Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Hero me 5 greke kapi Kontinentin.
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Hero me 5 greke kapi Kontinentin.

Ja kishte bere bene Hero qe po ta kapte Kontinentin do ta bente te mos ngrihej me ne kembe.
Erdhi dita dhe Kontinenti duke ecur ne qef te vet e duke kenduar kengen ''O sole mio'' dhe shepsh e kalonte zerin tek kenga greke ''Ta palikaria'' dhe....i del perballe Hero.
Sa vajze e bukur mendoi Kontinenti, por nuk e dinte i shkreti se Hero kishte ardhur qe ta rrihte.
- Ti je Kontinenti? - i tha Hero.
- Po, jo , po ...po mer po un jam - tha Kontja.
- Ec ketu ti kelysh shqiptari, alvanos i qelbur.
- Ku te vij? - tha Kontja i frikesuar.
Ata trimaqet e Heros nuk po flsinin, sepse e pane situaten qe Hero do ta bente pilaf fare Konten dhe po rrinin duke kenduar hymnin e Greqise meme.
- Ta tregoj un ty se ku te vish.
- Aman Hero ku do te me cosh? - tha Kontja.
- Dalim pak atje prapa, se ta kam thene; ruaju te te mos te kap un ty, apo nuk e mban mend ti?
- E mbaj mend ore, si nuk e mbaj. Po pse un e kam fajinq e ti me kape? E ke ti fajin e jo une.
- Pse e kam une? - tha Hero.
- Po ja...ti me kape de, nuk te kapa un ty.
- Pa me thuaj ore qen - tha Hero - cfar dreqin ke me ligjin e luftes te Greqise ti? Se nuk shpeton nga un ti jo.
- Une, pedhaqi mu, nuk kam asgje me ligjin e luftes, por grekerit nuk e di se cfar kane.
- Ore, po c'te duhet ty se cfar kane grekerit. E di ti qe ata jane populli me i mire ne Vallkania.
- Kete di - tha Kontja - se e kam mesuar nga ty.
- Po atehere perse flet ti kundra?
- Une nuk flas kundra de, por them ate qe eshte. Ligji i luftes eshte per te vrare shqiptaret apo jo?
- Ore maskara - tha Hero - ligji i luftes eshte per te vrare shqiptaret e keqij, ja keshtu si ty dhe, jo te miret. A ka shqiptar te keqij apo jo?
- Po ka!
- Atehere cfar dreqin ke ti?
- Hero, pedhaqi mu, i forte qenke nga goja. Ja mua ma mbylle gojen kaq shpejt.
- Po sepse ti je nga ata ''tipat qe ja fusin kot'' apo jo? Ja une e kam hapur temen per ju dhe bravo me qofte sepse temen e kam hapur kur ju ende nuk ja keni futur kot. Une parashikoj cdo gje me alvanoset more qen. Edhe Arturmin e kam parashikur dhe i kam terhequr vemendjen moderatorit per kete sepse, kete gjuhe prepotence perdorim ne oficerat e asfalise.
- E ke fjalen ne forum ti, pedhi mu? - tha Kontja.
- Edhe atje dhe kudo. Por me qe nuk ka moderatore ky forum, atehere do t'i marr vete frenat ne dore...ke inate ti?
- Jo s'kam! Por desha te shtoj, frenat i ke me kembe apo me dore? Se makina i ka me kembe, kurse bicikleta i ka me dore. Cilen perdor ti pedhi mu?
- Une perdor doren mor alvanos i ndyre, jam perdorues dore un. I bej punet ashtu sic duhet, se ende nuk kam mbaruar me ty jo.
- Pedhaqi mu - tha Kontja, - para se te mbarosh me mua, desha te them se; c'te shtyn ty te besh prapagande greke ketu ne forum?
- Po pse mos ta bej? C'te keqe ka? Jo vetem une, por edhe ti do ta besh kete gje, por pasi te te rrah mire e mire un dhe pastaj do te flasim. Une nuk jam budalla si disa. Une fillimisht shkruaj bukur per Shqiperine dhe per shqiptaret, them se nuk ka drita, dielli del me vonese, hena s'del fare, te gjitha keto nuk jan kot. Me pas ja filloj me greket e i lavderoj ata, pra nje hap prapa e dy hapa para.
- Hero palikari po me rrahe mua, ta dishe se un nuk degjoj mire nga veshet pas rrahjes keshtuqe me mire flasim tani dhe pastaj me rrih...ti si thua?
- Ke te drejte...qen.
- Heraqi, desha te di, perse dielli del me vonese tek ne shqiptaret?
- Sepse ju nuk e puthni Janullatosin aty ne b*** ....balle, desha te them. Un mendoj se duhet puthur qe te kemi sa me shume diell more maskara. Per te miren e shqiptareve bej prapagande greke un more qen i ndyre.
- Po mir Hero palikari, po Hena pse nuk del fare...di gje ti per kete?
- Sepse esht zemeruar me ju, sepse po filloni ta dridhni. Ouu...po i hapni syte dhe ju shqiptaret. Kush ju lejon ju ta beni kete more pisa. Une ta thash qe edhe ti do te besh prapagande greke more qen, more vesht.
- Une???
- Ti..ti...e do me te mire apo me te keq? Fol.
- Me te mire...me te mire...si thua ti Hero?
- Mire pra, qen, po te fal. Por ta dishe se duhet ta besh prapaganden te madhe, se po na rreshket kjo Shqiperia dreqi e mori, se ti je llafazan i madh dhe keshtu na ndihmon shume. Ne do te te japim...desha te them ata...greket, por dhe une bashke me ata, do te te japim para plot, te kesh nje vile dhe nje makine por jo te re, te vjeter po deshe.
- Jo jo, une e dua te re.
- Te re nuk e kam per vete makinen qe kam kaq kohe qe u sherbej...e dashke ti te re.
- Po prishet rruges e vjetra...si t'ia bejme?
- Po pse ta japin te vjeter...e kupton ti kete gje?
- Jo!
- Je shume i trashe se shqiptar je, s'ke rruge tjeter ti. Greket jane fotaqis po nejse. Ta japin te vjeter qe kur te prishet te te thone; he cfar ke bere kundra Shqiperise ti? Dhe aty te japesh llogari...more vesht tani.
- Mora! Po pse more Hero, per nje karrakatine te shes vendin tim une? Apo per parate qe japin dhe qe nuk i ha as qeni.
- Ti nuk po e shet, por po ja fal Greqise...pse shitje eshte kjo?
- Jo nuk eshte shitje....perkundrazi eshte veprim i njerzve me zemer te bardhe Hero. Hero te betohem qe je nje megalo anthropaqis.
- Tani, qe ta coj dhe ty emrin tek ''qendra'' dua te me thuash dy parrulla...zgjidh njeren prej tyre...more vesht.
- Mora !
- Pra thuaj; poshte Shqiperia - ose rrofte Greqia. Zgjidhe vete.
- Hero nje minut de.
- S'ka minuta. Thesi u mbush.
- Kush thes?
- Thesi me para....qen.
- Po mir, po sikur te them; poshte Greqia a me japin para ata mua? Se po qe keshtu, kot qe kam humbur rast un budallai.
- Si ta ze goja more qen, te me thuash mua; poshte Greqia. Ata me japin aq para sa s'kam ku t'i coj, por makinen ma kane dhene te vjeter dhe nuk blej dot te re.
- Po mire, po sikur une te them gjithmone; poshte Greqia, ti do me rrahesh? Ose te them gjithmone; rrofte Shqiperia do me rrahesh ti mua?
- Do te te rrah aq shume sa te thuash; rrofte ellasi.
- He de, se rrofte do them per here, por e kam me te lehte te them per vendin tim se sa per Greqine.

Hero ketu u nxeh shume, e terhoqi Konten prapa murit dhe filloi ta rrihte, bamp e bump...bamp e bump. Kontja bertiste, por edhe Hero bertiste dhe shpesh thoshte ''manula mu''
Miqte e Heros qe rrinin prapa murit nuk flsinin, por prisnin Heron te dilte.
Kaloi nje kohe e gjate aq mjaftonte per 5 rrahje, dhe Hero nuk po dilte.
Atehere njeri prej tyre foli;
- Heraqis...mjaf me se e mbyte fare. Leshoje tani dreqin.
Hero gjeti force dhe tha;
- Ore un e leshova kete qen, por nuk po me leshon ky mua.
Dhe pas pak bertiti Hero me zerin e tij te bukur
- Pikaaaaaa......oooo........ manula mu! Pikaaaaaaaaa......pikaaaaaaaaa.
Pas pak erdhen miqte e Heros dhe shikojne Heron qe ishte lare ne gjak, por me gjakun e Konte maskarait.
Kurse maskarain Konte nuk e pane aty. Kishe ikur qeni dhe kishte shkruar ne mur fjalet; Rrofte Shqiepria...poshte Greqia.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2007 00:10
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:51 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Hero me 5 greke kapi Kontinentin.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.