Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Nje Flete Nga Ditari Im
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
brighton beach
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 07/01/2006
Vendbanimi: england
Mesazhe: 102

Nje Flete Nga Ditari Im

Te dashur miq te forumin , tema qe po hap une sot eshte per te gjith ju ,
dhe ju mund te tregoni nje copez nga jeta juaj ... dicka e bukur ose e hithur qe do te qendroje ne ju ...per shume kohe ne te ardhmen .


NJE FLETE NGA DITARI IM

Ishte dita e pare e shkolles se Mesme ...ishte shume rrumuje ... dukej sikur aty nuk donte tja dinte kush . I humbur nen zhurmat e nxenseve te cilet shume prej tyre ishte fytyra qe po i shihja per here te pare ... dikush dukej u humbur , dikush buzeqeshte dhe me shume me beri pershtypje nje goce qe po rrinte e heshtur dhe vetem shikonte se cfare benin te tjeret ...
Ju afrova nga dale dhe e pyeta se si po i dukej dita e pare e shkolles se Mesme ... dhe ajo buzeqeshi dhe me tha se per te ishte normale se shkolla ku ajo kishte naruar 8vjecaren kishte qene dhe me keq. e pyta se si quhet dhe ajo me tha se quhej I..dhe vazhdoj te largohej , i thashe gezohem qe u njohem ... buzeqeshi the me ktheu pergjigje gjithashtu me tha .
Ditet po kalonin dhe syte e mi nuk ndaheshin nga ty ... nganjehere kishte raste qe mesuesi me teheqte vemendje me shume se 3 here ne ore ...isha i hutuar , kurre nuk kisha ndjere me pare si atehere ishte dicka qe nuk do te perseritet me ..Muajt kalonin dhe une isha po ai i pari .. kisha frike me te shprehur ato qe kisha per ty ... kisha frike se do te me urrje pergjithmone ...por nuk ndodhi ashtu , kur une te pyeta se a i kishe bere detyrat e kimis dhe mora fletoren tende ne duar , aty ishte shkruar emrin im qe ishte rrethuar me nje zemer te madhe ...ti u skuqe dhe nuk fole dhe doje te largoheshe per te fshehur ate qe ti nuk e kishe shprehur me pare ... por une te thashe se dhe une kisha po te njejtat ndjenja per ty dhe po vdisja nga shikimi yt HYNOR ... syte e tu shkelqenin nen rrezet e djellit dhe sikur me thoshin me perqafo shumm shum ... ate dite fole me shume mungum 3 ore te mesimit ... kishim shume gjera qe kishim dashur tja thonim njeri tjetrit me pare . Ate dite me mua mu dukte sikur ishte mbreti i te gjitahve boterave , sikur ishta zoti i te gjith yjeve , mu dukte se c`do gje jetonte per mua... Nuk me pritej kur vinte mengjezi per te shkuar ne shkolle , nuk me pritej minuti kur ti te dilje nga shtepija , c`do gje qe to thoje ishte e mrregullushme , ti ishe bota , ishe yjet , ajri i paster qe me jepte jete ,ishe ujti i kulluar qe vjente nga burimi , sa here me thoje te dua me dukej sikur me jepje miliona vjet jete , kur ti shkruaje poezi per mua me dukeshin me shume talen se njerezit me te medhenj ne boten e poezis . Muajt po kalonin vitet rrothen nje nga nje dhe ishte viti i katert kur une te thashe se do te largohesha per nje periuthe te shkurter ... Ti fillove te dridheshe megjithese ishte shume vape ... nuk flisje vetem qaje dhe lote e tu rridhnin pa pushur . te thashe se nuk do te qendroja shume por ne fytyren tende ishte shkruajtur FRIKE , syte e tu donin te thonin se une nuk kam jete pa ty ... aty une nuk i mbaja dot lotet e mi qe vazhduan te rridhnin nga syte e mi .. ishte hera e pare qe po qaja per DASHURIN ... qendruam aty per nje ore ashtu te perqafuar , dhe i premtuam njeri tjetrit se ...c`fare do qe te ndodhi ne do ti qendrojme besnik njeri tjetri por ...

<< vazhdon>>

__________________
love your life

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Janar 2006 20:10
brighton beach nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė brighton beach Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me brighton beach (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: brighton beach Shto brighton beach nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto brighton beach nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
syembla
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 31/01/2006
Vendbanimi: sulla luna
Mesazhe: 152

Me fal brighton beach por edhe sa duhet te presim per vazhdimin??

__________________
HO CHIESTO ALLA NOTTE DI REGALARMI UN SOGNO,
MA IL GIORNO RUBANDOLE L'IDEA MI HA REGALATO TE...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shkurt 2006 22:19
syembla nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė syembla Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me syembla (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: syembla Shto syembla nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto syembla nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Nje Flete Nga Ditari Im

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.