se e kan mir pffffff amon
shnet pla ne mos u ziini sh



hahahahah mire e ke me tipa si keto qe vijne tape ne forum nuk ja vlen te merresh.
Pale bejne edhe sikur marrin vesh nga statistikat e me hyjne ne zanat kot.
cdo te mire.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 20:55
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BETERRI
Anetar i pa konfirmuar

Regjistruar: 03/05/2004
Vendbanimi: belgjike
Mesazhe: 185

Indriti.......

Nuk ma merr mendja qe eshte dikush qe i merr seriozisht keta lloj statistikash"MADE IN INDRITI"

__________________
GJERGJ FISHTA-HOMERI SHQIPTAR!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 21:46
BETERRI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BETERRI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BETERRI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BETERRI Shto BETERRI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BETERRI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Me duket se e keni tepru me keto pergjigje kunder pergjigje si ne chat...
ku secili pretendon se eshte kompetent...
Me thoni sa prej jush kane mbaru shkolle teologjie si dhe te kene studiu teologjine e feve te tjera ose si minimun minimun te kene studiu sociologjine e besimeve fetare......
Per me fole me baza per besimet fetare duhet edhe pak njohuri filozofike sociologjike antropologjike etj pervec atyne teologjike....
prandaj do te thosha me rrespekt per besimet fetare nqs s'keni per njeni tjetrin
kete mesazh se kam vetem per kete teme po per cdo teme qe ka te baje me besimet fetare

3sh

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 22:26
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ThE_MaStEr
AlOnE

Regjistruar: 18/12/2003
Vendbanimi: MaD CiTy
Mesazhe: 403

3sh pse duhet te jem teolog qe te marr vesh sa veta besojne ne fe ne shqiperi?????

Indrit mos e ngatero muhabetin, statistikat i ke komplet gabim e nuk po mbroj fene e krishtere a ndonje tjeter, shqiperia nuk ka aq besimtar. pike
ti akoma vazhdon te enderosh se ka qytet ne shqiperi 100% fetar(feja nuk ka rendesi) hm tha mire ai ato ishin komplet Made By Indrit une nuk kam ca te them me vjen per te qeshur,

__________________
For what i say my love may become true,
In your eyez, i see the hope, I love U

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 23:26
ThE_MaStEr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ThE_MaStEr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ThE_MaStEr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ThE_MaStEr Shto ThE_MaStEr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ThE_MaStEr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ThE_MaStEr
AlOnE

Regjistruar: 18/12/2003
Vendbanimi: MaD CiTy
Mesazhe: 403

Thumbs down

Rendesi ka ca thone,


Une them qe jam superman, behu realist vete e lale se une te thash nuk quhet besimtar ai qe i ka dhene baba emrin muharrem, emri mund te jete mysliman, po personin nuk mund ta besh mysliman e ta them une nese i ke marr ato statistikat ne ndonje vend mund te jene vetem ne baze te emrit
dmth shikojn ca emri ka edhe thone ca besimi duhet te kene, ky eshte nje budallallek, mos genje veten tende

__________________
For what i say my love may become true,
In your eyez, i see the hope, I love U

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 23:30
ThE_MaStEr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ThE_MaStEr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ThE_MaStEr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ThE_MaStEr Shto ThE_MaStEr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ThE_MaStEr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Citim:
Po citoj ato që tha tresh

kete mesazh se kam vetem per kete teme po per cdo teme qe ka te baje me besimet fetare


__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Maj 2004 23:57
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

ciao Indrit

Po mire pra ne te gjithe paskeshem qene injorante dhe nuk e njohim strukturen e popullsise te qyteteve ne te cilat jemi rritur.
Por a mund te na kallzosh ti burimin e ketyre perqindjeve kaq bindese qe na ke servirur???
SARANDA 95% MYSLIMANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ke qene ndonjehere ne Sarande? Apo ne Gjirokaster? Apo Delvine??? ...

Ciao tresh!
Po pse duhet te jesh teolog te dish pak a shume se sa % "myslimane" dhe sa % "kristiane" jane ne qytetin tend???

pershendetje trojani

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2004 08:00
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Siperfaqja: 28 748 km²
Popullsia: 3 387 327 (41% qytet, 59% fshat)
Struktura moshore dhe
veçorite e popullsise: Mosha 0-4: 9.70%; 5-14: 22.6%; 48.86% e popullsise nen
24 vjeç. Ritmi i lindjeve: 19.47 lindje per 1 000 banore.
Vdekshmeria foshnjore: 41.33 vdekje ne 1 000 lindje.
Popullsia ne moshe per pune (16-65): 62%.1
Densiteti i poplullsise: 118 per km².
Perberja etnike: 97.96% shqiptare etnike; 1.85% greke (pothuajse te gjithe
ne rrethet Gjirokaster dhe Sarande); maqedonas 0.15%: nje
numur i vogel te tjeresh (serbe, malazeze {afer Shkodres},
vllehe, dhe rome) 0.04%. 2
Feja: Muslimane 70%; ortodokse 20%; katolike 10% (Libri
Vjetor i Statistikave 1991). Feja nuk perben problem
ndarjesh ne Shqiperi.



O Indriti se kuptoj ca lodhesh kot,njehere deshen te tregonin se ne Shqiperi s'ka aq myslimane:s'ju doli gje.Tani e kane kapur dhe me shifrat e fshaterave.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Maj 2004 10:36
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > 70%musliman ne shqiperi,qendron kjo shifer akoma

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.