Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Universiteti EPOKA
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Honey, t'a them une qe 99% e njerezve qe kane jetuar ne vende perendimore dhe kane pare perberjen e tyre, do te te thonin te njejten. Njerez me margjinale se turqit s'ka. Pune tjeter pastaj ato qe i admirojne per arsye te tjera si psh. fe dhe filma me drama dashnie por arsim s'kane.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 11:23
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Honey, t'a them une qe 99% e njerezve qe kane jetuar ne vende perendimore dhe kane pare perberjen e tyre, do te te thonin te njejten. Njerez me margjinale se turqit s'ka. Pune tjeter pastaj ato qe i admirojne per arsye te tjera si psh. fe dhe filma me drama dashnie por arsim s'kane.


Sugar, ti leme fete dhe filmat qe me permend, ketu po diskutonim per Kolegjin Turk Mehmet Akif, nuk po diskutojme kulturen e popullit turk dhe sidomos te atyre refugjateve qe ke pare ti atje ne 'vendet perendimore'.

Per sa i perket kolegjit, ka qene gjimnazi me i mire ne Shqiperi ne ate kohe, dhe ka nxjerre vende te para ne shume olimpiada ne 'vendet perendimore' ku jeton ti, dhe keto sjane fjale por jane fakte...


P.S. Te paskan pelqyer filmat me duket...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 11:46
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha METAXA
Sugar, ti leme fete dhe filmat qe me permend, ketu po diskutonim per Kolegjin Turk Mehmet Akif, nuk po diskutojme kulturen e popullit turk dhe sidomos te atyre refugjateve qe ke pare ti atje ne 'vendet perendimore'.

Per sa i perket kolegjit, ka qene gjimnazi me i mire ne Shqiperi ne ate kohe, dhe ka nxjerre vende te para ne shume olimpiada ne 'vendet perendimore' ku jeton ti, dhe keto sjane fjale por jane fakte...
P.S. Te paskan pelqyer filmat me duket...



Korigjim: ishte nder shkollat e para private me pagesa te konsiderueshme per njeriun e thjeshte, totalisht ne disproporcion me sherbimet arsimore qe ofronin dhe mori nje allure elite por nga niveli...bah.

P.S. Yeah, sidomos ne pjesen kur ai burri me mustaqe nxjerr 1m pushke ene vret per dashni; I've always wanted to do that but I never had the balls... PAM-PAM-PAM!!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 11:53
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Korigjim: ishte nder shkollat e para private me pagesa te konsiderueshme per njeriun e thjeshte, totalisht ne disproporcion me sherbimet arsimore qe ofronin dhe mori nje allure elite por nga niveli...bah.

P.S. Yeah, sidomos ne pjesen kur ai burri me mustaqe nxjerr 1m pushke ene vret per dashni; I've always wanted to do that but I never had the balls... PAM-PAM-PAM!!



Ma hoqe zarin tani eee, sdo ta pranosh ti tani. Une them ujku ti thua gjurmet. U beme si puna e djalit qe i tha babait 'cohu te te tregoj kufinjte e arave'

Cpagesa moj, 20 dollare muaji, me te gjitha komoditetet dhe akomodimin, pagese i thua kesaj???

Ate eliten e mori nga tetevjecarja zemra e vogel, dhe e beri qe ne vit te katert te ishin te paret neper olimpiada ballkanike dhe europiane ne te gjitha shkencat. Apo e kishin zgjuarsine nga gjyshi dhe nuk u formuan ne kolegj????



P.S. Yes honey, they always have had balls.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 12:06
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha METAXA



O IQVLORA po mire mor derbardhe qe po na permend Naimin ketu, po ti cdeshe atje te Sabaudini ????

Apo e ke filluar te lexosh Naimin pasi nuk ta pranuan djalin ne kolegj???


Une nuk te njoh, por une kam mbaruar vete kolegjin, dhe te jesh i sigurte qe ne ate kohe nuk behej fjale te merrnin lek, se kane qene te gjithe pedagoge te nderuar dhe te respektuar ne gjithe Turqine dhe skishin nevoje per 100 mije lekshat e tua dhe te mite bashke.

Ne ate shkolle e them pa modesti fare qe kane qene me te miret e Shqiperise dhe qe kane vazhduar dhe me tej qe te studiojne neper universitete me emer ne Europe, Usa dhe Turqi (flas gjithnje per kohen time, nuk e di si e kane kthyer tani).




Nje cudi me ty! Nje pro turkoshak dhe nickname e ke grek!Pergezime!
Kur une kam lexuar Naimin ti e bije maces me luge neper shtepi metaxa.
Une kisha degjuar fjale te mira per ate shkolle turke, e cila nuk kish ate emer qe thua ti ne mos gaboj.Shkova me disa te njohur,por si mua kish nga e gjithe Shqiperia,por ce do qe u zhgenjyem.Turkokgllut na dolen te korruptuar e te diskredituar.Nje i afermi im po udhetonte me tre shoke te tij drejt Turqise.Per ne Turqi kaluan nepermjet shtetit sllavomaqedonas.Diku ne rruget e Maqedonis i ndalon nje polic i cili nxorri bllokun per gjoben.Keta te mesuar ne Shqiperi i nxjerrin policit sllave nje 50 dollarshe.Menodova per $ 20 u tha polici por tani po jua beje £ 100.Ketu nuk jemi ne Shqiperi apo Turqi ju tha sllavi.Pr te jesh djale qe ke lexuar kuranin besoj se e kupton se cfare dua te them.
Une nuk e ve ne dyshim qe nga shkollat turke kane dale disa kokrra qe kane studiuar ne universitetet turke per ndonje oficer apo polic trafiku.
Metaxa e qe thua ti a derman une e kisha lexuar Naimin,Cajupin e plot kolose te letrave boterore para se te veja tek Sabaudini qe ti si duket nuk te ka ardhur mire qe kam shkuar edhe popull si une.Po pune e madhe metaxa!
Une duhet te falenderoj presidentin Sarkozi,sepse ai ja ka dhene noten se kush jane turqit.
Metaxa leroje aren me dy qe, jo me tre se nuk ja del dot!
Mikja ime amor ke plotesisht te drejte.Edhe une i shoh perdite se cfare lakuriq nate jane turqit ketu.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2008 17:09
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
METAXA
Inspektor

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 414

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



Nje cudi me ty! Nje pro turkoshak dhe nickname e ke grek!Pergezime!
Kur une kam lexuar Naimin ti e bije maces me luge neper shtepi metaxa.
Une kisha degjuar fjale te mira per ate shkolle turke, e cila nuk kish ate emer qe thua ti ne mos gaboj.Shkova me disa te njohur,por si mua kish nga e gjithe Shqiperia,por ce do qe u zhgenjyem.Turkokgllut na dolen te korruptuar e te diskredituar.Nje i afermi im po udhetonte me tre shoke te tij drejt Turqise.Per ne Turqi kaluan nepermjet shtetit sllavomaqedonas.Diku ne rruget e Maqedonis i ndalon nje polic i cili nxorri bllokun per gjoben.Keta te mesuar ne Shqiperi i nxjerrin policit sllave nje 50 dollarshe.Menodova per $ 20 u tha polici por tani po jua beje £ 100.Ketu nuk jemi ne Shqiperi apo Turqi ju tha sllavi.Pr te jesh djale qe ke lexuar kuranin besoj se e kupton se cfare dua te them.
Une nuk e ve ne dyshim qe nga shkollat turke kane dale disa kokrra qe kane studiuar ne universitetet turke per ndonje oficer apo polic trafiku.
Metaxa e qe thua ti a derman une e kisha lexuar Naimin,Cajupin e plot kolose te letrave boterore para se te veja tek Sabaudini qe ti si duket nuk te ka ardhur mire qe kam shkuar edhe popull si une.Po pune e madhe metaxa!
Une duhet te falenderoj presidentin Sarkozi,sepse ai ja ka dhene noten se kush jane turqit.
Metaxa leroje aren me dy qe, jo me tre se nuk ja del dot!
Mikja ime amor ke plotesisht te drejte.Edhe une i shoh perdite se cfare lakuriq nate jane turqit ketu.




Te futesh ne diskutime me nje lab, do nerva ne fakt. Dhe une o lexuesi i kolloseve boterore se kam nder mend te prish nervat me ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2008 07:36
METAXA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė METAXA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me METAXA (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė METAXA't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: METAXA Shto METAXA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto METAXA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha METAXA



Te futesh ne diskutime me nje lab, do nerva ne fakt. Dhe une o lexuesi i kolloseve boterore se kam nder mend te prish nervat me ty.




Edhe ne labet e kemi shume te veshtire te merremi vesh me katundaret e Tiranes qe dijne te lexojne vetem kuranin.Edhe babe Xhikja nga studimet e shumta thoshte ''dum baben'' Turqine pra .Nuk mund te merremi vesh jo per ndonje gjo por nuk na kuptojne.Keshtu me mire per te dy palet.Edhe une nuk kam qef te acarohem me ty.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shtator 2008 15:22
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
perseri
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 06/07/2008
Vendbanimi: mjafton te them qe me mbyt?!
Mesazhe: 36

Dhe une kam degjuar per Epoken, eshte fillimi dmth do jen si tip eksperimenti kto studentet e pare (pak e frikshme)..gjithesesi per kolegjet turke( M.Akif dhe turgut ozal ) une kam degjuar qe jane goxha te mira duke krahasuar me shkollat e tjera .

ps: dhe nuk ka turq te palare apo ku ta di une ca epitete te tjera u perdoren ( majde ka mesues qe ndryshe nga shume shqpitar te pispillosur nuk te ofendojne nuk te nenvlersojne nuk te demoralizojne ).
dmth....une nuk e kuptoj si paragjykojme ne shqiptaret ne te njejten menyre se si ne vet na kane paragjykuar ( nami jone ne pergjithesi ...dhe sh e vuajne dhe ankohen per kete, ) .Shpiegimi qe japim eshte qe "jo te gjithe shqiptaret jane njesoj" dmth ka njerez te niveleve dhe llojeve te ndryshme, e njejta situat eshte dhe kjo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2008 19:37
perseri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė perseri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me perseri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: perseri Shto perseri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto perseri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sennia
Anetar i ri

Regjistruar: 05/01/2010
Vendbanimi: Shqiperi
Mesazhe: 11

Pershendetje!

a mund te me njoftoje ndokush cilat jane ofertat e universitetit tani?

Kam degjuar per Epoken dhe ofertat qe i jep nxenesve me te mire, por keto qe ishin shenuar me lart jane para 2 vitesh. Po tani cfare ofrohet?

Jam e interesuar per Arkitekturen, kam degjuar qe per tu pranuar duhet te besh vetem nje provim letersi dhe matematik.
Po piket qe mund te marresh nga konkursi i arkitektures mund te te sherbejne? e kam fjalen per ofertat.

__________________
KRIJO UNIVERSIN TEND GJATE RRUGES...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2010 16:59
Sennia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sennia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sennia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sennia Shto Sennia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sennia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:26 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Universiteti EPOKA

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.