Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Arkiva > EURO 2008™ / Ndeshjet / Opinione / Sondazh
Cili nga ekipet mendoni ose doni te fitoje Euro 2008?
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
Republika Ceke 1 2.17%
Portugali 1 2.17%
Zvicer 0 0%
Turqi 2 4.35%
Austri 0 0%
Kroaci 0 0%
Gjermani 11 23.91%
Poloni 0 0%
France 2 4.35%
Itali 11 23.91%
Hollande 12 26.09%
Rumani 0 0%
greqi 1 2.17%
Rusi 2 4.35%
Spanje 3 6.52%
Suedi 0 0%
Gjithsej: 46 votime 100%
 Sondazhi është mbyllur më 29 Qershor 2008, ora 14:16  (25 ditë pas hapjes) [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 81 faqe: « E parė ... « 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

27 Qershor 2008 ::: 09:18
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10644
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Une jam...!!!
kurse kundershtaret si Eria(lächel) me shoke kane inat qe jemi ne Finale!!!!Do ma marri hakun Spanja (shpresojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj )!!!

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
27 Qershor 2008 ::: 16:35
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10644
Status: Offline

Modifiko Mesazhinhttp://youtube.com/watch?v=MJXsL-SH...feature=related

pershendetje per ju tifoza..me kengen zyrtare te Euro 2008

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 16:48
hirushja
Lule mos prekese


Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Postime: 1475
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Smile

Shpresoj te fitoj Spanja!

 

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Click Here to See the Profile for hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Shto hirushja nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 16:50
Balerina
Rose of Silence


Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Postime: 1525
Status: Offline

Modifiko MesazhinDi gje njeri, a do luaje Ballack sot?

 

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Click Here to See the Profile for Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Shto Balerina nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 16:58
hirushja
Lule mos prekese


Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Postime: 1475
Status: Offline

Modifiko MesazhinBalerina, do luaj.

 

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Click Here to See the Profile for hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Shto hirushja nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 17:07
Katilesha
.


Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Postime: 12531
Status: Offline

Modifiko MesazhinKliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: casillas.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 27 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha hirushja
Shpresoj te fitoj Spanja!


...........Edhe une kyt shpres kam vetem per hater te  portierit qe e kane alamet kingut

 

__________________
.

Click Here to See the Profile for Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Shto Katilesha nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 17:53
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10644
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha katilesha007


...........Edhe une kyt shpres kam vetem per hater te  portierit qe e kane alamet kingutSe mos vetem portieri!!! Ehhhhhhhhh

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 18:04
Vizioner
...ne Timon


Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Postime: 6852
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Deutschland Kampion Europe 2008!

Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: 2w1mxkb731.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 22 herė.

So 29 Jun, Finale

Deutschland vs Spanien


Deutschland


Lehmann — Torwart

Friedrich — Right-back
Mertesacker — Defender right-centre
Metzelder — Defender left-centre
Lahm — Left-back

Frings — Midfielder right-centre
Hitzlsperger — Midfielder left-centre
Schweinsteiger — Attacking midfielder (right)
Ballack — Attacking midfielder (centre)
Podolski — Attacking midfidler (left)

Klose — Striker (lone target man)


Spanien

Casillas — Torwart

Ramos — Right-back
Marchena — Defender right-centre
Puyol — Defender left-centre
Capdevila — Left-back

Senna — Midfielder right-centre
Xavi — Midfielder left-centre
Iniesta — Attacking midfielder (right)
Fabregas — Attacking midfielder (centre)
Jiménez Silva — Attacking midfidler (left)

Torres — Striker (lone target man)
-----------------------------------------------------------------------


Kuriozitet:

Per Gjermanet Kupa quhet "Pott", per Spanjollet "La Copa" kurse Zyrtarisht ne gjuhen e UEFA-as quhet "La Coupe de Henri Delaunay".

Zoterija Delaunay iste i Pari Sekretar i Pergjithshem i UEFA-as.
Ne nderim te tij, per here te pare u nda Kupa ne vitin 1960.
Deri ne Vitin 2004 e kane ngritur 12 Kapitene kete Kupe ne qiell.
Kupa, deri ne vitin 2004 ishte 42.5 cm.
Per UEFA ishte kjo Mase(42.5) e vogel dhe per kete arsye tani-ne vitin 2008 beri nje Kupe-Model tjeter qe eshte 60 cm e larte!
Emri dhe Forma jane po te njejtat!
------------------------------------------------------------------------
Bilanze dhe Suksese

Gjermani....................Spanjia

Ndeshje Nerkombetare
807..........................547
Fitore
462..........................295
Barazime
165.........................141
Humbje
180........................111
Gola
1796:974..............1039:528

Sukseset me te medhaja

Kampion Bote
3.............................0
Kampion Europe
3.............................1
Ne Finale te Kampionatit Europian
6.............................3
Pjesemarrje ne Kampionatin Boteror
16...........................12
Pjesemarrje ne Kampionatin Europian
10............................8
-------------------------------------------------------------------
Bilanci i ndeshjeve ndermjet;
Gjermanise vs Spanje

Gjithsej:

19 ndeshje

8 Fitore

6 Barazime

5 Humbje

27:21 Gola

E pare ne kendveshtrimin e Gjermanve!
--------------------------------------------------------------

I Uroj te gjithe te gjitheve nje shikim te kendshem!

Uroj nje Finale te Bukur me shume Gola dhe Emocione!

Dhe citoj Gery Lineker: " Futbolli eshte nje Loje ku luajne 22 veta dhe ne FUND FITON GJERMANI"


Pershendes Tifozat e Gjermaneve...!

Dhe ato qe nuk jane....akoma...uroj te behen mbas ndeshjes sonte!

Deutschland Kampion Europe 2008!

 

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Click Here to See the Profile for Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Shto Vizioner nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 18:51
IQVLORA
me pushime


Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Postime: 2750
Status: Offline

Modifiko MesazhinElbason i lasht,Elbasaon i ri;
Do te shohim kush do te fitoje forca fizike e gjermanve apo pergatitja tekniko taktike e spanjollve.Mendoj se keto dy ekipe do te na dhurojne nje finale te bukur.Ne kete ndeshje nuk do te kete taktike e hile alla italiane.Do te ndeshen dy shkolla e modele te ndryshme futbolli.Shpresoj te kenaqemi te gjithe.Le te fitoje ajo skuader qe do te luaje me bukur e qe do te gaboje me pak.Pse mos t'i beje dy kupa edhe Spanja bukuroshe.Ishujt e Majorkes dhe te Ibizes,pothuajse jane pushtuar prej nemceve.
Shikim te kendshem djem e vajza!Mos harroni ta ndiqni takimin me shoke e miq e me ndonje gote pije perpara se ka lezet!

 

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Click Here to See the Profile for IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit
 
29 Qershor 2008 ::: 18:53
IQVLORA
me pushime


Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Postime: 2750
Status: Offline

Modifiko MesazhinCitim:
Po citoj ato që tha Balerina
Di gje njeri, a do luaje Ballack sot?No,mendohet qe ai nuk do te luaj,sepse eshte i demtuar.

 

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Click Here to See the Profile for IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 22:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 81 faqe: « E parė ... « 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Arkiva > EURO 2008™ / Ndeshjet / Opinione / Sondazh

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen