Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003 Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.33.
Gjithsej 30 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
bucimakja
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/09/2006
Vendbanimi: diku ne nje kasolle lumturie
Mesazhe: 1887

Me ty ia ka ndjere shijen..

thartesires se deshperimit.

ne ate gremine do te cukit

per te gjetur shkendijat e shpreses.

me ty jam pergjumur

me besim se tek ti

do te rizgjohem...

__________________
dashuria smbetet vec nje kujtim/te ndjek pas ajo gjithmone ne jete/ne cdo vend e ne cdo rruge shkel/zemra kurre jo,zemra kurre jo smund te heshte.................

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 16:26
bucimakja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bucimakja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bucimakja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė bucimakja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: bucimakja Shto bucimakja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bucimakja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ami-
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/12/2002
Vendbanimi: Venezia
Mesazhe: 569

Pershendetje miq

Jam i lumtur qe edhe pas vitesh ditari qe kam hapur une nuk ka mbetur bosh por jane shtuar me dhjetera nete, dite, kujtime e fantazi. Te them te drejten kane shkruar edhe persona qe nuk me shkojne per shtat, por cfare rendesie ka dashur padashur kemi bere aq polemika sa e kemi njohur njeri-tjetrin edhe ideja qe shkruajne ne ditarin tim me bejne te ndihem mire sepse thyejne cdo pengese te kote te moskuptimeve apo kokefortesive.

Gjithsesi, ka ardhur perseri vjeshta edhe une zgjohem me ndjenjat qe me provokuan kur e nisa kete ditar. Ne jeten time kane ndryshuar shume gjera ose me sakte qe atehere jane zhvendosur shume elemente por gjendjen shpirterore e kam si me pare. Pra do te thote edhe pse personat qe me rrethonin atehere kane ndryshuar ndopak kahet nga pozitive ne negative perfundimi nuk ka ndryshuar. Ne fakt qe nga koha qe kam hapur ditarin kam ca miq me pak e cuditerisht kjo me ben te ndihem mire, me duket sikur kam hequr disa pesha qe me rendonin e tani mund te eci me lirshem e me rehat. Me duket sikur kam krasitur disa dege qe nuk i benin mire shendetit te pemes frutore sepse ishin fruta qe i hanin edhe te tjeret. ndersa tani frutat jane me te shendetshme sepse jane te pakte ata me te cilet i ndaj.

Jam larguar nga disa fantazma ish te dashurash qe me kohe nuk me besdisin me e qe e kane ridimensionuar pozicionin e tyre karshi meje. Jam larguar gjithashtu edhe nga te njohurat e internetit qe me mbushnin me hallet e makthet e tyre e cuditerisht kjo na afronte me teper madje deri ne mbytje.

Pra kane ndryshuar shume gjera qe kur hapa kete ditar e shkrova rreshtat e pare. eshte e bukur te rikthehesh e te shohesh se gjithcka ka vazhduar edhe pa ty, qe ajo qe ke bere shfrytezohet prej dikujt tjeter e merr forme e jete.

Me falni qe po shkruaj pa parabola letrare e kubizma fjalesh por sonte ndihesha keshtu i lire, i sinqerte, i rehatuar e nuk doja t'ia prishja rehatine fjaleve e ti bezdisja duke i limuar, pikturuar apo parfumosur.

Naten e mire miq

__________________
Mendjet e mėdha diskutojnė ide, mesataret ngjarje, te voglat njerėz...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2006 02:35
Ami- nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ami- Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ami- (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ami-'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ami- Shto Ami- nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ami- nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 30 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > E Merkure 3 shtator 2003

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.